Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! fórum

2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
6401. dorec
2011. jan. 27. 11:47

Sziasztok,


egy kis szívességet akarok kérni. Aki fenn van facebook-on, légyszi like-oljátok a DM oldalán Emmám képét, bár van egy baba aki nagyon elhúzott, de még van remény, hátha összejön a babakaja csomag!


Itt a link:

[link]


vagy pedig úgy juttok el oda, hogy először kedvelni kell a DM drogerie markt Magyarország oldalát, majd az üzenőfalra feltöltött képek között van: Kocsis Emma!


Ezer köszi!

6400. rexona
2011. jan. 27. 07:41

Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak most épp a számítógépünk romlott el.

Sajna nálunk egy ilyen korszak van, sokminden betojt mostanában....

Szandra holnap 10 hónapos 3 foga van.

Szerencsére jól van!!!!


Ma megyek fodrászhoz. Alig merem az apjával itthon hagyni. Túl aggódós vagyok-meg leszek is.

Elég veszélyes mostanában a kiscsaj. Mindenhová felkapaszkodik, áll.

Dehát így van ez jól, csak féltem. Nem mintha nálem nem történne baj.

Tegnap is a szerencsén múlott, hogy nem lett semmi, ugyanis a gázkonvektorba akart kapaszkodni, meg is fogta egy részét, de az szerencsére csak langyos volt. Nekünk "látványkonvektorunk" , ami olyan, hogy az eleje üveg, és sajnos az tűzforró.

De inkább nem is írok erről. Rossz rágondolni is.

6399. -!Maya!- (válaszként erre: 6398. - Hope_:))
2011. jan. 26. 21:34

Szió:)

Nekünk most jön a 7. Alul a bal ketteske, de gondolom, mint minden másban, ebben sincs törvényszerűség.

6398. hope_:)
2011. jan. 26. 11:28

Sziasztok!!!


Tencsike remélem kicsit jobban vagy olyan pozitív vagy hogy hihetetlen :) nagyon vigyázz magadra!!


Wallmart isten éltesse Ádámot!!!! Utólag is boldog szülinapot neki!!!


Mimi

Nekem ugye elapadt a tejem mikor Zsombi 6 hónapos volt .

Nekünk az éjszakáink mág mindíg mozgalmasak de hamar visszaalszik a kiságyba cumi+maci és már alszik is esetleg 1-2 korty víz v. tea.

Aztán olyan 1.30-2 óra körül csak egy adag tápival alszik vissza. Nekem is mondta a védőnőm hogy akkor is csak tea vagy víz, kipróbáltuk, eredmény 1 órán át sírt..... szerintem ha csak rossz szokás lenne nem inna meg Zsombi olyan 200mlit. Szóval Zsombi igaz nem szopizik de iszik tápit ugyan ebben az időpontban.


Jól vagyunk csütörtökön 10 hónapos lesz Zsombi :) nekünk a 6ik fogunk van kibujóban 1-2 nap és kint is lesz sztem :)

A felső 2 szélső metsző után melyik fohak következnek?????


Puszi mindenkinek!!!!

6397. -!Maya!- (válaszként erre: 6396. - Mimi08)
2011. jan. 24. 19:45

Még az első szülinapjáig lesz éjszakai szopi, de utána megpróbálunk leállni róla. Kíváncsi vagyok, hogy fog sikerülni.


Szerintem mimi, nálatok is már egy rossz szokás az éjszakai kelés. Attól tartok, hogy nálunk is, mert azért nappal már tápláló kajcsikat eszik meg estére is direkt és akkor is felébred, na de hogy erről, hogy lehet leszoktatni az a nagy kérdés?????

6396. mimi08 (válaszként erre: 6395. - -!Maya!-)
2011. jan. 24. 16:55

Hahó!

Mi most úgy állunk az éjszakai szopival, hogy kb. egy hete azt csinálja a kisasszony, hogy felébred kb. 1.30-kor, ilyenkor jó neki a víz és az, ha bekenem valamilyen fogzási zselével az ínyét, egyből visszaalszik. Majd felébred 3 óra körül, megcsinálom ugyanezeket, nem használ, megszoptatom, nem használ, feláll az ágyban és sír.

Ezért azt gondoltam, tök mindegy, hogy megszoptatom, vagy nem, ez a dolog már nem erről szól. Szóval 3 napja nincs éjjel cici és gyakorlatilag nem változtatott semmit a dolog. Hajnali 3-4 felé úgyis mindig a mi ágyunkban köt ki:-) Kíváncsi vagyok, ritkulnak e idővel azért a felébredések...

6395. -!Maya!- (válaszként erre: 6394. - Mimi08)
2011. jan. 22. 12:31

Szia:)

Én még szoptatok éjszaka is. Nekem még nem szólt a védőnő, de egyszer próbáltam, hogy nem adok cicit, hanem teát, de ugyanúgy jártam, mint te, hogy nem lehet ezzel megnyugtatni. Nekem is nagy kérdés, hogy hogyan fogjuk elhagyni a cicit.

6394. mimi08
2011. jan. 21. 23:05

Sziasztok Lányok!


Olyan kérdésem lenne hogy van e olyan köztetek, aki még éjszaka szoptat? Nekem most azt mondta a védőnő, hogy már nem kellene és adjak neki inkább vizet vagy teát. De azzal nem alszik vissza, sőt alig kortyol belőle és tovább sír. Ha meg cicire teszem, pikk-pakk visszaalszik. Nem tudom, mi a jó módszer, bár hosszú távon tényleg nem jó ez az éjszakai evés, de ha meg a fogfájását megnyugtatja kicsit a közelségem... nem tudom, mi lenne jó.

6393. -!Maya!- (válaszként erre: 6392. - Wallmart)
2011. jan. 21. 19:38

Már tényleg nem sok van nekünk sem hátra. És tényleg, hogy elrepült az idő, el sem hiszem.


Most jön a 7. fogunk, de nagyon megviseli Noelt plusz betegség ezerrel. A naplómba írtam épp most, nagyon levert délután.

Én is épp azt számoltam, hogy mennyi van még hátra, havi egyre jutottam, azaz kb havonta két hét nyűgösség. Talán addig kipurcanok:S ÉS remélem utána megjön a várva várt átaludt éjszakák, a nyugis közérzet...stb.

6392. wallmart
2011. jan. 21. 15:50

Köszönöm maya a köszöntést. Már neked is röpke két hónap, és veheted az első szál gyertyát te is, hogy eltelt az idő.

Remélem jól vagytok.

Mi még mindig a fogakkal kínlódunk, a 6. jön.

Még 14 van vissza, remélem utána aludni fog. .-)

Veletek?

6391. -!Maya!-
2011. jan. 21. 12:30

Wallmart:)


Nagyon-nagyon Boldog Születésnapot kívánunk a kisfiadnak.

Puszi: Noel és Márti

6390. Betta76 (válaszként erre: 6388. - Tencsike)
2011. jan. 20. 11:00

Nagyon sajnálom ami veled történt:(((

Nem is tudom mit lehet írni ilyenkor...

De ne add fel és előre nézz!!!

6389. mimi08
2011. jan. 19. 17:07

Olvastam, hogy Betta és Wallmart is írtatok a szülinapi tortáról. Már én is elkezdtem gondolkozni, de amiket a neten találtam baba-tortákat, hát nem akarom mondani, de nem túl gusztusosak. Ráadásul az én lányom nagyon válogatós és szerintem meg sem enné azokat. Szerintem mi is azt csináljuk, hogy rendelünk valami szépet, amire ráíratjuk, hogy Janka 1 éves, mégis jól mutasson majd a fényképeken (és a család is tud így fogyasztani) és csinálok egy olyat neki,amire talán még esély is van, hogy megeszi. Mivel szereti a háztartási kekszet, a banánt és a túrókrémet, ezért egy banános-túrós sütés nélküli tortát gondoltam. Igaz, hogy van benne tej és 1 pudingpor, de amekkora mennyiséget ő enni fog belőle, ez nem hiszem, hogy gondot fog okozni.

Meg majd megpróbálok valami torta-formát kirakni, mert az eredeti recept őzgerinc formát ír (én korábban ezt már próbáltam, de nem nagyon lehet úgy szelni) Amúgy isteni finom!

Ha érdekel valakit, itt találja a receptet:

[link]


A második recept az: banános-túrós. (Ajánlom nektek is fogyasztásra, tényleg fincsi és egyszerű, csak szerintem lapos tepsibe tegyétek.)

6388. Tencsike (válaszként erre: 6386. - Dorec)
2011. jan. 19. 17:06
Dorec köszönöm szépen! Nagyon remélem, hogy mihamarabb újra kismami leszek, mert most nagyon furcsa, hogy a még kidudorodó pociban már nem lakik senki :-(((
6387. mimi08 (válaszként erre: 6376. - Rexona)
2011. jan. 19. 16:58

Szia rexona!


Janka sem szeretett ülni, illetve nem is nagyon tudott. Aztán amikor egy ideje már mászott, akkor erősödtek meg annyira a hátizmai, hogy most már stabilan ül. Sok gyerek van így. Amúgy Janka is nagyon akaratos, de meg kell zabálni. :-) Pl. annyira kapaszkodik a melegítő nadrágomba, hogy lehúzza stb...

6386. dorec
2011. jan. 19. 16:26
Drága Tencsike, jajj annyira sajnálom, hogy ez történt.Sok erőt, és kitartást kívánok neked, minden rendbe lesz, és hamarosan újra beköltözik a pocidba a Baba!
6385. Tencsike (válaszként erre: 6384. - -!Maya!-)
2011. jan. 19. 15:09

Köszönöm Neked is a bíztatás Drága!!! Remélem minél hamarabb újra pozitív hírekkel szolgálhatok! Minden tőlem telhetőt igyekszem megtenni!


Puszika

6384. -!Maya!- (válaszként erre: 6377. - Tencsike)
2011. jan. 19. 13:21

Drágám.

:((((

Kitartás, bár biztosan nagyon nehéz most. Csak annyit tudok vigasztalásként írni, hogy másodszorra könnyebb teherbe esni.

Légy pozitív, mint amilyen mindig is voltál.

Puszi

6383. Tencsike
2011. jan. 19. 11:09

Köszönöm szépen lányok!!!! Igyekszem erős lenni, ez többé-kevésbé sikerül, dehát még nagyon friss ez a borzalmas élmény!:-(((( Azonban igyekszem előre tekinteni! Hiszem, hogy nagyon hamar összejön újra a babó,mert már tudom, hogy képes vagyok megtermékenyülni! A kisfiam elment, de biztos a sors így akarta és ad majd egy másikat!!!


Valami gyulladás okozhatta, szövettan 10 nap múlva lesz, de az orvos szerint ez lehetett az ok! Hozzá teszem így utólag nem is csodálkozhatok, hiszen ez a hülye polipműtét eléggé kockázatos volt, mert simán okozhat gyulladást!!!!


A lényeg nem adjuk fel, egyelőre igyekszem testileg és lelkileg regenerálódni és újra belevágunk!!!!


Majd jelentkezem!


Köszönök minden támogatást! Puszi és boldog babázást!!!

6382. rexona
2011. jan. 19. 10:37

Tencsike!

Sok erőt és kitartást kívánok neked!


Nagyon sajnálom. :-(


Hátha egy kis vigaszt jelent: Nekem van egy jó ismerősöm. 3-szor vesztett el babát, úgy, hogy 2-szer neki is meg kellett szülnie sajnos.

Már majdnem feladta!

Most meg 2 gyeremeke van. Az egyik 2 és fél, a másik 8 hónapos.

6381. wallmart (válaszként erre: 6377. - Tencsike)
2011. jan. 19. 07:32

Drága Tencsike!


Borzasztóan sajnálom ami veled történt, erre nincsenek szavak.

Kívánom, hogy minél hamarabb új pocaklakó érkezzen, aki talán feledteti a nagy fájdalmadat, fájdalmatokat.


És az orvos mit mond, mi okozta?

Mikor lehet újra próbálkozni?

Csak mondott valamit!!!

6380. mimi08 (válaszként erre: 6377. - Tencsike)
2011. jan. 18. 22:30

Drága Tencsike!


Ezt nem hiszem el, szinte fel sem fogom, hogy mi történt veletek!

Nem tudom ilyenkor mit kell mondani, de én is a könnyeimmel küszködök! Miért olyan emberekkel történik ez, akik mindennél jobban vágynak babára? Na de nem is írom tovább, ezt szerintem ti is számtalanszor megkérdeztétek már.

Nagyon-nagyon sok erőt kívánok és kitartást neked és a párodnak is. Puszi!

6379. Tencsike (válaszként erre: 6378. - Hope_:))
2011. jan. 18. 20:06

Köszönöm szépen :-(((


Nektek is ölelés és sok puszi

6378. hope_:) (válaszként erre: 6377. - Tencsike)
2011. jan. 18. 19:50

úr isten :(

erre nincsenek szavak :( annyira sajnálom egyszerűen felfoghatatlan......

nagyon sajnálom.....

ölelés

6377. Tencsike
2011. jan. 18. 13:48

Sziasztok!


Könnyekkel küszködve írom le most, hogy tegnap elvesztettem a babámat :-(


Vasárnap begörcsöltem és kevés vérzésem volt, bementem a kórházba, de minden ok volt a babával és a méhemmel (hólyaghurutra gyanakodtam), aztán hajnali 2 körül 5 percenként iszonyatosan beindultak fájások, reggel rohantunk vissza a kórházba, kaptam 2 infúziót, de a fájások felerősödtek és lerövidültek, aztán beszédültem, hánytam és elment a magzatvíz :-(((


Azonnal levittek a szülészetre és meg kellett szülnöm 14 hetesen :-((((, majd elaltattak és amit még kellett megcsináltak. . . . . . . FIÚ volt :-(((


Iszonyat volt és borzalmas :-((((

6376. rexona
2011. jan. 14. 17:41

Sziasztok!

Ebben az évben idáig tényleg nagy itt a csend.

De ez nem biztos,hogy így marad.

Mi is jól vagyunk. Az én lányom is kezd akaratos lenni. Mi is azok vagyunk, úgyhogy szoktuk mondani, hogy nem is örökölhetett volna más tulajdonságot.

Ő 9 és fél hónapos, kapaszkodva áll, mászik (de milyen gyorsan!) és ritkán ül. Valamiért nem szeret ülni. Inkább képes egész nap állni ha fennt van, meg mászni össze-vissza, de ülni nemigazán.

Majd még jelentkezem, de most mennem kell.

Minden jót.

6375. Betta76
2011. jan. 14. 12:26

Tényleg nagy a csend, remélem én is hogy jól vannak a többiek!

Nem könnyű a kettővel, igazából otthon elég jól elvagyok velük, meg lehet szokni, inkább időm nincs mellettük semmi másra, és így hogy ketten vannak nehezen is jutok el mellőlük bárhova, a párom nem tud egyedül a kettőre vigyázni, anyukámat is eléggé lefárasztják ezért csak ha nagyon muszáj akkor kérem hogy vigyázzon rájuk. A gyerekekkel is nehezen lehet eljutni valahová, az ikerbabakocsival sem könnyű boldogulni sehol, mostanában próbálunk úgy vásárolni hogy 2 bevásárlókocsi és beleültetem őket..

Most kezdtek felállni 1-2 hete, menni még nem tudnak, csak ülni és mászni, de már így is el kell mindent tenni előlük, pakolnak ezerrel, a konnektorokat piszkálják, tegnap leszedtem a tükröt az előszobába mert azt is elérik és megtalálták:)

Meg persze kezdődik a féltékenység, meg a játékokon is vita van:)

Nálunk a srácok 72 és 75 centisek és 9100 és 9300 grammosak.

6374. wallmart (válaszként erre: 6373. - Betta76)
2011. jan. 14. 06:03

szia betta, örülök, hogy jól vagytok. Végre már valaki jelentkezett, a többiekről semmi hír az idén. :-( Remélem azért jól vannak.

És hogy bírod a két gyerkőcöt egyszerre, én néha még ezzel az egy manóval is nehezen, nekem borzasztó akaratos kezd lenni, mint amilyen én vagyok /:-)/ ha már nem az van amit ő akar egyből hisztizik. húúúúúú


Szóval mi Ádámkának Rigó Jancsi tortát rendeltünk. Isteni finom, olyan mint sütibe. Annyi, hogy szeletelve kell kérni, mert a vastag csokiréteget ha te vágod fel totál széttörik.

Nekünk egy kis táblán lesz rajta, hogy Ádámka egy éves, és veszünk rá valami marcipán figurát.

Csak azért írtam, hogy hátha tudtam segíteni.

puszi

6373. Betta76
2011. jan. 13. 15:05

Sziasztok!

Boldog Újévet mindenkinek!

Éjszaka mi is kelünk, kb 4-5 ször :(

gondolom nálunk is a fogak...

Egyik gyerkőcnek kettő van kint, a másiknak négy.


Lassan itt a szülinap, épp azon gondolkodom milyen torta legyen, nekem ugye kettő kell belőle:)

6372. wallmart
2011. jan. 13. 08:11

sziasztok

hova tűnt mindenki?

Remélem jól vagytok, és a babócák is.

Tencsike hogy vagy?

Többiek?

Ádámkámnak most egyszerre két foga jön, volt egy pár éjszaka mikor nem aludt szegénykém, de most már hogy kibújtak, már csak 3-4 szer kel fel éjszaka.

Szóval tiszta kipihent vagyok, a 10-15 felkelés után. :-)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook