Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! fórum

2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6671. rexona
2011. dec. 22. 15:35

Sziasztok.

Én is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok!

6670. wallmart
2011. dec. 22. 14:09

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok mindenkinek.

Karácsony után jelentkezem.

6669. hope_:) (válaszként erre: 6667. - Rexona)
2011. dec. 11. 20:19

Nekünk nagyon nagyon jól telt :)

Zsombi nagyon élvezte annyira jó volt vele átélni :)

Itt szinte minden hétvégén van valahol télapó így Zsombi már várja nagyon a hétvégéket hátha találkozhat vele még :) nem fél tőle :)


Nektek hogy telt???

6668. hope_:) (válaszként erre: 6666. - Wallmart)
2011. dec. 11. 20:17
én a facebookon láttam a képeket :)
6667. rexona
2011. dec. 11. 13:36

Jól telt a Mikulás?

:-)

6666. wallmart (válaszként erre: 6664. - Hope_:))
2011. dec. 7. 11:40
és hol lehet megnézni? Gratulálnék neki.
6665. rexona
2011. dec. 6. 22:50

Sziasztok!

És ide miért nem jelentkezik Tencsike?

Reméltem, hogy jól vannak, és szerencsére jól vannak!

6664. hope_:) (válaszként erre: 6663. - Wallmart)
2011. dec. 6. 19:59

Sziasztok :)


Remélem mindenkinek csodaszépen telt a Mikulás :)

Nálunk nagyon jó volt és még szombaton megyünk egy igazi öreg gőzös vonattal amin rajta lesz a Mikulás nagyon várja Zsombi.


Judit!!! Amúgy még pont azért is jöttem hogy ma végre bejelentkezett az egyik közösségi portálra Enikő :) azaz Tencsike és rakott fel végre képeket a pici lányról aki csodaszép igazi kis hajasbaba :)

6663. wallmart
2011. dec. 6. 14:15

Boldog Mikulást mindenkinek!


Nálunk nagyihoz tegnap jött a mikulás, nagyon édes volt Ádámkám, várta mit hoz neki a télapó. Előtte már pár nappal beharangoztuk neki, meg persze ha hiszti volt, akkor mondtuk neki nem lesz ajándék, és csodák-csodája abba is maradt.

Ma hozzánk jön a télapó, majd készítek képet és rakok fel a naplómba holnap róla.


Most már igazán beindult a beszéd nálunk, mindent próbál utánozni, és a legújjabb az, hogy elkezdünk egy mondatot és ő befejezi.

"Ádámka meg fog fürdeni és lesz .........

és jön a válasz------

"ticta"---tiszta

Olyan édesen mondja meg kell zabálni.

Paramétereink nem változtak, viszont 25-ös csizmát hord a legény. :-) 22 és fél hónaposan.

Majd írjatok ha van időtök.


Valaki nem tudja mi lehet TENCSIKÉVEL??? Bejelentkezik, de nem ír ide nekünk. Remélem azért jól vannak.

6662. hope_:)
2011. nov. 24. 23:01

Sziasztok :)


Köszi Mimi :) igen tuti oda és vissza lesz a pici lányáért is sőőőt :)

Már 25 hetes leszek hétfőn hihetetlen......

Igen te is meg Dorec is sokat dolgoztok :(

Remélem az ünnepekkor már lesz egy kis pihi :)


Rexona szerintem se aggódj biztosan fog beszélni Szandra is nem mindegyik gyerkőc egyforma ugyan úgy mint a járással kapcsolatban is mindenre máshogyan érnek meg más időben.

6661. mimi08
2011. nov. 23. 08:36

Sziasztok!


Mi is kicsit eltűntünk szokás szerint, dolgozom ezerrel. Janka kigyógyult a vírusból, bár elég jól elhúzódott nála a betegség, szinte őt viselte meg legjobban az egész bölcsiben.

Mivel sokat volt otthon és a hosszú hétvége is pont ebben az időszakban volt, olyan sokat volt otthon, hogy nehéz volt újra bölcsibe menni. Korábban vidáman szaladt be a csoportszobába, most van néha reggel egy kis pityergés. Ezt leszámítva továbbra is szeret járni, sokkal több mindent megeszik azóta, és a beszéde is rohamosan elkezdett fejlődni. Ezt rexonának is mondom, nem tudom, gondolkozol-e bölcsődén, de Jankára nagyon jó hatással van!

Nálunk most a Micimackó a legnagyobb sláger, állandóan sorolja a szereplőket és ha engednénk neki, napi háromszor tuti megnézne egy mesét a tévében! A zenés részeknél táncol, ugrál és ha olyan rész van, hangosan nevetgél. Nagyon édes!


Hope! Szerintem tök jó, hogy kislányotok lesz. Ha Jani eddig Zsombiba volt szerelmes, akkor a lányába nem is tudom mi lesz.... de majd meglátod úgyis!

6660. rexona (válaszként erre: 6659. - Puppi4)
2011. nov. 19. 08:57

Igazad van, amiket ide leírtál.


Most azt találtam ki, hogy várok még, esetleg ha február körül még mindig nincs fejlődés, akkor kikérem szakember véleményét.


Amúgy most jól megfáztunk. Nem vagyok hozzá szokva a betegséghez, ezért olyan rossz látnom, hogy szenved az orrfolyástól, nyáltól, könnytől. Na, meg ehhez egy kis láz is társul. Remélem ma már nem lesz lázas.


Szia.

6659. Puppi4
2011. nov. 17. 10:29

Szerintem nincs mitől tartani.

A cikket azért tettem be, mert nekünk is eszerint kell a gyerekek anamnézisét megírni.

A fejlesztési tervet is eszerint készítjük.

Elárulom viszont hogy ez mind hivatalos humbuk, mivel azt a követelmények nem veszik figyelembe hogy minden gyerek annyira más.


A férjem nagybátyja 3 éves koráig meg se mukkant.

Ha a hivatalos könyveimet nézem, ő papírforma szerint fogyatékos, normál iskolába se járhatott volna, anno.

Elvégzett két egyetemet, jól menő vállalkozó...

Azt hiszem ezzel mindent elmondtam


Azért az tény hogy ha 18 hónapos korban még szavakat sem mond a gyerek érdemes odafigyelni, 2. évtől pedig megkérdezni gyerekorvost, esetleg fejlesztő pedagógust.

De nem azért mert tuti baj van inkább azért, mert lehet elég lenne egy kis beszédindításos fejlesztés neki. Mert a késői beszédmegindulás táptalaja lehet olyanoknak mint diszlexia, diszgráfia.


De a végszavam az hogy ne izgulj vannak későn érő gyerekek, és megsúgom, azt tanultam, hogy ők sokkal jobban elsajátítják a tudást, mint az előretörők. Pl. ha nem kóros dolgok miatt késik a beszédfejlődés, akkor ők azok akiknek nincs soha beszédhibájuk, mert alaposabban, ráérősebben tették magukévá a nyelvet....

6658. rexona (válaszként erre: 6657. - Puppi4)
2011. nov. 16. 17:49

Szia, köszi a válaszod.

Igen járunk társaságba. Minden héten. Korabeli, vagy kisebb babák vannak.

Az én lányom 19 hónapos múlt és még mindig a vaú-nál tartunk. Na, azt sem szép tisztán mondja.

Családunkban nem volt senkinek baja a beszédtanulással.

Remélem nincs baj.

Ha a cikkhez igazodunk, amit írtál, akkor elég rosszul állunk, de hiszem, hogy ez nem minden esetben igaz.

A lányom a járást sem siette el, aztán a 15.hónap legvégén elindult, stabilan.

Bízom benne, hogy nincs kedve még szavakat mondani. Egyébként tényleg kényelmes csaj.

Látom, hogy ő megérteti magát a mutogatással, hümmögéssel.....

Szóvel azért félek egy kicsit mégis, mert lassan közelítünk a kettő év felé.


Remélem mindenki jól. Mi szerencsére jól vagyunk.

Kár, hogy kevesen írnak már ide.

Bár, tudom, sok a dolgunk!!

Na, szia!

6657. Puppi4
2011. nov. 14. 18:42

Rexona! Boti 16 hónapos koráig semmit nem mondott.

Más gyerekek már állathangokat utánoztak ő semmit.

Én már mindennek utánna néztem, akkor találtam pl. ezt is:


" A kislányok és kisfiúk beszédfejlődése is eltér egymástól. Ha egy kislány egy éves kora körül, egy kisfiú másfél éves kora körül nem kezd el szavakat mondani, akkor fokozottan oda kell figyelni a beszédének fejlődésére.

Ha 2-2,5 éves korában nem kapcsol össze szavakat, már célzottan kell a beszéddel foglalkozni, amit a logopédiai tanácsadás mellett a szülő is megtehet. Ha a gyermek 3 évesen még mindig nem beszél, feltétlenül szakemberhez, logopédushoz kell fordulni. "


Na most én pánikoltam hogy 16 hónapos, már csak két hónapja van megtanulni beszélni, és semmi!

Én őszintén biztos voltam benne hogy gond van.

Aztán 16 hónaposan 1 nap alatt mondott 3 szót is. És azóta naponta. MOst ott tartunk, hogy énekel, 3-4 szavas mondatai vannak és bizony jóval több szót ismer mint a korabeliek.


Én azt tapasztaltam hogy azoknál a gyerekeknél (lásd a fiamat) akiknél később indul be a beszédfejlődés, ők sokkal gyorsabban, szebben tanulnak meg beszélni.

Nézd csak meg a naplómat, abban rengeteg Boti-dumát írtam már le, hihetetlen szövege van.


Szóval ezzel csak azt akarom mondani, ne aggódj, biztosan nincsen baj, és amikor megindul a beszéde a lányodnak igazi kis cserfes csöppség lesz!

Azért figyelj oda mert ő kislány, elmúlt 1 éves, és a fenti írás is azt mondja hogy figyelni kell, de MINDEN GYEREK MÁS ÉS MÁS.Lehet hogy Szandra egyszerűen csak kényelmes.

Van eleget gyerektársaságban? Mert azt mondják kortársaktól könnyebben sajátítják el a beszédet mint a felnőttektől...

6656. rexona
2011. nov. 12. 13:49

Nemtudom ez a beszéd mivel van összefüggésbe. Vagy csak hajlam, és kedv kérdése az egész. A lányom nem beszél. Pár hete mondja, hogy vau- vau, a kutyánál. A harangszót próbálja utánozni. Bi-ba. ÉS ENNYI.

Azt sem próbálja mondani, hogy anya. Mutogat inkább, hangokat ad ki, odavezet ha kell valami, a kezemet fogja.... Csak ne kelljen mondani semmit.

Tudom erre pár év múlva már lehet nem is fogok emlékezni, hogyan is kezdett el beszélni.


Szóval én otthon nagyon sokat beszélek neki. Sok mondókát is ismerek, óvodában dolgoztam. De Szandra, akkor sem mond semmit. Ezt a vaú-t is nagy ritkán "mondja", pedig van kutyánk.

Pár napja elkezdtem gondolkozni, hogy mi lehet az oka......(remélem semmi,csak még nem akar)

19 és fél hónapos.

6655. Puppi4
2011. nov. 6. 08:32

Sziasztok!


Én is régen jártam errefelé, de csinálom a diplomamunkámat, a gyakorlatomat 1 hete fejeztem be, tanulok, amikor csak tudok Botizok.


Tencsikéről tud valaki valamit?


Rólunk kicsit: Botondot szerencsére nem viseli meg hogy bent kell lennie, elfoglalja magát, igaz amikor csak tudunk megyünk ki és sok a program errefelé most zsinórban 4 hétvégén vásároztunk: Velem-Gesztenyeünnep,Kőszeg-Orsolya napok,Szombathely-Simon-Júdás nap, és tegnap szintén Szombathely-Márton nap.

Ezenkívül megyünk a közeli tóhoz kacsákat etetni, a közeli Park erőbe leveleket, makkot gyűjteni.


Mi most ciciről próbálunk leszokni, és bár nem sír érte nem kéri, lelkileg megviseli. Anyásabb lett, pedig már előtte is ragazskodó volt. És amióta igyekszünk abbahagyni a szoptatást, újra kel éjszaka és csak mellettem alszik el.

Ami egyben fárasztó, de ha őszinte akarok lenni, szeretek vele összebújni és imádom ahogy matat az arcomon közben (így altatja magát).


Iszonyat módon beszél:

Hosszú mondatokban, ismeri a színeket, most mindennek mondja a színét is: "pijus aama, ződ autó,kék kanál."


Használja a valami, valaki szavakat. "Anya valami ott van. Nézzsük meg."


10ig számol, de úgy látombiztosan 4ig megy neki.


Iszonyat rohamban fejlődik.


Most 21 hónapos.

6654. rexona (válaszként erre: 6653. - Wallmart)
2011. nov. 3. 13:44

Nálunk is ugyanez a helyzet. A lányom kint szeret lenni. Bent nem játszik a játékaival, csak velem ha kitalálok valami újat, vagy érdekeset. A leginkább a kutyával játszik. Labdáznak, kergetőznek.....


Mi még most is nagyon sokat járunk ki. Délelőtt is, délután is.


A betegségek szerencsére elkerültek bennünket, és remélem ezután is elfognak. Csak a kötelező védőoltásokat vettük fel. Akkor voltunk orvosnál.

6653. wallmart
2011. nov. 1. 13:46

sziasztok!


Hát mi sem voltunk mostanában gépközelben, főleg mert Ádámka is betegeskedett.

Két hétig csupa takony volt, még éjszaka is szívtam az orrát, majd befejezésként egy szép hasmenés is utolérte napi 14 széklet után bevittük a kórházba és bent is tartották, 3 napot töltöttünk ott.

Már azóta persze jól van ez októberben volt, most nem eszik rendesen azzal küzdök és persze említenem sem kell a dac-és hisztikorszakot.

Borzasztóan akaratos, remélem nem tart sokáig.

Jövő hónapban megyünk vissza a bölcsibe akkor derül ki, hogy lesz-e helye júniusban, ha nem akkor marad a szeptember. Hihetetlen három hónap múlva két éves lesz. Hogy eltelt az idő, és mehetek vissza dolgozni.

Mi először terveztük neki a tesót, de aztán az anyagiak sajnos közbeszóltak, persze nem mondunk le róla, ha nem is most de egy pár év múlva szeretnénk majd neki tesót.


HOPE! Olvasom a naplódat is, már amennyire időm engedi, örülök hogy kislányotok lesz, Zsombi lesz majd az erős bátty aki megvédi a kishugát gondolom.:-)))

Jobbulást kívánok Zsombinak.


MIMI! Remélem ti is meggyógyultok hamar, írhatnál a bölcsis időszakról, lehet már írtál róla, de mostanában engem ez nagyon érdekel, mert mi még előtte állunk.


Még kihasználjuk a jó időt amíg lehet, bár sokszor ha hűvösebb van és bent vagyunk, Ádámkámat nem köti le semmi. Már unja a játékait, nem érdeklik azok a játékok amiket régen játszottunk hiába próbálok újat kitalálni nem érdekli. Valaki jár szintén ebben a cipőben.?

Mit fogok én csinálni vele egész télen? huu......

Motorozni ugyan imád, de már hidegben azt sem lehet, mert nem szeretném, hogy megfázzon.


Eshetne már egy kis hó, még ha sokan nem várják is, csak a gyerekek miatt főleg.


Na majd ha erre jár valaki írjon.

6652. hope_:) (válaszként erre: 6651. - Mimi08)
2011. okt. 28. 22:47

Szia Mimi :)


Hétfőn vágre megtudtuk :)

Kislányunk lesz :) Diána :)


Remélem hamarosan jobban lesz Janka :)


Most én is virrasztok még mert Zsombi belázasodott :( most este.......

6651. mimi08
2011. okt. 28. 21:15

Sziasztok!


Én is eltűntem kicsit, sok a munka és Janka is betegeskedett. Volt kötőhártya gyulladás, majd hányós-hasmenéses járvány a bölcsiben, szegényemet eléggé elérte. Pénteken kezdte a hasmenést, este hányt is és még ma is kenőcsös volt a széklete. Sajnos volt olyan, hogy éjszaka is 3-szor cseréltünk pelust, pizsamát és ágyneműt is. Nem is evett nagyon és az italt is alig lehetett beleerőltetni.

Talán a hosszú hétvége alatt rendbe jövünk!

Puszi mindenkinek, hope, majd írd meg, ha megtudod a kistesó nemét!

6650. hope_:)
2011. okt. 17. 22:55

Sziasztok :)


Mi otthon voltunk Magyaro.-on nem is neteztem otthon.....


Otthon megvolt az utolsó tanácsadásunk a 18. hónapos.

12kg és 85cm Zsombi 2 oltást kapott a 18 hósat és az agyhártyagyulladás ellenit is azért is vettük fel mert itt kötelező az is én meg jobban örültem ha otthon a mi dokink adja be neki.

Volt neki szív UH is de minden rendben a pitvarok teljesen zártak és a zörej is elmúlt.


Én is elmentem az otthoni dokinkhoz és volt UH 2× is hogy hátha megtudjuk a kistesó nemét de nem mutatta meg :) itt majd 24én megyek UHra remélem akkor megmutatja majd :)

Már lassan 20 hetes leszek hihetetlen .....

6649. rexona
2011. okt. 14. 12:22
Lányok! Merre vagytok?
6648. wallmart
2011. szept. 28. 07:41

sziasztok, mi is jól vagyunk, most a naplókba írtam egy kicsit, már ide nem írnám le, kihasználjuk a jó időt amíg lehet.


Játszóterezünk, motorozunk meg ilyesmi.

Ádámka most 14 kg, 86 cm, és van 17 foga.


Hihetetlen hogy megnőtt, és már 4 hónap múlva két éves lesz, el sem hiszem. Jövő júniusban megy bölcsibe, sajnos muszáj visszamennem dolgozni a pénz nagy úr. Maradnék szívesen de úgy gondolom Ádámkának is jót fog tenni, mert azt veszem észre, hogy unatkozik, és sokszor nem lehet kifárasztani a délutáni alvás is nehezen megy, mert nem álmos.


Fényképeket is raktam fel a naplóba.

6647. hope_:)
2011. szept. 20. 22:17

Sziasztok :)


Nekem is már annyiszor eszembe jutottatok hogy régen nem hallottam felőletek.


Mimi örülök hogy a bölcsi ilyen jó hatással van Jankára :)


Rexona örülök hogy ti is jól vagytok.


Mi is jól vagyunk nagyon repülnek a napok.

Zsombi is 2 hét és már 18 hónapos lesz.

Kistesóval pedig már 15 hetes kismami vagyok.....


Zsombi elég sokat beszél persze szavakat és nagyon sok minden megért nekem ez a normális :) nem szoktam összehasonlítani más gyerekekkel de otthoni ismerősok mikor skypolunk mondják hogy a korához képest sokat beszél.


Megyünk haza októberben ez lesz az utolsó tanácsadása otthon. Itt is regisztrálva van nem nagyon tetszett nekik hogy még otthon is kap oltást de ez az én döntésem volt mert más sorrendben kapják itt mint otthon nem akartam bekavarni, itt nem zavarta volna a nővért símán beoltotta volna majdnem ......


Itt már vagy egy hónapja ősz van .......

6646. rexona
2011. szept. 20. 11:16

Nálunk mától (keddtől) esik. Nem is tudom mit csináljunk bent. Nagyon kinti gyerek lett a lányom. Szinte csak kint érzi jól magát.


Örülök, hogy nincs "különösebb gond" a bölcsivel.

Nálunk még nemtudni, hogy mi lesz ilyen téren jövőre. Megy-e bölcsibe, mehetek-e dolgozni, más vigyáz rá???

Fogalmam sincs. Én legszívesebben maradnék vele itthon. De ez csak álom. :-(

6645. mimi08 (válaszként erre: 6644. - Rexona)
2011. szept. 19. 21:56

Mi is megvagyunk, bár most 3 hétig volt bölcsi, 1 hétig nem lesz, mert beteg. Az egész bölcsi beteg egyébként, sőt, még a munkahelyen is páran nálunk, úgyhogy ez egy ilyen időszak.

Ma és holnap férjemmel van Janka, szerdán jönnek anyukámék, csütörtök-pénteken meg majd meglátjuk, ha jobban lesz, megy bölcsibe, de ha úgy alakul, akkor én leszek vele itthon. Szerencsére ezt rugalmasan kezelik a munkahelyen.

Amúgy a bölcsőde hihetetlen hatással van Jankára.

Még csak 3 hete jár, de megtanult egyedül enni, minden nap szinte mond valami új szót és szerintem mindent megért, amit mondok neki. Én nem is gondoltam volna! És tényleg nagyok lettek, ahogy írod rexona.

Nálatok is elromlott az idő? Itt szörnyen hideg lett és szakad az eső órák óta. Jankát meg is viseli, hogy kevesebbet lehet kint.

6644. rexona
2011. szept. 18. 22:48

Én járok.

De tényleg eltűntünk.

Mondjuk énis ritkán ülök gép előtt. Kihasználjuk a jó időt most. Sokat kint vagyunk.

Szandra a hónap végén lesz 18 hónapos. Ő még nem akar szavakat mondani. Mindent mutat, vagy valamilyen hangot ad, de nem hajlandó megszólalni.

Lehet ezzel is úgy leszünk, mint a járással.....


Nagyok lettek ezek a gyerekek. Szomorkodom is, hogy milyen hamar elment az idő. :-( Szívesen maradnék itthon.

Mimi, te lányod?

6643. mimi08
2011. szept. 18. 22:34
Jár erre néha valaki? Mi újság lányok? Nagyon eltűnt mindenki!
6642. mimi08
2011. szept. 3. 11:52

Halihó!


Örülök, hogy jelentkeztél Hope! Ezek a rosszullétek valóban nem kellemesek, érdekes, hogy a legtöbben a reggeli rosszullétekről beszélnek, pedig Jankával én is esténként voltam rosszul. Kitartás!

Janka a bölcsiben nem nagyon akar enni és mivel első héten még csak ebédig maradt, éhesen és álmosan adják ki és rendszerint pityereg. De beteszem az autóba és már alszik is, mire hazaérünk. Talán majd egyszer elkezd enni. Remélem majd az alvással sem lesz gond, jövő héten próbálkozunk majd vele.


Amúgy a lányom meg médiasztár lett :-)

Benne volt egy baba-mama magazinban, kicsit hosszú, akit érdekel, kb. 16. perc vége felé kezdődik a bejátszás, amiben benne van. Én vagyok az anyuka, aki beszáguld a képbe és kidobja a székből szegény Micimackót :-)


[link]


Mindenkinek kellemes hétvégét!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook