Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 szeptember indul az óvoda!( kiscsoportosok, beszoktatás) fórum

2009 szeptember indul az óvoda!( kiscsoportosok, beszoktatás) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2009. júl. 24. 21:30

Tavaly mielőtt a fiam az ovit kezdte, volt egy szülői értekezlet, ahol pszichológusok mondták el hogy készítsük fel a gyereket az ovira. Pl: ilyenek, hogy ha tehetjük, sétáljunk sokszor az ovi felé, ha van ott nyáron is foglalkozás, menjünk be szétnézni, kérjük meg hogy megnézhessük a játszóteret, meséljünk neki sokat az oviról.

Nálunk még így is nehéz volt a beszoktatás.

Dávid tavaly még nem tudott 10-ig számolni, színezni se szeret (még most se), de a színeket ismerte.

4. vaczila (válaszként erre: 3. - C95c921ae7)
2009. júl. 24. 19:32
Sziasztok. Én óvónő vagyok és megnyugtatásul mondom, hogy nincsenek ilyen elvárások a kicsikkel szemben. Viszont nagyon örülünk, ha egy kiscsoportos valamennyire már kezd önállósodni, esetleg önállóan pisil, kezet mos, ilyesmi. Az a fő, hogy szeptemberig is sokat meséljetek neki az oviról, készítsétek föl őket amennyire lehet. Ez nagyban megkönnyítheti a beszoktatást.
2009. júl. 24. 17:24

És nálatok?

Ja azt kihagytam, hogy számolni 10-ig tud, a számjegyeket , színeket felismeri, ügyesen kirakózik(20-30 dbos puzzle)

2009. júl. 24. 17:22
Szia, tul.képpen a kisfiam is szinte most kezdi..Jártunk most a nyár elején is pár hetet, de csak délelőtt, mert most még ott volt a nővére is, hátha így könnyebb lesz-alapon. de ősztől kezdjük a kis csoportot. Tavasszal volt 3 éves a fiam..A lányomhoz képest mindent sokkal később csinált, összefüggően beszélni is sokkal később kezdett. Most már nagy szövegláda-persze hibásan beszél még..Nem nagyon érdekli a színezés. Gyurmázni vagdosni szeret, de nem igazán ügyes. Viszont ügyesen mozog:trambulin, bicajozás, roller ezeket szereti. És a nővéréhez képest sokkal félénkebb (volt) és anyásabb.
2009. júl. 24. 17:16
Sziasztok. Ha valakit érdekelne a fórumom, nyugodtan szóljon hozzá! 2009 szeptemberében kezdjük a fiammal az óvodát, a kiscsoportot. Kiváncsi vagyok rá, hogy a gyerekeitek miket tudnak otthon, hogy szineznek, milyen képességük van, mennyire ügyes.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook