Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 augusztusban születendő babák... fórum

2009 augusztusban születendő babák... (beszélgetős fórum)


114. 6c5f346e46 (válaszként erre: 111. - Pocak0515)
2008. dec. 18. 13:31

szerintem,ha felemeled a kisfiadat,és ameddig te azt érzed,hogy elbirod és ez nem okoz kellemetlenséget,addig szerintem nem lessz gond,az én lányom már 7 éves lessz,nem kell emelgetni,szerencsére...

én a hipp natal nevű vitamin készitményt kezdtem el szedni,de nem kell a szervezetemnek,és ezt a tudtomra is adta,olyan hasmenést okozott,hogy azt hitem elpatkolok...én rengeteg zöldséget,gyümölcsöt eszem,szerencsére a sajátunkat,mert van egy kis kertünk,amiben termeltünk ezt azt a nyáron,és mivel méhészek vagyunk,van saját mézünk is,ami szintén vitamin forrás...

113. camomille (válaszként erre: 109. - Stroke)
2008. dec. 18. 08:20

Szia!

Nagyon meglep, hogy nem csinált uh-t...., ameedig ninscs szívhang addig nem is ad a terhességről papírt. A méhen kívüli terhességet meg nem lehet tapintással megállapítani.

Nem keresel egy másik dokit??

112. stroke (válaszként erre: 111. - Pocak0515)
2008. dec. 17. 21:26
nem írt fel semmit, én az elevitet szedem. az orvos azt mondta, hogy egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás mellett nem kell külön vitamin, ha akarom szedjem, de nem muszáj
2008. dec. 17. 18:51

Én is üdv.Stroke! Bővül az augusztusiak köre szépen:)

Nekem is csináltak hüvelyi uh.-t tegnap és én is csak 5 hetes vagyok.

Ma a kiskönyvet is megkaptam! Tök szupi! Aztán jöhet a vérvételi és társai...


Akinek már van gyereke, azok hogy oldják meg, hogy ne nagyon emeljék őket? Nekem a kisfiam 15 hónapos, a lehető legjobb korba van, hogy az etetőszékbe, vagy a fürdőkádjába még ne tudjon beszállni egyedül. Így muszáj vagyok én betenni őt. Remélem, hogy nem lesz ettől baja a picinek?!!


Vitamint mit írtak fel nektek?

110. 6c5f346e46 (válaszként erre: 109. - Stroke)
2008. dec. 17. 18:11

szia...

nekem csináltak hüvelyi ultrahangot amikor voltam elösször akkor 5 hetesnek számolták,és két hét múlva,vagyis most hételején voltam megint,ez ismét egy hüvelyi UH volt,de január 6.án ismét mennem kell...csodálkozom,hogy neked csak január végén lessz az első...mondjuk az sem jó,ha túl sűrün van...de mindenesetre gratulálunk neked is,és üdv köztünk..:D

109. stroke
2008. dec. 17. 17:49

sziasztok, én ma voltam orvosnál, igazolta a terhességet, de csak tapintással, nem csinált uh-t. azt mondta, hogy csak a 12. héten szokták az első uh-t csinálni, így január 28-ra adott időpontot.


tüneteim még mindig nagyon lájtosak, csak a cicim feszül nagyon, éjszakai pisilés, meg néha émelygés


nekem a szüleim teljesen oda vannak meg vissza, már régóta szeretnének unokát.

108. Pocak0515 (válaszként erre: 106. - Monalilla)
2008. dec. 16. 19:37

A II.sz.női Klinikák mennyire esik ki neked tömegközlekedés szempontjából?

Én ott szültem tavaly a kisfiamat és most is oda járok. Rendesek ott a dokik.

107. 6c5f346e46 (válaszként erre: 94. - Mercica)
2008. dec. 16. 18:52

látom sikerült,gratulálok neked is...nem kell túlzásba vinni a féltést,én azt mondom,mert ha sokat aggódsz,azzal ártasz inkább neki...úgy be van őkelme oda párnázva,hogy nem lesz baja...élvezd,hogy mamó vagy,én is azt teszem...sőt,szégyen,de néha meg is feletkezem róla,de ez csak addig tart,amig újra el nem kap a hányinger,ami emlékeztet álldott állapotomra...

én is jan 6.án megyek UHra,tegnap voltam,fantasztikus volt látni,ahogy dobogott a pici szivecskéje...

2008. dec. 16. 18:47

sziasztok, gratulálok minden kismamának, tényleg sokan lettünk :-)

Nagyon jó így együtt végigélni ezeket a csodálatos napokat. Én is küzdök a tünetekkel, émelygés, hányinger, "kő a has alján", derékfájás..azonkívül kicsit szét vagyok esve és ezt nagyon nehezen viselem :-) na és az az álomkór is kerülget, de így van ez jól. Nem tudnátok ajánlani egy megbízható, lelkiismeretes orvost? Pár hónapja költöztünk a 4. kerületbe, itt nem vagyok még ismerős. A Máv korház (bababarát) vagy az Uzsoki orház merült fel bennem. Előtte a szent istvánban szültem, meg voltam elégedve /egy-két dolgot kivéve/, de innen nagyon kiesik.

105. camomille (válaszként erre: 104. - Andili)
2008. dec. 16. 18:13

remélem rendes dokit találtál!!

szorítok, hogy úgy legyen!

104. Andili
2008. dec. 16. 17:27
sziasztok! ma sikerült bejelentkeznem dokihoz, pénteken megyek..kicsit tartok tőle, mivel eddig nem ebben a városban éltem, és tök ismeretlenhez megyek..mindegy, majd megismerem:) szorítsatok,h minden oké legyen! én is szorítok minden kismamának!!
103. camomille (válaszként erre: 102. - Pocak0515)
2008. dec. 16. 17:04

Jaj de jó!

De szeretnék már én is itt tartani!

Gratula a babócához!!

2008. dec. 16. 16:41

Sziasztok! Ma én is láttam a bébinket!! Hallottam dobogni a pici szívét is! Fantasztikus volt akkor is, amikor ezt már másodszorra élem át!

Kaptunk képet mi is! Olyan pici! 5,4 mm


Gratulálok minden kismamának!

Jó egészséget mindannyiunknak!

101. Mercica (válaszként erre: 100. - R-iett)
2008. dec. 16. 15:17
Gratulálok! Megnéztem az adatlapodat. Már szép nagy pocakod van. Meg a pocaklakód is milyen jól látszik a képeken.
100. r-iett (válaszként erre: 99. - Mercica)
2008. dec. 16. 15:12

Napi 2*3mat kellet használnom és állandóan tiszta olyan voltam :S

Én a 23 hétbe vagyok

A hasam nem fájt

99. Mercica (válaszként erre: 98. - R-iett)
2008. dec. 16. 15:08
Szia! Én is eléggé utálom már. Te most hol tartasz? Nem fájt a hasad?
98. r-iett
2008. dec. 16. 15:07

Sziasztok

Huh én alig vártam hogy az első 12 hét elteljen annyira utáltam a hüvelykúpot

97. Mercica (válaszként erre: 96. - Bzsé)
2008. dec. 16. 15:06
De jó, van képed. Én nem kaptam még sajnos. Én azt eszem ami éppen eszembe jut. Sok olyat amit elvileg nem szeretek. Például palacsintát. Azért kell a hüvelykúp mert nem volt jó a hormonszintem és segít hogy ne legyen baja a babának.
96. bzsé
2008. dec. 16. 14:58

Én még nem voltam védőnőnél, azt mondta a dokim, ráérek 10-12 hetesen, ha addíg minden rendben lesz. 17.-én voltam uhn, kaptunk képet is, és majd 29.-én kell mennem legközelebb.

Én nem szedek semmit, a doki nem javasolt semmit, megpróbálok egészségesen kajálni, de nem nagyon megy.

Érdekes, hogy inkább a szénhidrátokat kívánom jobban sajnos:-(( te hogy vagy a kajálással? Nekem ez most a legnehezebb.

És mért kell a hüvelykúp?

95. Mercica (válaszként erre: 94. - Mercica)
2008. dec. 16. 14:24
Ja meg azt elfelejtettem. Te szedsz valamit? Én elevitet, Magne B6-ot, meg utrogestan hüvelykúpot kell használnom.
94. Mercica (válaszként erre: 93. - Bzsé)
2008. dec. 16. 14:19

Igen tavaly. Nem volt megfelelő a hormonszintem meg a peteérésem sem, ezért kellett gyógyszert szednem. Szerencsére a 2. gyógyszeres hónapban sikerült. De most annyira féltem a babát!

Már kétszer voltam uh-n, láttam is őt. Legközelebb jan. 6-án megyek. Tegnap voltam védőnőnél megkaptam a kiskönyvet. Te már voltál?

93. bzsé
2008. dec. 16. 14:15

Tavaly november ?

Én most augusztusba hagytam abba a gyógyszert, és akkor már próbálkoztunk is a rendszertelen menstruációm miatt. Aztán szeptemberbe megjött időre, és azta sem. De szerintm csak november 15.e körül volt peteérésem, és akkor hála ég össze is jött. Ugyhogy elvileg a második menstruációs ciklusba megfogant a baba:-)))

Én azt hittem , nem megy ez ilyen gyorsan:-)

Végül is Ti se olyan nagyon régóta próbálkoztatok.

Voltál már uhn? És mikor mész legközelebb dokihoz?

92. Mercica (válaszként erre: 91. - Bzsé)
2008. dec. 16. 14:09

Én is bízom benne hogy minden rendben lesz a babáinkkal.

Hát én már november óta nem szedek fogigátlót, de úgy igazából június óta próbálkozunk.

És ti?

91. bzsé
2008. dec. 16. 13:08

Hát igen, én is pontossan igy vagyok ezzel! Mikor mentem dokihoz, jobban szerettem volna azt hallani, hogy a 8.héten vagyok, de sajnos még csak az 5.volt, ugyhogy most 6 hetes.Még olyan picinyke!

De eljutunk a 12.hétig, meglátod, és a 40. hétig is!

De tényleg, most a tvbe is minden nap van egy olyan baba, aki valamilyen rendeleneséggel született. pont most. Hát én is kivagyok, de szerintem ne parázzunk.

És mióta terveztétek már?

90. Mercica (válaszként erre: 89. - Bzsé)
2008. dec. 16. 12:34
Mi már régóta szerettünk volna babát. 2 hónapig szedtem clostit ez peteérés segítő gyógyszer. Úgyhogy ő már nagyon várt baba. Mindenki boldog. Csak annyi rosszat hallok és nagyon féltem nehogy baja legyen. Jó lenne már túl lenni a 12. héten. Még csak ez a 8. hét.
89. bzsé
2008. dec. 16. 12:25

Szia!

Nekünk a második, vagyis nekem, a lányom már 11 éves. Igen, valahogy én is most olyan aggódós vagyok, de rövidre zárom magamba, hogy minden rendben lesz, és kész, és néha el is hiszem:-))

De azért ha hányingerem van, az a bajom, ha nincs az a bajom, meg minden ilyesmi. Kicsit szétestem, és ezt elég nehezen bírom ki magamba.

Neked mit szólt a párod, és a szülők?

88. Mercica (válaszként erre: 87. - Bzsé)
2008. dec. 16. 12:07
Szia! Gratulálok neked. Én is már elmúltam 30. és ő lesz az első baba. Csak én állandóan aggódok hogy minden rendben van e vele. Te is ilyen aggódós vagy?
87. bzsé
2008. dec. 16. 11:57

Sziasztok!

Én se értem, hogy lehet ilyet mondani, hogy vetesse el:-(( Sajnálom:-(

Mi még nem mondtuk el senkinek, majd csak karácsonykor. Hát a párom Anyukája biztos sírva fog fakadni, Anyu az félteni fog, hogy pont ebbe a gazdasági válságba, ami sajnos a mi munkánkra is lenyomta a bélyegét, de hát nem várhatunk a végtelenségig! Főleg, mert szerintem itt is én vagyok a legidősebb 36 éves. És nagyon örülök, hogy ebbe a korba igy összejött:-))

2008. dec. 16. 10:00

Sziasztok!


Szomorúan olvasom, hogy sok nagyszülő nem örül az unokának. Nem értem én ezt!!!

Kitartást Nektek!

85. encsi03 (válaszként erre: 82. - Szabina1984)
2008. dec. 15. 21:22

Szabina!Örülök, hogy nem csak én vagyok egyedül!!!

Jó olvasni, amiket írsz!

Köszi a biztatást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook