Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2 hónap alatt sikerülhet leadnom 6-7 kg így? fórum

2 hónap alatt sikerülhet leadnom 6-7 kg így? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 30. 09:41

Sziasztok!


Nekem 13 kiló feleslegem volt. Most -8,5 kilónál tartok.


A lényeg: sosem görcsöltem rajta, nem szabtam meg hogy ettől eddig ennyi és ennyi kilót leadni. Ha most ez így marad az sem zavarna már.


Viszont szép lassan vándorolnak le a dekácskák, és ez jó is így. heti egyszer mérem magam, nem is tartok itthon mérleget, mert belehülyülnék szerintem. ;) akkor biztos görcsösebb lenne a dolog.


Sport: semmi, néha túrázunk a párommal, de semmi különös és rendszeres. Próbáltam az aerobicot, amit imádok, de a beteg térdem nem bírja. Azért néha eljárok, de csak azokat a gyakorlatokat végzem, amihez nem kell a térdem.

Sétát viszont szeretem, és nincs is bajom vele. Napi egy óra a minimum, kora hajnalban vagy késő éjjel, amikor már hűvös van (műszakomtól függ). Ahhoz hogy élvezhető legyen mondjuk túracipőt vagy túraszandit javaslok, nem klaffogós papucsot. :P


Kaja: amikor kinyitom szemem, már kajával indítok. 4-5 óránként eszek, de kevesebbet, mint régen, és mindig azt amit megkívánok, függetlenül attól, hogy egészséges-e vagy sem. Úgy értem, hogy beletartozik-e a diétás kaják közé avagy nem. (merthogy szemetet azért mégsem eszem). Úgy gondolom, a szervezet tudja, mire van szüksége, és megfelelően jelzi is, csak figyelni kell rá.


Az én gyomrom, azóta mióta így étkezem, be sem veszi a műsonka, párizsi és efféle szemetet. Hiába diétás. Viszont imádom a szalonnát, a házi sajtokat, kolbászokat, színhús sonkákat... kenyeret ritkán eszem, akkor is csak saját sütésűt (hehe, így ki van zárva a felesleges kenyerezés, mert ritkán van türelmem sütni), tésztát is csak sajátot eszem, a bolti íze olyan műanyag. Tehát ezzel kizártam a veszélyesnek ítélt tészta és kenyér nagy részét. A csülkös pacal viszont jöhet. :D


Mindig a mennyiség a lényeg és hogy ne egyél pl. délben csak azért mert ebédidő van, ha nem is vagy igazán éhes. És ha csak zsemléd van otthon felvágottal, ne edd meg ha nem igazán kívánod, vagy ne egyél, vagy menj el a boltba és vegyél amit kívánsz.


Nekem ez bejött, azelőtt székrekedés és hasmenés felváltva volt (amúgy utolsó mentő ötlet volt ez a fajta kajálás erre a problémára, nem is fogyás miatt kezdtem), de most már megszűnt. És a vashiányomon is segített. Így aztán tényleg változatos a menüm. :D A gyomrom mindig a legváltozatosabb dolgokat kéri.

2010. jan. 23. 15:11

Sziasztok!


Egyáltalán nem ajánlom a 90 napos diétát, mert ha a végén visszaállsz a normális étkezésre simán visszajöhet. Tudom sokaknak elcsépeltnek tűnhet, de a megoldás: életmódváltás!


Cukros, zsíros, lisztes kaják kerülése, rost- és vitamindúsan étkezni, mellette kocogj!!! Este már csak valami könnyű fehérjét egyél, a hangsúly a reggelin és az ebéden legyen, tízóraira és uzsira egyél egy gyümölcsöt vagy egy müzliszeletet, esetleg joghurtot.


Ha ezt betartod garantálom hogy két hónap alatt leadsz 6-7 kg-ot!


Én annak idején a Weight Watchers módszerrel fogytam le ennyit, és nekem összesen ennyi volt a feleslegem, amit leadni azért valljuk meg, sokkal nehezebb.


Ehettem bármit, csak a mennyiségekre kellett figyelni.


Sok sikert!

2010. jan. 23. 14:49
Azért olvass még utána a témának szerintem. Izmok, fehérje, tápanyagok elosztása a nap folyamán. Anyagcseretípusok stb. Ez nagyon sok mindenen múlik. Amúgy meg gratulálok ha ennit tudsz futni :)
7. Leras (válaszként erre: 6. - Nyuce)
2010. jan. 4. 08:33

Lehet.

Nem írta, hogy mennyi a felesleg.

6. nyuce (válaszként erre: 2. - Leras)
2010. jan. 3. 13:01
A 90 napossal max akkor fogysz le 6-7 kg-ot, ha legalább 25 kg a felesleged...
2010. jan. 3. 12:53
Szia! Én november elején kezdtem súlykontrollozni, abban is fontos elem, hogy a szénhidrátmennyiséget csökkentettem, viszont több alkalommal ettem, mint előtte. Egyrészt azért, hogy egyszerre ne terheljem túl a gyomrom, másrészt azért, mert ha nagyon csökkented a táplálékbevitelt, akkor a szervezet beáll egy vészhelyzet-állapotba, és elkezd raktározni, tehát nem fogsz fogyni. A kb. két hónap alatt közel 5 kilótól szabadultam meg, viszont közben ott volt a karácsony és a szilveszter, valamint egyáltalán nem mozogtam. Ha ezek a zavaró tényezők nem lettek volna, valószínűleg már meglenne 6-7 kiló is.
2010. jan. 3. 12:21
Simán!!!!!
2010. jan. 3. 12:14
Én kalória számolgatással fogytam elég sokat! Szinte mindent eszem, kivéve kenyeret és tésztát. Bár az utóbbi néha becsúszik! :)
2010. jan. 3. 12:13

Szia!


90 napos diétát javaslom. Azzal mindent ehetsz és semmit nem kell megvonod magatól. Ha jól csinálod és mellette mozogsz is kb 2 hónap alatt 6-7kg-tól megszabadulsz.

2010. jan. 3. 12:09
Arra gondoltam hogy csökkentek a szénhidráton,kevesebb mennyiséget eszek,és egy héten 3-4 eljárok kocogni!e mindezt úgy szeretném hogy feszes maradjon a böröm és legyen szép testem!Miket kéne ehez csinálnom!Válaszokat elöre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook