Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 évesen korai még babát vállalni? fórum

20 évesen korai még babát vállalni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2007. jún. 30. 09:00

20-30 évvel ezelőtt az volt a természetes dolog, ha vki férjhezment és gyerekeket szült 18-20 évesen. Ők érettek voltak erre a szerepre.

Van a környezetemben néhány nő, akik ilyen idősen szültek, de nem tervezett baba volt hanem "becsúszott".

53. Kalmár Edit (válaszként erre: 47. - Erikpipi)
2007. jún. 30. 00:16
Gratulálok!!! De most más világ van, minden más.
2007. jún. 30. 00:12
Szeretnék már unokát, de ha belegondolok, hogy a lányom babát várna, hát egy kicsit meglepődnék. Szerintem egy 20 éves lány még nagyon fiatal persze, ha meg van a megfelelő párkapcsolat és ha még lakás is van az más.
2007. jún. 29. 21:58

Nem korai.

Én 19 évesen vállaltam az elsőt.

50. jemma
2007. jún. 29. 21:31

nekem korai lett volna. 20 évesen még gyerek voltam...

másodéves egyetemista voltam, a tanulásra kellett koncentrálnom, de egyébként is még véletlenül sem fordult meg a fejemben a gyerek semmilyen formában.

2007. máj. 13. 20:56
Ha mar eleg erettnek erzed magad es ugy gondolod paroddal felvallaljatok a gyerekaldassal jaro gondokat, akkor nem korai.Nekem is 20 eves koromban szuletett az elso gyerek es nem bantam.
48. erikpipi (válaszként erre: 45. - A0a6afedda)
2007. máj. 1. 15:46
Milyen lemondásra gondolsz? Ez régóta foglalkoztat!
2007. máj. 1. 15:45
20 évesen szültem az első fiamat. Még mindig az első férjemmel koptatjuk egymást, 3 gyerekkel, a középső 6 éves, a kicsi 8 hónapos.Együtt vagyunk 22 éve.
2007. máj. 1. 13:42

Sok párt ismerek, akik fiatalon kerültek össze, később még élni akart az egyikük, vagy annyira más lett, hogy nem tudtak kitartani egymás mellett, elváltak. A gyerekek lettek "áldozatai" a kapcsolatnak.

Sok párt ismerek, akik később vállaltak gyereket, mégis ugyanígy, más okok miatt nem tudtak együtt maradni és elváltak.

És mindennek az ellenkezőjére is van bőven példa.

Igazán nincs recept arra, hogy hány évesen jó gyereket vállalni.

Szerintem nem a kor a fontos, hanem hogy két ember igazán szeresse egymást.

2007. ápr. 29. 17:00
Szerintem élvezd az életet mert a gyerek nagy lekötötség és lemondással is jár
2007. ápr. 17. 21:36
Nem erdemes lekotni magad ilyen fiatalon,meg jo forman nem is elvezted az eleted,de ha igy latod jonak van fejed hasznald,csak kesobb ne band meg.
2007. ápr. 17. 09:02
Szerintemis még korai,élvezd elöbb az életet.
42. Reenee
2007. ápr. 17. 07:29
Biztos, hogy korai 20évesen. Nagyon sok mindenről maradnál le az életben.
2007. ápr. 16. 23:43
Nagyon korai! Neked még a tanulásra és a bulizásra kell gondolnod! Egy baba rengeteg felelősséggel és lemondással jár! Én 22 évesen szültem, van egy gyönyörű 4 éves fiam. Csak 1 a baj, még nem buliztam ki magam igazából, néha anykám vigyáz rá hétvégén amikor a barátnőm elcsal bulizni.Sok velem egykorú és szintén fiatalon szült anyuka van kint az éjszakai életben. Várj még vele! Anyagi háttér meglegyen, és egy normális pasi, aki nem hagy el amint kiderül a baba létezése! Sok szerencsét!
40. sz.agi (válaszként erre: 35. - 07b88044f2)
2007. ápr. 16. 12:26

Ha tényleg komolyan gomdold,meg persze a párod is ,akkor hajrá.

Sok boldogságot és egészséget kívánok mindegyikteknek.

Sohasem az anya korától függ,hogy jó anya lesz-e vagy sem.

2007. ápr. 14. 13:20
Csak egyetérteni tudok a tobbiekkel,ha tényleg komolyan szeretnéd,és a párod is igy van vele,akkor semmi akadálya.En 30 évesen szultem,mert csak most éreztem azt,hogy tényleg hiányzik már az életunkbol a baba.De nem gondolom azt,hogy most erettebb lennék,vagy ilyesmi.Szóval,ha te szeretnéd,hajrá!Kitartást,és ha tényleg lesz,szeresd nagyon!Ez a legfontosabb!
2007. ápr. 13. 22:27
Nem korai,ha mindketten akarjátok.
2007. ápr. 13. 18:06

Ha teljes szívedből így érzed,akkor hajrá!!!


Szeresd nagyon,babusgasd,becészgesd és tiszta szívedből imád.

A sok törödés ellenére is akkora ajándékok az élettől,bár igazat adok évi75-nek is ,de az az igazság,hogy csak picinek lehet őket babusgatni,dögönyözni,szeretgetni,mert ha már felnőnek úgysem hagyják magukat.Bár én remélem,hogy sikerül a fiammal úgy alakítani a kapcsolatunkat,hogy nagynak is hagyja,hogy szertgessem,babusgassam.(persze nem akarok egy anyámasszony katonáját nevelni belőle)


De hát mindenki maga dönt az életéről.


Én 29 évesen lettem anya,mert mostanra alakult úgy,hogy jött és találtam rá a páromra,akinek mertem szülni,mert az sem mindegy,ha magadra maradsz egy picivel.


Mégegyszer sok sikert és rengeteg örömöt!!!

36. Jade^ (válaszként erre: 35. - 07b88044f2)
2007. ápr. 13. 17:53
és segitettünk dönteni? hogy döntöttél?:) lesz baba vagy nem lesz baba? amugy van férjed vagy komoly kapcsolatod?
35. 07b88044f2 (válaszként erre: 16. - Sz.agi)
2007. ápr. 13. 17:48
Szia!Tetszet a válasz amit irtál!Kedves vagy!Én nem azért akarok babát hogy bébi csöszt fogadjak ha nem ha nem vele legyek mindig!Fáj a hasa:segitsek rajta,..stb!Egyszoval vele legyek ha szüksége van rám!Ez nem egy hirtelen fellángolás a baba iránt én ezt öszintén akarom!De azért örülök hogy ennyien irtatok!Köszönöm!
34. évi75
2007. ápr. 13. 15:02
az a baj, hogy sokan csak picibabát szeretnének, nem gondolnak tovább, hogy az a baba fel is fog nöni, nem csak aludni fog, nem csak babusgatni kell egy idö után.nagyon nagyon sok mindent kell mérlegelni mielött babát szeretnél!
33. Jade^ (válaszként erre: 31. - Csiga78)
2007. ápr. 13. 14:27

teljesen igazat adok neked. annyi a különbség, hogy nekem az a véleményem, hogy ha valaki fiatal s véletlenül teherbe esik, jobb ha elveteti mint hogy tönkre tegye a saját és a gyereke életét is. a gyerekre jó rákészülni. s a kétségbeesés sok mindre rávihet egy embert. viszont ugy is gondolom hogy mindenkinek kell adni egy esélyt az életre. szóval saját magammal se vagyok tisztába.:)

sokszor elgondolkozom rajta, ha véletlenül teherbe esnék most 21 éves fejjel, lakás, férj,munkahely, anyagi háttér nélkül mit tennék? és nem tudom a választ, mert lehet a lelkiismeretem nem engedne meg nekem egy abortuszt.:P

32. knelli (válaszként erre: 31. - Csiga78)
2007. ápr. 13. 14:27
amiket leírtál azt akár én is irhattam volna teljesen igazad van mindenben!biztos nagyon jó anya lehetsz!
2007. ápr. 13. 14:21

Sajna azért csak 30 körül vállalnak az emberek gyermeket,mert ha nincs szülői segítség,akkor kell egy kis idő mire az ember tudja a gyermeknek biztositania nyugalmas hátteret.Semmi nélkül nehéz gyereket nevelni,vmint 37000 ft-ból is.Ugyanis pont ennyit kapsz,ha minimálbérre vagy bejelentve.


Valamint,ha már meg van a baba nem lehet azt mondani,hogy bocsi én nem ilyen lóvat akartam magamnak.


Ne felejtsük el ő nem kéri,hogy megszülessen,mi akarjuk őt.


A nagy kérdés még a társ,lakás és egyéb mellett van,hogy tudsz önzetlen lenni,türelmes,rugalmas???Ugyanis,ha éhes,unatkozik,fáj a poci,jön a fog,akkor már nincs kifogás.


Én most 1 gyakorló anyuka vagyok,de meg kellett tanulnom,hogy már nincs az,hogy ha menni akarok megyek,v.mint már úgy kell tervezni mindent,hogy ő is van.


Egyszóval nagy felelőség is,mert mint már írtam,ő nem kérte.


Ez persze csak az én véleményem,ugyanis nagyon felháborít,amikor olyanokkal találkozok,akik mennek,hogy elvetesék és hány olyan pár van,aki viszont küzd 1 babáért éveken át.


Mégegyszer ez az én véleményem,de sok sikert!!!

És sok kitartást és türelmet!!!

2007. ápr. 13. 14:20
SZerintem ,mindenképpen magadnak kell eldöntened ,hogy nem-e csak egy pillanatnyi vágyakozás a gyerek válaláshoz.Ugyanis teljesen megváltozik az életed ,a gyerek után már nem minden ugy lesz ahogy te szeretnéd,hanem belátással kell legyél ,hogy már ö a fontos ,és nem más.Nagy felelőség ,és ha van egy igazi párod ,ki ebben teljes mértékben támogat ,és hosszú távon is ,én csak jót tudok nektek kivánni ,bátorságot ,és kitartást.
29. évi75
2007. ápr. 13. 14:15

Sziasztok!

Én 32 éves vagyok, egy 4 éves és egy egy éves fiam van.Nem bántam meg, hogy nem 20 évesen szültem! Buli, haverok, melo-karrier.Fogok tudni mit mesélni az unokáimnak is. Szerintem nem jó 20 évesen szülni. Menj, láss világot, utazz, bulizz.Kerül az is annyiba, mint egy baba(orvosoknak kiadott hálapénzek, stb...)

28. knelli (válaszként erre: 26. - 9778ca1817)
2007. ápr. 13. 14:10
köszi szépen ,erre törekszünk,nem azt mondom a kacsolatunkba vannak hullámvölgyek de azt edig mindig helyre ráztuk és azon vagyunk,hogy biztos és boldog légkört teremtsünk a gyerekeknek,idővel a problémákat is megtanultuk kezelni!sokat beszélgetünk,de csak ha mind 2-en higadtak vagyunk így biztos nincs vita
27. Jade^
2007. ápr. 13. 14:03
érdekes. hogy itt mindenki azt irja hajrá, fiatalon is lehet gyereket szülni. mégis egyre többen vállalnak 30 év körül gyereket.pedig a fiatal anyukák szebbek:) vagy már nincs idejük az embereknek gyereket nevelni? fontosabb a karrier?
26. 9778ca1817 (válaszként erre: 24. - Knelli)
2007. ápr. 13. 14:02
Igazán minden eleismerésem a tiétek!! Sok boldogságot kívánok.:)))
25. zlato
2007. ápr. 13. 13:57

Ha van komoly társad,ismered őt kellően,ő is akarja akkor miért ne?

Feltételezem,hogy nem egy komolytalan kapcsolatra szeretnél építeni(gondolok itt:-mióta ismered a párod,lakás ,munkahely....

Fiatalon is lehet a jövőt építeni,gyerekekkel is,csak kellő társ,és komolyság is kell hozzá

üdv

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook