Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 szeptember indul az óvoda!( kiscsoportosok, beszoktatás) fórum

2009 szeptember indul az óvoda!( kiscsoportosok, beszoktatás) (beszélgetős fórum)


2009. szept. 25. 14:20
Mielöbbi gyógyulást minden betegeskedő gyerköcnek.
244. brózsa
2009. szept. 25. 09:44

Sziasztok!

Én is rég jártam erre,de azért olvastam kivel mi történt. A kis betegeknek jobbulást!

Hát most mi sem járunk oviba. Már múlthét csütörtöktől kivettem a kislányomat mert kezdett beteg lenni,már egyre jobban folyt az orra. És nekünk hamarosan lesz egy köldöksérv műtétünk tehát nem lenne jó ha beteg lenne.

Meg is beszéltem az óvónénivel,hogy már most kiveszem. De szerda délután belázasodott,aztán meg már köhögött is. Mégis megbetegedett :(

Kaptunk antibiotikumot,mostmár egész jól van. De a műtétet ez miatt el kellett halasztani.

Úgyhogy jövőhéten újra megy oviba. Már nagyon várja,hiányzik neki :)

243. marcsix
2009. szept. 25. 06:52
Én itt vagyok, de most itt voltak a mamáék, igy elvoltunk foglalva. KRisz nem volt oviba egész héten mert hétfőn vittük dokihoz a betegsége miatt, így kiirtak minket egész hétre. Asszem volt szülői is a héten, de nem tudtam menni, biztos leszedik a fejem, de 4 órakor mi még nem tudunk elmenni, főleg, hogy a gyerek beteg, és apa meg dolgozik. Két gyerekkel nem fogok oda beállítani. Ma megyek be szólok, hogy hétfőn már megy a Krisz, aztán elmegyünk, lesz valamikis vásár, és veszek egy papucsot :) Krisz alig várja az ovit megint. :)Veletek, többiekkel mi ujság?
2009. szept. 24. 18:44
Mi van veletek? Senki sem jár erre?
2009. szept. 21. 20:16
Én is ezt írtam, hogy mi szülök mindenben segíteni akarunk a gyerekünknek, de ha betegek akkor nem tudunk. Csak a gyógyszer ami néha nem segít. Vagy amit nem akarunk neki adni.
240. marcsix (válaszként erre: 239. - 91659176d7)
2009. szept. 21. 13:23
köszi :)Remélem hamar lesz gyógyulás. Nem bírom ezt, hogy két hetente betegek a gyerekek. :((főleg Szandika a 8 hónapos kisasszony.
2009. szept. 21. 12:43
Marcsix nagyon sajnálom, hogy betegek vagtok. Mielőbbi gyógyulást nektek.
238. marcsix
2009. szept. 21. 10:25
Megint betegek vagyunk. Alexandra és KRisz is, igy nincs ovi megint. :((Persze itthon eljátszadozik, de tüsszög, folyik az orra állandóan, és köhög. Annyira sajnálom...
2009. szept. 18. 15:44

Na ha már kezd rosszalkodni az már a gyógyúlás kezdete. Az enyémekről is innen tudod, hogy jobban vannak.

De nagyon rossz látni egy "JÓ" anyának, hogy kicsi babája (akár mennyi idős a gyerköc) szenved a betegségtől. És legtöbbszöri esetben nem tudunk rajta segíteni.

Mindig át venném a betegségeiket, de ugye ezt nem lehet.

Post például én is és a gyerekeim is náthássak vagyunk. Már kezdünk belöle ki kecmeregni, de nehéz. Gyógyulást aki beteg.

236. szalaka
2009. szept. 18. 14:37
Köszönöm szépen mindenkinek nagyon aranyosak vagytok!Ma már jobban van,evett reggelit,ebédet,most éppen még alszik már 3 és fél órája,ki van dőlve,de már nem lázas,kezd elevenedni:)
2009. szept. 17. 20:44
Szia Szalaka! Remélem én is, hogy mielőbb jobban lesz a kislányod! Mondjuk az szerintem jó, hogy sokat alszik, lehet, hogy így gyorsabban regenerálódik a szervezete. Az én lánykám is mindig ilyen, ha beteg. 2 napot szinte végig alszik, aztán kutya baja.
2009. szept. 17. 18:30
Szalaka mielőbbi gyógyulást kívánok.
233. marcsix
2009. szept. 17. 15:34
Remélem semmi komoly baja nincs. Az idő is teheti, meg a betegségtől is sokkalnyomottabbak. :( Nagyon remélem hogy hamar jobban lesz. sajnálom, hogy lázas szegényke. Alexandra is 38,5 fokos lázzal küszködött levonva.
232. szalaka
2009. szept. 17. 09:05

Köszönöm szépen a biztatást!

Ma reggelre be lázasodott úgy,hogy vissza kell mennünk a doktornénihez ,és csak alszik,meg alszik,tegnap egész nap szinte semmit sem evett,csak teázott.Ma már kérte a reggeli szokásos tej adagját.Ráadásul ma aztán semmi extra dolgom nincs megfőztem,tegnap du,hogy ma többet tudjunk játszani,de hát alszik,meg az eső is szakad reggel óta,bízom benne,hogy a szomorú időtől lehet+ még ennyire kis álmoska.Szióka

231. marcsix (válaszként erre: 229. - Szalaka)
2009. szept. 16. 18:11
Nagyon sajnálom, hogy beteg lett. ÉNi s nagyon félek tőle, hogy beteglesz, mert most gyógyult meg. nekem is van saját problémám az ovival. Látod, hiába megy be könnyen és érzi jól magát... egyszerűen nem lehet megmaradni egy helyben, neki minden nap bekell járnia az ovodát. Én nem tudom mi lesz később de remélem javul a helyzet. Sajnálom, hogy nem olyan könnyű a beszoktatás. Ahova mi járunk sajnos ott is vannak akik sírnak még. Hűű elfelejtettem ami írni akartam. Most megyek, mert a kicsike lerágja a bokámat a helyéről. :))
230. 91659176d7 (válaszként erre: 229. - Szalaka)
2009. szept. 16. 14:38

Szia!

Majd csak alakul ám minden. Én is igy kezdtem a fiammal a kis csoportot. Nekem is nagyon anyás mind két gyerköcöm. Nekem is nehéz volt elengedni magamtól a fiamat amikor nagyon sírt.

De aztán már napról napra kezdet jobb lenni neki.

És már nem sírt. Már ő küldött haza, hogy hadjam ott.

229. szalaka
2009. szept. 16. 11:41

Sziasztok!

Hát látom nem csak nekem vannak ovis szoktatási félelmeim.A kislányom Anna múlt héten kedden volt először másfél órát velem,nem volt semmi gond,másnap reggel nagyon várta,tök jól eljátszott,óvónéni kérte hagyjam ott egyedül 1órára,elköszöntem,puszit adott,de aztán,tényleg 1óra lett belőle,mert már telefonáltak,hogy sírdogál,mentem vissza az oviba,ebédelni próbáltatták volna,de az én lánykám úgy ordított mint akit ölnek,már én sem igazán tudtam meg vigasztalni ,szó mi szó volt benne hiszti is.annyira elfárad,megszokta,hogy legkésőbb délben ágyban van és aludhat.Eddig is anyás volt,de most még wc-re is kiabál utánam,ő bent sírt a csoportban, én kint az öltözőben ,amúgy várja,kérdezi,hogy megyünk,menjünk az oviba,kedden szerettem volna otthagyni ,hogy szokjon egy kicsit az oviba,erre olyan beteg lett,hogy a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom,egész éjjel 5 percenként fönt volt.Tiszta nátha,láza nincs a doktor néni szerint csak egy kicsi nátha és azért köhécselget.Sajnos az egy hét alatt nem egy kis beteg volt az oviban.Ma szerettem volna vinni,de így kizárt még a hét is.Igaz az óvónénik azt mondták,hogy most nem lenne jó ha beteg lenne,hát én sem örülök neki:(((

228. 3a92f8d690 (válaszként erre: 227. - D781f12808)
2009. szept. 15. 23:30
Ovónénit kérdezdd!!Ők biztos tudják hol lehet venni!!
2009. szept. 15. 18:56

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki babzsákot kérnek az oviba! De nem babbal töltve, hanem granulátummal!

De mi az a granulátum???

2009. szept. 15. 13:32
Nálunk is kb 3 an vannak 32 gyerekre de most a nyagyja taknyos.-SS Dekni nálunk is így van az ovi:-S
2009. szept. 15. 13:28

Itt nálunk ugy van, hogy a mosdókhoz ki van téve egy-egy szappan és azt használja a kis gyerek aki ép ott mos kezet. A fog mosáshoz meg mindenki a saját fogkeféjét fogja a kezébe az óvónéni meg egy fogkrém tubusból nyomja rá a fogkrémet minden fogkefére. igy mosnak fogat. Alváskor nem öltöztetik át öket pedig mindeki vitt be váltó rucit. Abban a ruciban játszanak kinn az udvaron és alszanak amelyikbe reggel visszünk a gyerekeket.

Én kérdeztem az óvónéniket, hogy hogyan vane ez? És azt mondta csak hárman vannak 26 gyerekre. Igy is elég nekik a bajuk.


Tegnap is megyek Armandóért az óviba a húgommal. A homokózon elvan dobval egy barna kis felső. Mondom a húgomnak "- Te nem Armandóé az a felső? mire oda megyünk, hogy lássunk akkor derül ki, hogy a fiamé. Bennt szólók az óvónéninek és azt mondja rá, hogy "- Máskor jobban figyelünk!"

Na akkor ezek szerint nem figyelnek rendesen a gyerekekre és a gyerekek dolgaira.


De Armandónak nagyon tetszik az óvi. Remélem igy is marad nagyon sokáig.

2009. szept. 15. 12:53
Marcsix olvastam a naplód:-)) nagyon hasonlóak a tapasztalataim nekem is:-SS tegnap vagy 10 dkg homok jött ki a cipőjébőlááááááááááááá és abban van de tízórai után amíg érte nem megyek miért nem tudják kirázni a cipőből??Mindig úgy néz ki mikor hozom haza mintha a cigótelepen járt volna nem is oviban ma melegítősen volt nem adtam rá sportcipőt csak szandit zoknival(sosem adtam a szanda alá zoknit)reggel hideg van ez azért jó mert a szandikából kihullik a homok!!!100 ft ot fizettünk bábszinházért:-))a törcsit mi visszük be de a folyékonyszappan itt közös mint a fogkrém!!2 havonta kell venni tisztaságicsomit!!!
223. marcsix
2009. szept. 15. 11:56
Hajrá, lassan lehet készülődni az oviba. :)) De jó, Én már megetettem Alexandrát, felöltöztettem, még én is készülök, és aztán lassan indulás, persze nekünk 5 perc az ut, + a babakocsi levitele az emeletről, aztán Alexandra is... szóval +5 perc, :)
222. brózsa (válaszként erre: 220. - Marcsix)
2009. szept. 15. 11:04

Eliza, Liza, Lizus. De Ő Lizának hívja magát :)

Igen láttam hogy kb. egyidősek a gyerkőceink.

Én is 12:30-ra megyek a lányomért.

Nem is olyan egyszerű hozni-vinni őket,mert 2 gyereket kell öltöztetni,kelteni reggel. 2 gyerekkel kell időben beérni,elindulni stb...

221. brózsa (válaszként erre: 219. - Marcsix)
2009. szept. 15. 10:56

Megígérte,hogy szólni fog ha pisilni kell neki. Általában be is tartja amit ígért :)

Na,majd hamarosan megtudom.

220. marcsix
2009. szept. 15. 10:51

Lizikének hívod??? A kisteós majdnem Alexandrámmal egy idős..



Mikor lesz már 12.30. Hiányzik Krisztiánkám...:(

219. marcsix (válaszként erre: 218. - Brózsa)
2009. szept. 15. 10:49
Szegénykém...Nagyon sajnálom... én már gondoltam rá hogy ez elő fog fordulni a lánykádnál! Mindig mondd neki, hogy az ovónéni anya helyett van ott, és bármi baj van szóljon neki nyugodtan és menni fog segíteni. Én ugyanezt mondtam Krisznek, hogy ha bántják, akkor szóljon az ovónéninek, és hogy mindiglegyen a Kriszti vagy Ildinéni közelébe, ott kisebb baj történhet:))
218. brózsa (válaszként erre: 217. - Marcsix)
2009. szept. 15. 10:37

Szia!

Elolvastam milyen volt az első nap az oviban.

Végülis hogy első nap,egész jól sikerült :)

Nagyon ügyes volt a kisfiad,hogy egyedül bement a csoportba és nem vette el a kedvét az előző nap :)

Biztos hamar meg fogja szokni és majd azt is megtanulja mi hol van és sokkal magabiztosabb lesz :)

Az én kislányom sem sír már reggelente simán bemegy a csoportszobába. De tegnap mikor mentem érte akkor sírt és az öltözőben be is pisilt mert megint nem volt pisilni és már nagyon kellett neki :(

Szegénykét nagyon sajnáltam,sírva próbálta visszatartani. Gyorsan elmentem vele a wc-re.

Szegényem annyira félénk,hogy nem mer szólni az óvónéninek hogy segítsenek neki pisilni. Biztos hogy egyedül is el tudna menni,de mondtam neki hogy szóljon és segítenek neki.

Úgy van ott egész délelőtt,hogy szorongatja :(

Majdcsak kialakul ez is és akkor még jobban fogja élvezni az óvodát :)

Ja,meg mesélte hogy egy másik kislány meg akarta nézni a nu..ját. Hát teljesen ki voltunk halva a párommal!

És ez még csak a kiscsoport.

217. marcsix
2009. szept. 15. 09:16

Az óvodával kapcsolatos történetet leírtam a naplómba részletesen. ha valakit érdekel. Nagyjából annyi volt tegnap, hogy mikor érte mentem, az ovónéni mondta, hogy figyeljek és neveljem, mert elszaladgál, meg máscsoporthoz, meg konyhába mindehová.

Hazajöttünk akkor meg elkezdtem faggatózni. Szóval ő volt pisilni, de alig taláta meg, nem tudta lehúzni, mert nem mutatták meg azt sem. A kézmosó szappanját nem rakták ki, igy másét használta, az udvarra nem öltöztették át, ugy ahogy bevittem csini ruciba, ugy ment ki az udvarra. Na és ott még a homokba is lökte egy szemüveges idiót gyerek. Játszott autókkal. De gyerekekkel nem. Megbeszéltem vele, hogy játszon a gyerekekkel, ne szaladgáljon el, mindig legyen az ovónéni közelébe, ésha bántják adja vissza. Ma reggel kicsit késésben voltunk, de időbe értünk be. Megint rohant volna befelé. Alig várta, hogy reggel legyen, és mehessen oviba. Önvédelmet tanítottam itthon tegnap és mondtam mindig védje meg magát. MOndtam, hogy szóljon ha pisilni kell, hogy mutassák meg hogy kell lehúzni stb. Szóval nagy vonalakban ennyi. :)

216. petra523 (válaszként erre: 211. - Marcsix)
2009. szept. 14. 20:50

De jó, nagyon ügyes a kisfiad! Barátnőm kislánya volt hasonlóképp. Nála minden nap ment a sírás a bölcsiben: délután, amikor haza kellett volna menni:))

Csak így tovább, majd küldd az élménybeszámolót, hogy mit mesélt az oviról:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook