Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hónapos fiam mindig üt, ha valami nem tetszik neki. Mit tegyek? Már próbáltam neki elmagyarázni, rácsaptam a kezére, mérgesen néztem rá d fórum

20 hónapos fiam mindig üt, ha valami nem tetszik neki. Mit tegyek? Már próbáltam neki elmagyarázni, rácsaptam a kezére, mérgesen néztem rá d (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 29. 18:04

Soha nem szabad visszaütni (se legyinteni), ezzel csak mintát szolgáltatsz (az agresszióra a megfelelő válasz a viszont-agresszió). Én a lefogást se tartom jónak: egyfajta dulakodáshoz vezethet egy elszántabb gyerekkel. Nálunk az válik be, hogy azonnal kilépek a helyzetből, ami az agresszív vislkedést szülte (hál' istennek, nem sűrűn fordul elő), pl. kiveszem az etetőszékből, elviszem a többi gyerektől, leteszem a földre, stb. Mindig elmagyarázom neki, hogy ezt nem szabad, buta dolog (soha nem : "buta vagy!") ez fáj, stb. Legjobb megfigyelni, mi váltja ki, és megelőzni az ilyen helyzeteket. A lányom pl. hajlamosabb az agresszióra, ha fáradt, ezért ha látom, hogy kezd kidőlni, már csak csendes, nyugodt elfoglaltságot biztosítok neki alvásig, nem játszunk, nem etetem, stb.

Nagyon sok jó ötletet és nevelési elvet találhattok Tracy Hogg (Suttogó) könyveiben, nem is drágák.

2008. máj. 29. 11:57

Sziasztok!


Nekem is 21 hónapos a kisfiam, és hasnoló problémával küzdünk! Néha nem tudom, hogy mit csináljak!

Előfordult, hogy rálegyintettem a kis kezére, de nem használt. Mondtam, hogy most ez nagyon fáj(ami néha tényleg fájt is), szomorú vagyok, esetleg sírok, akkor ő is elkezdte a sírást, egy kicsit megnyugodott, és aztán később újra folytatta! De va amikor napokig eszébe sem jut hgoy valakit megüssön!

Nagyon bízom benne, hgoy kinövi! Az unokaöcsém is ilyen volt, ő szinte csak a dédit ütötte, de elég rendesen. Kinőtte (14 éves), sőt azóta megpróbálja már ő is magyarázni a fiamnak hogy nem szabad! És előfordul, hogy hallgat is rá! Nagyon felnéz rá!


Remélem, hogy Benedek is kinövi majd 1x!

2008. máj. 4. 22:15
Minden gyereknek vannak gyenge pontjai,elni kell az alkalommal es eltiltani ami neki a legdragabb de meg is kell magyarazni ezt miert tesszuk vele.S ha lehet nem szabad agrassziv rajzfilmeket nezettetni vele.Sok magyarazas es kitartas eredmenyt hozz.Ha semmifelekepen nem hagy fel az agreszivitassal nem szegyen egy pszihologushoz elvinni,o majd add megoldast a dolgokra.
15. _kleo_
2008. ápr. 30. 14:38

Nekem is az vált be ami Bettyboop-nak. Az én kisfiam is verekedős volt. Tipikusan másik kisfiúkat csapkodott a játszón, ha valaki elvett tőle valamit, néha teljesen ok nélkül is. Nálunk is az volt, hogy azonnal hazamentünk, megbeszéltük, hogy ha verekszik, irány haza. Pár alkalom, és megtanulta. Ha itthon csapkodott akkor próbáltam elterelni a figyelmét, vagy látványosan elvonulni mellőle, és mondtam, hogy ha verekszik, nem játszok vele. Az enyém kinőtte, kb. 2.5 éves korára (most 3.5 éves). Kitartás!!!


A visszacsapásról még egy gondolat: ha visszaütsz a kezére, vagy a fenekére, akkor azt mintaként leveheti, azaz téged utánoz egy idő után azzal, hogy ha valami nem tetszik, akkor odacsap ő is. Szóval jobb a békés elvonulás, vagy hazacipelés.

2008. ápr. 26. 08:49

Sziasztok! Nekem a lányommal volt ilyen problémám, sokmindent kipróbáltam,a leghatásosabb talán az volt h elmagyaráztam neki h ezzel fájdalmat és szomorúságot okoz annak akit megüt.

Utána is próbálkozott még de aztán valahogy kinőtte.

2008. ápr. 23. 08:47
Majd kinövi!Tereld el a figyelmét!
2008. ápr. 23. 08:14
Sziasztok! Nekünk is volt hasonló problémánk és elég sokára tartott, mire találtam megoldást. Az én gyerekem a többi gyereket ütötte inkább (játszótéren, ha a másik gyerek játszott vmivel és ő akart stb.). Először leültettem és megmondtam neki, ha tovább verekszik, hazamegyünk. Ha tovább verekedett, tényleg hazamentünk. Néhányszor ezt eljátszottuk és rövid idő alatt leszokott a veszekedésről. Néha felnőttekre is rálegyintett, olyankor csak elhúztam onnan, rászóltam és csúnyán néztem rá. Ez csak ritkán fordult elő, ha az illető nem volt neki szimpatikus, de szerencsére hamar elhagyta ezt a szokást.
2008. ápr. 23. 07:37
Nekem a védőnő azt tanácsolta ilyenkor fogjam le, és várja meg míg elmúlik a csapkodás. Próbáljam elterelni a figyelmét ilyesmi.
10. win
2008. ápr. 23. 07:36

Ez, azt hiszem, ebben a korban természetes. Ezt olvastam és a fiam is csinálja (21 hónapos).


Én eleinte rászóltam és lefogtam a kezét , miközben magyaráztam neki, hogy nem szabad senkit megütni, mert az fáj. De ez nem használt. Gondolom azért, mert nem ütjük és nem igazán értette, mi az, hogy fáj, ha megütik. Így aztán amint elengedtem, folytatta.

Most az a módszer, ha megüt, hogy azt mondom neki, Anyának ez fájt , ezért most szomorú. Igyekszem mellé szomorú képet is vágni. :)) Ettől általában egyből elkomolyodik, érzi, hogy most valóban "baj" van. Abbac is hagyja a csapkodást, odabújik, azt mondja, megszeretem Anyát és megölel. Után már nem kezdi újra az ütögetést... ...egy darabig. :DDD


Én is abban bízom, hogy valóban kinövi, csak ki kell várni türelemmel.

9. 175c71a378 (válaszként erre: 8. - 175c71a378)
2008. ápr. 23. 07:35

És a rossz ebben az egészben. Hogy az anyucik akik gyermekeivel konflikutusunk volt, pl ha elvett egy játékot stb. Bence azt ilyen sapka hajhúzással fogadta. Szóval az anyucik egyenesen elvárták hgoy ráverjek a kezére vagy valami.

Tiszta hülyeség, én meg kezdő anyuciként nem tudtam mit csináljak. Ma már tudom inkább el kellett volna onnan mennünk.


De volt olyan eset is a sógornőm (aki persze tökéletes :D) mivel a gyerek 14 hónaposan asszem dobálozott a kisautókkal és rádobott egyet a lábára, visszadobta????!!!!

Mert hogy meg kell mutatni a gyereknek!

8. 175c71a378 (válaszként erre: 2. - F4fff01065)
2008. ápr. 23. 07:27

Enyém kisebb lehet hogy ez nálunk még nem a dackorszak volt, de úgy egy éves korától kb mostanáig ő is ütött vágott ha nem tetszett neki valami. Egyszer már nem bírtam a d ü htől sírvafakadtam hogy nem tudok mit kezdeni a gyerekkel akkor odajött ana cejetlek és onnantól kezdve már csak kicsi verekedések fordultak el. néha néha. (de lekopogom :)

Én is próbáltam anno mindent, a kézcsapástól a popsiverési, de mintha felbátorítottam volna vele a gyerkőcöt. Mostmár a mai fejemmel tudom hgoy felesleges volt, de anno nem láttam semmi megoldást. Ő gyerkeket is püfölt :)

7. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - F4fff01065)
2008. ápr. 23. 07:11
Sztem, Anitának jó ötlete van a bekötözéssel.
2008. ápr. 23. 07:11
Szerintem sem helyes csapni a kezére,rossz példát mutatsz.
2008. ápr. 23. 07:10
Nem értem, miért kell a gyerekhez verni, a kezére csapni...
2008. ápr. 23. 06:33
Szia!Próbálj egy középutat találni, egy pici kézfejre legyintés és mond neki hogy ezt nem szabad "nem azt akarom mondani hogy mindig üs a kezére de ha előfordul nem lesz semmi baja",próbáld ki hogy mit tesz akkor ha nem veszed észre és rá hagyod.Néhéz okosnak lenni,rásem szabad hagyni de nagyon bántani sem szabad,de éreztetni kell vele mit szabad és mit nem.Ő most próbálgatja hogy mit birsz hogy medig mehet el.Nálunk a fiamnál az vált be ha ugy tetem mintha sírnék,és mondtam neki hogy nagyon fáj anyának és megpusziltatam vele,én is mindig megpusziltam ha valahol fájt neki.Ki lehet próbálni a jól be vált sarokban állást azzal nem bántod de mégis tudja hogy ojat tett amit nem szabad.Remélem sikerül megoldani a helyzetet.Szia.
3. anita0810 (válaszként erre: 2. - F4fff01065)
2008. ápr. 23. 06:27
Szia. Nekem is hasonló korú a kisfiam. Velem is ez a probléma és szóbeszédre már említettem a gyerekorvosnak, és a védőnőnek is. Sőt már ott a rendelőbe is előfordult hogy csapkodott, és minél jobban próbáltam őt fegyelmezni annál inkább csinálta. A kézre vagy popsira csapás tényleg nem sokat segít, mert a gyerek annál agresszívabb lesz és annál inkább fogja csinálni még ha nagyon fáj is neki. A doktornő "megnyugtatott" hogy dackorszak kezdete ez és ez ilyenkor előfordul sőt hónapokig is eltarthat. Az hogy elmagyarázzuk neki hogy ezt nem szabad valamennyire hasznos mert rögzül az agyában, de ez neki mégis olyan jó "móka" hogy újra és újra megteszi. Én azt csináltam mikor rámcsapott hogy így hírtelen felszisszentem, és mondtam hogy ez most anyának nagyon fájt, sőt átkötöttem a kezem vagy lábam egy textil pelussal és mondtam hogy ezt azért csinálom mert annyira fájt amit csináltál. Ez valamilyen szinten meghatotta, és csak nézett. Mondtam neki hogy ha ütöd anyát nem tudok neked kakót készíteni mert fáj. Gondolom a gyereked már folyékonyan beszél és megérti ezeket a dolgokat. Igaz az én kisfiamnál kicsit később 2 éves kora körül jelentkezett ez a dolog. Sok sikert és ne add föl.
2008. ápr. 23. 02:10

semmi nem használ.Kérlek benneteket csak azt ne tanácsoljátok, hogy a kezecskéjét üssem. Ma is rácsaptam-szerintem csak nekem fájt, és megöl a lelkiismeretfurdalás.Megfogadtam magamnak hogy soha többet, de elbizonytalanodtam. Hátha rosszul teszem ha várok míg kinövi. Ha egyáltalán kinövi::(((

Köszönöm a tanácsaitokat előre is::))

2008. ápr. 23. 02:06
20 hónapos fiam mindig üt, ha valami nem tetszik neki. Mit tegyek? Már próbáltam neki elmagyarázni, rácsaptam a kezére, mérgesen néztem rá de

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook