Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 napja húzták fel 5 éves kisfiam fitymáját! Nagyon fáj Neki!!! fórum

2 napja húzták fel 5 éves kisfiam fitymáját! Nagyon fáj Neki!!! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 6. 06:12
Szia! Az Én kisfiam 4,5 éves és neki is most csinálták részleges letapadása volt a köldöksérv műtétje miatt altatták és azzal együtt oldották a letapadást is. Az első1-2 nap szörnyű volt nekünk 3* egy nap kamillával kellet lemosni hátrahúzva és pisiléshez is mentünk vele hátrahúzni, de nagyon gyorsan javult. Sajnos volt egy visszatapadásunk amit újra fel kellett venni, de azóta minden rendben
33. Lencsy
2011. dec. 2. 21:54

5 évesen csinálták meg neki ? Jesszus , hát nem csoda hogy rosszul tűri ! Egy másik , de témában ugyanez fórumhoz leírtam már hogy mi felénk a bevett eljárás , hogy max 2 éves korig meg szokták csinálni a gyerekeknek ,mert 2 éves kor felett már annyira odatapad hogy azt már simán hátrahúzni nem lehet ..műteni kell ! Két fiam van , így hidd el tudom miről beszélek ! Csak simá vizzel mossátok neki és semmi féle kenőccsel ne kenjétek, mert a kenőcsök tapadnak és újra visszaragadhat ha tisztitáskor kenőcs marad alatta ! Ha piros, gyulladt akkor csak a bőr végét kenegesd rendes visszahúzott NEM hátrahúzott állapotban ! Pár nap és a gyulladás elmúlik, aztán vegyétek rá, hogy magának húzogassa naponta többször de fürdésnél mindenképp ! Ő nagyfiú megtudja már csinálni és mivel ő érzi a saját fájdalmát talán könnyebb is lesz :) Még egy apró gondolat ... A letapadás azért van ,mert a magzatmáz beragad a bőr alá , majd az ott klasszul odagyógyul ! Na most ezt el lehet képzelni 5 év alatt .. Az újszülöttek első , második hetében el kell kezdeni óvatosan hátrahúzni és tisztítani alatta is..csak ezt kevesen tudják, mert a kedves csecsemős nővér el felejti elmondani ! Ha ilyen korán elkezdjük ezt megtenni akkor a fityma szűkület is elkerülhető !

Persze vannak esetek mikor már az újszülöttnél is olyan szűk hogy nem tudunk mit tenni ..

32. cumma1 (válaszként erre: 27. - Carpediem*)
2011. dec. 2. 19:20

Ez kicsit kemény hozzászólás volt.

Nekem nem volt aki segítsen ebben a témában, így 100%-osan rábíztam magam a védőnőre és az orvosra. Az ő tanácsuk az volt, hogy nem kell húzogatni!

Ilyenkor TE mit tettél volna?

31. cumma1 (válaszként erre: 1. - Brig9)
2011. dec. 2. 19:18

Az én kisfiamnak is nyáron csinálták meg, 1,5 évesen. A doktornő azt mondta mikor megszületett, hogy ne húzogassuk neki, a szervezet termel egy hormont amitől ez idővel megoldódik. Ha mégsem ráér később.

Felhúzták neki, vérzett, gennyes volt, sírt... phlogosam krémmel kentem neki napjánban 3x vastagon. Ez a krém gyulladáscsökkentő, nagyon jó! Közelharc volt!!! 1 hét alatt helyrejött.

Kamillás vízbe csücsült 2x egy nap.

Plusz este kentük neki dermovate krémmel.

30. Brig9 (válaszként erre: 29. - Carpediem*)
2011. dec. 2. 17:10

Dhogy haragszom, alpból nem az a fajta vagyok! :) :)

Elején nekem is sokat segített anyukám, azután már túl sokat próbált!:) :) :)

De sok mindent tőle tanultam meg!

Köszönöm Neki!!!!!

A fegyelmezésbe mindig bele akart szólni, meg abba mikor sírni hagytam, mikor aludni kellett, d ebementem hozzá 1, 2 , 3, majd 5 perc után!

Már elaludt volna, mikor anyum bement hozzá és kvette a kságyból... meg hasonló dolgok voltak de egy éve elköltöztünk azóta kevésbé elkényeztetett a kisfiam.... :) :)

29. Carpediem* (válaszként erre: 28. - Brig9)
2011. dec. 2. 16:40

Tudom és ne haragudj de tényleg így gondolom akik hasonló korúak mint én és fiúk férfiak, azok is mesélték már nekem, meg idősebb nők, hogy így kell majd ha eljön az idő, hogy fiam lesz, és már felkészítettem magam.Sokaktól hallottam már, hogy az orvos mondta így meg a védőnő, nah én éppen ezért fogok majd anyumra meg nagyira támaszkodni, és tudom, ha elején félek majd maga a tevékenységtől ők segítenek majd.

Jobbulást kívánok a fiadnak.

28. Brig9
2011. dec. 2. 16:31
Tudom, hogy nem nekem szól! De hidd el sok doki és védőnő azt mondja, hogy ráér még, várjunk még stb..... Sőt a védőnő azt mondta fél éve, hogy próbálkozzak, húzogassam de ha véletlen hátul maradna a bőr és nem tudom visszahúzni előre, azonnal hívjak mentőt, mert elszoríthatja a vérkeringést a makkban!!!!! (merthogy kicsit szűkebb a ftymája, de nem annyiranagyon, úgyhogy próbálkozzak!!!!) Na ilyenek után ha még 6 fam születne sem próbálkoznék! Annyit vszont tanultam az esetből,hogy ne hagyjam magam lerázni...
2011. dec. 2. 16:22

Ez nem a fórum indítónak szól!!

De tényleg szörnyű,

a mai világban be kell tojni a fiatal anyukákon.

Nekem én még sok embernek megtanítja az idősebb pl, anya mama, dédi, hogy mikor már megszületik a fiú kezdetektől húzogatva van a kis kukija.

Komolyan mondom szomorú és megbotránkoztató, hogy egyre többet lehet ilyen problémáról olvasni.

Mi az, hogy egy anya nem meri??

Ilyen nincs.

Csak abba gondoljatok bele, milyen jó élmény lehet a kisgyereknek ez a beavatkozás.

Borzalom, és aki ilyen felelőtlen, hogy nem hallgat egy ilyen témában nagyszülőt vagy szülőt, vagy ha az sincs akkor ismerőst idősebbet, hogy hogyan és mit kell csinálni az nyugodtan szégyellje el magát.

26. Brig9
2011. dec. 2. 16:16

Köszönöm mindenkinek a segítő és együttérző válaszokat!!!

Remélem, pár nap és tényleg elmúlik a fájdalom!!!

Jelen pillanatban ott tartunk,hogy apa a gonosz, mert Ő jobban hátrahúzza, mint anya :)

25. HnéViktória (válaszként erre: 18. - 116212323c)
2011. dec. 2. 16:01
Én a kicsi fiamnak hiába akartam hátra húzni sajnos nem ment élettanilag volt letapadva,ha próbálgattam volna folyton csak ártok neki,elsősorban mert fájdalmas,majd begyullad akár be is repedezik.Én nem bánom,hogy megvártam ezzel az orvost.
24. HnéViktória (válaszként erre: 19. - Noricica1987)
2011. dec. 2. 15:57

Nem tudod hátra húzni,,annyira hogy rendesen látszon a makk!

Ha le van tapadva csak a makk teteje látszik-általában minden újszülöttnek élettanilag le van tapadva,melyet többnyire az idő megold,de van hogy nem.Mint pl.nálunk sajnos.

2011. dec. 2. 15:55

Sziasztok!

Én kisfiam 5 éves és már hamar tudtuk,hogy le van neki tapadva a fitymája!Nem is kínoztuk mert sok sok helyen utána olvasva a tapasztalat azt mutatta,hogy ha huzogatom és folyton begyullad berepedezik sokkal többet ártunk vele mintha hagynánk.4 éves koráig az orvos sem szívesen nyúl hozzá-nyáron sebészeten dolgoztam az ottani gyermeksebész csinálta meg neki a feloldást még a nyáron.Hamar kíméletesen elérzéstelenítve.

5 napig rettenetesen fájt neki-minden nap hátra kell húzni,akkor is ha fáj mert könnyen vissza tapad és akkor kezdődik minden előlről.Én kamillás vizbe fürdettem naponta többször,és kamillás borogatást tettem a kukacra-mi megengedtük,hogy Ő huzza hátra,üvöltött de megtanulta,az elején apa segített neki-az ötödik naptól minden rendben,azóta jól működik nem fáj és el is felejtette.

Kitartást kívánok,mielőbbi gyógyulást együtt érzek veletek tudom milyen,én is a gyerekkkel bőgtem.De legyetek erősek és huzzátok hátra minden nap!!!

22. Noricica1987 (válaszként erre: 20. - A14deb9047)
2011. dec. 2. 15:41
Szerintem vissza vehetnél a stílusodból,a kérdésemre ha nem válaszolsz,akkor inkább ne szólj hozzám!!!!
21. 116212323c (válaszként erre: 19. - Noricica1987)
2011. dec. 2. 15:37
nem tudod hátrahuzni
20. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - Noricica1987)
2011. dec. 2. 15:36
Apuka nem tudja???????????
2011. dec. 2. 15:27
Hülye kérdés lehet.de azt honnan tudom meg h le van e neki tapadva???
2011. dec. 2. 15:21

komolyan mondom szörnyű!!!

az én édesanyám onnantól hogy az öcséim megszülettek úgy fürösztötte Őket hogy mindig lehuzta a fitymát, és sose volt ezzel gond!

a mai orvoslás (bár én konkrétan nem hallottam róla, de többek mondták) ne bántsa az anya...azt most olvastam az egyik hozzászólásban hogy addig amíg nem szoba tiszta, hölgyek kérdem én: miért ne????? nekik jobb hiszen nem tapad le!!!! és még tiszta is!!!! röhej...

17. martin3 (válaszként erre: 16. - Martin3)
2011. dec. 2. 14:11
még annyit, hogy egy nap 1x kell csak hátrahúzni, este fürcsi után, (nekünk ez az első 4nap azért csak úgy ment, hogy apa lefogta és én hátrahúztam, és tudom hogy nagyon fájt neki, de muszáj volt kibírni), azóta is minden este ő hátrahúzza, és nem szabad elhanyagolni, ha nem akarja, akkor máris mondom, hogy vissza fog tapadni, és irány a doki. ez a varázsszó, már húzza is hátra, mint az anygal...és nem tapadt vissza, és nem lett lelki beteg tőle, örülök, hogy ilyen "simán" megúszta...
16. martin3 (válaszként erre: 11. - Brig9)
2011. dec. 2. 14:08

szia!!! nyugi!!!!!! először is nyugi, hidd el nagyon fáj neki, de "csak" 4-5 napig tart és azalatt is jobb lesz!

a kisfiamnak most nyáron csinálták, sejtes letapadása volt, a pécsi gyerekklinikán csinálta egy sebész(már előtte is hozzá jártunk, egy hihetetlen rendes, jó fej orvos) szóval a ksifiamnak is bekente előtte lidokainnal majd valamivel alányúlt és kész is volt, az nem is fájt neki.

mikor hazaértünk nyüszített hogy kezd fájni, (hiszen elment a lidokain hatása), na Nurofen azonnal, és meleg vízbe pisiltünk(egy edénybe, hogy a kukacát ellepje a víz), így nem is fájt neki a pisi! ha kakilni kellett, ugyanígy lógatta a vízbe, mert kakilás közben is jön pár csepp pis. Így a nappalok simán elteltek, ha fájt Nurofen! (lehet adni napi 3x..)de nekünk max 2x kellett. És este fürcsi után (előtte nurofen 20perccel!) én hátrahúztam, és bekentem betadin kenőccsel, ez rohadtul csípte, és fájt neki, hiszen ott nyers bőr volt, de első nap 10percig sírt, a2. nap csak 5 percig és 3 nap már csak 2 percig egy kicsit. 4.nap már egész jó volt, 5. nap már ő húzta hátra, és hagyta hogy beknjem.

(és 3éves kor előtt valóban nem nyúl hozzá egy jó sebész...mert igenis megoldódhat magától)

15. zsoka43 (válaszként erre: 14. - Niko28)
2011. dec. 2. 13:58
azt nem mondanám.teljes letapadásunk volt.a doktor nénink meg is ijesztett,mert azt mondta,lehet,h.műtét lesz a vége.hál istennek,nem kellett.nagyon meg voltunk ijedve.nekünk az nap nem szabadott hozzányúlni csak másnap fürdésnél aprodonként lehúzni,ja és pisilés közben.egy hétre rá már el is felejtette.mondjuk ez orvoson is múlik.
14. Niko28 (válaszként erre: 13. - Zsoka43)
2011. dec. 2. 13:51
:) ügyi volt a doki, meg biztos nem is volt vészes a letapadás
2011. dec. 2. 13:49
az én fiamnak is ezt mondták,5 éves volt ö is,de hála az égnek mi egy olyan orvosnál voltunk,aki olyan gyorsan lerántotta,h.észre sem vettük.csak utána fájt neki,de még ideje sem volt megijedni.
12. Niko28 (válaszként erre: 11. - Brig9)
2011. dec. 2. 13:48
nem szoktak hozzányúlni míg nem szobatiszta
11. Brig9
2011. dec. 2. 13:45

1 éves kora óta láttam, hogy ez enm fog menni, de hiába vittem orvostól orvisig, mindenhol azt mondták, hogy még várjunk, majd hátha megoldódik magától!

Most pedig kderült, azért nem tudtam hátrahúzni, mert nem csak le volt tapadva, hanem egy kisebb fitymaszűkülete is volt!

Valami kis kanál szerű szerszámmal alányúltak és hátrahúzták! :(

A doki azt mondta ezt már 2 éves korában meg kellett volna csinálni! Ezzel én is tisztában vagyok, de mindenhol azt mondták, még nem nyúlnak hozzá!!!!

2011. dec. 2. 13:44
nekünk az orvos azt mondta,h.csak fürdésnél probálja meg saját maga.nem lehet szárazon húzogatni csak pisilés után és fürdés közben.ha így csináljátok pár nap és elmúlik.
2011. dec. 2. 13:42
és igen, adj neki fájd.csill-t
8. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Brig9)
2011. dec. 2. 13:42

Talán az lenne a legjobb megoldás, hogy este fürdés közben ő csinálja csak egy picit, utána egy gyulladáscsökkentő kenőcs...

Persze, hogy fáj neki...

2011. dec. 2. 13:42
és csak langyos vagy meleg vízbe lógatva pisiljen
2011. dec. 2. 13:41
Szegényke...adj neki fájdalom csillapítót. Kamillába ültetés is jót tesz úgy tudom. Borzalmasan sajnálom!
2011. dec. 2. 13:41
igazán irhatott volna fel nektek a doki
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook