Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 honapos a kislanyom, most szeretnek teherbe esni mielott betoltene a 2 elet evet, igy mi alapjan fogjk szamolni a juttatasomat? fórum

20 honapos a kislanyom, most szeretnek teherbe esni mielott betoltene a 2 elet evet, igy mi alapjan fogjk szamolni a juttatasomat? (tudásbázis kérdés)


10. dogiz (válaszként erre: 9. - Akvamarin)
2008. márc. 17. 20:33
Épp ezért kell az a lehetőséget megragadni, annak aki teheti, hogy szabi + beteg szabi mert ez mind munkaviszonynak számi (mintha dolgoznál) és csak utánna táppénz. Csak ezt nem nagyon hangoztatják, nehogy valaki netán jól járjon. Annyi, h. a munkáltatónak a táppénz 1/3 - át fizetnie kell, de ha elmész utánna Gyed-re előtte szülésire, azt már a Tb állja.
2008. márc. 17. 16:50

Sziasztok!

Én is ápp ebben a helyzetben vagyok,és pont ma telefonálgattam a munkáltatónak,hogy tájékozódjam.

Azt akartam csinálni,amit Dogiz ajánlott az 5.hsz-ben,de a főnököm nem volt elragadtatva.A TB-sek azt mondták,ha nem dolgozom a 2 gyerek között,akkor a minimálbér után járó Gyed-et és juttatásokat fogom kapni.Ezt úgy kell egy hóra kiszámolni,hogy osztani a napok számával és venni annak 70%-át,ha jól értettem.Kb 50000 ft-ra jön ki.Remélem segítettem.

8. zsofijuhasz (válaszként erre: 6. - Dogiz)
2008. márc. 17. 16:10
Míg könyveltem nálunk nagyon sok anyuka így csinálta.Ez az egyik legjobb módja arra, hogy anygilag jó legyen.
2008. márc. 17. 16:06
Úgy tudom én is, hogy táppénzre szoktak menni, szülés után GYÁS, majd GYES.
6. dogiz (válaszként erre: 5. - Magdolna23)
2008. márc. 17. 16:02
Épp ezt akartam javasolni, esetleg ha a munkahely olyan, jobbanmondva a munkáltató és meg lehet vele beszélni, hogy a szabadságot adja ki ést ezt követően mész el beteg szabira (15 munkanap) ezt követően táppénz, esetleg a gyerekkel is kiveheted a gyermekápolási táppénzt, amennyi jár egy évbe (ezt a gyerekorvos adja)és utánna a többi táppénzt, ekkor jársz a legjobban anyagilag.
2008. márc. 17. 15:56

Szia

Nekem két kislányom van és még nem volt két éves nekem a Magdika akkor született a Margaréta.

Én úgy csináltam hogy vissza mondtam a gyede-t és el mentem betegszabadságra. Majd amikor a kicsi megyszületett elmentem gyás-ra és most jelenleg gyed-en vagyok

2008. márc. 17. 15:53

Szia!

Azt tudom, hogy ha a 2. életéve előtt születik a kistesó, akkor továbbra is kaphatod a GYED-et, de ha utánna, akkor azt hiszem, hogy a születéséig GYES-t, utánna pedig talán GYED-et kaphatsz ujra! De nem akarok hülyeséget írni!

2008. márc. 17. 15:51
most még GYED-en vagy ha jól gondolom?
2008. márc. 17. 15:44
zseretnek valaszt kapni
2008. márc. 17. 15:38
20 honapos a kislanyom, most szeretnek teherbe esni mielott betoltene a 2 elet evet, igy mi alapjan fogjk szamolni a juttatasomat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook