Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! fórum

2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
6551. rexona
2011. máj. 1. 12:26

Sziasztok!


Nálunk hajnal óta esik az eső, pedig azt hittem, ma szép, napos idő lesz. Annyi mindent lehetne ma csinálni.

Helyette maradhatunk otthon.


Amúgy megjöttünk a négy napos kirándulásból. Nagyon jól sikerült. Szandra is élvezte. Amikor már nagyon fáradt volt, akkor volt nyűgös, meg a sétahajón nem tudott magával mit kezdeni.

Remélem máskor is megyünk...... :-)


Az oldalsó lenti foga fog mostanában kibújni. Na ezzel szenved is szegény. Úgyhogy igaz amit olvastam, hogy az oldalsók, meg a hátsók sokkal fájdalmasabbak.


Szép napot nektek!

6550. mimi08 (válaszként erre: 6549. - Dorec)
2011. ápr. 29. 12:37

Mi készülünk bölcsibe szeptembertől, de még sok mindenen múlik, hogy összejön e. Elsősorban, hogy hogyan alakulnak a munkahelyemen a melók, vissza tud e venni a főnököm, másodsorban pedig hogy felveszik-e a bölcsibe a kisasszonyt, mert sajnos itt Szombathelyen nagyon nagy a túljelentkezés.


Nálunk az éjszakák még mindig nem tökéletesek, pár hete rettenetesen sokat hánykolódik, forog, dobálja magát. Eddig sem egy helyben aludt, de ez, ami most van, észbontó! Van, hogy szó szerint fél órán keresztül állok az ágya mellett és takargatom, nem tudok kijönni, mert pillanatok alatt kitakarózik, ahogy csapkod a lábával.

6549. dorec
2011. ápr. 28. 13:58

Sziasztok, mi is jól vagyunk, rengeteget jövünk megyünk. :) Én sajnos megyek vissza dolgozni július 1-el, Emma szeptemberig mamákkal lesz, aztán bölcsi. Megy még valaki szeptemberbe bölcsibe?

Emma is Anyás nagyon mostanság, főleg este ahogy mimi írja.

6548. -!Maya!-
2011. ápr. 28. 13:43

Sziasztok!

Mi is jól vagyunk. Múlt héten a fogacskákkal szenvedtünk eléggé, de most nyugi van, bár a fogak nem jöttek ki sajna, úgyhogy lesz még szenvedés.

Noel is eléggé anyás mostanában. Sokszor nyújtja felém a kezeit, hogy vegyem fel. A hátam már nekem is kivan, remélem nem tart sokáig ez az időszaka.

Sokat vagyunk mi is kint a levegőn, de nagyon kell rá figyelni, mert mindent meg akar kóstolni.


Ja csajok, most egy kicsit keresgéltem itt és tudjátok mit találtam? Emlékeztek zsanira? Ismét babát vár, októberre. GRATULÁLOK NEKI.

6547. mimi08
2011. ápr. 27. 22:26

Sziasztok!


Mi is jól vagyunk, csak amíg jó volt az idő sokat voltunk az udvaron, most meg a húsvét miatt voltunk elfoglaltak.

Az elmúlt időszakban Janka nagyon anyás lett, pedig eddig apa volt az isten. Estefelé, amikor már fáradt, csak hajtogatja: anya-anya és mászik rám. Úgy kell a fürdővizét és a vacsiját csinálnom, hogy az ölemben van. Remélem leszokik róla, mert a derekam kezd odalenni :-)

6546. hope_:)
2011. ápr. 24. 22:58

Mi is jól vagyunk :)

Minden okés mi is kint vagyunk sokat a szabadban.

Zsombi mostmár viszavonhatatlanúl megy már egy hete nem is mászik csak megy és megy egész nap.


Itt volt kint nálunk anyukám egy hónapig sajnos kedden megy már haza.


Meg jön vagy 3 foga szegénykémnek :( most mi is kicsit megszenvedjük a fogzást ....


Remélem szépen telik a húsvét mindenkinek !!!

6545. rexona (válaszként erre: 6543. - Puppi4)
2011. ápr. 15. 18:40

Aranyos lehet.


Amúgy lesz itt jó idő?

Ma egy anyuka kesztyűt adott a játszótéren a gyerekére. Hát Szandrának is jég hideg volt a keze hintázás közben, úgyhogy nem csodálkozom.


Amúgy mi elvagyunk. Sokat otthon vagyunk. Továbbra is gyakran megkapom, hogy : - ez a gyerek még nem megy???

Én meg mondom, hogy NEM!!!

Amúgy utánanéztem 17-18 hónapos kor körül szokás aggódni, ha addig még tényleg nem tesz magától pár lépést.

Addig csak szépen válaszolgatok! :-)

6544. mimi08
2011. ápr. 13. 21:29

Sziasztok!


Valóban kicsit kihalt a fórum az elmúlt napokban. Mi is sajnos kevesebbet tudunk kimenni, amikor ilyen szél van. Janka is elég rosszul viseli ezeket a napokat. Amúgy jól vagyunk szerencsére, remélem a többieknél is minden oké!

6543. Puppi4
2011. ápr. 13. 19:24

Sziasztok!


Nekem most van nagyüzem a suliba, így beadandókat gyártok, vizsgákra készülök. Emellett minden időmet kicsi fiammal töltöm természetesen.


Nem jó ez a szél, nem tudunk egész nap kint lenni, Boti hiányolja is... :(


Ééééé pár napja megkaptam életem első pusziját a fiamtól!!!! Leírhatatlan, csodás érzés!!!!!!!

Azóta folyton jön puszizkodik. Élvezi. És én is :)

6542. rexona
2011. ápr. 13. 16:41

Sziasztok lányok-babák. Mit csináltok?


Szandra ha nem játszik, akkor egész nap cipelteti magát. Most ez az új mániája....

Hogy lesz ebből önálló járás?!

6541. -!Maya!-
2011. ápr. 11. 19:11

Sziasztok:)

Titkosan folytatom a naplómat, aki szeretné továbbra is olvasni, szeretettel várom.

6540. rexona (válaszként erre: 6539. - Hope_:))
2011. ápr. 8. 20:55

Hú, ti aztán jól belehúztok a tanulásba! :-)

Én is pont a napokban érdeklődtem, hogy nálunk van-e valami. Pont most szűnt meg egy babaklub a kevés érdeklődő miatt.

Egy hely van, ahová keddtől járhatunk, de pontos tájékoztatást nem kaptam. Ingyenes is, úgyhogy túlsokat nemvárok a dologtól.

6539. hope_:)
2011. ápr. 8. 17:06

hogy vagytok????


Kicsit eltünt mindenki ....

Gondolom a jó idő és hogy minden babácska egyre többet jön-megy így gondolom sokat vagytok a szabadban.


Mi is ezt tesszük Zsombor is sokat sétál már pont írtam is ma hogy nekem kéne megszoknom hogy nem kell már mindíg fogni a kezét.


Lassan 1 évesek és 2 hetesek leszünk olyan furcsa még mindíg hogy már 1 éves!!


Mai naptól 7db foga van a drágaságomnak és úton van a 8ik is így alúl-felűl 4-4 foga lesz :)


Április 27-től kezdünk egy oktató csoportot ahol már inkább beszélni tanúlnak persze alngolúl itt felkészíti őket a pre-school-ra.

Mondókázni már nem biztos hogy tudunk menni mert az "piciknek" van még nem kezdenek el járni most majd kérek ismertetőt 2 zenecsoprtól is de lehet azokat majd csak szeptembertől fogjuk tudni elkezdeni....

6538. rexona
2011. ápr. 7. 22:19

Sziasztok. Mi is jól vagyunk.

Túl vagyunk az 1 éves kori szurin is. Szerencsére a mellékhatás elkerülte a leányzót megint!!

Mostmár sokat kint vgyunk. Egyre többet megyünk a játszótérre hintázni, libikókázni...

Szegénykém annyira menne a többi gyerekhez, de ő még nem tud menni (még mindig csak kapaszkodik, és úgy lép, na, meg állandóan mindenhová mászik), ezért inkább hazaindulunk olyankor, mert csak a szívét fájdítom, hogy nem tudom elengedni. Tuti csúszna-mászna utánuk a porban.

Szandrának 5 foga van, 9 kilo 20 deka , 74 cm.


Én már adom neki a bolti 2,8-as tejet. Szerencsére szereti, főként ha kakaóként készítem.

(reegel-este issza)

Veletek mi újság?


Amúgy gratulálok Botond mind a 11 fogához! :-)

6537. Puppi4
2011. ápr. 6. 13:56

Halihóóó!


11. fogú Botond anyukája jelentkezik :)


Egész nap futkozik (most alszik).

Dumál, jön-megy, puszilgat.


Imádom!!!


Remélem mindenkinek hasonlóan jól telnek a tavasz első napjai :)

6536. hope_:)
2011. ápr. 1. 15:53

Hahó csajok :)


Velünk minden OK :)

Most hogy Zsombi is jobban totyorászik állandóan kell menni ki délután is imád kint lenni :)

Pakoljuk a kavicsokat stb....


A szülinap nagyon jó volt :) Raktam a naplómba egy linket megtudjátok nézni a facebookon de majdnem mindenki innen fent van úgy is szóval lehet látáttok már.


Köszi mimi jó lett a trota büszke vagyok magamra :D:D:D


Most itt van anyu is 1 hónapig vagyis már úgy rohan az idő hogy el is telt belőle egy hónap...


Zsombi is jól van 11kg és 80cm lehet írtam már.... totyorászik de még mindíg sokat mászik is.


Jaaa rexona neked akartam írni hogy mi megmérettük Zsombi lábát mert most hogy elindílt kellet neki jobb cipő és nem találtunk. Itt az egyik cég (Clarks) megméri előszőr a lábát és Zsombinak a bal lábfeje picit nagyobb mint a jobb és széles a lébfeje sőt babalábiba a legszélesebb 4 es a lába otthon az kb a 20-nak felel meg szélességhez meg egy betűt adnak neki H

Nagyon ajánlom ezt a lábmérést azóta sokkal határozotabban totyog is és eszébe sem jut levenni egész nap. Rendeltünk neki kintit és bentit is.

6535. -!Maya!- (válaszként erre: 6534. - Mimi08)
2011. ápr. 1. 13:29
Akkor mégis típus "hiba". Nem baj, mert jövőre már Ők fogják hajtani, nem nekünk kellesz tolni:)
6534. mimi08
2011. ápr. 1. 10:41

Köszönöm lányok, aranyosak vagytok. Pont most hívtam a dokit, rendben van a vizelet szerencsére. Feneke még piros, az éjszakái is elég nyűgösek, nem tudom, hogy a vérvétellel álmodik e vagy a feneke fáj-e neki?


Rexona, az 1 éves szuri miatt ne aggódj, eddig akivel beszéltem, senkinél nem okozott még csak hőemelkedést sem. Azt sajnos nem tudjuk kivédeni, hogy ne sírjanak miatta, de talán hamar meg fog vigasztalódni.

Maya, a szülőkormány nekünk is kicsit kotyog, de az összes ilyen volt a boltban. A férjem nagy szaki, azt mondta, ez amiatt van, hogy egy hosszú bowden vezet végig előre a kormány részhez és sajnos ilyen távolságban ez már csak így megoldható, hogy nem teljesen tökéletesen működik. Nekem is furcsa volt kicsit először, de már megszoktam.

6533. -!Maya!- (válaszként erre: 6531. - Mimi08)
2011. márc. 31. 21:23

Remélem nem lesznek gondok az eredményekkel. Majd írd meg feltétlenül.


Nagyon imádja, és már nagyon ügyesen kormányozza, ill. ha mondom, hogy NOEL, NYOMD MEG A GOMBOT, akkor már nyomja is és egész úton zenélünk.

Nekem egy kicsit kotyog a szülőkormány, ezért egy kicsit nehéz irányítani, de biztosan nem típus hiba csak ez ilyen, de ezt leszámítva elégedettek vagyunk.

6532. rexona
2011. márc. 31. 17:57

Sziasztok.

Sajnálom mimi, hogy van egy kis gond a lánykával. Remélem mihamarabb jobban lesz!!!!!!!!!!!


Nálunk megvolt a szülinap. Az egész család egy étteremben volt, és ettünk-ittunk Szandra tiszteletelére. :-)


Sajnos nem enged fényképet feltölteni a számítógép, mert túl nagy felbontású, pedig nagyon szép volt a torta.

Jövő héten megyünk az 1 éves szurira. Hát nem nagy kedvvel.

A kiscsaj még mindig kapaszkodik valamibe, és úgy lépeget, ha valahová "menni" akar, akkor inkább odamászik, aztán feláll a célba.

6531. mimi08 (válaszként erre: 6530. - -!Maya!-)
2011. márc. 31. 16:27

Én csak azt tudom, milyen kellemetlen, amikor egy jó erősen tapadó sebtapaszt leszedsz valami olyan testrészedről, ahol finom puha a bőr. Ráadásul neki ugyanarról a részről hatszor lett leszedve egymás után. Biztos hasonló a gyantázáshoz, azt simán el tudom képzelni!

A véreredmény egy része ma megjött, elvileg az rendben van, holnap talán lesz vizelet eredmény és a maradék még kb. 1 hét.

Remélem Maya ti jól vagytok! Hogy tetszik a nagyfiúnak a tricikli?

6530. -!Maya!- (válaszként erre: 6529. - Mimi08)
2011. márc. 31. 12:54
Jaj szegénykém. Nem csoda, hogy fáj neki. Gondolom neki ez olyan, mint a gyantázás, ami nekünk felnőtteknek sem kellemes és persze meg is sértette a bőrét a ragasztós rész.
6529. mimi08
2011. márc. 31. 11:22

A doki hétfőn nem talált semmit, ezért szerdára visszahívott minket vérvételre és vizeletmintát is kért. Na ezt nem kívánom senkinek!

Gyógyszertárban kapható vizeletgyűjtő zacskó, fel kell ragasztani angyalkámnak, természetesen kb. a 6. zacsiba sikerült pisilni, mert vagy kifolyt, vagy belekakilt stb. A vizeletben a gyorsteszttel fehérjét talált, most várjuk a laboreredményt. A zacsi ragasztószalagja pedig úgy megtépázta Janka bőrét, hogy most égési sérüléshez hasonlóan lángvörös a bőre, üvölt a pelenkázáskor és a fürdésnél. Éjjel mellettem aludt és álmában sírt. Szörnyű, komolyan mondom. Remélem nem találnak semmi komoly dolgot, de most az eredmény megérkezéséig elég ideges leszek, azt hiszem.

Mindenkinek ennél szebb napokat kívánok!

6528. wallmart
2011. márc. 28. 13:17

Minden 1 éves babának Boldog Szülinapot Kívánok!!!


Eltűnésem oka, hogy a gépünk bekrepált, még mindig a szerelőnél van, és van egy régi gép amit addig bekötöttünk, de ez egy örökkévalóság mire egy oldal betöltődik, így nem jövök sűrűn amíg kész nincs a másik gép /kb. két hét/.


Egyébként jól vagyunk, nagyon sok időt töltünk kint a kertben ha jó idő van, így ritkán ülök gép elé.

6527. mimi08
2011. márc. 27. 17:33

Nagyon boldog születésnapot a nagyfiúnak és a nagylánynak!

Remélem jól teltek a szülinapi bulik!!

Hope, Zsombi tortája nagyon vagány!


Sajnos Janka ma délutánra ismét lázas lett. Most már nagyon elegem van, hogy nem bír kikeveredni ebből a betegségből. Holnap doki, aztán kíváncsi vagyok, mit mond.


Puszi mindenkinek!

6526. hope_:)
2011. márc. 27. 00:06

kicsit elvesztem.....

készültem a szülinapra :)


Kész a torta és itt az ajándéka a nappaliban :)

Raktam a tortáról meg a meglepiről képeket :) a naplómba

Holnap 1 éves Zsombi is :)

6525. hope_:) (válaszként erre: 6524. - Rexona)
2011. márc. 27. 00:03

Nektek is sok boldog szülinapot!!!!!!!

Mi is holnap bulizunk!!!!!!

6524. rexona
2011. márc. 26. 21:51

Boldog szülinapot Zsombi!!!

Mi vasárnap ünnepeljük a szülinapot.


1 évesek lettek!!!!!!!!!!!!!!!!

6523. Puppi4
2011. márc. 23. 13:21

Sziasztok!


Botit hétfőn teljesen gyógyultnak nyilvánították.

És tényleg jól van, újra az én kis vidám rosszcsont manóm :)


Már egy hónapja sétál, pár napja pedig szalad is. :)

Tejet nem kap, mert még szoptatom (13 hónapos), és még egy jó darabig nem is szeretnék neki adni.

Tejtermékeket is viszont egy éves kora óta kap.

Kizárólag az én főztömet eszi, abból viszont mindent, kivéve gombásat, és még tojás fehérját se kapott. Gluténes dolgokat is csak 1 éves korától.


Beszélni még nem nagyon akar, de hát fiú, ők meg amúgy is csendesebbek. :)

A kártyalapokra mondja hogy "káká", a kukás autóra, hogy "kuká"

Az enni és inni valóra "meme"

És a baba szót használja tudatosan. (Igaz a szomszéd 73 éves néni is BABA :D

Állathangokat nem utánoz,csak a halacskának tátog, és autóhangokat is utánozz.(Kis Trabarnám :D)

Puszit már kaptam,és küldeni is tud, megmutatja hol a feje, pocakja, lába. Más arcán megmutatja a szemet, az orrot és a fület (szájat nem), de a saját arán ezeket még nem tudja.

Ja és ha kérdezem hány éves vagy: felmutatja a mutatóujját és közli hogy "eee" azaz egy éves :)

Hmmm, most más nem jut az eszembe.

Azt hiszem egyenlőre ennyi a mi tudományunk.

6522. rexona
2011. márc. 23. 10:45

Nekem pont ma mondta a védőnő, hogy elkezdhetjük adni a bolti tejet. Lehet készíteni tejbegrízt, tejberizst, vagy simán adni a tejet. Szerintem az én lányom szeretni fogja. Megkóstolta már, és evett is párszor tejes ételt.

1 éves kortól.


Amúgy kivel mi újság? Mindenki a játszótéren?

Mi tegnap voltunk először játszótéren. A hinta és a libikóka az nagyon tetszik neki. A többi ugye nem, mert még nem megy magától.

Hétvégére megint rosszabb idő lesz. Nagy kár, mert nálunk szülinap!!!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook