Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! fórum

2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6611. rexona (válaszként erre: 6609. - Wallmart)
2011. júl. 22. 18:35

Szia.

Negatív lett az ételallergia vizsgálat eredménye.

Elképzelhető a hosszú hasmenést egy kis vírus okozta. Ennek ellenére még mindig laktózmentes tejet kap.

Hasmenésre nekünk nagyon bevált, (remélem leírhatom a nevét) az Enterol probiotikum.



És végre! 3 nappal ezelelőtt megtette első lépéseit is Szandra. Mára már maga előtt tolja a kis babakocsiját!

De amúgy a héten is kaptam megjegyzést. - Ti még vezetitek? Csak úgy megy? Magától NEM?

Többet nem dőlök be az ilyen ijesztgetésnek.

Amúgy is 18 hónapos kor a határ járás ügyben.

6610. mimi08
2011. júl. 21. 13:14

Sziasztok!


Tényleg, lassan nekem is be kell jelentkeznem a 18 hónapos tanácsadásra! Jézusom, hogy repül az idő.

Mi egyébként jól vagyunk, most már egyre több átaludt éjszakánk van, bár a fogak mintha kicsit szünetelnének nőni, biztos ez az oka.


Elvileg szeptembertől Janka kezdi a bölcsit, de még nem kiabálom el, mert a munkahelyen még mindig nem 100%, hogy tudok akkor kezdeni, de azért remélem összejön. Tegnap volt szülői értekezlet, olyan furcsa volt az egész. Nemrég még anyukám járt az enyémre a suliba, most meg én megyek :-)

Kicsit nagyobb gyerkőcökkel kerül egy csoportba, másfél évesen olyan 2 évesekkel, de mondjuk nem hiszem, hogy ez gond lenne, mert szereti a nagyobbacska gyerekeket.

6609. wallmart (válaszként erre: 6607. - Rexona)
2011. júl. 20. 15:04

Szia, hogy vagytok?


Tegnap voltunk a 18 hós oltáson, ami jó nagy sírással végződött, de szerencsére apa a közelben volt. És végre vége a kötelező oltásoknak egy időre, legközelebb 6 évesen fog majd kapni. Még ráakart beszélni a dokinő más szurira is, de mondtam egyenlőre elég.

Nem volt nagy a baj múltkor, de inkább megijedtünk.


És nyaggatnék még azért, hogy nem jár a gyerek? Én is amondó vagyok, majd megy ha eljött nála az ideje.


Na mi lett az allergiateszt eredménye? Nekem most Ádámka elég sokat prüszköl a kutyus közelében, pedig udvari kutyus, remélem nem lesz rá allergiás.

6608. rexona
2011. júl. 14. 08:58

Sziasztok!

Mit csináltok?


Hogy vagytok?


Az én Szandrám mostanában nagyon nyughatatlan. Alig marad meg 5-10 percet nyugodtan a fenekén. Mindig is babakocsi ellenes volt, és most is az. Már félúton jelzi, hogy kössz, meguntam, vegyél ki......

És folyton rajtam lóg. Ami persze jó, meg szeretem ha rám kapaszkodik, na de egész nap?!


Viszont a félelmem továbbra sem szűnt a járást illetően.

Tudom itt már beszéltük, hogy legyek nyugodt, jó ha sokáig mászik. Ezzel tisztában vagyok.

De most már jó lenne ha próbálkozna.

Annyi változás van, hogy lehet már vezetni. Hátamögé állok, fogom a két kezét és úgy megy. De mindig lábujjhegyen. Még cipőben is.

Ha egyedül indul útnak azt csak mászva teszi.

Aug. 16-ra van időpontunk a gyermekneurológiára. Már alig bírom kivárni. Ott megnézik a gyereket.

Félek ezügyben.

Amúgy borzasztó mozgékony, csak mászva.

Lehet ő ilyen. Ezzel szoktam nyugtatni magam. Biztos a könnyebb verziót választja.(ha így biztonságosabb)


Na majd írjatok ti is!

6607. rexona (válaszként erre: 6606. - Wallmart)
2011. júl. 9. 20:06

Szia.

Itt ma elviselhetetlen meleg volt. Szandra pancsolt a kismedencéjéban, meg homokozott. Ezt felváltva. :-)


Szegény Ádám! Akkor nagyot esett ha kórházba vittétek.

Mi várjuk az ételallergia véreredményt. Meg laktózmentes tejjel próbálkozunk.

Amúgy elvagyunk.

6606. wallmart
2011. júl. 9. 14:49
sziaztok, hogy viselitek ezt a meleget? Mi jól vagyunk de most több napig ment Ádámkám hasa a foga miatt. Szerencsére lassan elmúlik, már alig akarta engedni magát pelenkázni. Ma meg elesett az udvaron, így ma már megjártuk a gyerek sebészetet de szerencsére semmi komoly. Nálunk bazi meleg van, csak reggel vagy este lehet kimenni akkor már elviselhetőbb a kánikula.
6605. Puppi4
2011. jún. 30. 10:51

Sziasztok!


Mi is élünk még, élvezzük a jó időt és hogy végre nekem sem kell itthon gubbasztanom, tanulnom, így egész nap megyünk, barátokat szerzünk, játszunk. :)


Tencsike! Nagyon örülök Nektek, kívánok boldog, nyugodt babavárást!!!!!


Botiról:

BESZÉL!!!!!

Mindent utánnunk mond, kedvenc szavak:

bogá=bogár

Papiii

Mamiii

Gogó=Müzlis golyó

Indu= ez azt jjelenti játszótérre szeretne menni :)

Takto=Traktor

Ótó=Autó

De tényleg, egész nap beszél, és minden szavunkat megismétli.

Annyira cukiiii :)


Jövő hétfőn leszünk 17 hónaposak. Aztaaa, leírni is furcsa... :)

Mindent megért, írtózatosan okos.

Rendszerető. Volt egy eset, átöltöztem az itthoni szabadidőmból, játszőterezős ruhába. Gondoltam nem teszem be a szekrénybe a nadrágot, mert úgyis azt veszem fel, ha feljöttünk a sétából, így összehajtogattam és a fotelba raktam.

Boti odament hangos: NE,nem-ezéssel, megfogta a nadrágomat, odavitte az én ruhásszekrényemhez, kinyitotta, berakta a nadrágomat, és becsukta az ajtó, majd közölte "ÍGY"

Leesett az állam.

De amúgy is minden játékát elpakol, az autót rendezgeti sorba.

Haláli okos, mondom.


Nagyon bújós baba, szeret puszigat osztogatni, simizni és élvezi ha viszonozzuk.

Vannak olyan megnyilvánulásai ilyen téren is, hogy az ember el se hinné, ha nem tapasztalná.


Csakhogy példákat említsek.

1. Apukája hazajön, átölel engem, Boti fut oda hozzánk, Apukája felveszi, megölelik egymást, majd Botinyújtja felém az egyik karját, kéri menjek oda és amikor közel vagyok, megfogja a nyakamat és a fejemet az apja fejéhez húzza, majd ő is odadugja a kis fejét hozzánk és nevet...

Ja és ez szinte minden nap megcsinálja legalább egyszer


2. Soha senkinek nem akarja megfogni a kezét, komoly harcaink vannak ez ügyben. De ha valahová hárman megyünk, megfogja az apukája kezét, majd szó nélkül nyújtja a másik kezét felém. És így hajlandó csak kézenfogva menni ha mindketten fogjuk a kezét.


Amúgy szalad, irtozatosan jó egyensúlyérzéke van (ezt nem tőlem örökölte az tuti :D)


Na most ennyi tellett tőlem, megyek, mert hamarosan ebéd!!! puszi

6604. wallmart
2011. jún. 27. 08:30

Sziasztok!


Mi is eltűntünk egy időre, de most épp nagyinál festünk ami lemaradt tavasszal. Ádámkám imád ott lenni, örülök hogy ilyen jól elvan nagyival.

Jó időben persze mi is kint vagyunk állandóan, bár ha nagy meleg van inkább bent játszunk.


Kisfiam most nagyon sokat nyúlt egy hónap leforgása alatt, már 83 cm, 13 kg, és van 13 fogacskája is. Most két hét alatt bújt ki három is, csak akkor vettem észre mikor nevetett, hogy bizony jönnek a fogacskák sorban. Mostanában nagyon nyűgös is emiatt, így már csak azt a maradék 7 fogacskákat kell túlélni.


Hope remélem én is, hogy már gyógyultak vagytok, és minden rendben van. Biztos jó lesz egy kis hazai levegő.


Rexona, szerintem se aggódj kislányod járása miatt, majd ha elég érett lesz rá, biztos elindul. Különben is azt szokták mondani, hogy 18 hós koráig kell hogy elinduljon, és nekem is a kolléganőmnek a kisfia pont akkor indult el, és nem lett semmi baja. Persze tudom rossz hallgatni ha mindenki mondja és csodálkozik, de tényleg ne is törődj velük, mert akkor meg idegeskedsz rajta és nem tesz jót neked sem és a kislányodnak sem ha látja rajtad, hogy idegeskedsz. Sz....rd le ki mit mondd, majd megy ha akar.


Mimi hát nem irigyellek, hogy visszamész dolgozni, de persze a pénz nagy úr sajnos a mai világban.

Én olyan keveset keresek, hogy most a GYED-em csak 5 ezerrel kevesebb mint a fizum, persze a harmadik év az már húzósabb.

Mi tervezzük a tesót jövőre, majd meglátjuk hogy bírom, mert azért ok hogy van egy nagyi, de már ő is 72 éves, így nálunk egyedül magamra számíthatok, és persze a férjem ha nem dolgozik.

Tudom két gyerekkel nehéz lesz, de anyáink is kibírták valahogy és akkor még nem is volt ilyen könnyű dolguk mint eldobható pelenka, automata mosógép, mosogatógép. stb.


TENCSIKE? Remélem jól vagytok, és babuci is szépen növekszik a pociban. ÍRJ VÁRJUK!


Betta? Hogy vannak az ikrek? Írj ha van időd, te aztán megmondhatod, milyen két gyerekkel az élet.


MAYA? Veletek mi újság? Kisfiad? Tesó kérdés? Meg úgy egyébként? Írj ha van időd.


Hát ennyi, majd igyekszem gyakrabban jönni, bár a naplóimat is most kissé elhanyagoltam, így van mit pótolnom. :-)))

6603. mimi08
2011. jún. 23. 12:29

Sziasztok!


Mi is eltűntünk kicsit, volt még pár vizsgám, így nem jöttem gyakran!

Nálunk is pörögnek az események, augusztus 1-től megyek vissza dolgozni. Illetve fizikálisan még csak a szabadságokat veszem ki, bejárok pár napra, amikor valaki tud Jankára vigyázni, aztán Janka megy szeptembertől bölcsibe és ha lejár a beszoktatási idő, akkor már tutira gőzerővel meló. Várom is meg kicsit izgulok is, hogy fogom a dolgokat összelogisztikázni, de hát anyáink is megoldották valahogy! :-D

Jankának is látom, hogy szüksége van a gyerek társaságra és a foglalkozásokra na meg bevallom, nekem sem árt egy kis klímaváltozás.


Janka most 16 hónapos múlott, szerintem nőtt is kicsit, olyan 82-83 cm körül lehet és a lába is már tutira megvan 21,5-es! Napról napra okosabb és persze akaratosabb. Akkora színésznő! Pillanatok alatt minden apróságért krokodil könnyeket ejt és nem ritkák a hisztik sem.


Hope, remélem meggyógyultatok! Biztos jó lesz egy kicsit itthon lennetek, talán kifogtok pár meleg, fürdőzős napot is!


Rexona, szerintem is rendben lesz minden, nem kell aggódni amiatt, ha valamit a gyerekeink nem a nagykönyv szerint csinálnak! Janka sem eszik a mai napig normálisan, de már letettem róla, hogy ezen idegeskedjek, ha meg valaki rosszindulatú megjegyzéseket tesz, nem kell meghallani!

6602. hope_:) (válaszként erre: 6600. - Rexona)
2011. jún. 18. 13:06

Szerintem sem lesz itt gond rexona Szandra menni fog nemsokára.

Zsombinak van egy csoporttársa a szerdai foglalkozáson 2 héttel idősebb Zsombinál tehát akkor Szandránál is és még csak most kezdett el lépkedni még mindíg nem megy de már tesz egy pár lépést. Ők is voltak dokinál nem találtak semmit ő ilyen baba és kész :)

6601. hope_:)
2011. jún. 18. 13:03

Sziasztok :)


Hogy vagytok???

Gondolom mindenki sokat van a szabadban meg indúlnak a nyaralások is :)


Mi jól vagyunk. Lassan 15 hónaposak és megyünk haza egy hétre :)


Itt nagyon nincsen nyár néha néha 1-2 napig már melegebb van de aztán csak esik és esik és esik.


Zsombi egyre nagyobb és resősebb fiúcska... én már egyszerűen nem tudom lemérni.

Olyan 11kg körül van.... jaaaa sajnos voltunk betegek is mind a hárman elkaptunk valami vírust ami mind a hármunkat letepert hányás-hasmenés Zsombi előtte volt náthás is így látszott rajta hogy vogyott de az elmúlt napokban meg annyit eszik hogy már bőven behozta amit akkor lefogyott.

Centire is magas 14 hónapos létére bár már azt is feladtam hogy méregetem kb 84-85cm... de majd hivatalosan is lemérik 15 hónaposan otthon.

Majd akkor én nem leszek net közelében de majd július közepén jelentkezem :)


Fogunk 10db van jelenleg de már brutálisan be vannak dagadva neki az elsó kisörlők kicsit nyügi is a lelkem .....


Tencsike drága hogy vagytok???

Minden rendben a babucikával a pocakodban????

6600. rexona
2011. jún. 17. 15:40

Sziasztok.

Tényleg nemsokan járunk már ide.


Nálunk pont mától indul a 2 hetes tejmegvonás, ugyanis több mint 1 hónapja erős hasmenése van a lányomnak, és főként akkor jelentkezik, ha tejet kap. Úgyhogy kísérletezünk most. A székletét is ma vittem be a postára.

Jó lenne ha hamar kinőné ezt, meg persze remélem nincs más baja. Mi amúgy nagyon tejesek vagyunk, rengeteg tejterméket eszünk-iszunk, úgyhogy jó lenne ha kaphatná majd ő is.

Meg beszéltem az orvossal arról is, hogy Szandra még mindig nem megy. Lassan 15 hónapos.

Tudom, hogy nagyon jó a mászás, ő abban profi. Már a létrára is mászókán is egyedül felmegy....

De az idegesít, hogy ha kétlábra állítom, akkor egyből visszaereszti magát térdelésbe, hogy másszon.

Erőltetni semmit nem erőltettem sohasem neki.

Dr.-nő szerint, aki ennyire szeret mászni, kapaszkodva tartja magát, akkor nem lehet gond. Ettől függetlenül kaptunk beutalót gyermek neurológiára. És ott majd megmondják, hogy mi újság.

Nagyjából ennyi van velünk.

Másokkal?

6599. mimi08
2011. jún. 17. 15:12

sziasztok!

Mint újság van veletek? Nagyon eltűnt mindenki.

Remélem babák és anyukák is jól vannak!

6598. dj.cica (válaszként erre: 6579. - Tencsike)
2011. jún. 9. 21:02
nagyon örülök nektek,problémamentes babavárást kívánok.
6597. Tencsike (válaszként erre: 6596. - Betta76)
2011. jún. 7. 15:09
:-))) Köszönöm szépen a Jókívánságokat!
6596. Betta76 (válaszként erre: 6579. - Tencsike)
2011. jún. 6. 13:21

Szia!

Gratulálok nektek és szívből remélem hogy most minden rendben lesz!

Vigyázz magadra és a picire.

Szép babavárást kívánok:)

6595. Tencsike (válaszként erre: 6594. - Mimi08)
2011. jún. 4. 19:39
Köszönöm szépen Mimi :-))) Nagyon sokat segített az inhalátor, végre tudtam már aludni és nem fulladok :-)
6594. mimi08
2011. jún. 3. 21:05
Tencsike, én is minden szépet és jót kívánok nektek! És jobbulást is kívánok, remélem az inhalátor segít!
6593. Tencsike
2011. jún. 2. 18:43
Ma voltam a tüdőgondozóba! Hát a vizsgálat is kimutatta az asztmát :-((( Már lassan 2 hete szőrnyű fulladások kísérték az éjszakáimat, úgyhogy kértem beutalót! Kaptam egy olyan inhalátort amit kismamák is használhatnak! Remélem mostmár jobb lesz..
6592. Tencsike (válaszként erre: 6591. - Wallmart)
2011. jún. 2. 18:40

:-))) Köszönöm szépen! Ígérem beszámolok mindenről...


nov. 26-ra vagyok kiírva! Karira lesz egy 1 hónapos babucim a fa alatt :-)))

6591. wallmart (válaszként erre: 6579. - Tencsike)
2011. jún. 1. 11:30

Én is nagyon gratulálok tiszta szívből.


Ha jól számoltam akkor a mikulás hozza a leányzót?


Mikorra vagy kiírva?


Nagyon szép terhességet és könnyű szülést kívánok.


Igen és várjuk a beszámolót minden UH-ról és terhesgondozásról. :-))

6590. Tencsike
2011. jún. 1. 10:00
Amúgy majd megpróbálom lefotózni az uh. képet, olyan édes az Én kis tündérem, mert szopizta végig az ujját :-)))) Igazi Baba :-)))
6589. Tencsike
2011. jún. 1. 09:58

Oksi jelentkezem majd mindig :-)


Nem volt nagyon háyingerem idáig és nem is hánytam semmit, talán 1-szer de az is idegességtől volt. Inkább nagyon fáradt és aluszékony voltam az első 3 hónapban, mostmár kezdek fittebb lenni :-)


Igen Hope elmúlt a vérzés..nem tudni miért volt :S, viszont 4,5 cm-es cisztával kezdtem a terhességet, ami mára 1,6 cm-re csökkent...talán a felszívódás okozta a vérzést...hmm

6588. hope_:) (válaszként erre: 6579. - Tencsike)
2011. máj. 31. 22:35

:)


Vééégreeee!!!


Remélem már nem vérezgetsz és jól vagytok!!!

Nagyon örülök nektek!!!


Puszi

6587. -!Maya!- (válaszként erre: 6584. - Tencsike)
2011. máj. 31. 22:30
És hogy vagy? Hogy érzed magad? Rosszullétek? Más most nem is jut hirtelen az eszembe.
6586. -!Maya!- (válaszként erre: 6584. - Tencsike)
2011. máj. 31. 22:27
Szeretném is, ha itt lennél és minden fontos eseményről tájékoztatnál.
6585. rexona
2011. máj. 31. 14:40
Légyszi jelentkezz még szülésig! :-)
6584. Tencsike (válaszként erre: 6583. - -!Maya!-)
2011. máj. 31. 13:55

:-)) Ja értem, bocsika a feltételezést :-) Biztos üldözési mániám van...


Szóval köszönöm szépen :-) Azért szülésig még jelentkezem :-)

6583. -!Maya!- (válaszként erre: 6582. - Tencsike)
2011. máj. 31. 13:27

Ne érts félre, semmi rosszindulat nincs bennem (lehet félre érthető volt az előző bejegyzésem), csak majd akkor mondom ki a bűvös szót, amikor megszületik. De nagyon-nagyon örülök:)))

Probléma mentes terhességet és könnyű szülést kívánok.

6582. Tencsike
2011. máj. 31. 12:12

:-)


Köszönöm szépen!! De miért nem mondassz semmit Maya??? Haragszol talán??


Igen nem akartam semmit sem mondani még,mert az első trimesztert rendesen végigvéreztem és nagyon féltem, főleg, mert a doki 3 hónap szünetet kért és "véletlen" egyszer nem védekeztünk.... :-)))


Hát nevekkel nem nagyon boldogulunk, mert egy csomó név kiesik a párom neve miatt, ugyanis Kuk a vezetékneve és így kiesik az A-val és az I-vel kezdődő ill. a rövid nevek :-))))

De azért van pl. Lívia, Szintia...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook