Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007-esek szülei fórum

2007-esek szülei (beszélgetős fórum)


1 2
58. 72f62a66ed (válaszként erre: 57. - 4740439ec6)
2017. jan. 28. 17:16
Mi nem, de igazad van, biztos tud valami okosat mondani. Tegnap mikor hozta haza a bizit, olyan boldog volt, pedig lett négyese, matek, angol, nyelvtan, de úgy örült :-) mi meg annak örültünk hogy nem görcsöl :-)
2017. jan. 28. 15:19
Iskolapszichológussal beszéltetek erről a görcsölésről?Mert ennek oka van.És ami most kis baj,az később nagyobb lesz.
56. katus3
2017. jan. 12. 20:11
Kicsi gyermekem 2 hete emlegeti hogy menni kellene matek korrepetàlásra, mert olyan anyagot vesznek amit nem igazán èrt. Hová jut a világ? :-) Mondjuk itt komoly érzelmek is vannak első óta. :-)
55. 72f62a66ed (válaszként erre: 52. - Katus3)
2017. jan. 11. 20:44
Szia :-) úgy látszik több közös témánk is van :-) Nálunk ugyanez a helyzet, táskát többször átnézni, üzenőt azonnal aláírni stb. Szeptember óta azt számolja milyen átlaga lesz félévkor. Nem normális! Jól tanul, szorgalmas is, de nem tudom hogy vegyem rá hogy nem kell mindenen görcsölni. A sportnál ugyan ez a helyzet. Focizik. Sok tornájuk van, külföldön a többség, és amíg a másik gyerek annak örül hogy de jó megint megyünk világot látni, addig ő végig izgulja az egészet. Pedig a csapat egyik legjobb játékosa (nem túlzok). Sajnálom édesemet, és mindig mondom neki hogy majd anya, apa izgul helyetted, te csak a feladatodra koncentrálj, de hiába :-( egy ideig bíztam benne hogy kinövi, de már látom, nem fogja :-( a nagyobbik meg belekakil mindenbe, mégis köpi vágja a dolgokat :-) nem egyformák, pedig egy álomból valók :-)
54. katus3 (válaszként erre: 53. - 72f62a66ed)
2017. jan. 11. 20:26
Nàlunk problèma a figyelem -ès koncentràciózavar. Sajnos ebből adódóan nehezebben tanul mint a többiek és emiatt bizonytalan. Többször megkèrdezi egy feladat megoldásánál hogy "Jó"? De inkább legyen lelkiismeretes mint hanyag. :-)
53. 72f62a66ed (válaszként erre: 52. - Katus3)
2017. jan. 11. 20:07
Szia :-) úgy látszik több közös témánk is van :-) Nálunk ugyanez a helyzet, táskát többször átnézni, üzenőt azonnal aláírni stb. Szeptember óta (amikor még szinte alig volt osztályzatuk) azt számolja milyen átlaga lesz félévkor. Nem normális! Jól tanul, szorgalmas is, de nem tudom hogy vegyem rá hogy nem kell mindenen görcsölni. De a sportnál ugyan ez a helyzet. Focizik, egyesületben. Sok tornájuk van, külföldön a többség, és amíg a másik gyerek annak örül hogy de jó megint megyünk világot látni, addig ő végig izgulja az egészet. Pedig a csapat egyik legjobb játékosa (nem túlzok). Sajnálom édesemet, és mindig mondom neki hogy majd anya, apa izgul helyetted, te csak a feladatodra koncentrálj, meg sem hallja :-(
52. katus3 (válaszként erre: 50. - 72f62a66ed)
2017. jan. 10. 20:27
Szia. Itt is találkozunk? :-) Szóval az èn Andrisom is izgulós nagyon mostanában igaz neki a tanulással is vannak problèmái. Olyanokon tud aggódni, hogy csak lesek. A táskát kèpes háromszor átnézni minden bent van-e. Üzenőt azonnal alá kell írnom nehogy elmaradjon. Sajnos ilyen, remèlem leszokik róla...
2016. szept. 18. 22:33

Az enyém egyáltalán nem izgul.

Ez sem jó minden esetben.

2016. szept. 13. 20:55
Sziasztok. Nálatok mennyire stresszel a gyerek a suli miatt? Máté a legapróbb dolgokon képes izgulni. Csak egy példa a mai történet. Holnapra kb. 30 cm-es kis faágakat kell vinni, mert technika órán gyurmából, falevélből és ezekből a faágakból építenek házikót. Egy órája eszébe jutott édesemnek, hogy lehet rövidek lesznek az ágak, úgyhogy mindegyiket lemérte ... hát kiakadtam, mert látom rajta hogy mennyire izgul ez miatt, pedig a tanárnő nem fogja a fejét venni ha valamelyik ágacska rövidebb, megjegyzem mindegyik 30 cm fölött van. Tavaly már a tanárnő is észre vette hogy mennyire izgulós lett, pedig jól tanul, mindig megdícsérjük, szóval nem értem mitől ilyen. Tesó meg pont az ellenkezője, 5. osztályos, tök lazán veszi az akadályokat.
2016. aug. 28. 13:41
Nálunk senki nem várja a sulit.Sem a gyerek,sem én. :D
48. tapka (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2016. aug. 25. 17:22
Nem a suli a gond, csak a kicsi rászokott hogy 6kor eszik és alszik még egyet 9ig, na ezt át kell szervezze :D Tudom, beáll hamar, és ha a 3 hetessel ment császár után egyedül akkor a 8 hónapossal is fog... Andris már várja, ő is szeret suliba járni, meg elég is volt ennyi pihi már
47. izbizi (válaszként erre: 45. - Tapka)
2016. aug. 24. 06:40
Én se várom. De Berci szereti az ottani barátait. 😊 én a szuloiket nem szeretem... Meg a sok negatív hozzáállást .
46. trapiti (válaszként erre: 45. - Tapka)
2016. aug. 23. 07:26
Nálunk már a múlt héten elkezdődött a suli, és már nagyon várta. Nekem sincs bajom ezzel, kipihentük magunkat, már önállóan jön-megy, én örülök hogy ő örül a sulinak :) Igaz nálunk már őszből is kijutott két hét, de ahogy elkezdődött a suli, megjött a jóidő is... de legalább sokat tudnak kint lenni.
45. tapka
2016. aug. 22. 23:40
Ugye nem csak én nem örülök a sulinak? Olyan jól beállt a napirend a picivel, és jön megint a szürke tocsogós szaladgálós ősz :(
44. pmjudit (válaszként erre: 37. - Tapka)
2016. aug. 22. 21:55
Nálunk is Léna a kistesó :)
43. marcsika77 (válaszként erre: 42. - 4740439ec6)
2016. aug. 5. 22:46
Köszi quififi!
42. 4740439ec6 (válaszként erre: 41. - Marcsika77)
2016. aug. 2. 11:51
Isten éltesse utólag is!
2016. júl. 28. 23:34

Sziasztok, a mi fiúnk 2007-es, júliusi, múlt héten volt a szülinapja. Neve Gergő Örs.


Imád biciklizni, futni,fára mászni de mindennél jobban szeret sakkozni. 2x is 2. helyezett lett a kerületi bajnokságon, csapatban részt vett a Budapest bajnokságon, a Polgár Judit világsakkfesztiválon 6. lett 50 indulóból. Nemzetközi sakkmester szeretne lenni.


Most az íjászat is érdekli.

40. anihorgol (válaszként erre: 39. - Izbizi)
2016. júl. 28. 12:45
Szia! :)
39. izbizi (válaszként erre: 38. - Anihorgol)
2016. júl. 27. 17:36
Szia :)
2016. júl. 27. 17:19

Sziasztok!


Az én fiam 2007.júniusi,ő a legidősebb gyermekünk . Ő is szereti a focit,szabadban lenni,biciklizni,úszkálni,szerelni...főleg szét,de egyre többször megy az össze is 😀

Most megy harmadikba.

37. tapka
2016. júl. 27. 16:07

Andris még rázódik vissza, éppen ha jól hallom a legósláda mélyén kutat, volt már pár körünk abból, hogy nem, nincs most tv, nem, nincs most gép, kezd "hazatalálni" .


Léna aktivan fogat növeszt, 4 jön egyszerre, zombizok. :D

36. trapiti (válaszként erre: 35. - Izbizi)
2016. júl. 27. 15:41

Attól függ szerintem... sokszor ami kívülről unatkozásnak tűnik az nem az valójában :) Ezzel nincs is baj... a baj azzal van amikor egy gyerek naphosszat kínlódik mert képtelen elfoglalni magát.


Hogy mennyit gépeznek, tévéznek, a szülőn is múlik, akár fiú, akár lány. Nálunk pl. a 2006-os unokatesót ki sem lehet robbantani a gép vagy a tv elöl, pedig lány. Az enyém meg nincs rászoktatva egyáltalán. Vicces videókat szerintem majdnem minden gyerek szeret nézni, az egy más kérdés, hogy meg van-e engedve otthon pl. hogy felügyelet nélkül kattingasson a youtube-on...

35. izbizi
2016. júl. 27. 15:31

Sziasztok

Szerintem a fiúk mások azért. Jobban szeretik a gépes játékokat, a lányom 2008-as szóval egy év van köztük, de nem akar gép előtt ülni szinte soha... max a varázslók a wéwörli (nemtomhogykellírni) helyrőlt nézi, vagy a váratlan utazást :)

Szóval a nagyfiú meg szeret mindenféle vicces videókat nézni. meg focizik, közben eljátssza, hogy ő MessiRonaldoIbrahimovics egyben. meg lefekszik és beszél magában, néha olvasgat :)

Szerintem az unatkozás sem baj ... tulajdonképpen

34. trapiti (válaszként erre: 33. - 4740439ec6)
2016. júl. 27. 09:15

:( ez nem hangzik túl jól...


Mi hazaértünk a 3 hét nyaralásból, ahol bő egy hétig együtt voltunk a barátnőjével is, ill. találkozott 1-2 napra az unokatesókkal, de egyébként nincs gyerektársasága. Az osztálytársak nálunk is szanaszét, szinte senki nincs itthon a környékünkön. Így itthon van velem, de sosem unatkozik... zongorázik, olvas, legózik, társasozunk, ha épp nem esik akkor kint vagyunk... vagy most épp elővette a Sparos matricás albumokat és azt ragasztgatja meg olvassa... szóval meg lehet azért találni az elfoglaltságot akkor is ha nincs gyerektársaság... Én nagyon nem szeretem ha unatkozik, olyankor segítek megtalálni mihez lenne kedve, és általában kapható is valamire. Gépezés nálunk gyakorlatilag nincsen, és korlátlan tv sem, max. egy-egy film erejéig, és mégis mindig van mit csinálnia :)

2016. júl. 27. 07:36
Az osztálytársak nyaralnak.A környékünkön alig ismerünk valakit.Így ha épp nem valamelyik táborban van,akkor otthon unatkozik valamelyik nagyanyjánál.
32. izbizi (válaszként erre: 31. - Tapka)
2016. júl. 24. 14:05
Majd mesélj!
31. tapka (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2016. júl. 24. 11:00
A négy év alatt összesen nem volt 16 napot együtt az apjával mint most egybe... Kiváncsi leszek 😄
30. trapiti (válaszként erre: 28. - Tapka)
2016. júl. 24. 09:51
Luca velünk nyaralt 3 hétig, nem is engedtem meg mindent, mégsem egyszerű visszaszokni az itthoni létbe... :) Úgyhogy kitartást :)
29. izbizi (válaszként erre: 28. - Tapka)
2016. júl. 24. 09:19
Biztos jó lesz a találkozás 😊 majd visszarazodik a gyerek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook