Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007 októberi gyerekek. fórum

2007 októberi gyerekek. (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 29. 07:58

Sziasztok!

Csatlakoznánk mi is. :) Kiara október 7-én született. Most kezd egyre több szót mondani. A szobatisztasággal viszont még hadilábon állunk. Rá tudom ültetni ugyan a bilire, de 2 mpen belül fel is áll, és kéri a WCpapírt, hogy kitörölje a punciját. Ezt viszont ügyesen csinálja! :)

37. Jucás
2009. júl. 27. 09:39

Abi is kb. egy hónapja pelus nélkül van. És 2 hete szinte nincs is baleset. Délutáni alváshoz kap pelust, de alig pisil bele. Éjszaka viszont nem szól még, hogy pisilni kell.

Szeptembertől megy bölcsibe. A beszéd is kezd alakulni, de elég lassan. Még mindig sokat mutogat.

2009. júl. 11. 19:03

Tom továbbra sem beszél... persze egy egy szót el lehet csípni, és a halandzsa is tisztul...

a pelenka/biliprojektet, hátráltatja a húgi érkezése, de pl. pelenkázni nem sokára egyedül is fog tudni :p :))

2009. júl. 11. 12:38

Írjatok csajok kivel mizu?

Nagyon elmaradtak az írások.

2009. júl. 11. 12:37

Örömmel jelentem Mátéka 5 napja pelenka nélkül van.

Éjszaka ráadom a pellust de szól ha pisilnie kell.

Nagyon büszke vagyok rá hogy ilyen kis ügyes.

A beszéde is alakul egyre több mindent mond.

2009. máj. 9. 21:21

Sziasztok!


Az én Ákosom 04.27-én volt 18 hónapos. 11,5 kg és 87 cm. Mindenki 2 évesnek nézi legalább.

12 foga teljes nagyságában virít.

A beszéddel még hadilábon állunk, mert pár dolgot mond csak (hamm, vau, baba, anya, ne).

A bilizést mi is próbáltuk, de nem igazán érdekli még. Én nem aggódom, mert a lányom 2,5 évesen egyik napról a másikra lett szobatiszta. Előtte kezdtünk bugyipelenkával próbálkozni, amit néha letolt, de többször belepisilt, hisz az mégis pelus. Akkor levettem róla, bugyi fel és nem is voltak balesetek. Talán két alkalommal a délutáni alvásból ébredt úgy, hogy egy kis pisi becsurgott. Akkor még éjszakára 1 hónapig adtam rá pelenkát, de mivel megbeszéltük, hogy a nagylányoknak már bugyika kell, így pelenkába nem is pisilt már, mindig felkelt. Nem egész 3 évesen kezdte a bölcsit tavaly szept-ben, s nem volt egyszer sem baleset. Ezt csak azért írom le nektek, mert szerintem a gyereknek valóban agyilag kell megérnie a szobatisztaságra, s akkor nem lesznek gyakran balesetek, ami visszaveti az egyébként örömteli pillanatokat. Az anyukám engem is sokat macerált, miért nem erőltetem jobban a dolgot, de utólag belátta, hogy nem döntöttem rosszul. Lehet, hogy Ákossal más lesz a helyzet, de ahogy írtátok, senki nem marad pelenkás.

Szép hétvégét mindenkinek!


Móni

2009. máj. 9. 19:23

Mi is próbálkozunk igaz mi sem bilivel mert az már nem tetszik neki,de a wc neki is tetszik.

Ahányszor ráültetem mindig pisil még ha kierőlteti magából azt a pár cseppet de akkor is pisil.

2009. máj. 7. 14:13
Mi elkezdtük, de nem erőltetjük a dolgot. A bili nem nagyon tetszik neki, viszont a WC... na az nagy kedvenc, felültetem, szűkítővel, én szembe vele egy sámlira és beszélgetünk, hogy most már kellene valamit produkálni :) egyszer már sikerült, nagyon örültünk neki, ő meg nagy büszkén kihúzta magát :) Azóta semmi eredmény... de úgy se lesz örökké pelenkás :)
30. Jucás
2009. máj. 7. 14:04
És hogy álltok a szobatisztasággal? Elkezdte már valaki a biliztetést?
2009. ápr. 27. 07:39

Én jelen! :)


Tomnak kinőtt 2 újabb foga az elmúlt héten, így már 9 foggal büszkélkedhet, bár még az előző 5 sem annyira látványos...

2009. ápr. 26. 16:35
Hol vagytok csajok?
2009. ápr. 21. 16:50
Egy kicsit megnyugtat, hogy nem csak az én fiam rosszevő :p Bár lekopogom, mostanában már egész jól eszik :)
2009. ápr. 21. 15:16

Sziasztok csajok!

Már azt hittem senki nem fog erre a fórumra írni ezért nem is irottam.

De most látom,hogy egyre többen vagynk.

Mátékámnak 8 foga van,10.60dkg és 88cm.

Mondani is csak annyit mond Anya,de nagyon ügyesen megérteti magát.

Nagyon rossz evő állandóan csak tömni kell hogy egyen mert amúgy az egész napot eljátszaná.

Örülök csajok hogy itt vagytok egalább az ügyes-bajos dolgokat meg tudjuk beszélni.

25. Danica16 (válaszként erre: 24. - Bazsianyu)
2009. ápr. 19. 14:31

Szép hosszú baba :)

Totó is 10 kiló körül mozog, csak pár centivel alacsonyabb, és szintén 7 foggal büszkélkedik :)

2009. ápr. 19. 00:01

Sziasztok! Az én kisfiam(DS baba)most 10kg, 92cm

7foga van, 10 hós volt, amikor kijött az első foga

mára már 7 van neki,és most is úton van neki legalább 4 fogacskája.

23. Jucás (válaszként erre: 22. - Danica16)
2009. ápr. 18. 13:39
Ez ismerős. Nálunk is 4 szokott egyszerre jönni, és akkor egy hét alatt kibújik mind a 4. És akkor nem alszunk, se ő, se én, se a párom. Nem kívánom senkinek se.
22. Danica16 (válaszként erre: 21. - Jucás)
2009. ápr. 18. 10:02

Igazából már nem aggódom, most már csak attól félek, hogy egyszerre fognak érkezni, mint az előző 5 is.

Egy évesen 2 foga volt össz-vissz, majd most januárban érkezett meg az említett 5 egy hét alatt, és nagyon nehéz heteink voltak akkor.

21. Jucás (válaszként erre: 20. - Danica16)
2009. ápr. 18. 09:02

Szia Danica!


Nem baj, hogy csak 7 foga van. Majd kibújik a többi is, és állítólag annál jobbak lesznek.


A kislányomnál korán jöttek a fogacskák, még nem volt 5 hónapos, de már volt 2 foga. A felső szomszéd kisfiának 1 évesen 4 foga volt, de szépen előbújt mind. Ne aggódj!

2009. ápr. 18. 06:55

Sziasztok!


Élesszük fel ezt a fórumot! :)


Tamásomnak még mindig csak 7 foga van, mondjuk úgy néztem a héten, hogy 2 megint úton van, de majd csak ha kijönnek akkor hiszem el :p :D

Ő sem mond túl sok mindent, bár azokat egyre érthetőbben és egyre jobban megérteti magát az egész családdal.

19. Jucás
2009. ápr. 17. 22:50

Sziasztok!


A kislányom 31-én született 3700 g-mal és 60 cm-vel. Most kb. 12 kg lehet és 86 cm. Van 16 foga, és 1 éves kora óta azt eszi amit mi. Mondani még nem nagyon mond sokat, csak papa, mama, anya-anya, tej, gyeje, cici. De mindent megért, és meg is érteti magát még a nagyival is.

2009. ápr. 17. 12:57

Sziasztok az én kisfiam 23-án született,és Down szindrómásan.Ennek ellenére már sok mindent tud,és néhány szót érthetően mond pl:ámpa(lámpa),baba,mama,apa,Ídi(Ildi),abda(labda), papa,7 foga, van kapaszkodva ugyan de jár,ebben le van maradva,és szinte mindent megért imádjuk őt!

Üdv:Bazsianyu

2009. febr. 19. 20:15
a kislányom ezeket mondja 1éves kora óta: ámpa/lámpa/ ava/anya/, gyetya /gyertya/ vau vau, bu/busz/ ebúú/elbújt,elburult/ mama, apó, apu, be-e/maci/ hattyú, etyo/Feco/
2009. febr. 19. 19:50

Hát az én kicsi fiam se sok mndent mond,régebben mondta Apa helyett Ata,Detti helyett Dett.

de mára már ezeket se mondja.

Csak ennyit mond mama,hamm.

2009. febr. 18. 23:12
sziasztok! tudnátok segíteni,hogy lehet babanaplót törölni?köszi
2009. febr. 18. 23:01

Totóm nem horkol, de ilyet már hallottam/olvastam, hogy a mandulája miatt horkolhat a baba/gyerkőc.


Totó sem nagyon mond semmit, bár egy ideig szépen kimondott dolgokat, de valahogy visszaszűkült a szókincse és inkább csak halandzsázik, mondjuk általában rá tudok jönni mit akar mondani :p :)) s annak nagyon tud örülni :))

2009. febr. 18. 22:00

Sziasztok!


Az én fiam 2007. október 27-én született, 55 cm és 4700 gramm volt.

Mára már van 12 foga, 85 cm és 10,7 kg.

A tesó (októberben volt 3 éves - Zsófi) bölcsibe jár október óta, azóta Ákos is sokat beteg. Sokszor horkol.

Ti tapasztaltatok már ilyet. A doktornő azt mondta, lehet, hogy az orrmandulája meg van nagyobbodva.


Még egy kérdés. A beszéddel hogy álltok? Ákos még nem sokat beszél, baba, na, ne, hamm.



Üdv Mindenkinek.

2008. dec. 17. 18:49

Sziasztok!

Köszönöm, igen jön a következő, már ki merem mondani, mert a múlthétig, úgy tűnt nem biztos, hogy megszülethet... egyéb komplikációk miatt.

Nagyjából sikerült beköltözni is ma végre a netet is meghozták, így már ezt sem kell nélkülöznünk :p :) Már csak a mindenféle átírásokat intézzük, holnap megyünk a védőnénihez is.

Közben Motyómnak kijött ill. még jön két foga ezzel a kettővel együtt már 4 lesz neki, nagyon lassan jönnek a fogai, de senki nem mond semmit, hogy ez normális e vagy sem...

11. 9ee86b8a1a (válaszként erre: 7. - Danica16)
2008. nov. 28. 18:07

Szia!

Most néztem az adatlapodat és látom hogy érkezik a következő baba.

Nagyon gratulálok és sok boldogságot hozzá.

Remélem majd beszámolsz a fejleményekről.

Ja és a költözködéshez is sok sikert kivánok és kitartást mert tudom mivel jár.

10. 9ee86b8a1a (válaszként erre: 8. - Kisfelhő20)
2008. nov. 28. 18:01

Szia!

Szerintam próbáld meg hogy tápszert adol neki.

Már úgysem olyan pici hogy ne cicit kapjon semmi baj hogyha leszokik már róllad.

Mert ugye 1 hónaposan nagyon hamar megszokják hogy a cumisüvegből folyik a tápszer és a ciciről lemondanak de ez nállad már nem fenyeget ha érted mit akarok mondani.

2008. nov. 28. 17:54

Helló Csajok!!!!!!

Nemtudom mi van Mátéval,de egy pár napja alig akar reggelizni.

Ti mit szoktatok adni nekik reggelire?

Most vettem észre hogy 4 foga jön egyszerre (ideje már)hála az égnek nem nyűgös.

Ti végigalusszátok az éjszakákat és napközbe mennyit alszanak?

Mi még kelünk 1szer 2szer,napközbe 12-15ig alszik.

Jó lenne ha sűrübben jönnétek és az ilyen dolgokat megtudnánk beszélni.

Puszi mindenkinek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook