Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hónapos baba- mennyit egyen, mennyit legyen ébren napközben? fórum

2 hónapos baba- mennyit egyen, mennyit legyen ébren napközben? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 8. 12:58
Köszönöm Anyukák:)))
20. homern (válaszként erre: 18. - Adbefc7882)
2012. febr. 8. 11:09
Nekem kb 4 hónapos koráig 90-et evett (anyatejes),senki nem mondta hogy kevés,pedig a védőnő és a doki hetente jöttek felváltva(ott ez volt a szokás).Fejlődött rendesen,úgyhogy senkit sem érdekelt a méricskélés.
19. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Pillangó81)
2012. febr. 8. 10:55

Amennyit akar illetve tud, alvasbol, evesbol is.

Gyonyoruen kialakitjak a napi rendjuket, ha az anya csupan kielegiti minden szuksegletuket, bizni kell benne, hogy tudja az a gyerek, hogy mennyi alvasra van szuksege es mennyi ennivalora.

Ne izgulj.

Ha kiegyensulyozott, erosodik, fejlodik, akkor mindent jol csinaltok :)

2012. febr. 8. 10:32

Nekem pénteken lesz 6 hetes a babám.

Ő 80-akat, max.90-et eszik egy alkalommal. A védőnő szerint ez kevés. De nem szabad ezekkel foglalkozni, akkor másból sem állna az életünk, mint hogy idegeskedjük, görcsöljünk...

3óránként eszik az én babám és ugyanúgy, mint a Tied, Ő is kiegyensúlyozott, boldog, jókedvű baba.

Ha nem lenne elég neki a tej, hidd el, jelezné... Annak meg, hogy tömd, hogy minél többet egyen, nincs értelme, mert visszabukja.

Változó, hogy mennyit alszik egy baba :) Napközben az Én bébim is 3*1,5-2 órát alszik, igaz, Ő éjjel 2-szer is felkel enni :D

Olyan pufók az arca, mint egy kis hörcsögnek :D


Szóval ne idegeskedj, felesleges, a Baba jelezni fogja, ha valami nem jó Neki.

A szakirodalom meg kor szerint beskatulyázza a gyerekeket, eszükbe sem jut, hogy minden baba más...

17. szylwi (válaszként erre: 16. - Pillangó81)
2012. febr. 8. 09:08
Nekem is kevesebb estére, de állítólag az esti tej sokkal táplálóbb. És mivel egész éjjel alszik utána, biztosan nem marad éhes...
2012. febr. 8. 09:05
Anyatejes!!! Ezt elfelejtettem. Köszi a válaszokat. Nyugtatóak:) Még lenne egy kérdésem. Délutánra, estére mindig kevesebb a tejem, ez (elvileg) normális. Hogy lehetne ezen segíteni. Sokat iszok, sok a szoptatós tea, gyógynövényes kapszula... stb. De mégis néha én magam is meglepődök, hogy mennyire keveset szív és utána én sem tudok már lefejni semmit.
2012. febr. 8. 09:01
akkor abszolút ne foglalkozz vele mit mond a védőnő gyerekorvos :) néha azt kell mondani amit hallani akarnak és meg lesznek elégedve veletek
14. Pillangó81 (válaszként erre: 2. - Manó2000)
2012. febr. 8. 09:00
Kb. 175 grammot, ha az utolsó hónapot nézem.
13. Pillangó81 (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2012. febr. 8. 08:58
3 alkalommal alszik ennyit összesen.
2012. febr. 8. 08:57

Nem írtad, hogy anyatejjel táplálod-e. Ha igen, akkor ha rendesen gyarapszik, akkor minden rendben van. Nem is látom értelmét méregetni az evését, csak idegeskedéshez vezet (túl sok, túl kevés, nem hízik naponta, jaj, most fogyott....) Egy anyatejes babát elég hetente egyszer megmérni a miheztartás végett. Az alvási szokásaik is eltérőek a gyerekeknek, szerintem semmi baj nincs a babáddal, hiszen írtad, hogy nézelődik, érdeklődik, mosolyog.

A védőnéni meg bele akarja tuszpákolni egy sablonba, és még az sem biztos, hogy jó sablonba.

2012. febr. 8. 08:54
Amennyi jol esik neki! Ha többet eszik ki fog jönni belöle, es fajni fog a hasa. Aludni meg ugyis elalszik, ha almos!
2012. febr. 8. 08:52
Így van,ha babának jó, akkor minden redben van. Nem számokban kell gondolkozni.
2012. febr. 8. 08:50
Bízz a babádban, ő tudja mennyit kell enni és aludnia.Hidd el, mindent jó csinálsz !
2012. febr. 8. 08:50
Hagyd azt a gyereket :D Tök normális^^ Amíg kiegyensúlyozott, addig minden rendben van
2012. febr. 8. 08:45
minden rendben van így, Bízz a babádban ;)
2012. febr. 8. 08:37
Szia! Az én fiammal is így voltunk. Soha nem evett annyit,mint amennyit a szakirodalom szerint kellett volna, és ő is végigaludta az éjszakát. Napközben is viszonylag sokat aludt. Most 4 hónapos, még mindig 10 órát alszik éjjel, napközben meg 3-4-et. Ne aggódj, amíg jókedvű és nő a súlya, nem lehet baj :)
5. Manon (válaszként erre: 1. - Pillangó81)
2012. febr. 8. 08:37

Szia.

Ha nyugodt baba, és nem sír, szerintem elég neki annyi amennyit kap.

Változó minden babánál az alvás és evés is.

Napközben meg ő tudja hogy mennyit szeretne pihenni... átlagosan 12-14 órát írnak az okosok, de vannak álom manók :)

2012. febr. 8. 08:37

Szerintem ha nyugodt, kiegyensúlyozott baba, és hízik is akkor minden rendben. Anyatejes?

Az én kislányom 2 és fél hónapos, néha mérem, hogy mennyit szopizik, általában olyan 130-140-et, de van, hogy 180-at, van, hogy csak 80-at. Ő mondjuk napközbe kevesebbet alszik talán 4 órát részletekbe, és éjszaka egyszer ébred enni.

2012. febr. 8. 08:37
ez a napközbeni alvás hányszor van? 2-3 alkalom? mert egyben sok persze, de az enyémek is ennyit aludtak napközben ilyen idősen. ha gyarapszik akkor meg semmi gond, később úgyis többet lesz fent
2. manó2000 (válaszként erre: 1. - Pillangó81)
2012. febr. 8. 08:36
Szia! Szerintem nem alszik sokat. Ha pedig nő a súlya, csak nem eszik olyan keveset. Mennyit hízik hetente?
2012. febr. 8. 08:33
Kedves Csajok!A segítségeteket kérem. 2 hónapos fiam 4,9 kg. Szeretném tudni, hogy mennyit kellene egyen? A doki és a védőnő számítási módszerei szerint keveset eszik, viszont nő a súlya és nyugodt baba, átalussza az éjszakát is, napközben is jókat pihen? A másik kérdésem az lenne, hogy mennyit kellene aludni napközben? Napközben kb. 5,5-6 órát alszik összesen és átalussza az estét és éjszakát is. Nem sok ez? Nem lehet az, hogy keveset eszik és ezért aluszékony???? Egyes szakirodalmak szerint ennél kevesebbet kellene aludnia napközben. Amúgy kiegyensúlyozott, nyugodt baba. Amikor ébren van, figyelmesen nézelődik, figyel, nevetgél. Köszönöm válaszotokat. Üdv Mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook