Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hetes a kisbabám, és nem vagyok vele tisztában, hogy mik azok a dolgok amik ingyenesen megilletnek minket? Például tápszer jár ingyen? fórum

2 hetes a kisbabám, és nem vagyok vele tisztában, hogy mik azok a dolgok amik ingyenesen megilletnek minket? Például tápszer jár ingyen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
29. gota
2008. jan. 8. 22:14
HiHiHi! Fizessek, nem vizessek. :)))))))))
28. gota (válaszként erre: 27. - Gyzsuzska)
2008. jan. 8. 22:13
Azért ez annyira szemétség! Azért vizessek majdnem háromszor annyit a tápszerért, mert a dokit lefizetik?! Komolyan mondom, néha már hányni tudnék ettől a világtól...
27. gyzsuzska (válaszként erre: 26. - ALLICS)
2008. jan. 8. 19:07
Ez igaz mert mi is szenvedtünk,hogy legyen tejem de nem lett először mi a mildibét kaptuk de nagyon fájt tőlle a pocija.Kértem másikat azt mondta a doki,hogy jó ez mire megtudtam ,hogy a cégtől kapott 1 hűtőt.Vissza mentem és kivertem a dilit és utána kaptuk a humanát azóta semmi baja a fiamnak.És utólag ő is belátta,hogy nem volt az a tápszer jó a fiamnak
26. ALLICS (válaszként erre: 22. - KriZo)
2008. jan. 8. 18:03
A doki azt a fajtát írja fel először akikkel kapcsolatban van,támogatást kap tőlük.
25. gota
2008. jan. 8. 17:31

Jó tudni, h van olcsóbb is!!! Totál felháborító, h nekünk is először a Milupa Aptamilt adták (HA9, aztán, mikor attól szorulása lett, felírták a Bebat. De ha legközelebb megyek tápszert íratni, megmondom, h a Humana-t írja fel! Tekintve, h 50 rugó a TGYÁS-om, marhára nem mindegy, h havi 16 rugót költünk tápra, vagy csak 4-5 ezret!

Amúgy nálunk is állandóan húzza a száját a doki is, meg a védőnő is, h "megint tápszer?" És szerintük náthás is azért lett a gyerekem, mert tápszeres. Nekik köszönhetően az első hónapunk brutálisan rosszul sikerült, mert 1 hónapig szenvedtem, h legyen tejem... és ahelyett, h segítettek, bátorítottak volna, csak idegesítettek. Úgyhogy ne foglalkozzatok az ilyenekkel, mégsem halhat éhen a gyerek, nem?

24. erikpipi (válaszként erre: 5. - 762fb1185b)
2008. jan. 8. 16:55
Az is csak egy bizonyos korig, utána megveheted akárhol.
23. KriZo (válaszként erre: 21. - 11a91585fe)
2008. jan. 8. 16:19
Én nem a támogatásért szültem a fiam.
22. KriZo
2008. jan. 8. 16:17

Sajna nekem is potolnom kelett a tejet. Nekem alapból a BEBA HA -t írta fel a dokinéni. 2000ft felett volt az ára :( . Még szerencs hogy csak potlásnak kellet. Csak azt nem értem miért nem az olcsobbatt irta fel? Jobb a BEBA?

Igy utolag már mindegy. 1 éves a fiam, és már nem iratjuk a tápszert.

2008. jan. 8. 15:43
Uhhhh..de megírnám a véleményemet a miniszterasszonyról meg azokról akikhez tartozik!!!! Szülj gyereket,mert hal ki a magyar,de támogatás náne..Áááá..Bocs,tudom nem az a fórum..
20. dindin19 (válaszként erre: 19. - Anita1974)
2008. jan. 8. 15:41
Ezzel csak az a baj, hogy ez nem két hetes korban derül ki, sőt ha jól tudom két éves kortól veszik a babákat a közgyógy szempontjából "betegnek".
2008. jan. 8. 15:28

Sziasztok.

Sajnos nagyon sokan nem tudják (eleinte én sem),hogy egy tejallergiás gyermeknek jár a közgyógy (amire ingyenes a tápszer),és jár az emelt családi pótlék.Ezt én is jó pár hónap után tudtam meg,addig nagyjából 16 ezer ft volt a havi tápszerköltség.Tehát nem mindegy.

18. Tamara30 (válaszként erre: 9. - Be52089f0e)
2008. jan. 8. 15:07
Jól tudod,fél évig jár a támogatás,utána bármelyik boltban,drogériában megveheted,de teljes áron.
2008. jan. 8. 15:05

Sziasztok!

Mi Humana bébi fittet eszünk 3 hetes kórtól.900gr-os kiszerelésben,receptre 894Ft.Én is meglepőtem,mivel előtte Beba HA-t evett,ami nem ízlett neki,és 600gr 2024Ft volt.Azért van különbség.Nem mindegy,hogy havi 12000Ft-ot fizetek ki,vagy 4000-et.

2008. jan. 8. 15:00
Tápszer sajnos nem ingyenes, női tej (ha van) azt kaphatsz ingyen. A hypoallergén tápszerekre tovább van kedvezmény, 1 évig minimum, ez attól függ, hogy gyerekorvosotok van, vagy falun a háziorvos. A "sima", nem HA tápszerre jár fél évig a kedvezmény.
2008. jan. 8. 14:52

Sziasztok!

Mi is a milumil HA sartot vesszük. Én nem is tudtam, hogy van olcsóbb is. Nekünk alapból ezt írták fel. De így legalább tényleg nem alergiás. Szerencsére nálunk nem húzza a száját a dokinéni, nem is lenne jogos, hisz négy hétig próbálkoztam hátha megindul a tejem, de sajna nem így lett. Persze ezt azok a nők akiknek van teje hitetlenkedve olvassák. Miért is?

2008. jan. 8. 13:43

Sziasztok,


a nagylányom tejallergiában szenvedett tavaly nyárig-hosszú diéta után- kinőtte. emiatt a fiamnál alap volt hogy a tápija HA-s legyen (milumil HA). nekünk 3 éves korig írja fel a dokinénink. mondjuk eléggé felháborodnék, ha ő szájhúzgálva írná fel!!!! ne is hagyjátok. elég annyit mondani, hogy pl. a családban sok allergiás-pl. táplálékallergiás-gyerek van és mondjuk te asztmás voltál gyerekkorodban. 3 éves korig igenis köteles felírni. az más kérdés, hogy iszonyat ára van, nem 1000 hanem kb 2000 Ft egy adag, asszem 400 gr és ez jó heti adag, napi 2 étkezésre. de reci nélkül nem lehet kapni, így vagy adod a tehéntejfehérjében gazdag tápot, vagy kiharcolod a dokinál...ingyé semmi sincs-tudomásom szerint.

üdv

monyó

13. ALLICS
2008. jan. 8. 13:42
Ja a mai világban már semmi nincs ingyen:((
12. gyzsuzska (válaszként erre: 9. - Be52089f0e)
2008. jan. 8. 12:59
Én pont ma kérdeztem meg a dokinkat van amit 6hónapos korig kapsz receptre és van amit 1évse korig
2008. jan. 8. 12:50
A Hipoallergén tápszer nagyon drága sajnos az én kisfiam is tápszeres mi a Humana beby fit 1-et eszi ebből receptre 1doboz majdnem 1000ft de ezt egy éves korig felírhatják mert sok van amit csak 6hónapos korig kapsz receptre
2008. jan. 8. 12:50

Szia!

Nekem a nagyobbik fiam volt tápszeres, és úgy kellett feliratni először ugye hipoallergent kapnak.Úgy emlékszem,hogy a kicsi 5 hónapos koráig írta fel a doktornő.De eléggé szokott nyavajogni,hogy megint tápszer kell???Én a védőnővel szoktam felirattatni,hogy ne engem cseszegessen...Merthogy szoptatni kell..Ez így is van ha van tej de ha egyszer nincs...A második fiam szerencsére szopott 2,5 éves koráig, így a tápszer kimaradt.De a popsikrém a k vitamin a d vitamin minden fizetős sajna,és ugye nem is olcsóak..De hát ez van...

9. be52089f0e (válaszként erre: 3. - Eracica)
2008. jan. 8. 12:49
Biztos hogy 1 éves korig? Nekem fél évig adták a kedvezményt.:(
2008. jan. 8. 12:46
Milyen jó is volna, ha legalább a tápszer ingyen lenne! Azt hiszem, azt nem érjük meg!
7. virgilius (válaszként erre: 5. - 762fb1185b)
2008. jan. 8. 12:34
Így van.
2008. jan. 8. 12:11

sajna ma már semmi nincs ingyen!:(

A tápszer is pénzbe kerül de ha orvos írja fel akkor sokkal olcsóbb mint recept nélkül!:)

5. 762fb1185b (válaszként erre: 4. - Virgilius)
2008. jan. 8. 12:09
Igen,de ha jól tudom az recept köteles!
4. virgilius (válaszként erre: 2. - 762fb1185b)
2008. jan. 8. 12:08

Az anyatej van ingyen. :)

Tápszerből a hipoallergénekre van kedvezmény, a simákra talán még az sem.

2008. jan. 8. 12:06
A tápszerre kedvezményt kapsz, ha jól tudom "csak" feleannyit fizetsz érte 1 éves korig.
2008. jan. 8. 12:04
Dehogy jár!!!Orvosi ellátás az jár ingyen,semmi más,úgytudom!Nekem 6-hónapos a kisfiam,mondjuk anyatejes,de a barátnőmé tápszeres és fizetős!Nem is akármennyi,jó drága,úgyhogy szoptassad ha tudod!
2008. jan. 8. 12:01
2 hetes a kisbabám, és nem vagyok vele tisztában, hogy mik azok a dolgok amik ingyenesen megilletnek minket? Például tápszer jár ingyen?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook