Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20-án múlt 4 hónapos babám még nem fordult semerre sem...nagyon elmaradt ezzel a fejlődésben? fórum

20-án múlt 4 hónapos babám még nem fordult semerre sem...nagyon elmaradt ezzel a fejlődésben? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 25. 10:58
nem
2009. febr. 23. 12:03
AZ ÉN KISFIAM SEM FORDULT MÉG SEMERRE,PEDIG MÁR 5 ÉS FÉL HÓNAPOS.EGYSZERŰEN NEM SZERET HASON.HA VISZONT HASRA TESZEM,AKKOR VISSZAFORDUL A HÁTÁRA.OLDALÁRA SOKSZOR FORDUL.
36. titta
2009. febr. 23. 01:24

Szia! kislányom 20-án volt 4 hónapos és szintén pocakos, és szintén 7 kg :)

Ne aggódj, a poci nem zavarja, Ő már elfordul oldalra, amikor felhúzza háton fekve a térdeit. Billeg jobbra- balra. Fordulni még nem fordul sehová. De majd a billegés meghozza a forgás gyümölcsét. Türelem, tudja ő, hogy neki mikor jött el a forgás ideje :)

Sok örömöt a kicsiben! :)

2009. febr. 12. 20:56

Sziasztok!


Nekem is két kisfiam van. A nagyobbik 4 hónaposan már rég megfordult, hét hónaposan állt, és egy éves kora előtt elindult. A pici 6 hónaposan fordult meg, 10 hónaposan állt fel, és elmúlott egy éves, mire elindult. A beszédről nem is beszélve, a pici most 21 hós, és csak néhány szót mond, a nagyobbik ennyi idősen szinte folyékonyan beszélt. Nem szabad összehasonlítani egyik gyereket sem. Még testvéreknél is nagyon nagy különbségek vannak.

2009. febr. 12. 15:02

Szioka nem szabad sürgetni eljön mindenek az ideje észre se veszed.

én is vártam még mindig nem fordult meg aztán kb 2hét alatt sorra csinálta a dolgokat.felült elkezdett mászni majd fel is ált .de minden baba más.

33. wanda8
2009. febr. 12. 14:21
Az én kisebbik fiam most múlott 7 hónapos,és nem fordul hasra,oldalra igen,de hasra nem.A nagyobbik fiam pedig már három hónaposan hasra fordult.Hatalmas a különbség még két testvér között is.Hát szerintem nincs miért aggodnod,mindennek eljön a maga ideje.VAn amelyik gyerek nem mászik csak ül és egyszer csak fel áll.Minden gyerek más és más!!
2009. febr. 12. 13:01

A lányommal, aki az első babám volt én is agyon izgultam magam. Hasra még most sem fordul, pedig már 27 éves. Egy évesen még le sem tette a lábát, nemhogy felálljon, 19 hónaposan indult el nagy nehezen. Viszont 8 hónaposan elkezdett teljesen tisztán beszélni, egy hét alatt kiteljesedett a szókincse, máj fújta is a kis versikéket.

A fiam már 2 hónaposan megfordult, csodálkoztam is rajta. Ő nagyon kis masszív baba volt, egy-két hetes lehetett amikor hasonfekve felemelte a kis fejét, és Piedone stílusban lecsapta a kiságy sarkába állított sárga kacsát.

Nagyon eltérő a babák fejlődése, persze mindig izgulunk, nehogy valami bajuk legyen, azért így utólag már jó visszaemlékezni.

31. bezike
2009. febr. 12. 11:48
Ha valakit még érint a téma: az én fiam 5 hónaposan fordult először hasra. Oldalra pedig kb. 4.5 hónaposan.
2008. dec. 28. 17:37
Az én kislányom négy és fél hónapos volt, amikor hasról hátra fordult. Hátról hasra pedig amikor már 6 hós is elmúlt!
2008. dec. 28. 13:38
Semmi baj ne aggódj az én fiam is 5 hónapos elmúlt mire megfordúlt!!
2008. dec. 11. 21:55

Az én lányom majdnem 6 hónapos volt, amikor először átforult. Sehová sem vittem csak tanácsadásra. Most 6 éves teljesen egészséges, az egyik legjobb mozgású gyerek az óvodábn.

Kézilabdázni, jazz balettra és mazsorettre jár. :)))

2008. dec. 11. 21:05

Szia! Remélem tudok neked segíteni!


Mi is így voltunk a kisfiammal 4hósan és elvittem orvoshoz emiatt,kötöttek voltak a kis izmai és tornára kellet járni vele és nekem is kellett otthon tornásztatni,ösztönözni hogy forduljon!Szerintem jobb ha elviszed nem vezítessz vele semmit!...a torna csak jót tesz a babáknak! :)

26. frutty (válaszként erre: 5. - Gadr)
2008. dec. 11. 18:58

ne,aggodjál,majd fog!

minden,baba más valaki 4hónapossan,az én fiam ,,5hónapos volt!

2008. szept. 13. 20:51
Szerintem sem :) Az én fiam 4 és fél hós volt amikor oldalára fordult. Aztán egy hónapig semmit sem csinált ez ügybe. Szóval olyan 5 és fél hós volt,amikor megállíthatatlanul tekergett mindenfele :)))
2008. szept. 13. 15:05

egyáltalán nem.:-)

De ha első gyerek teljesen megértelek, hogy izgulsz:-)

2008. szept. 13. 14:51
Nincs elmaradva! A védőnénik ijesztegetnek, ez a dolguk.
22. ALLICS
2008. szept. 12. 15:42
Nincs lemaradva semmiről.Nekem a kisfiam fél évesen fordult hasra.
21. Mudryn
2008. júl. 30. 16:45
Szia!Én is így voltam,mint te.Bár én nem izgultam volna még,mert mi még csak 3 hónaposak múltunk,de a védőnő elkezdett macerálni amikor a gyerek még csak 2,5 hónapos volt,hogy hogyhogy nem fodult még el oldalra a gyerek.Ez a nő nem normális szerintem.
2008. júl. 30. 15:47
az en fiam febr. 17-en szuletett es meg mindig nem fordul meg. igaz az oldalara fordul mar, a jobboldalan alszik, de ennyi. azt mondta a vedono, hogy csalogassam a kedvenc jatekaival, hat annyira nem erdekli oket, eszebe se jut megfordulni :))
2008. júl. 30. 08:14

Az én lányom talán 5 hónapos volt, mire hasra, majd vissza is fordult. Én is hogy mások gyerekei már hamarabb, de mindegy. Aztán az üléssel is így voltunk... 7 hónaposan kétségbe voltam esve, de a védőnő mondta, jó, ha 8 hónaposan fel fog ülni. Végül összehozta 7 hónaposan , 2 napra rá már mászott és egy héten belül felállt.

Szóval ne izgulj, ha akar vmit, akár néhány nap is elegendő, hogy behozza a lemaradást. Lehet, hogy őt egyszerűen nem érdekli még.

2008. júl. 30. 08:05
Semmi baj nincs azzal,hogy gyermeked még nem csinálja azokat a gyakorlatokat amiket a korához képest kellene,mivel lehet,hogy nyugodtabb baba és rá érősebb mint az átlag,nem kell izgulnod hiszen 1 megtaníthatod te is dolgokra 2 majd magától el kezdi türelem.Viszont ha tényleg ennyire zavar irj priviben és segítek.
2008. júl. 30. 07:52

Szia! Az én lánykám is nagyon jó súlyban volt (7 hósan kb 9,5 kg) és 7 hónaposan kezdett el forogni, addig se hasra, se hátra. 8 hónaposan felült, 3 nappal később felállt, 11 hónaposan pedig önállóan járt. Most 22 hónapos, és olyan jó lenne, ha csak egy ici-picit nyugton maradna:-)

Úgyhogy ne aggódj, bőven ráér még a Te babád is!

2008. júl. 30. 07:43

Szerintem se aggódj! Minden gyerek más ütemben fejlődik. Pl. az én gyerekem két hónap múlva lesz 3 éves és még csak most kezd el beszélni.Mások gyerekei már egy évesen mondókát mondanak.De viszont már nagyon rég óta szobatiszta,ellentétben a velünk egyidősekkel,még csak most próbálnak leszokni a pelusról.

Ne idegeskedj!!!!

2008. júl. 30. 07:33

Szia!

Nekem három fiam van, mind a három más időpontban fordult először oldalra. Az első 5 hónaposan, a második 4 hónaposan, a harmadik pedig 5 és fél hónaposan. Ma már mind a három fiú igazi örökmozgó. :-)

14. maya80
2008. júl. 30. 07:26
Ne aggódj! Az én kis mazsolám hathónaposan kezdett forgolódni. Most volt tízhónapos, és már bútor mellett egyedül közlekedik több mint egy hónapja, lassan önálóan is fog menni, úgyhogy igen gyorsan és szépen behozta a kezdeti lustaságát.
2008. júl. 30. 07:20
ne aggódj nincsen elmaradva.Minden baba más ütemben fejlődik.
12. gadr (válaszként erre: 9. - Husiscupák)
2008. júl. 29. 23:54
könyvek? igen...legtöbbször megijesztik inkább az embert, mint segitenének...
11. moncsi35 (válaszként erre: 10. - Gadr)
2008. júl. 29. 23:53
mi 6 kg
10. gadr (válaszként erre: 6. - Moncsi35)
2008. júl. 29. 23:52

hali,

remélem is...csak hát nagy a pocikánk és ezért kérdeztem, hogy vajon ez visszafogja-e...7 kg-osak vagyunk...Ti?

2008. júl. 29. 23:51
hát ennyit a könyvekről
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook