Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hónapos gyermekem szemtapaszt kapott, és szemüveget. Sajnos a szemtapaszt nem tudom ráadni. Mit tegyek? fórum

20 hónapos gyermekem szemtapaszt kapott, és szemüveget. Sajnos a szemtapaszt nem tudom ráadni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


17. ead80295ac (válaszként erre: 1. - Rea69)
2010. jún. 30. 07:30

Szia Rea!

Én ma már 28 éves vagyok, de még élénkel él az emlékezetemben, hogy nekem fél éves koromtól van szemüvegem és nagyon sokáig le volt ragasztva a szemem..

Kérdeztd meg a dokit, hogy ne a szemét kelljen letapasztani, hanem anyukám is megkérte a dokit és a szemüveget ragasztotta le..

Próbáld ki, hátha aaz segít

16. Rea69
2009. ápr. 19. 10:41

Szia!

Mi május l9-én megyünk a dr.nőhöz,most jutottunk el oda, hogy már elviseli a tapaszt,de még egy kis hiszti van,de már haladunk.

A szemüveget most hanyagoljuk a tapasz idejére.

2009. ápr. 17. 18:34

SZIASZTOK,VOLTUNK MA KONTROLLON,FELVÁLVA LETEKARTA A DOKTORNŐ KITTI SZEMEIT,ÉS ÁBRÁKAT KELLETT FELISMERNIE(madár,vitorlás hajó,házikó...)

JÓL MENT MINDKÉT SZEMÉVEL,EZÉERT TOVÁBBIAKBAN IS SZEMÜVEG VISELÉST ÍRTAK ELŐ.ENNYI VOLT GYORSAN VÉGEZTÜNK.NÁLATOK MI ÚJSÁG?

SZIASZTOK:Bea

14. Rea69 (válaszként erre: 13. - 7326500543)
2009. ápr. 15. 13:24

Szia!

Mi már mindent próbáltunk,de nagy nehézségek árán tudjuk csak rajta tartani a tapaszt, de van, hogy naponta még 5-öt is elhasználunk,mert egyáltalán nem viseli el.

13. 7326500543 (válaszként erre: 2. - Rea69)
2009. ápr. 11. 13:17

Szia!

milyen dioptriájú a szeműveg?kancsalítás ellen kéne tapasztani?mekkora a kancsalság szöge-bocs hogy ennyi kérdéssel kezdem,nekünk is szemüveg kell kislányomnak,de elfogadta.Mi NAGYON szigorúan vettük,már az otpikából hazafelé nem vehette le...meg értette,aránylag sima ügy volt.

Próbátátok kivinni állatokat nézni,állatkertbe-lehet megfeledkezne róla,hagyná.Fontos lenne a viselés,mert ebben a korban állitólag kinőhetők a szem gondok.. majd írj:Bea

2009. márc. 1. 21:33

Nekem volt olyan fekete szemüvegemen, amin csak egy pici lyuk volt valahol középen, be kellett állítani a lyuk helyét. Csőlátást eredményezett. Mindennap gyakoroltunk vele anyuval, így néztem a tv-t (letakarva a jobbik szemet)... Esetleg próbáljátok ki... Nem tudom, mi a szemüveg hivatalos neve, de középre hozza a szemet...


Nem tudom, hogy nekem ez segített-e, de javult a szemem...

11. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2009. márc. 1. 21:30

igaz, ez az egyik dolog, hogy legalább takarással nincs kettős látása.

De ha dioptriában meg sokkal rosszabb a gyengébb szeme, akkor meg a rossz látásélesség miatt lehet neki kényelmetlen a tapasz.



Mindezen felül maximálisan egyetértek Veled: minden eszközzel motiválni kell a babát arra, hogy viselje a tapaszt!!

10. Pné Veronika (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2009. márc. 1. 21:28
A "rossz" szemük a gyerekeknek nem rossz, csak lusta! Ha a jót letakarjuk, akkor rákényszerül, hogy a másikkal nézzen. Ez is az agyban dől el, mint annyi minden más.
9. d879a0c5b4 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2009. márc. 1. 21:26
Ha tornáztatja a szemét, javulni fog a látása. És ez jó...
8. drnéni (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2009. márc. 1. 21:14
Nem zavarja, hogy más képet lát a két szemével, nem megy neki a dolgoknak. Ha nem lenne jobb nekik, egy gyerek se hagyná magán a szemüveget, elhiheted.
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2009. márc. 1. 21:04

"hamar észre fogja venni, hogy jobban lát így" ?????????????

hát már hogy látna szegény jobban, mikor éppen a jó szemét takarják le, hogy a rosszabbikat erősítsék????

2009. márc. 1. 19:34
Én itt minden jutalmat bevetnék, azt is, ami amúgy tilos: csoki, rajzfilm, újabb állatka, stb., ha csk negyed órát is kibírja, hogy nem piszkálja. Meg persze össze.vissza dícsérgetném, puszilnám. Nem baj, ha eleinte csk egy-két órát van rajta egy nap, hamar észre fogja venni, hogy jobban lát így, és egyre többet magán hagyja. Egy ismerősöm kislánya 17 hónapos kora óta szemüveges, 4-5 nap alatt szokta meg, biztos van, akinek tovább tart.
2009. márc. 1. 19:31
Sajnos a szemüveget sem hordja sokáig, már azt is kipróbáltam.A plüssállatos is kilőve, sőt még az én szememre is ragasztottam (brrrr) de semmi :-)
2009. márc. 1. 18:57

Ragaszd le a szemüveget... Úgyse megy? Nekem is így volt anno, bár én nem hisztiztem ellene...


Mindenképpen jó lenne használni, mert tényleg jót tesz a szemével...

2009. márc. 1. 18:47
Én a kedven plüssállatkájára tettem egy tapaszt...utána engedte:)
2009. márc. 1. 18:37
Sajnos nem viseli el a szemtapaszt, pillanatokon belül leszedi, napi lo-et biztos elhasználunk és ha lo percet rajt van az már csoda.Mit javasoltok, mi lenne a megoldás, hogy ne tudja leszedni?A szemüveggel ugyan ez a helyzet.
2009. márc. 1. 18:35
20 hónapos gyermekem szemtapaszt kapott, és szemüveget.Sajnos a szemtapaszt nem tudom ráadni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook