Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2 órás munkaviszony esetén az egészségbiztosítást fizeti a cég? fórum

2 órás munkaviszony esetén az egészségbiztosítást fizeti a cég? (tudásbázis kérdés)

11. Szuszmusz (válaszként erre: 8. - Petka)
2015. dec. 28. 20:41
Köszi. A tb kártya érvényes akkor is, ha valaki nem fizet, az nem függ össze a biztosítás rendezésével. Viszont ha nem fizetik, nincs érvényes jogviszony. Itt az a kérdés, hogy a biztosítást fizeti-e a munkáltató, 2 órásnál is, tehát érvényes marad-e a jogviszony?
10. Szuszmusz (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2015. dec. 28. 20:39
Köszi szépen!
9. Szuszmusz (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2015. dec. 28. 20:38
Ez jó hír!
8. petka (válaszként erre: 1. - Szuszmusz)
2015. dec. 27. 23:55

Szia!

Nem tudom, hogy ez válasz-e a kérdésedre, én ösztöndíjat kapok, amely kevesebb mint 10 ezer ft. Szja-t nem vonnak, viszont nyugdíj és egészségbiztosítási járulékot igen. Ezzel együtt biztosított vagyok.

Ha csak annyi a kérdés, hogy érvényes-e a TB kártya, akkor nincs minimális összeg, hogy mennyinek kell lennie a jövedelemnek.

7. emagdi (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2015. dec. 27. 22:36

megnéztem, Tbj 5 paragrafus, nincs kikötés arra vonatkozólag, hogy a részmunkaidőnek minimum hány órának kell lennie.

tehát, ha munkavállaló vagy, részmunkaidőt is ideértve, akkor biztosított vagy.

6. emagdi (válaszként erre: 5. - Szuszmusz)
2015. dec. 27. 22:33

na ennél tuti nincs olyan, hogy megosztva kell fizetni.

elvileg ha munkaviszonyod van (részfoglalkoztatás is) akkor tbj alajpán biztosított vagy, tehát a munkáltatód fizeti a járulékot (nem te).


annyi bizonytalanság még lehet, hogy meg kell nézni pontosan mi a részfoglalkoztatottság definíciója (hogy esetleg nincs-e kikötés hogy minimum 4 órásnak kell lenni.. de nem hiszem).

5. Szuszmusz (válaszként erre: 4. - Klarisszima)
2015. dec. 27. 22:27
Köszönöm. Nincs másik munkahely. Mit jelent hogy részarányosan??? A tb közel 7 ezer forint, ennek egy részét fizeti és a többit a dolgozónak kell?
2015. dec. 27. 19:36
Ha van főállásod e mellett, akkor nem fizet, ha nincs, akkor részarányosan fizet.
3. Szuszmusz (válaszként erre: 2. - Fiore)
2015. dec. 27. 13:54
Komolyan kérdezem, mert két könyvelő kétfélét mondott. Az egyik, hogy igen, a másik, hogy csak 4 órástól fizet. Ezért kérdezem, hátha itt kiderül.
2015. dec. 27. 12:46
Nyilván fizeti a te munkabéredből.:)
2015. dec. 27. 12:00
Úgy tudom, egyedül az egészségbiztosítást fizeti a cég, ha két órára jelent be. Jól tudom? Segítsetek, köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook