Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. nyári babák fórum

2005. nyári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1030. b59d693a46 (válaszként erre: 1027. - Mtt80)
2009. febr. 12. 15:03
Köszi, én is így adom neki. És meddig kell adni? 10-es csomagot vettem, azt mind megigya vagy csak amíg a gyógyszert szedi? Gondolom, nem árt, ha mindet megkapja.
1029. mtt80 (válaszként erre: 1028. - Pesmár)
2009. febr. 12. 11:52

Sziasztok!

Jól teszed, ha nem viszed még oviba Dávidkát, előbb gyógyuljon meg rendesen.

Hozzánk meg még csak most fog ideérni az influenzajárvány, úgy hogy nagyon félek, hogy a jövő héten meg ne hogy azt kapja el Robika. :( Most már csak az hiányzik!

Egyébként már jobban van szerencsére, úgy hogy szerintem hétfőn már mehet oviba. Holnap megyünk vissza a dokihoz.


Sajnálom, hogy egyelőre le kell mondanotok a 3. babáról, de gondolom csak egy rövid időre. A kivizsgálások miatt kell lemondani róla, vagy miért? Annyira hullik a hajad?

Nekem is kell majd mennem vérvételre, de én csak 2 hét múlva tudok menni. Legalább én is egy kicsit leellenőrzöm magam a baba előtt. Csak ne hogy a vérnyomásom miatt gyógyszert kelljen szednem!

1028. pesmár
2009. febr. 11. 21:12

Sziasztok!Dávidka reggelente kicsit be van rekedve,néha köhög,de már gyógyszert nem adok neki,de az oviba még nem fogom vinni egy darabig,úgyis egyből visszaesne.Meg most bárányhimlőjárvány is van,nem volna jó,ha most esne bele.A nagyfiam már volt,de még akkor nem volt Dávidka.Most én járkálok mindenfele a hajhullásom miatt,de főleg fogorvoshoz fogok most sűrűn járni,mert van sok rossz fogam,és lehet hogy az miatt hull.Holnap reggel vérvételre megyek.Sajnos már nagyon sok hajam kihullott,és egyelőre le kell hogy mondjak a 3.babáról,sajnos.Pedig már úgy bele éltem magam.


Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok!

1027. mtt80 (válaszként erre: 1026. - B59d693a46)
2009. febr. 11. 16:03

Sziasztok!

Igen, egy nap egy Normaflore-t adok Robikának. Ennyit mondott a dokinéni nekünk. Igen, egyszerre szépen beleöntöm vmi üdítőbe, vagy szörpbe, vagy teába. Bármibe bele lehet önteni, de nem kell sokba (nem igazán van neki íze), én úgy szoktam, hogy max. 1 dl-be öntöm bele, mert azt úgy meg tudja inni egyszerre.


Szerencsére ma már Robika sem hányt, viszont a hasmenése még tart. :(

Robi is itthon van a héten betegállományban, úgy hogy most nálunk is az egész család itthon van. :)


Gyógyulgassatok ti is!

Jobbulást mindenkinek!

1026. b59d693a46 (válaszként erre: 1024. - Mtt80)
2009. febr. 11. 14:16

Sziasztok!


Köszönjük, igen, én is beleestem, de már szerencsére túl vagyok rajta. Viszont légcsőhurutom van, én is kaptam antibiotikumot.


Anna is lázas lett, nála is a hányással kezdődött. Sajnos megint antibiotikumot kapott, az már a 3! :(( Lázas, bágyadt, annyira sajnálom. Most én vagyok vele itthon a héten, úgyis ki akart engem is írni a dokim. Így aztán muszáj volt.


Tündi, egy nap egy ampulla Normaflore-t adsz Robikának? Egyszerre kell beletenni vmi italba? Most vettem én is.


Jobbulást Nektek!

1025. malacka33
2009. febr. 10. 20:09

Sziasztok!


MINDENKINEK JOBBULÁST KÍVÁNOK!!!!!


Szerencsére (kopp-kopp) mi még nem kaptunk el semmit. Most már ki is bírhatnánk.


Vigyázzatok a gyerköcökre.

1024. mtt80
2009. febr. 10. 19:14

Sziasztok!

Na, hogy mondjak egy új hírt, Robika ismét beteg lett. :( Szóval mindenféleképp itthon maradt volna a héten.

Most a változatosság kedvéért hány és hasmenése van. Ja, és persze magas láza. Voltunk dokinál is, és azt mondta, hogy ha még ma este is hány, akkor holnap vigyem vissza, és akkor szurit kap. Akkor vizeletet is vinni kell. Egyébként pénteken kell visszavinni. Kapott kúpot hányás ellen, és Bismut-ot hasmenés ellen + a Normaflore-t. Már egy kicsit kezd elegem lenni, hogy 4 hete folyamatosan beteg. Remélem jövő hétre meggyógyul.


Annának is jobbulást kívánok és neked is! Te is beleestél ebbe a hányós dologba? Az nem jó! Gyógyulgassatok! Akkor a héten gondolom te sem dolgozol. Voltatok orvosnál?


Többiekkel minden rendben? Remélem nem vagytok betegek!

2009. febr. 10. 13:11

Sziasztok!


Jól tetted, Tündi, úgy nagyobb esélye lett volna annak, hogy Robika visszaesik.


Anna sem gyógyult meg,mára hőemelkedése lett, még mindig fáj a torka. Ma kell visszamennünk a doktornőhöz, de biztos nem megy a héten oviba. Rajtam is átvonult a hányással járó vírus, így most ketten kúráljuk itthon magunkat.


Remélem, másoknál minden rendben!

1022. mtt80
2009. febr. 9. 15:53

Sziasztok!

Végül úgy döntöttem, hogy a héten még nem viszem Robikát oviba. Szóltam az óvónéniknek is és teljesen egyetértettek velem. :) Így a héten még itthon leszünk. Csak attól félek, hogy már annyira elszokik az ovitól, hogy újra kell majd szoktatni! Egyébként még köhög is egy kicsit. Én már úgy néz ki kigyógyultam az arcüreggyulladásból, most meg lehet, hogy Robinak van homloküreggyulladása. Holnap megy dokihoz. :(


Remélem mindenkivel minden rendben!

Kellemes hetet, a betegeknek jobbulást!

1021. pesmár
2009. febr. 7. 16:58

Sziasztok!Mi is alakulunk,de Dávidka is nagyon visszesős,éjszaka ő is köhögött.Tegnap mondtam is az oviban,hogy nem viszem még egy darabig,nehogy egyből visszaessen,mert szegény úgy lefogyott.Sokan meg bárányhimlősek.

Mikor Danika ovis volt,mi vittünk tortát vagy sütit,de valaki csak kekszet,cukorkát visz.

A farsangon nálunk mindenből pénzt csinálnak,de nem baj,mert rájuk költik.Belépő,zsákbamacskára és tombolára lehet vinni felajánlást,szendvicsre szednek pénzt,lehet vinni tojást,uborkát,vajkrémet,szörpöt,és vagy sütit,amit eladnak,vagy helyette ezer ft-ot.A legtöbb szülő azért sütit visz,de van aki inkább a pénzt válassza.Én szeretek sütni,és kicsit meglepett,mikor a csoportunkból is némelyik a pénzt választotta.

Rózsa remélem nincs komoly baj apukádnál,és jól teszed ha mész hozzá mindíg,mert én sajnos már nem tehetem,lassan 2 éve hogy itt hagyott minket,és NAGYON HIÁNYZIK!!!

1020. mtt80
2009. febr. 7. 15:58

Sziasztok!

Köszönjük, Robika és én is már jobban vagyunk. Bár nekem még mindig fáj az arcom, de azért már nem annyira. Robika is jól van, de ma már megint köhögött. Pedig tegnap már nem is hallottam, hogy köhögne. Hétfőn már mehetne oviba, de lehet, hogy nem viszem még a héten. Ha minden igaz nem is kell dolgoznom, úgy hogy meg tudom oldani. Na de majd meglátjuk, mert amúgy meg már 3 hete nem volt.


Szegény Anna! Csak visszaesett? Jobbulást kívánok neki! Robika sem állt meg 3 antibiotikumig!


Pesmár!

Sokat kell tanulni a nagyfiaddal? Ügyes a matekban nagyon!

Hát igen, a suliban már nem egészen olyanok a farsangi ünnepségek, mint az oviban, de azért ez is a tanártól függ!


Rózsa!

Apukádnak jobbulást kívánok, menj hozzá amilyen sűrűn csak bírsz! Megkérdezhetem, hogy mi a baj?

Ezt a torta dolgot nem tudom, mert nálunk még eddig nem vitt be senki.


Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

1019. malacka33
2009. febr. 7. 08:54

Sziasztok!


Gyógyulást mindenkinek.


Nálunk csütörtökön volt a szülői és 20-án lesz a farsang. B kell öltözni, sőt szülőknek is be lehet. Illetve süteményt és üdiítőt lehet vinnni. Február 27-én meg szülői farsangot rendeznek, a belépőt pedig az ovira fordítják.


Mi járunk heti kétszer külön torna órára hétfőn és szerdán, csütörtökön meg van rendes csoprot torna az reggel van.


Nálatok szülinapkor lehet tortát bevinni az oviba vagy csak óvodán keresztül lehet rendelni?


Most nem biztos, hogy nagyontudok jönni, mert az apukámat kedden viszem be a kórházba kivizsgáltatni, így megint valószínűleg rohángálni fogok a munka után hozzá. (mert úgye az anyu sajnos nem nagyon fogja tudni látogatni.


Borsi neked gratulálok.



Mindenkinek kellemes hétvégét.

2009. febr. 6. 22:22

Sziasztok!


Na, Anna megint beteg lett, megint a torka. :( Úja kapott antibiotikumot, 2 hét alatt másodszor. Egész éjjel hányt, nála így szokott kezdődni a torokgyulladás. De az is lehet, hogy ilyen járvány is van, mert egy másik kislány is hányt, csak ő ment oviba ma. Amikor mentünk az orvoshoz, bementem szólni, hogy Anna nem megy, akkor mondta az óvó néni. Meg összeszedett vmi szemgyulladás-félét is, ugyanis este már piros volt a szeme, reggel alig tudta kinyitni. kapott szemcseppet, de nem nagyon engedi, hogy cseppentsek neki. Az óvó néninek ugyanígy begyulladt a szeme. Kedden délután kell visszamennünk az orvoshoz, szerdán talán már mehet. De nem siettetem, inkább gyógyuljon meg rendesen, annak sincs értelme, hogy állandóan visszaessen.


Jó hétvégét mindenkinek!


Tündi, Robika meggyógyult?

1017. pesmár
2009. febr. 6. 20:56
Most látom,hogy ikreid vannak,de jó,gratulálok hozzájuk,és milyen jó,hogy egyik fiú,másik lány.de biztos nehéz is két kicsivel.Jól megvannak egymással?
1016. pesmár (válaszként erre: 1015. - 244ed1c739)
2009. febr. 6. 20:46
Szia!Szerencsére elég jól megy neki,és örömmel jár suliba,csak otthon nincs nagy kedve a leckéhez.A kezdetben pedig otthon is nagy örömmel csinálta.Az olvasást és a számolást nagyon szereti,de az írást még kicsit se,azt elakarná kapkodni,pedig tudná ő,ha akarná.Jó volt látni,hogy a matek felmérője 88%-os lett,remélem továbbra is ílyen szinten lesz.
1015. 244ed1c739 (válaszként erre: 1012. - Pesmár)
2009. febr. 6. 16:48

Hogy megy az első osztály Danikának?

Milyenek voltak az első napok,hetek?

Gondolom sokat kell tanulni vele.

1014. 244ed1c739 (válaszként erre: 1004. - B59d693a46)
2009. febr. 6. 16:46

Szia!


Nálunk is szerda a torna nap,ilyenkor ők is 1 órát tornáznak és torna ruhába is átöltöznek.


Az jó,hogy megdícsérték az Anna fogait!

Nálunk már a kezdetektől mosnak fogat ebéd után.

Sokat számit a genetika mert az enyémek ugyananyisszor,ugyanazzal,úgyanúgy mosnak fogat mégis az Ádám fogai szép fehérek a Sáráé meg már most sárga és lepedékes.

1013. 244ed1c739 (válaszként erre: 1008. - Mtt80)
2009. febr. 6. 16:41

Én a helyedben nem vinném el az oviba ha nem kell dolgoznod.Úgyis megint ígérik a rossz,hideg ídőt.

Nálunk is sokan akik nem dolgoznak vagy picivel otthon vannak nem viszik az oviba a gyereket.Tényleg a sok gyógyszer sem jó és az a jó ha a gyerek teljesen kigyógyul a betegségből amire nem elég pár nap.Ezt pont tegnap mondta a dokink.

1012. pesmár
2009. febr. 5. 22:48
Hát én megint jósokára tudtam idejönni,mert az iskolában ma volt a farsang,és mivel Danika elsős,így elkisértük őt Dávidkával.Hát én nem ílyenre számítottam,sokkal rosszabb volt mint az ovis szokott lenni.Semmi műsor,csak rohangálás a hangos zenében,rendesen megfájdult a fejem tőle.Az ovis színvonalas,műsoros szokott lenni,a csoportok külön lépnek színpadra,és mindenki egyenként bemutatkozik.De itt?Semmi ílyesmi.
1011. pesmár (válaszként erre: 1008. - Mtt80)
2009. febr. 5. 22:38
Szia!Szerintem akkor ne vigyed,mert most mindenhol járványok,megbetegedések vannak,és könnyen elkaphat valamit,vagy visszaeshet.Nálunk legalábbis mindenféle járványok vannak(influenza,bárányhimlő,hányás-hasmenés,sőt még nemrég a szülőin elmondták,hogy tetű is van).Ez jó,nem?
1010. pesmár (válaszként erre: 1005. - Borsi :-))
2009. febr. 5. 22:27
Szia!Most én is erre gondoltam,hogy ha rendbe jön,nem viszem egy darabig,lehet,megvárom a jó időt,mert nem lenne jó ha visszaesne,mint általában.Már ígyis sokat lefogyott,meg a sok gyógyszer se használ a szervezetének.
1009. pesmár (válaszként erre: 1004. - B59d693a46)
2009. febr. 5. 22:22
Szia PéDé!Jó hogy a kislányod gyorsan felépül!Nálunk mindíg időbe telik,most meg pláne.Nálunk is szoktak tornázni,meg ebéd után mosnak fogat az oviban,na meg pocsakodnak,azt szeretnek.Én ebéd után szoktam érte menni,és a kicsik mindíg olyan sokára végeznek,mert pocsakodnak,és jó vizes a ruhája is.Szerencsére mindkét fiamnak nagyon szépek a fogaik,pedig azért esznek ám édességet.Az 5 éves unokatestvérüknek alig van foga,meg az is csúnya,mind elromlott neki-szegényke.
1008. mtt80 (válaszként erre: 1004. - B59d693a46)
2009. febr. 5. 19:11

Szia!

Az jó, hogy Anna már ilyen hamar meggyógyult! Szerencsések vagytok! Pedig én is adom Robikának is a vitamint és látod semmit nem ér!


Nálunk is szoktak tornázni, amikor rossz az idő minden nap. Robika is imádja!

Manóék már eddig is mosták a fogukat, kezdenek elég ügyesek lenni! :) Most még neki is szépek a fogai, de félek, ne hogy később megromoljanak!


Hétfőn már mehet oviba, de nem tudom, hogy vigyem-e. Ugyanis nem a jövő héten, hanem utána végig kellene dolgoznom. Minden nap (és egész nap), szóval akkor nagyon kellene az ovi. Félek, ha a jövő héten viszem, akkor addigra megint lebetegszik. :( Szóval most nem tudom mitévő legyek. Azt sem tudom még, hogy a jövő héten hogy kellene dolgoznom, attól is függ sok minden.

Ti mit tennétek?

1007. mtt80 (válaszként erre: 1005. - Borsi :-))
2009. febr. 5. 19:06

Szia!

Örülök, hogy minden rendben van! Reméljük nem lesztek betegek! Az most tényleg nem lenne jó! Nálunk is van, aki nem viszi egész februárban a gyereket oviba, mert eddig is egyfolytában beteg volt. Ha nem kellene mennem néha dolgozni, akkor én sem vinném.

Ma voltunk dokinál, és úgy néz ki hétfőn most már tényleg mehet oviba.

1006. mtt80 (válaszként erre: 1000. - Pesmár)
2009. febr. 5. 19:03

Jaj, igen tényleg! Emlékszem, hogy oda is írtál te is! Még mi sem próbálkozunk a babával, de hamarosan. Én is megvárom a jobb időt, meg még melózni is szeretnék előtte.


Nálunk 20-án lesz a farsang, de nem kell beöltözniük a gyerekeknek. Majd csak álarcot, meg kalapot meg ilyeneket fognak készíteni.

1005. Borsi :-) (válaszként erre: 1003. - Pesmár)
2009. febr. 5. 17:21

Szia Pesmár!Köszi!Igen van már egy 3 éves kisfiam,Tomi.Van egy kis émelygés,hányinger,de nem panaszkodom,erre vártam...:o)

Most nem viszem a kicsit oviba,ebben a hónapban itthon maradunk,bújkálunk az influenza elől.Nem lenne jó,ha hazahozná.Ő kapott oltást,de haza tudja hozni,így pihenünk itthon.Beszéltem az ovónővel,már 3 kicsi nem jár emiatt,illetve a dokinő is ajánlotta,hogy maradjunk itthon.

2009. febr. 5. 15:39

Sziasztok!


Szia Pesmár :)


Kicsit eltűntem mostanában, de megvagyunk ám. Anna hamar meggyógyult, a héten újra ment oviba. Nálatok van torna? Annáék minden szerdán egy órát töltenek tornával a tornateremben. Nagyon szereti.

Tegnap volt nálunk egy doktorbácsi, megnézte a fogukat és azt mondták az óvó nénik, hogy megdicsérte őket, szépek a fogaik. A nagyobb csoportokban már sok a rossz fogú gyerek. Annáék most a második félévtől fogat is mosnak.

1003. pesmár (válaszként erre: 1002. - Borsi :-))
2009. febr. 5. 11:40
Szia Borsi!Akkor neked gratulálok a babához,és biztosan rendben lesz minden,ne aggódjál!Ő neked a második lesz?kislányod,vagy kisfiad van?És vannak rosszulléteid?Nálunk se nagyon vannak az oviban,ezért el is halasztották a farsangot.Majdcsak nem kapod el,mert ílyenkor nem lenne jó gyógyszerezni.Én egyből elkapom a kicsitől,ezért is várok még a teherbeeséssel.
1002. Borsi :-)
2009. febr. 5. 09:55

Sziasztok!:o)

Voltam tegnap dokinál és minden ok volt,ott lebegett a kicsi a köldökzsinóron és integetett!:o)13mm a babó és hát remélem minden rendben lesz ezek után is.

Szia Pesmár!:o)

1001. pesmár (válaszként erre: 999. - Malacka33)
2009. febr. 4. 21:58
Szia Rózsa!Köszi,szép neved van!Kár,hogy nem láthatjuk a kicsi lánykádat,biztos nagyon aranyos.Neked jól összejött-egy fiú,egy lány.Direkt ílyen nagy a korkülönbség köztük,vagy így sikerült?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook