Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 augusztusban születendő babák... fórum

2009 augusztusban születendő babák... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
54774. 0a8303ed6d (válaszként erre: 54767. - Ancsa84)
2011. szept. 21. 08:50
Én nem vagyok iwiwen, de gratulálok nekik!
54773. 7823df1f23
2011. szept. 21. 08:48

sziasztok..



én is gratulálok Merciéknek:)


Anitram..


meg tudod nézni,ha tudod a nevét...nem kell,hogy az ismerősöd legyen...

54772. anitram001
2011. szept. 21. 07:17

Gratulálok én is Mercica!

Én nem tudom sajna megnézni ne ismerősöm :(

54771. Hóemberke
2011. szept. 20. 22:57
Meg is néztem, nagyon szép kislány! Milyen fura látni egy ilyen apróságot, olyan szívet melengető! :) Nemrég még a mieink is ilyenek voltak. :)
54770. Hóemberke (válaszként erre: 54767. - Ancsa84)
2011. szept. 20. 22:51
Ez komoly??? Megnézem én is. :) Hihetetlen, hogy mennyit küzdött a pici fiáért, és milyen gyorsan összejött a második babó. :) Nagyon ügyes! :)
54769. Hóemberke (válaszként erre: 54766. - Roni03)
2011. szept. 20. 22:49
Sajnos ez benne van a pakliban. Fannikát azóta kell altatni, sokszor kézben ringatva, amióta húgom kislánya megszületett. Egészen addig egyedül aludt el az ágyikójában...
54768. ancsa84 (válaszként erre: 54767. - Ancsa84)
2011. szept. 20. 22:21
és ráadásul Grétinek hívják!:)
54767. ancsa84
2011. szept. 20. 22:21

Csajok!!!!!!!

Most leesett az állam!De nem kicsit...

Most láttam az iwiwen,hogy Mercicának megszületett a 2. kisbabája!!!

Ti tudtátok?Vagy csak én vagyok ennyire lemaradva?


Azért sajnálom,hogy velünk nem osztotta meg az örömhírt.....De sok boldogságot nekik!

54766. Roni03 (válaszként erre: 54765. - Hóemberke)
2011. szept. 20. 22:03

Azta....nagyon ügyes a Fannika!

Remélem hamarosan nálunk is elindul ez a dolog, mert két pelenkás kész anyagi csőd lesz!:-SSS

Bár hogy őszinte legyek, félek tőle, hogy ha elindul a szobatisztaság, és megérkezik a tesó, nehogy visszaessen, és rossz élmény legyen neki!:-((

54765. Hóemberke
2011. szept. 20. 16:22
Már párszor elmentünk ide-oda pelus nélkül, de ma volt először, hogy nagy bevásárló körútra mentünk, és kipróbáltam, hogy nem adok rá. Gondoltam, megkockáztatom, de féltem, mert ha elázik esetleg, ma nagyon hideg van kint. Összesen 6 üzletben/áruházban voltunk, és órákig bolyongtunk autóval és gyalog a városban, és még csak be sem csurgott a pisi. :) Hazaérve egyből ráültettem a wc-re, és jó sokat pisilt! Én ennek úgy örülök, mert legalább már pelenkát keveset kell venni. :) Azért megijedtem, mert útközben nagyokat pukizott, féltem, nehogy kaka legyen a gatyába, de okosan visszatartotta végül. Most még alszik, majd biztos kakival a pelusban jön ki a szobából. :) Nem is bánom, ha így kakil egyelőre, azt még sokára fogja elengedni, vagy legalábbis egy ideig még biztos, hogy nem. Már az is nagy szó, hogy itt tartunk. :)
54764. Roni03 (válaszként erre: 54763. - Hóemberke)
2011. szept. 20. 13:12
Na igen...pár napja nálunk is már ébredéskor tele van a pelus... így azért nem egyszerű...:-))
54763. Hóemberke (válaszként erre: 54762. - Roni03)
2011. szept. 20. 11:07

Köszi, és így van, most, hogy tudjuk az okot, már sínen vagyunk. :)


Tegnaptól szedem a hormont, már most érzek némi változást, nem vagyok annyira levert, és ez jó kezdet. :) Persze, az agyammal is próbálok hatni a testemre, ez nálam egyszer már bevált, most is be fog. :)


Fannika ügyes, de a kaki még nálunk és kérdés, mert amint ráadom a pelust az alvások előtt, már bele is kakil, addig tartogatja... Vagy közvetlenül alvás után kakil be, amikor még rajta van a pelenka. Amikor meg belekakil, kérdezem, hogy bekakiltál? És ő is letagadja, azt mondja, csak pukizott. :))))

54762. Roni03 (válaszként erre: 54758. - Hóemberke)
2011. szept. 19. 21:56

Nagyon sajnálom, hogy ilyen problémád van, de legalább fény derült rá, és kezelni fogják....és akkor jöhet a kistesó!:-))))


A kislányodnak pedig hatalmas gratula, nagyon ügyes!

Nóri nem nagyon hajlandó megmondani, hogy mizu, sőt ha rákérdezek, akkor általában letagadja, hogy mondjuk kaka van a gatyóban.:-(((

De sebaj, ennek is eljön majd az ideje...sajnos most pár napja megint előjött a dacolás, és szerintem emiatt sem akarja a dolgot....

54761. Hóemberke (válaszként erre: 54760. - Norchy)
2011. szept. 19. 21:53

Nem kell erőltetni, ha eljön az ideje, meglátod, egyik napról a másikra magától fog leszokni a pelusról. Fannika maga kezdte, igaz, eleinte mindig megkérdeztem, szeretne-e a bilibe vagy wc-be pisilni, és ő szívesen belepisilt. Nyáron meg csórén szaladgált a kertben, és a fűbe pisilt mindig. Nekünk nagy szerencsénk van, mert a szomszéd kislányok közül az egyik 5 hónappal idősebb, a másik meg több, mint egy évvel, minden nap együtt vannak, és minden nagylányos dolgot elles tőlünk, utánozza őket mindig. Lehet, hogy még mi sem tartanánk itt. :)

Azért kezdetben nagyon sokat kellett utána takarítani, néha még előfordul baleset most is, volt, hogy azt mondtam, inkább ráadom a pelust, mert ehhez nincs elég türelmem, de aztán azt mondtam, ha most pelenkázom megint, akkor nem szokja meg, hogy csak bugyi van. :)

54760. Norchy (válaszként erre: 54759. - Hóemberke)
2011. szept. 19. 19:04

Polettet annyira nem érdekli a szobatisztaság, hogy csak na :)

hiába ajánlgatok neki bilit, wc-t a szomszédban is ahol a barátnője van, rákéri magát a wc-re de produktum nincs.... majd :):)

54759. Hóemberke
2011. szept. 19. 00:51

És a rossz után egy nagyon jó hír! Fannika már szinte teljesen szobatiszta! Annyira büszke vagyok rá, mert már egész nap nincs pelus, most már bátran el tudok menni vele bárhova úgy, hogy nem pisil be. Eleinte még adtam rá indulás előtt, de mindig levette a pelust, hogy nem kell, és indulás előtt magától pisilt. Alváskor még adok rá, de nagyon sokszor teljesen száraz a pelenka a délutáni alvás alatt. :)))))) Sőt, már júliusban, amikor mentünk a Balcsira, volt rajta pelenka, aludt 2 órát a kocsiban, és amikor megálltunk, mondta, hogy pisilok a fűbe, meglepődtem, mert teljesen száraz volt a pelus! :)


Sőt, az összes mondókát kívülről énekli, a dallamot is nagyon szépen adja hozzá. Nagyon ügyes, ez az, ami nagyon feldob, ha szomcsi vagyok. :))))

54758. Hóemberke
2011. szept. 19. 00:47

Lányok, ugye, már tudjátok,hogy sajnos pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg nálam, ami egy borzasztó betegség, mert ha nem kezelik, tökreteszi az összes szervet, és teljesen felborítja a hormonháztartást. Nálam ez van, ezért nem jön a a kistesó sem. :( Sajnos még nem kaptam rá hormont, ezért iszonyatos napjaim vannak! Legtöbbször még a kanál is kiesik a kezemből. Mindent elfelejtek, a pörgős agyam már a régi, állandóan fáj a fejem, fájnak az izületeim, zsibbadnak a végtagjaim, a kezeim gyengék, alig tudok feljönni a lépcsőn, erőtlen vagyok, és folyton izzadok. Sajnos a szemem is egyre katasztrofálisabb, már-már ijesztő, néha tök elhomályosul minden. De bízom a bogyóban, amit hamarosan kapok, és ha minden igaz, pár hét vagy hónap múlva, kinek meddig tart a beállítás, talán a régi leszek megint. Sokat sírtam az utóbbi napokban, de már túl vagyok a nehezén, lassan megbékélek vele, hogy életem végéig szedhetem a bogyikat, és 3 havonta megcsapolnak, hogy lássuk, hogy alakul a TSH. Ha hasonló panaszotok van, azonnal menjetek el a háziorvoshoz, és kérjetek TSH és FT4 ellenőrzést, ezeket ő is kérheti! Mert ha időben kezelik, akkor azért lehet élni vele valahogy. Én már terhesség előtt éreztem az első jeleket, de a sok stresszre fogtam, nagyon nehéz volt a munkahelyen, és főleg, hogy egyedül neveltem a kamaszodó fiamat. Szülés után meg a terhességre, szoptatásra fogtam minden nyűgömet, egészen mostanáig! Végül elmentem orvoshoz, mert már egyre elviselhetetlenebbek voltak a tünetek, és hiába koplalok, nem tudom leadni azt a 10-12 kg-ot, ami nélkül könnyebb lenne minden. Mindig is kórosan sovány voltam azelőtt, néha már csúnya is, főleg, amikor 44 kg-ra fogytam egyszer... A fura az volt, amiért végül elmentem dokihoz, hogy tavaly nyáron sikerült visszafogynom a régi, S-es, és már majdnem az XS-es ruháimba, aztán hirtelen kb. 3 hét alatt híztam 8 kg-ot, holott alig ettem. Ez nem volt túl normális, így derült ki.


Most már vérszegény is lettem, épp emiatt, azért vagyok az utóbbi hetekben nagyon fáradt és kómás.


folyamatosan képzem a tudásom, mert nem hagy nyugodni, hogy a három közvetlen barátnőm is ettől a betegségtől szenved, talán oka lehet. És így jutottam el a gluténig, és a gyilkos nátrium-glutamátig, ami szinte minden élelmiszerben megtalálható. Egyre jobban hiszem, hogy ez okozza az egyre több pajzsmirigy betegséget.


Ennyit akartam, de most már nem szomorkodom, mert büszke vagyok magamra, hogy megtaláltam a nem teherbe esés okát, és remélem, hamarosan minden jóra fordul majd! :)

54757. Roni03 (válaszként erre: 54755. - Pocak0515)
2011. szept. 18. 22:05

Jajj!

Megy a drukk! Gondolok rád!:-))

Siess vissza!:-))

54756. ancsa84 (válaszként erre: 54755. - Pocak0515)
2011. szept. 18. 21:16
Szorítunk!És várunk vissza!
54755. Pocak0515
2011. szept. 18. 17:19

Sziasztok! Holnap reggel 7-kor irány Kecskemét!

Ahogy tudok, jelentkezem majd!


Kismamák! Vigyázzatok magatokra és nem megszülni, amíg haza nem érek! (keddig)


puszi csajszik addig!

54754. Hóemberke
2011. szept. 16. 12:16

Lányok, nektek is vannak még hőhullámaitok??? Eddig 4 ismerősöm is panaszkodott, akik 3 éven belül szültünk, hogy nem múlik el. Igaz, közülük 3-an pajzsmirigy alulműködők...


Ha valakinek van ilyen gondja, csak ajánlani tudom a Mastodynon cseppeket, amiről alább írtam!!! 2-3 napon belül megszüntette a hőhullámokat, és az állandó izzadást!!! A tejem is kevésbé folyik már, azt hiszem, jó volt a megérzésem, bejött nekem. :) Remélem, lenoymta a prollaktinomat. Most megyek majd a labor eredményemért, vetettem vért, kíváncsi vagyok, javult-e a TSH-m a gyógynövényektől. :)

54753. Hóemberke
2011. szept. 13. 11:48

Trinike, te nagy szakértője vagy a gyógynövényeknek és homeopátiás szereknek, ugye?

Ezt szedem, egyelőre az ellenhatást érzem, tegnap iszonyatosan hülye voltam, de ha megszokja a szervezetem, akkor jó lesz, ezt ÉRZEM! Én nagyon hiszek a homeopátiában, már sokszor bizonyítottak nálam a különböző szerek, főleg terhesség alatt. És a gyógynövények, szerintem csodákra képesek! A gyógyszereket gyűlölöm, csak ha már a halálomon vagyok, akkor vagyok hajlandó bevenni. :))))


Mastodynon cseppek

(BIONORICA AG – Neumarkt)


Homeopátiás készítmény.

Növényi eredetű anyagok felhasználásával készült, belsőleges használatra szánt, alkoholos oldat a szervezet öngyógyító törekvésének serkentésére.


A Mastodynon a prolaktin szintet csökkentve fejti ki hatását. A prolaktin felszabadulást gátló hatás állatkísérletekben is kimutatható.

A prolaktin-redukció megszünteti a gonadotropin-szekréció zavarát, így normalizálja a menstruációs működést és fiziológiás oestrogen/progesteron arányt eredményez, továbbá megszünteti a prolaktinnak az emlőmirigyre kifejtett proliferatív hatását.

A hatásért elsősorban az Agnus castus komponens felelős, a gyógyszer egyéb összetevői a praemenstruatios syndroma kísérő tüneteinek (pl. idegesség, ingerlékenység, fejfájás) kezelését célozzák.


Összetétel

100 g oldat hatóanyagtartalma

Agnus castus D1 20,0 g

Caulophyllum thalictroides D4 10,0 g

Cyclamen europaeum D4 10,0 g

Strychnos ignatii (Ignatia) D6 10,0 g

Iris versicolor D2 20,0 g

Lilium tigrinum D3 10,0 g

alkoholos oldatban

Az oldat alkoholtartalma 53 % (v/v).

Segédanyagok: alkohol, tisztított víz.


Javallatok

menstruációs zavarok és/vagy meddőség (corpus luteum elégtelenség)

praemenstruatios syndroma (mastodynia, oedema-képződés, fejfájás, székrekedés, psychés labilitás)

fibrocystás pastopathia

54752. Hóemberke (válaszként erre: 54751. - Trinitas)
2011. szept. 13. 11:42
Ez igaz. :)))) Nekem tök szabályos a ciklusom már sok-sok éve, legtöbbször 28 napos, néha 29-30. Tizenixévvel ezelőtt legtöbbször 32-34 naposak voltak, aztán Ádi születése után pár évvel beállt. Egyébként megnéztem a prolaktinos tüneteket, sajna mindegyik igaz rám nézve, de lehetnek ezek az emelkedett TSH tünetei is... Egyikből következhet a másik, oda-vissza hat, ha jól tudom.
54751. Trinitas (válaszként erre: 54750. - Hóemberke)
2011. szept. 12. 19:28

Hú én itt a hoxán már mindent "láttam" semmin se lepődök meg. Az említett barátnőm 6 hetente mensizett évekig, aztán mikor kiment a férje külföldre 3 hónapig meg se jött neki, a stressztől még magasabb lett a prolaktin. Legalábbis a gond akkor derült ki mikor ugye eztán végre megnézette. Két hónap gyógyszerszedés után terhes lett.


De egy másik ismerősömnek meg 26 napra jött meg, mindig túl korán és egy évig hiába próbálkoztak. Prolaktin nála is, talán 3 hónappal a bogyó megkezdése után terhes lett.


Egyiküknek sem volt más jellegzetes prolaktinos tünete. Tehát nincs kőbe vésve, hogy milyen a ciklus, van-e tej, szőrösödik-e az illető..stb. Ahogy a terhességi hormontól is van aki hány, szőrösödik, kiütései lesznek.. másoknak meg semmi gondjuk.

54750. Hóemberke
2011. szept. 12. 11:00

Köszi lányok, én is erre gondolok. Megnézetem, remélem, elküld majd hormonvizsgálatokra...

Érdekes ellentmondás egyébként, hogy a bajom már akkor megjött, amikor még javában szoptattam, szülés után kb. két és fél hónappal. Pedig a prolaktinom magas... Van egy ismerősöm, már majdnem 3 éves volt a fia, még szopizott, és egyáltalán nem jött meg neki. Az is fura, na, de mindegy, nem vagyunk egyformák.

54749. anitram001
2011. szept. 12. 07:11

Nekem most kezd elapadni és lassan 1 éve nem szopik Zsóka. Prolaktinom jó, most nézték.

Trinitasnak igaza van!

54748. Trinitas (válaszként erre: 54747. - Hóemberke)
2011. szept. 12. 06:19
Lehet magas a prolaktinod, meg kellene nézetned mert akinél magas azoknál nem jön össze a bébi. Gyógyszerrel levihető. barátnőmnek két hónap alatt rendbe tette a dolgait és teherbe esett .
54747. Hóemberke
2011. szept. 11. 23:41
Lányok, azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy aki sokáig szoptatott, és egy ideje már nem szoptat, jön még tej a cicijéből? Ez mennyire normális??? Ádikám csak 2,5 hónapig szopott anno, de már nem emlékszem, csak arra, hogy még Fannival való terhességem előtt is, ha megnyomtam, jött valami a cicimből. Lehet, hogy valami nagy hormonbajom van? Fanni kb fél éve egy peteérés idején egyik napról a másikra leszokott magától (pedig még lett volna még bőven), és ennek ellenére még mindig van tejem... Ha megint elkezdene szopizni, szerintem még jól is lakna vele. Szerintetek mitől van ez?
54746. Hóemberke (válaszként erre: 54731. - Pocak0515)
2011. szept. 11. 23:36
Szerintem is simán lehet. Amikor a 15. és 16. fogacskája jött Fanninak, napi 4x is bekakilt, jó hígat! Sok-sok héten keresztül! A tejes kajákra fogtam, mivel másfél éves koráig ekcémája volt a tejes ételektől. Aztán kibújt az a két fogacska, és megszűnt a híg kaki. bocsi! Már 18 fogunk van, most bújik a 19., félig kint van, most meg nagyon nehezen kakil.
54745. Hóemberke
2011. szept. 11. 23:31

Most már Fanni is hagyja, hogy segítsek neki, kezdetben egyáltalán nem engedte. De most már ő is nagyon ügyesen sikálja a fogacskáit, végre nem csak a nyelvét. :)

Először Vademecumot vettem, Ádi is ezt használta sokáig, míg kicsi volt, aztán kaptam unokahúgomtól egy homeopátiásat, Nenedentet. Először ezt nem akarta elfogadni, de mondtam neki, hogy olyan jó rágóíze van, mint a csuda! Na, innentől egyből megszerette. :)

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook