Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 őszétől indulunk a bölcsibe fórum

2009 őszétől indulunk a bölcsibe (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
594. Wendy87
2009. dec. 2. 11:04

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni, hogy szerintetek kinek volt igaza.

A történet a következő: két éves a fiam, múlt héten kicsit megfázott, mondták a bölcsiben, hogy nem tud aludni mert nagyon teli van az orra. Pénteken a nagymama vitte volna a bölcsibe, de úgy látta jónak, ha otthon tartja, bár erre előző nap engem nem kértek a bölcsiben. A nagymama próbált telefonálni a bölcsinek, de nem volt elérhető a szám. Szóval a gyerek nem ment pénteken, de orvoshoz nem vittem, mert nem volt komoly baja, csak egy kis taknyozás meg köhögés, itthon kapott rá gyógyszert, amit a korábbi ilyen esetnél is ajánlott rá a gyerekorvos. Még hétfőn és kedden itthon tartottam, de kedden már teljesen jól volt. Ja, hétfőn telefonáltam a bölcsibe, mondták, hogy jó, majd ha meggyógyult, akkor vigyem és köszönik, hogy szóltam, majd továbbítják. Szerda reggel már teljesen jól volt a gyerek, se köhögés, se orrfolyás, semmi és nagy örömmel indult a bölcsibe. Beviszem, erre a gondozónő letámad, hogy hol van az igazolás. Hát mondom, nem is volt szó róla, hogy kéne, mert nem ők küldték haza, hanem én tartottam otthon, és az üzenő füzetbe sem volt beírva semmi. Na persze elkezd nekem hepciáskodni, hogy de ők csütörtökön megmondták, hogy orvoshoz kell vinni. Ilyet nem mondtak. Akkor erre nem tudott mit felelni, letámadott azzal, hogy a házirend szerint ha 3 napnál többet hiányzik a gyerek, akkor kell orvosi igazolás. Nade ez nem volt több három napnál, hiszen a hétvége az hétvége, akkor amúgy sem menne, és így összesen 3 nap volt, nem több. Következő beszólás, hogy nem is telefonáltunk, hogy nem megy a gyerek. Mondom neki, hogy megpróbáltuk pénteken, ki voltak kapcsolva (azt mondta kapásból, hogy ez nem igaz), és mondtam, hogy hétfőn telefonáltam. Erre semmi reakció, csak egy ilyen megnyilvánulás: utolsó alkalom, hogy igazolás nélkül bevesszük a gyereket. Bakker, eddig ha kérték, mindig vittem igazolást. De ezt elmondta kb. hatszor, szegény gyerek meg már tök sírt, pedig jókedvűen ment, aztán így már ott se akart maradni. Ja, meg még egy ilyet kaptam ráadásnak, hogy az én gyerekem már harmadszor fertőzi össze a többit. Igeeeen??? És ő vajon hol kapja el? Amíg velem otthon volt két évig, addig egyetlen egyszer sem volt beteg. A bölcsin kívül most sincs más környezetben, mint korábban, szóval akkor vajon mégis miért volt 3 hónap alatt háromszor beteg? Nehogy már én legyek azért a felelős, mert egy bölcsiben igenis terjednek az ilyen betegségek.

Pedig reggel már kezdtem örülni, hogy csak délután van órám, így délelőtt végre meg tudom írni a beadandómat, de olyan szinten felhúzott ez a nő, hogy egyszerűen képtelen vagyok tanulni is, annyira bennem van az ideg.


Szerintetek kinek van itt igaza?

593. trapiti
2009. nov. 30. 19:24

Sziasztok!


Betegeskedőknek jobbulást kívánunk!


Nálunk most mindenki rendben van - kopp-kopp...

Voltunk ma bölcsiben, Luca élvezi, amíg nem kell lefeküdni és csendben lenni. Ma is volt sírás ebéd után, mert még játszani akart volna, egyáltalán nem volt álmos. Már ott voltam, de kintről füleltem, hogy mi lesz. Végül Zsuzsa néni megnugtatta, sikerült rávennie, hogy lefeküdjön, leült mellé, símogatta a fejét, halkan énekelt neki. Így sem aludt el, de 3/4 órát bírt feküdni. Utána kihozták, holnap tovább próbálkozunk...

(Még nehezíti a helyzetet, hogy csütörtökön szemészetre megyünk, és vasárnap este óta kapja a szemébe a pupillatágító kenőcsöt, emiatt már nem lát rendesen, gondolom emiatt is türelmetlenebb...)

592. adb20ce52a (válaszként erre: 591. - Panna77)
2009. nov. 30. 19:06
Köszi! Én se kértem a betegséget, de a fene vinné ez jön magától és még sokba is kerül :S
591. panna77 (válaszként erre: 590. - Adb20ce52a)
2009. nov. 30. 18:59

Jobbulást nektek is!

Én nem betegedhetek meg, legalább szombatig. Szombatin nyitóbuli, ez a hét még hajmeresztően kemény. :-((( Nem dőlhetek ki sorból.

Panni jobban van, de nem megy bölcsibe. Elvileg mehetne, de itthon tartom, kúrálom, hogy a jövő heti szülinapi bulira rendben legyen.

2009. nov. 30. 18:33
Sziasztok! Mi is tartunk egy hét szünetet a bölcsiben, úgy néz ki. Megfázott a kiscsaj. Vagy nem is tudom... egy hétig csak náthás volt, tegnap meg be is lázasodott. Én meg úgy vagyok mint Dorka... egyre rosszabbul... mert ki kapná el, ha nem én? :)
589. panna77 (válaszként erre: 586. - Panna77)
2009. nov. 29. 21:26
Egy fél köhintése sem volt egész este... Jót tesz most neki a hidegebb levegő. Ma megint velem alszik, kvázi reggelre megint fáradt leszek/maradok. :-)
588. Dorka29 (válaszként erre: 587. - Panna77)
2009. nov. 29. 21:02
Blanka szerencsére jól van, én meg egyre rosszabbul.
587. panna77 (válaszként erre: 585. - Dorka29)
2009. nov. 29. 20:50
Blanka teljsen meggyógyult? És te? Mész dolgozni holnap?
586. panna77 (válaszként erre: 585. - Dorka29)
2009. nov. 29. 20:50
Ma módszert váltottam. Itt fekszik mellettem a hálóban, egy kicsit sem köhög. Levettem a fűtést,nyitva az ablak, ráadtam egy vastag hálózsákot, alatta hosszú ujjú body. Szerintem a meleg levegő ingerli most, hogy nem 100 %-as. Kapott Sinecod-ot, 10 cseppet, várom, hogy ma is lesz- e köhögése, de valami azt súgja, hogy nem.
585. Dorka29
2009. nov. 29. 20:22

Panna, most olvastalak. Blankának ugyanez volt a tünete, egész nap jól, aztán éjjel a köhögés miatt hányás. Utána jött a láz meg kiütés.


Holnap már bölcsi, és persze, hogy én meg most kaptam el.. Még életemben nem voltam így, hogy úgy vagyok náthás, hogy nem is vagyok.. ööö. akarom mondani,100%-ig bedugult az orrom, de váladék semmi.. Ki érti ezt?

584. panna77 (válaszként erre: 583. - Dorka29)
2009. nov. 29. 17:05

Nálunk Panninak a következő a szlogenje:


"Buta bácsiiiiiiiii mennyééééééé!" Ez onnan fakad, hogy múltkor lehomokosoztam valakit (a csúnyább verzióval) és a lány elismételte. Aztán gyorsan kijavítottam magam -mivel égett a pofámról a bőr, hogy a lány ezt tanulja tőlem-, hogy a bácsi bután viselkedett, én meg ezért vagyok dühös.

Így ha csak kicsit fékezek erősebbet vagy morgok, Panni már mondja is a mondókáját. :-)))

583. Dorka29 (válaszként erre: 582. - Trapiti)
2009. nov. 29. 16:58

Gondolhatod, nem kicsit röhögtem...


Blanka is folyamatosan kommentál vezetés közben, és ha nem válaszolok, folyamatosan kérdez: 'Mi csináj a bááácsi? Mééjt dudáát a kocsi? Miééjt ájjtál meg, pijos? Stb..:))


Sajnos nem tudom kiélni magam a dudálással, mert nincs a kocsinkban. Mielőtt még megkérdezitek, nem tudom, miért nincs. Elég régi évjárat, vagy nem tettek bele, vagy valaki kiszerelte, mielőtt vettük.

582. trapiti (válaszként erre: 581. - Dorka29)
2009. nov. 29. 16:16

Dorka, a tolatós csúcs!!! :))))))))))))


Nálunk ugyanez van, ha dudálok valami miatt... már hallom is a hátam mögül: "Anya azt mondta hü**e..." Egyszer mondtam amikor valaki kilépett elém, és persze nyomtam a dudát...

Ja, és hajt hátulról: "Anya mennyél!!! Gyorsan!!!" :)))

581. Dorka29 (válaszként erre: 580. - Dorka29)
2009. nov. 29. 14:07
Eszembe is jutott mindjárt egy 'saját" termés, amiről ráadásul nem is tudtam.. mindjárt le is írom a naplóba.:)
580. Dorka29 (válaszként erre: 579. - Kathlee)
2009. nov. 29. 14:06

Abban igazad van, hogy életszerű, de számomra akkor is szomorú, hogy gyerekekkel foglalkozó felnőttek beszélnek csúnyán a MUNKAHELYÜKÖN A GYEREKEK ELŐTT.


Persze lehet mondani, hogy előbb-utóbb úgyis hall valahonnét ilyen szavakat, ha mást nem egymástól eltanulják, de egy gondozónő, óvónő, tanító, stb. ne tegye. Ez a munkája, ezt választotta, ezzel jár.

Én is elszólom magam néha itthon, kicsúszik egy 'basszus vagy fene', stb., de a munkahelyemen kontorllálom magam és max. "azt a kutya meg a macska" és társai maradnak.


Félre ne értsd, nem a Ti gondozónőtöket szidom, csak általánosságban kiábrándítónak találom, hogy ez valószínűleg mindenhol így van.

579. kathlee (válaszként erre: 576. - Dorka29)
2009. nov. 29. 07:40

Sziasztok!


Igen, nekem is pont ezért tetszenek ezek a kis videók! Igaz, van vagy 15, de csak 1-2 használható volt közöttük.

Igen, valóban elhangzott egy csúnya szó, de pont ezért életszerű az egész. Tényleg nem tudta, hogy kameráz közben.

Egyébként, tapasztalataim szerint Lucára nagyon ritkán ragadnak olyan "csúnya" szavak, amire nem hívják fel a figyelmét. Ha ilyen mégis megtörténik, akkor 1x-1x elmondja, de mivel süket fülekre talál nálunk, nem is halljuk többet. Ilyen volt néhány hete a "basszus Isten" Szerencsére, azóta sem hallottam tőle többet!

578. böbe83
2009. nov. 28. 08:05
Sziasztok, nálunk tegnap valami ehető volt, mert Berci ette, de nem tudom mi volt, mert elfelejtettem :S Olyan fáradtak voltak tegnap, hogy kiértünk a bölcsiből, már aludt is mind a kettő:D jó ez a duplababakocsi...
577. Dorka29 (válaszként erre: 576. - Dorka29)
2009. nov. 27. 21:41
Illetve nem káromkodott, csak csúnyán beszélt. (konkrétan: "szar":)
576. Dorka29 (válaszként erre: 571. - Kathlee)
2009. nov. 27. 21:40

Kathlee!


Belenéztem a videókból, tényleg jók. Főleg azért, mert nem is tudta, hogy felveszi.

Nálunk nem ilyen közvetlen a gondozó (legalábbis Blanka beszoktatósa nem).

Azon azért meglepődtem, hogy káromkodott a gyerekek előtt.:)

575. Dorka29 (válaszként erre: 574. - Trapiti)
2009. nov. 27. 21:39
Hehe, a kis rafinált.:)
574. trapiti
2009. nov. 27. 21:24
Nálunk ma karfiolfőzelék volt virslivel. Luca elcserélte Csabikával a főzlékjét virslire :)
573. panna77 (válaszként erre: 572. - Adb20ce52a)
2009. nov. 27. 19:33
Nekem eszembe sem jutna ilyen kaját főzni... na meg Somi ki is vágna itthonról egy zeller,-vagy répafőzelékkel. :-))) És azt kell mondjam, JOGOSAN! :-)
572. adb20ce52a (válaszként erre: 570. - Panna77)
2009. nov. 27. 18:06
Ma nálunk is ez volt a kaja a bölcsiben. De az én lányom egy falatot sem eszik... mondjuk nem csodálom néha. :)
571. kathlee (válaszként erre: 570. - Panna77)
2009. nov. 27. 16:44

Sziasztok!


Szerintem Lucáéknál ma volt saláta főzelék... KÉszített néhány videót (a kamera gombját nyomta le a fényképezés helyett...) Ildikó néni, ezeken láttam, hogy vmi zöld "trutyit" ettek.

Az a durva, hogy itthon tuti nem enne meg ilyeneket!

570. panna77
2009. nov. 27. 16:20

Sziasztok!


Panni ma kétszer kért a zellerfőzelékből! Már a neve is elborzaszt! :-))))))

569. adb20ce52a (válaszként erre: 559. - Böbe83)
2009. nov. 27. 08:46
Oké... csatlakozok a fújjogókhoz. :P
2009. nov. 27. 07:51

Nyuszi fülét hegyezi,nagy bajuszát pödöri.

Répát eszik ropp-ropp-ropp,

Nagyot ugrik hopp-hopp-hopp.


Bölcsiben dolgozok és ezt nagyon szeretik a picik.Van még egy jópár ha valakit érdekel.

567. böbe83 (válaszként erre: 557. - Trapiti)
2009. nov. 27. 07:48
Aranyos ez a hazavisszük Csabit is :D
566. böbe83
2009. nov. 27. 07:40
Sziasztok, nálunk mondókáznak:)De mikor beültem a csoportba elején, akkor minden gyerek velem akart mondókázni :P Nekem mondjuk nehéz olyan mondókát mondani, amit nem ismerek, mert anyum amikor kicsi voltam gyógypedagógiai főiskolára járt, és mindent tudok azóta is, amit ott tanítottak mondókát, versikét és dalt:)
565. trapiti (válaszként erre: 564. - Dorka29)
2009. nov. 26. 22:46
:( ez tényleg gáz...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook