Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 forintos öröm fórum

20 forintos öröm (beszélgetős fórum)


1 2
32. alanna (válaszként erre: 31. - E642ac5487)
2009. jan. 16. 21:02

Elolvastad a hozzászólásom többi részét is, vagy leragadtál ennél a mondatnál?

Nem a 20 Ft fogja elrontani, hanem ha az anyja mindent megad neki még akkor is, ha fontosabb dologra kell a pénz (mondjuk buszra), csak azért mert a gyerek természetesnek veszi, hogy mindent megkap. Szerinted az említett szülő hol kezdte, 20 Ft-os cukor, 500 Ft-os csoki 7000 Ft-os játékautó, határ a csillagos ég, de mindegy, mennyit keres a szülő, előbb-utóbb eljön az a kérés, amit már nem tud teljesíteni. Azzal szerintem jobb, ha gyerekként szembesül valaki, hogy a pénzt nem bokorban terem, később nehezebb lesz elfogadni. Persze úgy neveled a (leendő) gyereked, ahogy akarod, (akár annyira is elkényeztetheted, mint amiről írtam, ha tetszik), de azért, mert más nem így gondolkozik, azért még nem baromság a véleménye. Már bocs!

2009. jan. 16. 19:03

"Szerintem azzal csak a gyereknek tesz rosszat egy anya, ha mindent megad neki, amit csak kér."


Ebben az esetben sztem ez egy nagy baromság! Már bocsánat!


Nem attól lesz a gyerek elkényeztetett h ha cukrot szeretne a fagyijára akkor a szülők vesznek neki rá...


Nem 20 Ft fogja elrontani...

2008. okt. 20. 11:33
Ez legyen a legnagyobb problémája a kisgyreknek, hogy nem kapta meg a csilli-villi cukorkát. Elvégre nem egy pohár vízről, vagy alapvető éllelmiszerről van szó. Én sem értek egyet azzal, hogy inkább az anya ne vegyen magának semmit. Én egyke gyerek voltam, és ha kaptam csokit, banánt, ami ritkán fordult elő, anyukám mindig kért belőle egy kicsit, ezt teljesen megszoktam, később már magamtól kínáltam meg. Ez annyira belémrögzült, hogy a mai napig nem tudok úgy enni, inni, hogy a másikat ne kínáljam meg, még akkor is, ha egy kis szelet csokiról van szó. A páromat nem így nevelték, megszokta, ha neki kell valami, az mindenáron meglesz, akkor is, ha szülei minden hétvégén dolgoznak. Sokszor azt hiszem, hogy még a levegőt is sajnálja másoktól, ami az övé, azt foggal-körömmel védi, nemhogy magától adna valamit másnak. Akkor melyik a jó nevelési módszer??
29. alanna
2008. okt. 20. 11:16

Sziasztok!


Szerintem azzal csak a gyereknek tesz rosszat egy anya, ha mindent megad neki, amit csak kér. Nem fog attól megállni a fejlődésben, ha néha nemet mondanak neki. Később sem minden az ő kénye-kedve szerint fog alakulni az életben, sokkal rosszabb lesz neki akkor rájönni, hogy a világ nem körülötte forog. Jobb idejében mértékletességre tanítani. Ismerek olyan gyereket, aki a saját anyjának ment neki, amikor nem kapott meg valamit. Csak azért nem kapta meg, mert az a valami másé volt, az anyja mondta neki, hogy vesz, de nem, neki akkor és ott kellett volna! Az anyja utána azzal védekezett, hogy még kicsi, de az ilyen gyerek később sem lesz más. Olyan lesz, amire tanítjuk. Ha egy anya inkább vesz neki fagyit cukorral vagy két gombócot és ő nem eszik, mert nincs több pénz, akkor a gyerek természetesnek veszi, hogy neki jár minden. Ha az anya magának is vesz egyet és a gyereknek is, akkor a gyerek megtanulja, hogy jobb együtt fagyizni anyuval, mint egyedül dupla adagot enni. Szerintem nem kell sajnálni azt a gyereket, aki "csak" fagyit kap és cukrot már nem, azt viszont annál inkább, aki azért nem kap csokit, mert az anyja a cigarettáról nem akar lemondani.

2008. júl. 28. 11:01
Szerintem ezen nem kell kiakadni. ha egyszer nincs 20ft cukorra, akkor nincs. A gyerek megértette. Kapott fagyit, és a többi pénz buszra kellett.
27. genlips (válaszként erre: 26. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 28. 10:57
Nálunk ezt úgy oldották meg, hogy amikor viszont vééégre fagyiztunk, akkor aztán jó nagy adagot kaptuk! :)
26. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 25. - Fb919dc887)
2008. júl. 9. 09:18

:DDD


Igazad van, bár én elvből tettem volna úgy, ahogy leírtam. Úgy gondolom, a gyerekre nem tartozik a család anyagi helyzete. Ha állandóan azt hallja, hogy semmire sincs pénz, beleivódik a szegénységtudat és az óriási gondokat fog okozni a későbbi életében.


Vannak emberek, akik mindig úgy rázzák le a gyerek kérését, hogy nincs rá pénz, pedig nem élnek rosszul. A gyerek pedig csak kicsi, nem hülye, látja, hogy milyen körülmények között élnek. A fejében pedig az rögzül, tök mindegy mi mindenünk van, nekünk akkor sincs pénzünk semmire.

2008. júl. 8. 23:43
Ugye,hogy nem is annyira egyszerű a dolog,és mennyire megoszt minket(anyákat),pedig csak 20 ft-ról van(volt)szó?
2008. júl. 8. 21:08

"Mert, bizony van az úgy, hogy egy gombócra még futja, de többre nem. Ha viszont jutott még fagyira az anyának is, akkor én bizony inkább a cukrot vettem volna meg."


Ezzel én nem értek egyet. Bár édességet elvből nem veszek egy gyereknek, megteszik az mások úgyis :).

Én biztosan nem vettem volna neki cukrot a saját gombóc fagyim árán, mert sose fogja megtanulni, hogy a dolgokat meg kell osztani. Ebből csak azt tanulja meg, hogy neki jár.


Viszont anyuka helyében biztosan nem mondanám neki soha, hogy nincs pénzünk valamire csak azért hogy így rázzam le. Nem lesz egészséges viszonya a pénzzel, ha folyton azt hallja, hogy erre sem tellik, meg arra sem.

23. o.andi
2008. jún. 9. 19:10
:-)
22. HViki
2008. jún. 4. 11:54

Sziasztok!

Érdekes a történet. Nekem az volt az első gondolatom, hogy az anyuka evett-e fagyit? Mert,bizony van az úgy, hogy egy gombócra még futja, de többre nem. Ha viszont jutott még fagyira az anyának is, akkor én bizony inkább a cukrot vettem volna meg.

Én is megbeszélem a gyerekekkel, hogy mit lehet és mit nem. Mondok nem és nem veszek meg mindent, amit kér. Ha vásárlás során azt mondom,hogy 1 valamit kérhet, akkor maximum kicserélheti, ha inkább másikat szeretne, de nem veszek kétfélét. Ha viszont elviszem fagyizni, akkor tudom,hogy édes tölcsért fog kérni a fiam, mert azt szereti. Ha nem futja rá, akkor nem megyünk, vagy előre megbeszélem vele, hogy most nem megy, így is kér?

2008. máj. 31. 13:46
Sziasztok!:)Mindenkinek van egy kicsi igaza,és mindenkit meg is értek.Lehet,hogy saját magam,vagy még inkább a gyerekkorom miatt éreztem kicsit rosszul magam ezen a 20 ft-os cukorkán..(Nekünk ünnep volt minden fizetés,amikor is kaptunk valamit-édességet.)Egyébként valószínű,hogy a kicsi fiú már el is felejtette azt a napot,és lehet,hogy a következő alkalommal már cukorka is jutott a kis fagyijára:)
2008. máj. 30. 18:24

Nem tudom mit gondoljak erröl.Nekem is van hogy nem veszek meg valamit,sokszor ép a 20ftos apróságot.Valahol kell határt is szabni,nem tudhatod az előzményeket,okokat.Pl ha vásárolunk,szoktam mondani hogy ezt már vettem most,ezt és ezt majd következőnek veszek...akkor is ha lenne rá esetleg anyagi keretem...Különben a világ pénze nem volna elég és egyre többet kérnének.Tegnap én is csak snassz fagyit vettem,a 20ftos cornetti tölcsért nem,kicsit dünnyögött érte a fiam,de megbékélt a fagyival hamar:)

Viszont én el szoktam mondani hogy miért nem veszek meg valamit.

2008. máj. 30. 18:14

Jól tetted, hogy nem fizetted ki helyette a cukrot a fagyira. Gondolj bele, mennyire megalázta volna őt ez a helyzet.Vagy azért nem vette meg rá, mert tényleg nem volt nála annyi pénz, akkor nagyon megalázó lehet, ha érzetetik vele, hogy ő ennyire szegény, még ezt a 20ft-os dolgot sem tudja megvenni. Vagy azért nem vette meg mert nem akarta, akkor meg, ha te megvezsed, áthágod az ő nevelési elveit, amit ugye senki nem vesz jó néven.

A legjobb névtelenül/arctalanul jótékonykodni.

18. e22a7ca585 (válaszként erre: 16. - 533bb4d1fe)
2008. máj. 30. 11:39
Ugy tudom, az általad emlitett jelenség az betegség a fogzománc hiánya , vagy rendellenessége, és nem a cukor fogyasztásától van, Megelőzhetetlen, és gyógyithatatlan. Viszont csak tejfogra jellemző. Úgyhogy kár lenne ezért a szülőt megszólni, a gyereket pedig büntetni
17. fb919dc887 (válaszként erre: 16. - 533bb4d1fe)
2008. ápr. 30. 13:57
Hát..van némi igazság a rossz fogakat illetően..De szerintem abban a helyzetben,abban az időben nem hiszem,hogy nemet mondtál(elnézést a tegezésért)volna annak a kisgyereknek.Lehet,hogy tényleg én gondolkodom csak ennyire naívan.Vagy csupán a jelenlegi élethelyzetem miatt gondolom úgy,hogy ha a kicsi gyerekemet egy 20 ft-os adag cukorka boldogabbá teheti,még ha csak pár pillanatra is,megveszem neki.(Tövig lerohadt fogak...szép,kifejező..)
2008. ápr. 22. 03:47
Igenis néha nemet is kell mondani a gyereknek,mert akkor azt hiszi,hogy olyan nincs,hogy neki valami nem jár.Nem jó felfogás az,hogy mindent,amit kiejt a száján.Én sem vennék neki rá cukrot,azért,mert a fogainak nem tesz jót.Ismerek 3 olyan kisgyereket,akinek ugyan megvesznek mindent,amit csak kér a gyerek,nem törődve azzal,hogy tövig le van már rohadva 5 évesen a gyerek foga.Gyönyörű,mikor eltátja a száját cukorért!
15. fb919dc887 (válaszként erre: 14. - Bmwkraft)
2008. ápr. 4. 17:37

Értelek.Bár tudom,hogy mindennek megvan a maga oka.De ne a gyereken...Szegénykém annyi rosszat kap(hat)még az életében.

Nem pontosan a témához kapcsolódik,de az utcákon is rengeteg olyan gyereket látni,akik kéregetnek.Hol az anyukájukkal,hol egyedül.Volt már rá példa,hogy megálltunk egy kútnál,és bekopogott a felhúzott ablakon egy ilyen kisgyerek.Ráaadásul az eső is esett.Szegényke.Nekik körülbelül olyan életük lesz majd,mint azoknak,akik az aluljáró környékén kéregetnek(hacsak valaki fel nem segíti őket).Vagy a nemrég elhíresült kis román srác..Na az sem volt semmi.

14. bmwkraft (válaszként erre: 13. - Fb919dc887)
2008. ápr. 1. 22:25
Hát ez az, hogy tudom én is magamról néha a sok gond miatt átsiklok dolgok felett. De arra viszont próbálok figyelni, hogy a gyerekeknek mindig jó legyen. Csak annyi lett volna, hogy na jól van tényleg egy olcsóbb cigivel is kibírom oszt jó van .Tudod igazából a baj az, hogy az ilyen anyukákat nem is érdekli a dolog még akkor sem ha már 101-szer megtörtént a dolog.
13. fb919dc887 (válaszként erre: 6. - Bmwkraft)
2008. ápr. 1. 22:15
Elhiszem,hogy kész voltál.Engem ebben a történetben főképp az dühített fel,hogy még pofátlanul ingyen csokit kért..Annyi esze nem volt,hogy valami olcsóbb cigit szívjon,és talán jutna a gyerekének is egy kis öröm-cirka 50 ft-ért,ha már ő is örömködik?(cigi)..
12. Szilvia.21 (válaszként erre: 11. - Fb919dc887)
2008. ápr. 1. 21:59
Detto...
2008. ápr. 1. 21:50
Lehet,hogy tényleg csak maradt volt nála,amennyi a buszra kellett-a fagyizás után.Ebben egyetértek.De..Csak magamból kiindulva: - megveszem a cukrot a kis fagyijára,ha azt kéri,legfeljebb én nem fagyizok.És megvan a holnapi fagyija-és persze cukorfeltét ára is.
10. Szilvia.21 (válaszként erre: 9. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 1. 21:39
Nem Én irtam.
9. 0c97fbb607 (válaszként erre: 8. - Szilvia.21)
2008. ápr. 1. 21:29
Hiszen te írtad,hogy meg is magyarázta:"mert nem tudunk akkor felülni a buszra":)
8. Szilvia.21 (válaszként erre: 5. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 1. 21:28
Igen ebben igazad van,de ha nem volt Nála annyi akkor miért nem mondja meg a gyereknek,hogy miért nem?Mi az a válasz,hogy "nem"?
7. bmwkraft (válaszként erre: 5. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 1. 21:25
Ebben teljesen igazad van de ha ez a helyzet én mindig megmondom a gyerekeknek, hogy most ennyi van rá,és legalább nem is hazudtam nekik valami más. Ha már régóta kell spórolnia annak az anyukának akkor valószínű a gyerek is tudja és sajnálatos de megérti igaz lehet, hogy nehezen, pláne ha ebben kell felnőnie.Vagy miért nem adta elő az anyuka úgy, hogy csak ennyi van nálam ,cukor nem jut már rá de kaphatsz egy fagyit. Sok múlik a dolgok tálalásán is nem?
6. bmwkraft (válaszként erre: 1. - Fb919dc887)
2008. ápr. 1. 21:17
Sziasztok!Nekünk van egy üzletünk míg nem voltak gyerekek ott dolgoztam van egy nő aki minden nap bejött vett két doboz cigit, egyik nap bejött vele a 4 éves kislánya kért egy 50ft-os csokit azt mondta az anyja nem veszi meg mert csak a két doboz cigire van pénz és ennyi. Mérges lettem meg megsajnáltam a kislányt és oda adtam a csokit ajándékba. Mit ad isten másnap szokás szerint jött a nő a cigiért kislány nélkül, kifizette utána az ajtóból vissza fordulva azt kérdezte ha behozza a gyereket lesz-e ingyen csoki. Most mondjátok meg milyen szülő az ilyen nem tud le mondani az egyik doboz cigiről?Teljesen kész voltam.
2008. ápr. 1. 21:15

..és ha valóban csak annyi pénz volt nála,amennyi a buszjegyre kellett ,akkor mi van?

Szerintem egy gyerek sem halt még bele,ha nem kapott cukorkát véletlenül.

Úgy csináltok ,mintha magának vett volna fagyit,és a gyereken meg spórolt volna!

Sokaknak igenis számít a 20 forint is,mert minden fillért ki kell számolniuk.Örüljetek neki,hogy nektek nem.

4. Szilvia.21 (válaszként erre: 3. - Speedz)
2008. ápr. 1. 21:10
Hát ez az,akkor azt sem biztos,hogy kapott volna.
3. Speedz (válaszként erre: 2. - Szilvia.21)
2008. ápr. 1. 21:08
Itt nem feltétlen a 20 forintról van szó, vannak ugyanis megszállott cukorellenes anyukák is. Mondjuk azok már valószínűleg fagyit sem vesznek a gyereküknek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook