Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! fórum

2009 február - párommal most kezdünk neki a babaprojektnek. Aki szintén most tervez babát, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
6461. dorec
2011. febr. 16. 22:10
Szia, én is olvasok mindenkit, csak nagy szülinapi készülődésbe vagyok. Épp most csinosítgatom Emma naplóját, amit holnap fogok kinyomtatni az első évéről. Mindjárt olvaslak, hogy miért merültél ki...
6460. mimi08
2011. febr. 16. 21:55
Én is benézek olvasgatni, de sajnos nekem sincs mindig időm írni. Ma voltunk az 1 éves tanácsadáson, Janka 79 cm és 9400 g. Szurit is kapott szegényem. Kicsit kiakadtam, hogy az ember megveszi az oltóanyagot a patikában és utána még a dokinak is fizet 1500 Ft-ot, hogy beadja neki...
6459. wallmart
2011. febr. 16. 15:17

Teljesen kimerültem. Részleteket olvashatjátok mindkét naplómban.

Nagyon kihalt most ez a fórum.

Maya, Tencsike, Hope, Dorec?


Én olvasom a naplótokat, de azért ha tudtok írjatok ide is.

6458. Betta76 (válaszként erre: 6457. - Wallmart)
2011. febr. 15. 21:34

Szia, ha nincs is időm mindig írni azért olvasgatlak rendszeresen, jelentkeztem is az uj naplód olvasására is. Ez a fogyi dolog rám is rám férne.. :)

Mi amúgy nagyjából jól vagyunk, a Koninak van valami allergiás kiütéses baja, hiába próbálok bármit sajna egyre rosszabb, el kell vinnem bőrgyógyászhoz.

Jövő hétvégén pedig nagyobb lakásba költözünk, ma kaptuk meg a kulcsot, még festeni kell, ránk fért már a nagyobb lakás, jelenleg egy másfél szobásba nyomorgunk négyen:)

6457. wallmart
2011. febr. 15. 13:36

sziasztok, remélem jól vagytok. Mostanában elég kevesen írunk ide. Én azért vezetem a naplót és olvasok is szorgosan.

Most indítok egy új fogyi-naplót ha érdekel benneteket olvassátok.

Remélem jól van mindenki.

6456. mimi08
2011. febr. 10. 22:16

Sziasztok!


Nálunk szilveszterkor bújt ki a 4. fog és azóta még kettő, most nagyon belehúztunk. Jankának a rágcsálással nincs gondja, bármit elrág: háztartási keksz, kölesgolyó, babapiskóta, kenyér, kifli. Amit imád: a Müllerben lehet venni Hipp-es sótlan kukacot. Én vettem neki hagyományos sósat, de azt nem szerette, az még nekem is túl sós. A bulátát annyira nem szereti, az elég darabos, de ez a Hipp-es szerintem jó. Igaz kicsi zacskóval majdnem 300 Ft, de elég sokáig kitart. És a nagy kedvenc az abonett kenyér. A jöhet minden mennyiségben.

A járással úgy vagyunk, hogy kapaszkodva fal, asztal, székek mellett elmegy bármeddig, ha fogom a kezét, csak a balt engedi és szalad. Már elmegy egyedül is rövidebb távra pl. kanapétól a székig, és ha elfeledkezik magáról néha még 4-5 métert is!

6455. rexona
2011. febr. 10. 18:43

Akkor mától énis adtam neki.

Szerencsére nem volt semmi gond.


Van olyan baba aki már jár? :-)

A lánykám kapaszkodva áll, néha lép egyet.

De jó ez így. Ne is siesse el a dolgokat!


Lassan mindenkinek itt a szülinap is!

6454. rexona
2011. febr. 10. 12:32

Na, akkor megpróbáljuk a babapiskótát!

Köszi, hogy írtatok!

6453. hope_:) (válaszként erre: 6449. - Rexona)
2011. febr. 9. 23:21

Zsombinak már 6 foga van de a babakekszet én is adtam neki már 8 hónaposan és 9 hónapos korában meg kenyérhéját akkor még csak 2 foga volt neki is :)

Mivel Zsombi turmixos baba volt ezalatt azt értem hogy 4 hónapos korútól hozzátáplálunk és minden símára turmixolva evett meg és nagyon nehezen akarta elfogadni a darabos ételeket így nekem a védőnő ajánlotta hogy párolt zöldséget is adhatok neki kézbe meg puha érett gyümölcsöt pl körte de tényel jó puhát és 10 hónapos és 2 hetes volt mére így elértük hogy fogadjon el darabosabb ételeket és mostmár minden darabosat megeszik.

6452. wallmart
2011. febr. 9. 14:31

Feltettem a naplóba azt a képet ahol Ádámkám már lépeget. Most már nagyon kell rá figyelnem.

De azért szerintem elég neki egyenlőre a szobába lépegetni, később meg majd mehetek utána. :-)

6451. wallmart (válaszként erre: 6449. - Rexona)
2011. febr. 9. 14:30

én is 8 hósan adtam neki babapiskótát, azt nagyon szerette nekem szopogatni. Viszont mikor már 9 hós lett adtam neki kenyérvéget, persze nem hagytam ott felügyelet nélkül azt is nagyon szerette gyömöszölni.

Szerintem próbáld meg, de légy vele ott az a biztos. Én a cora márkájút szoktam neki venni, az elég nagy így kézbe tudja fogni, és nem puha sem, nehogy széttörje evés közbe.

6450. Betta76 (válaszként erre: 6449. - Rexona)
2011. febr. 9. 09:53

Nálunk az egyik gyereknek 4 foga van, a másiknak csak 2, a babapiskótát így is eszik már régóta, mikor még foguk se volt, ahhoz nem kell fog, szopogatja és elázik a piskóta és azt szépen meg tudja enni, ha kemény babapiskótát veszel abból nem jönnek le nagy darabok, meg persze az elején úgy add neki hogy lásd mekkora darab van a szájában.

Mi szoktunk venni pufit is, nagyon szeretik.

Én kb 8 hósan adtam nekik először babapiskótát kézbe, viszont a kekszet nem adom még most se, abból nagyot lehet leharapni és hogy félrenyelik.

6449. rexona
2011. febr. 8. 17:35

Az én lányomnak 3 foga van, a 4. még nem törte fel az ínyét. Én még nem merek a kezébe adni neki ételt. (kekszet, babapiskótát....)

És 10 hónapos múlt.

Ti adtok már?

6448. rexona
2011. febr. 8. 17:34
Boldog szülinapot kívánok énis!
6447. Betta76 (válaszként erre: 6445. - Wallmart)
2011. febr. 8. 10:18

Zabálták a tortát a fiúk:)))) kb a negyedét megették, de azóta eltelt 2 nap és nem lett semmi bajuk tőle, kicsit féltem mert főleg az epres ment..

Bár a krémjében nem láttam epermagot, talán valami eper öntet vagy szirup lehetett benne.

6446. Betta76 (válaszként erre: 6444. - Hope_:))
2011. febr. 8. 10:14

Eredetileg sütni akartuk a tortákat, két nagy tortát nem akartam cukrászdában venni, az sose fogyott volna el.

Aztán ezeket megláttuk az Aldiba, a fagyasztóba vannak, nem drága, azt hiszem 1300-1400 körül, de most akciós volt, 990 ft, és legalább olyan finom mint amilyen szép! Könnyü tejszines, ettek belőle a gyerkőcök, az egyik epres volt a másik fekete erdő, az epres az valami isteni finom, de a boltba volt még csokis és diós is.

Próbáljátok ki, bármilyen alkalomra szuper, szobahőn 3-4 óra alatt felolvad.

Tettem fel képet amikor Koni belemászik a tortába, elég durván nekiesett:)

Az szüleimtől kapták a mérleghintát, nagyon szuper, és ha egyedül ül egy gyerek a közepére akkor pedig olyan mint egy hintaló..

6445. wallmart (válaszként erre: 6441. - Betta76)
2011. febr. 8. 05:30
Tényleg jól néztek ki a torták, adtál belőle a fiúknak? Az a kis autó amin ketten ülnek nagyon szuper, biztos sokat fognak rajta játszani.
6444. hope_:) (válaszként erre: 6441. - Betta76)
2011. febr. 7. 22:52

Betta !

Nagyon jók a képek :):)

Nagyon szép ajándékokat kaptak a fiúk !!!

Tényleg milyen tortát kaptak???? fuuu nagyon gusztának és fincsinek néznek ki!!!!

6443. -!Maya!-
2011. febr. 7. 21:37

Sziasztok:)

Én sem vesztem el, de semmi időm nincs, csak épp hogy felnézek. Sajna már a naplókat sem tudom rendszeresen olvasni:(

Noel tegnap töltötte a 11. hónapot. Mostanában nagyon aktív, hála a nyügis korszak egyenlőre eltűnt. Rengeteget mozog, állandóan azt szeretné csinálni, amit nem lehet. A NEM szócskát esze ágában sincs megérteni, ha DÁDÁ-t intek, kinevet...ebből lesz a szófogadó kisfiú:)

Már pár lépést megtesz, ha közel vagyok hozzá már nem mászással jön hozzám. Van, hogy sikerül, van hogy nem, mert már Ő futni akar. Szerintem az első szülinapjára el fog indulni.

6442. wallmart
2011. febr. 7. 19:53

a mai nap nagyon jó volt, Ádámkám délelőtt 11-től aludt fél 1-ig, így már délután nem tudtam elaltatni.

Viszont már negyed nyolctól alszik, jó lenne ha így menne mindennap, és nem fél 10-kor feküdne le, mint előtte.

Mondjuk akkor délután még aludt 4-kor, nem tudom hogyan tudnám hamarabbra tenni, és akkor éjszaka is 8-kor már aludhatna.

6441. Betta76 (válaszként erre: 6437. - Wallmart)
2011. febr. 7. 19:31

Mi köszönjük jól vagyunk, pénteken lázasak voltak a fiúk de egy nap alatt elmúlt, egyelőre azóta nem jött nátha meg köhögés meg semmi, remélem ez ennyi volt..

Megtartottuk vasárnap a szülinapot, tettem fel pár képet:)

6440. rexona
2011. febr. 7. 17:41

sziasztok.

mi megvagyunk, csak mostanába nagyon kevés időm van.

Olvastam, hogy beszéltétek a házimunkát. Én nagyon nehezen tudom megoldani, hogy itthon is rend legyen, főzzek is, meg a lányommal 100%-osan tudjak foglakozni.

Nekem segítségem nincs.

A kiscsajjal nincs is semmi gond. Imádok vele foglakozni, főzöcskézni neki. De a plussz dolgok eléégé kimerítenek.

A párom elég lusta típus, úgyhogy tényleg rám marad sokmiden.

Amúgy minden OK.

Igyekszem gyakrabban jönni hozzátok!

6439. dj.cica (válaszként erre: 6403. - Tencsike)
2011. febr. 7. 15:48
együttérzek veled nagyon,én is kíváncsi vagyok a szövettani eredményre.Mit hoznak még ki nálunk.
6438. dj.cica
2011. febr. 7. 15:46
sziasztok,akik olvasták a naplóm tudják min megyek keresztül,és sokat segít a lelki támogatásuk köszönöm.
6437. wallmart
2011. febr. 7. 15:01

hello lányok

merre vagytok?

rexona, maya,betta, mimi, tencsike?

6436. hope_:)
2011. febr. 6. 14:30

Nálunk megtört a jég tanulópohár ügyben :)

Tegnap vettem neki egy 3ik félét és úgy iszik belőle mintha csak abbúl ivott volna előtte is nem is kell neki a cumi nagyon szépen iszik és ennyi vizet nem ivott meg mint tegnap meg ma.


Raktam a naplómba mind a 3 pohárról képet :) megszámoztam hogy melyikből iszik végre.

Tommee Tippee-is a legegyszerűbb fajta 1.50 volt forintba kb 450ft-ra jön ki biztos lehet otthon is kapni.

6435. dorec (válaszként erre: 6434. - Wallmart)
2011. febr. 5. 17:25
nekünk is NUK-os van,csak ajánlani tudom.
6434. wallmart
2011. febr. 5. 09:17

örülök, hogy nem rontottam el semmit, ha ti is ugyanígy csináljátok. Szerencsére most már nem fél Ádámka a porszívótól. Valószínű mikor 9 hónaposan megvolt fázva és szívni kellett az orrát az orrszívó-porszívóval szerintem ehhez kötötte.

Itatópohár ügyben azt olvastam itt a hoxán, hogy a müll....-ben lehet venni NUK-os jó minőségű poharat ami nem folyik.

Persze sokan írják, nem jó rászoktatni a gyereket mert akkor nehezebben fog megtanulni pohárból, de én nem ezt gondolom nekem pohárból is iszik, csak tartani kell neki még.

6433. hope_:)
2011. febr. 2. 22:46

Sziasztok :)


Betta sok boldog szülinapot a fiúknak :)

Nagyon édesek néztem a képeket :)


Wallmart nekem is néha lekiismeret furdalásom van de Zsombin úgy látom élvezi a takarítunk ott serénykedik körülöttem a porszívót meg tolja utánam nagyon cuki.

Pont ma porszívóztunk és fel is tudtam mosni tőle.

Mindíg elvan eljátszik ha körülötte vagyok viszont pár napja megint elkezdte azt hogy ha mosogatok akkor már jön is kapaszkodik a nadrágomba és sír. Tudom hogy csak azért hogy vele foglalkozzak de nem értem miért csak akkor ha a konyhában van tennivaló meg észrevettem hogy csak azért is csinálja mert akarja hogy felvegyem és lássa mi van a konyhapulton.

Meg lassan 80cm és eléri már ami az ebédlősztal szélén van vagy a konyhapúlt szélén és ez a mániája most hogy huzogat le onnan minden nagyon kell figyelni mit hol hagyok ....


Itatópohárral mi is hadilábon állunk csak rágcsálja pedig megtudja szívni viszont pohárbúl nagyon szépen iszik csak hát azt még nem lehet csak ha fogom mert nyakon önti magát....

Most ajánlott a szomszédunk egy fajta tanulópoharat sok gyerkőcnél láttam itt majd kipróbáljuk :)

6432. dorec
2011. febr. 2. 20:57

sziasztok, én is kénytelen vagyok hétközbe is takarítani, Emma is jön utánam mindenhová, bár jobban is szeretem, mert néha azt csinálja, hogy elmegy másfelé, másik szobába, és akkor nem tudok dolgozni, mert azt figyelgetem mit rosszalkodhat. De jól tűri, igyekszem minden napra mást halasztani.

Nálunk kb 2 hete iszik Emma itatópohárból, addig ő sem akarta elfogadni, aztán nem voltam következetes, megszántam és visszakapta a cumit. Viszont rájöttem, hogy ha szomjas lesz, akkor iszik abból is. Most olyan profin iszik már, nem is hiányolja a cumit. Abból csak a reggeli és esti tápszert adja. Azt azért nem merem adni neki itatóból, mert 5-10 perc alatt behúz így is 200 ml felett, félek, hogy megártana a pocijának.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook