Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2004-es őszi-téli születésű gyerekek fórum

2004-es őszi-téli születésű gyerekek (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. 4c1a787e8f (válaszként erre: 61. - D781f12808)
2010. dec. 15. 15:56

Kaptunk az oviban egy listát könyvekről:


Csabay Katalin: Lexi

Marosits Istvánné: Tudod-e?

Gabosné: Jobb- és balkezes (írás és képesszégfejlesztő feladatok)

Adorján Katalin: Szebben akarok írni I.

Dr. Némethiné: Játékosan (képességfejlesztő)

Borszéki K.: Csodavarázs

Kárádi R.: Varázsceruza

Büchler J.: Fejlesztő feladatok 5-7 éves korú gyerekek számára

Ablak Zsiráf


Ezeket írták 5 éves kortól... majd még lekörmölöm a 4 meg a 6 évest is..


Hátha adtam ötletet későbbre is...


Szép ünnepet...



Nálunk egyébként van 1-1 nagyobb ajándék: egy fekvős játék babakocsi, meg egy Thomasos játék a pasinak. Könyv az az Anna-Peti-Gergő sorozat egy újabb eleme... Imádják, pláne az öccsük miatt...

63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 60. - Jucusmucus)
2010. dec. 15. 15:48

Szia!


Ne vedd magadra, de kikívánkozik valami:


Ennek a marhaságnak - hogy 8 évesen mennek iskolába a gyerekek - elsődleges oka az az esztelen hajsza, amit manapság diktálnak a sulik.


De a másik oka talán mi magunk vagyunk egy olyan hozzáállással, hogy minden mindegy, de nehogy már az én gyerekem rosszabb legyen a másiknál...

Éltem egy kis ideig Máltán. Ott - angol mintára - 5 évesen mentek a gyerekek - mindenki - iskolába. Az is igaz, hogy ott az eleje egész más, de a kötelességeket igenis jó megkezdeni már ebben a korban...


Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy menjen a gyerek akkor is, ha tök éretlen, de szerintem semmi sem történik, ha nem ő lesz az osztály legjobb tanulója. Én már eleve úgy állok hozzá, hogy ezen nem majrézok... Mondjuk egy lánynál - nálam most lány az aktuális - ez nyilván kicsit más...


Van egy februári fiam, vele valószínűleg én is nagyobb gondban leszek, majd annak idején...


Szerintem azért hallgasd meg a szakembert, persze nyilván nem ő dönti el a későbbieket... egyébként nálunk most azt mondták az oviban, hogy nem is küldthetik el a kétségeseket vizsgálatra, mert ez most valami új hülyeség, hogy nem lehet...


Szép napot!

62. Banita76 (válaszként erre: 61. - D781f12808)
2010. dec. 14. 12:29
Mi legot vettünk a lányunknak karácsonyra.
2010. dec. 12. 07:36

Sziasztok!

A karácsonyi ajándékokat meg vettétek már?

Készségfejlesztő játékot keresek!

Aki jár fejlesztő pedagógushoz ott mivel tanulnak?

Nem tudnátok ajánlani valamit!

2010. dec. 1. 14:27

Sziasztok !

Olvastam az utolsó néhány hozzászólást.

Az én fiam 2004.12.13-án született, az oviban

mindenáron tolnák az isi felé. Ami ellen én küzdök, emiatt sajnos elég ferde szemmel néznek rám... Dehát én vagyok a szülő. Elvileg évelején el kell vigyem a nevelési tanácsadóba, ott majd megmondják a tutit.

Ahogy olvastalak benneteket, kicsit megnyugodtam, hogy egyáltalán nem ritkaság, ha a gyerkőc majd' 8 évesen megy suliba.

További szépet !

Jucus

59. Banita76 (válaszként erre: 55. - Kicsifiam)
2010. dec. 1. 14:19
Szerintem is röhejes, hogy mindenki fejlesztésre szorul, de hát a fejlesztőtanároknak is kell valami munka. Az egész fejlesztő foglalkozás egyébként 1-2 apró feladat megoldásából áll, és házi feladatként ki kell színezni egy kis figurát. És csak egy héten egyszer tartják. Az én lányomnak azt írták kialakulatlan az időérzéke, pedig ismeri az órát is.
58. Banita76 (válaszként erre: 54. - D781f12808)
2010. dec. 1. 14:15
A barátnőm kislánya áprilisban lesz 6 éves, és ő már szeptemberben megy suliba.
2010. dec. 1. 12:29

... ja... még valamit elfelejtettem...

Ádi nem tud zárt páros lábbal ugrálni, az egyensúlyérzéke még nem alakult ki teljesen...


Igaz, hogy lassan két éve két keréken biciklizik, rollerezik, stb.... azért szerintem ezekhez is kellene, hogy legyen némi egyensúlyérzék, nem?

56. kicsifiam (válaszként erre: 54. - D781f12808)
2010. dec. 1. 12:27

Szia!

Ádám közel 7 éves lesz jövő szeptemberben (ahogy jeleztem, ő novemberi születésű), de a csoportjukból elég sokan már a 7 és fél, 8 évhez lesznek közelebb - tehát ő is a legfiatalabbak között menne suliba...


Fejlesztés...

Sajnos még elég gyakran keveri az irányokat (tehát jobb és bal oldal), elég keveset rajzol (és őszintén szólva nem úgy néz ki, hogy ő lesz a következő nagyhírű festő- vagy grafikusművész). Ja... feladatteljesítés közben még gyakran beszélget.

Szóval ezek a hiányosságaink...

55. kicsifiam (válaszként erre: 53. - Banita76)
2010. dec. 1. 12:22

Szia!

"A mi ovinkban volt év elején szintfelmérés, amin minden gyereknek rossz eredményeket hoztak ki, és így az egész csoportnak fejlesztőre kell járni." - egy picit azért röhejes, hogy az egész csoport fejlesztésre szorul, nem?

Nem vitatom, elképzelhető, hogy egy-két gyerkőcnek tényleg szüksége van fejlesztésre - ahogy az én fiam is járni fog -, de hogy egy egész csoport?

Egyébként a mi ovinkban is támogatják az óvónők a minél későbbi sulikezdést, ahogy írtad, akár 8 éves korig is. Ahogy ők mondják, addigra érnek be teljesen a gyerekek... Persze most nem egy kaptafára értendő mindegyik, de gyakori.

54. d781f12808 (válaszként erre: 53. - Banita76)
2010. dec. 1. 10:44

Örülj neki!

Az én kislányom márciusban lesz 7 éves és már szeptembertől sulisok vagyunk!

Pedig én szerettem volna, hogy maradjon!

De azt mondták, hogy menjen mert nagyon jó képességű!

Szerintem kicsit le vagyunk maradva a 7 és fél évesek között!!!

53. Banita76 (válaszként erre: 50. - Kicsifiam)
2010. dec. 1. 10:33

Sziasztok!

Az én nagyobbik lányom 2004. november 21-én született. Jövő szeptemberben megy suliba, és már nagyon várja. Neki még egy foga sem hullott ki. A mi ovinkban volt év elején szintfelmérés, amin minden gyereknek rossz eredményeket hoztak ki, és így az egész csoportnak fejlesztőre kell járni. Mindezt azért, mert folyton rá akarják beszélni az óvónők a szülőket, hogy tartsák oviban a gyerekeket, akár 8 éves korukig is.

52. d781f12808 (válaszként erre: 50. - Kicsifiam)
2010. nov. 30. 17:20
Milyen téren kell a fejlesztés?
51. kicsifiam (válaszként erre: 43. - Zéti)
2010. nov. 30. 16:13

Szia!

Másodikok lettek tíz ovis focicsapat közül. :o)

2010. nov. 30. 16:11

Sziasztok!

Elég régen írtam a fórumba...

Üdv az újonnan érkezetteknek! :o)


Nálunk annyi történt, hogy az óvodában a múlt héten fogadóórára voltunk "hivatalosak". ... egy picit el is kenődtem a végén...

Szégyen-nem szégyen fejlesztésre szorulunk, csak azt nem értem, hogy eddig miért nem jelezték?

Esetleg valamelyikőtök hallott már hasonló esetről? Igaz, nekem fiam van (állítólag később érnek a lányoknál)...

Na, ezt most szépen leírtam, egy picit kuszának tűnhet.

Azért mondtak bíztatót is, merthogy simán ledolgozhatja a hátrányát egy pár hónapos fejlesztőpedagógusi segítséggel...

49. Rege78
2010. nov. 29. 14:55

Sziasztok!


Ha jár még erre valaki... :-P


Az én fiam 2004. dec. 8-án született. Most lesz hat éves. :-)

Mi is járunk logopédiára, az "r" betűket eléggé arisztokratikusan adja elő egyenlőre.. ;-)

Nekem három éves kora óta járt tornázni, aztán most egy éve hokizik. A tornát abba is fogjuk hagyni, időhiány miatt.. :-P

Mi is megyünk suliba jövőre. :-)

Fogváltás még nincs, de neki is majdnem egy évesen jött ki az első foga..

Asszem minden eddig felmerülő dolgot leírtam.. :-)

48. Tücke (válaszként erre: 46. - Zéti)
2010. nov. 24. 14:35
társasjáték
2010. nov. 24. 13:24

Sziasztok.Az én lányom májusban lesz 7 éves.neki 4 foga cserélődött ki idáig,és fogászaton is voltunk már,kifurták a fogát.nagyon bátor volt nem sírt.

amugy ő 27 kg és 125cm.

ti mi alapján döntitek el,melyik suliba fog járni?

a párommal olyan suliba iratjuk ahol elsőtől lesz angol.

46. zéti (válaszként erre: 45. - Tücke)
2010. nov. 24. 07:03
Ez milyen játék?
45. Tücke (válaszként erre: 44. - Zéti)
2010. nov. 23. 20:52
huuu enyém a 80nap alatt a föld körül nevűre van ráindulva mst akciós a olcsó és gazdaságosban 5790ft helyett 4490ft
44. zéti (válaszként erre: 39. - D781f12808)
2010. nov. 23. 20:45
Amit már megvettünk: Polly Pocket kisállatkórház + a helikopters kiegészítője + az újszülött kisállat kiegészítője. (A Müllerbe vettem meg a múltkori 20%-os akció alatt.) Kapni fog még fogorvosos Barbie-t valamelyik Mamától, a többit még ki kell találnom, de valószínű lesz még neki valamilyen társas is.
43. zéti (válaszként erre: 26. - Kicsifiam)
2010. nov. 23. 20:41
BÁr nem szeretem a focit, de majd szurkolok neki. :)
42. Tücke (válaszként erre: 41. - D781f12808)
2010. nov. 23. 17:57

De igen csak nálunk úgy működik hogy van egy adag amit a jézuska hoz a többit a családtól kapja meg:)

tavaly ő rajzolt mindenkinek magától:)


idén meg tejkaramellát, csokit , bonbont, és mézeskalácsházikót csinálunk ... a házikó ilyen apró lesz. akkora amekkora ezek a mécsestartó házikók szoktak lenni

41. d781f12808 (válaszként erre: 40. - Tücke)
2010. nov. 23. 17:52

Ez tök jó!

Ti készítitek?

Akkor neked már nem hisz benne?

40. Tücke
2010. nov. 23. 17:51
hát csak azt amit a picurral együtt készítünk a család többi tagjának
2010. nov. 23. 17:42
A karácsonyi ajándékot tudjátok már?
38. Tücke (válaszként erre: 37. - D781f12808)
2010. nov. 23. 17:40
nekünk néptáncot tanítanak de én latinra szeretném küldeni mert jó a csípőmozgása a lánynak:D
37. d781f12808 (válaszként erre: 35. - Tücke)
2010. nov. 23. 17:36

És milyen táncra jártok?

Mi hip-hop-ra jártunk!

De októberben abba kellett hagynunk! :(

36. Tücke (válaszként erre: 34. - D781f12808)
2010. nov. 23. 17:28
mi Vác mellett lakunk:)
35. Tücke (válaszként erre: 33. - Olgi1977)
2010. nov. 23. 17:28
én is falun lakom és nekem járnak tornázni meg táncolni a gyerekekkel... de most ézem hogy külön elmehessen táncolni mert imádja rázni a fenekét:D hát nőből van na:))))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook