Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hetes a kisbabám, és nem vagyok vele tisztában, hogy mik azok a dolgok amik ingyenesen megilletnek minket? Például tápszer jár ingyen? fórum

2 hetes a kisbabám, és nem vagyok vele tisztában, hogy mik azok a dolgok amik ingyenesen megilletnek minket? Például tápszer jár ingyen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. aug. 28. 20:18
Nekünk a dokinéni már akkor írt fel tápszert, amikor hazajöttünk a kórházból, hogy "hátha kell". Mondjuk 3 hónapig tudtam szoptatni, de ott volt a szekrényben a tápszer, így amikor már nem tudtam mit csinálni az éhesen ordító gyerekkel, és hétvége volt és éjjel. De nekünk nem HA-tápszert írtak fel elsőre sem, simán a BEBA1-et. Azt is kapta a fiam hat hónapos koráig, amíg receptre kaptuk. De az egyes amúgy is hat hónapos korig jó, a ketteseket meg már recept nélkül adják, így ugye nincs rá támogatás. De ingyen nem adnak semmit. Vagyis de, az anyatejet, de az nem jár mindenkinek. Kis súlyú és/vagy koraszülött babáknak írják általában receptre, és az ingyen van.
2008. aug. 28. 18:33

Bár már nem kicsi a gyerekem-8éves-de azért ugye nem baj, hogy írok ide?

Szinte az első pillanattól tápszeres baba volt, mert a császár után sokáig nem jött meg a tejem, aztán már ő nem volt hajlandó szopni, hiszen hozzászokott a cumisüveghez. Fejtem, etettem, aztán egy betegség miatt abba kellett ahgynom a fejést. Így három hetesen végleg tápszeres lett a kisfiam. Sokan riogattak, hogy majd allergiás vagy kövér, beteges lesz. Efgyik sem igaz szerencsére. Stramm, 140 cm-es kis fickó, aki évente egyszer, max. kétszer beteg. Szóval felnőtt rendesen tápszeren is:-)

2008. máj. 29. 17:28
Sajnos a tápszert nem kapod meg ingyen!!
56. madul
2008. márc. 26. 20:53

Sziasztok!

Én 3 hónapig szoptattam több-kevesebb sikerrel, tápszerrel pótoltam. Az első 1-2 hónapban szenvedtem mint a kutya, alig volt tejem, de a dokinő azt mondta hogy próbálgassam, meg fejjem mindig, hátha! Na a gyerkőcöm éjjel nappal sírt,meg én is. Éhes volt a drága. Mérlegem nem volt, úgyhogy azt sem tudtam , eszik -e eleget? Akkor kaptunk tápszert, mikor a doki is látta hogy nem hízik a gyerek. Milumil HA a mi megmentőnk. Most másfél éves elmúlt a kisfiam, nincs allergiája , sem más betegsége, Okos ügyes és imádnivaló. Ja, 1éves korától sima tejet iszik!

Bocsi, egy kicsit hosszúra sikeredett! :D

55. 1eb84e4bad (válaszként erre: 47. - Gota)
2008. márc. 26. 20:03
Ez undorító, komolyan mondom! Hány gyerek nő fel tápszeren! És teljesen normális baba lesz belőle! A mai tápszeres kiegészítés már nem ugyanaz, mint régen a vízzel higított tehéntej! Ezek le vannak maradva!!!!
54. 1eb84e4bad (válaszként erre: 28. - Gota)
2008. márc. 26. 19:59
Ez minden más, recept nélkül kapható gyógyszerrel is így van... Csak nézd meg, opl. a körzeti dokinál hány Logos bögre, toll atb van... Nem véletlenül kapják ezeket sem, és ezek csak kisebb tételek.
53. 1eb84e4bad (válaszként erre: 25. - Gota)
2008. márc. 26. 19:57
Ez nagoyn durva, az iylenekkel nem is tudom mit kéne csinálni, komolyan mondom... Való az ilyen dokinak vagy védőnőnek?
52. gyzsuzska (válaszként erre: 51. - 2577cdcc12)
2008. febr. 20. 16:06
Tudod én mindent megtettem azért,hogy legyen tejem,de sajna 30ml-nél nem volt több.Még cumisüvegünk se volt annyira akartam.De ha valaki leadja a tejet az úgy adja,mintha a saját gyerekének adná!Én írigyelem azokat akiknek sok tejük van!Én is eljártam házhoz a tejért de nem volt hajlandó friss tejet adni,csak fagyasztottat amit a gyerekem folyton kihányt.Sajnos így maradt a tápszer.Szerintem senki nem hányatná a babáját.
2008. febr. 19. 12:10
Szívesen képviselem a másik oldalt, akinek annyi teje volt, hogy miután megszoptattam a fiamat, fél óra múlva már szabályosan spriccel, éjjel meg gyakorlatilag tejben aludtam, az én időmben még kijártak az anyatejért, és még így is napi 1 litert!!! adtam le. Hát tudjátok, irigyeltem azt, akinek nincs. Ja és ha nem fejtem le, akkor becsomosodott, ami annyira veszélyes, hogy ha 2 napon belül nem múlik el az adott (méregerős) gyógyszertől), akkor műtik. Nem szültem többet, de ha mégis egyszer megtenném, nem szoptatnám, mert nekem ez valami borzalom volt!
50. kathlee (válaszként erre: 49. - Luca2007)
2008. febr. 6. 18:45

Szia!


Mi is tápszeresek vagyunk, és mi is mikróban melegítjük. Szerintem lehet, csak sokan azért mondják, hogy ne mikróban, mert nem egyenletesen melegít. De ha összerázod melegítés után kizárt, hogy hideg vagy túl meleg legyen.

2008. febr. 6. 17:49

Az én babám is tápszert eszik, mert sajna nekem sem volt elég tejcim, bár lelkesen fejtem 2 hónapig, de nem sok éretelme volt (féórás fejésre kijött 30-40 ml), és rengeteg időt elvélt, tiszta ideg voltem.

Most Jana babavízzel készítjük a tápszert és mikróban melegítjük. Már ezzel is többen hozták a frászt rám. Tudja-e valaki, hogy azt tényleg szabad mikróban melegíteni vagy inkább a gázon melegítsem? (aezt a babavizet nem kell felforralni, a csapivíz nálunk meg förtelmes-felforraltam és tiszta vízkő lett az edény). Előre is köszi a választ.

48. gyzsuzska (válaszként erre: 47. - Gota)
2008. jan. 30. 21:50
Igen szerintem egy anyának nagyon rossz érzés ha nincs elég teje.Én nagyon szerettem volna szoptatni még cumisüvegünk se volt,de sajnos nem tudtam.Teljesen kivoltam bukva.De régen is felnőttek a tápszeres babák is.Most már sokkal jobbak vannak.Szerencsére nekem nagyon jó a védőnőm ő vígasztalt.
47. gota (válaszként erre: 45. - Gyzsuzska)
2008. jan. 30. 15:54

Azért mostanában akkora hisztériát csinálnak ebből az anyatej dologból!!! Én tudom, hogy az lenne a legjobb, de nekem sem volt... És ez totál a csecsemősök hibája volt, mert a 3 nap alatt, amíg a kórházban voltunk, a gyerek végig aludt és nem szopott. (Pedig mindenkinek könyörögtem, h segítsenek, mert ez nem normális.)

A lényeg az, h így egyáltalán nem indult meg a tejem, amikor meg már evett volna a gyerek, akkor meg nem volt elég tejem. Úgyhogy tápszert adtunk mellé. Hát ne tudjátok meg, h a védőnőtől az orvoson át a gyógyszerészig milyen lekezelő volt mindenki, amiért nem volt elég a tejem! És ezen a mai napig annyira fel vagyok háborodva!!!

46. win (válaszként erre: 44. - Gyzsuzska)
2008. jan. 14. 15:43
Ezért írtam, hogy valóban lehetséges, hogy nem friss volt a tej. Én nem állítom, hogy az volt.
45. gyzsuzska (válaszként erre: 39. - ALLICS)
2008. jan. 14. 15:15
Igen tudom csak az én anyóssom védőnő volt régen és mikor kiderült,hogy nagyon kevés a tejem a kórházba nekem esett,hogy a babának anyatej kell.Amibe igaza is van de ha nincs!És én a terhességet szinte végig feküdtem a végén a kórházba 7hetet voltam a szülés császárral történt az indítás miatt.Aműtőbe össze szedtem 1colit amitől a sebem szétnyílt és folyt és lázas voltam több mint egyhónapig jártam vissza kezelésre.Szóval nagyon kivoltam és mikor neked esnek ilyen állapotba akkor próbálsz keresni, a drnőnk azt mondta,hogy nagyon megbízható akitől hozzuk a tejet.
44. gyzsuzska (válaszként erre: 42. - Win)
2008. jan. 14. 15:00
Ezt én is tudom de ha össze ráztam se lett az állaga jó és ezen nem volt zsíros rész,és a gyerekem kihányta.Akkor inkább a tápszert adom neki amit nem hány ki.
43. ALLICS (válaszként erre: 41. - Titi 85)
2008. jan. 14. 14:24
Igen a doki írta fel,de kérjed hogy neked márpedig ilyet írjon.Mert különbem úgyis azt írja fel ahová érdekek kötik.De ezt már írtam.
42. win (válaszként erre: 33. - Gyzsuzska)
2008. jan. 14. 12:14

Nem állítom, hogy minden tökéletes volt, mert lehet, hogy valóban nem friss tejet kaptál.

De amit leírtál a fagyasztott anyatejről, az teljesen normális.

Némi idő után, a teljesen frissen lefejt, és azonnal hűtőbe állított anyatej 3 részre válik: alul egészen vizes, majdnem áttetsző rész van, felette a sűrűbb fehér rész, a tetején pedig az enyhén sárgás, legzsírosabb része. Ha kiolvad, akkor a zsírosabb része valóban túrósnak tűnik, de össze kell rázni és teljesen egynemű, fogyasztható, jó minőségű tej lesz belőle.

41. titi 85 (válaszként erre: 40. - ALLICS)
2008. jan. 13. 19:59
es ezt a doki irja fel
40. ALLICS (válaszként erre: 38. - Titi 85)
2008. jan. 13. 19:32
Mi Nutrilont Premiumot veszünk egy doboz kb 750 Ft-ba kerül 900g-os kiszerelés.
39. ALLICS (válaszként erre: 33. - Gyzsuzska)
2008. jan. 13. 19:30
Nekünk azt mondták a SOTE-ban,hogy a mai világban már nem érdemes anyatejet venni,inkább tápszert.Én egyébként sem adnám a gyerekemnek más tejét,ki tudja milyen, mit eszik,dohányzik,iszik....
2008. jan. 13. 19:28

hat mi is tapszerezunk es egy honapba tobb mint 10 adunk le a penztarnal.

letezik olcsob?

2008. jan. 13. 16:05
Az én lányom már két éves és volt egy pár hét amíg tápszereztünk jó pénzért. Akkor került 3000 ft-ba kb 1,5 heti adag
36. gota (válaszként erre: 33. - Gyzsuzska)
2008. jan. 13. 14:18
Fú, ez tök durva! Akkor már inkább ad az ember tápszert, nem igaz? Az ilyen biztosan csak a pénzért adja az anyatejet, de minek?
35. Tamara30 (válaszként erre: 34. - Kathlee)
2008. jan. 12. 10:07
Az első hat hétben az anyai hormonok okozzák általában a piros kis pöttyöket,ami szép lassan kiürül,és elmúlik.Nekünk is volt,és ő is a második héttől tápszeres.Mi Humana bébi fittet eszünk.
2008. jan. 11. 10:29

Sziasztok!

Ha a kislányom az első egy héten kapott anyatejet, mert akkor még volt mit fejnem, akkor lehet tejallergiás? Abban az egy hétben nem láttam rajta kiütéseket. Azért kérdezem, mert mi HA-s tápszert kapunk, és esetleg iratnék fel simát.

2008. jan. 9. 12:50
A Humana nem HA de nekünk bevált.Először próbálkoztunk anyatejet hordani de fagyasztottat kaptunk,mikor kiolvadt a teteje olyan lett mint a túró az alja tiszta vízes volt,a gyerekem mindíg kihányta.Mikor szóltam az anyukának nemelehetne frisset kapnunk nemet mondott.Ami itt volt nállunk vissza vittem neki de már le volt számlázva azt mondta dobjam ki.Kérdeztem mért mert az ő gyerekének nem adja oda.Előtte azt mondta az ő gyereke is kap fagyasztottat.Ebből én arra a következtetésre jutottam,hogy vizezi a tejet,mert egynapi dátummal én 4db 2dl üveg tejet kaptam.Ha valakinek van annyi teje akkor a másik babának is rendeset adjon vagy ne adjon semmit!
32. 11a91585fe (válaszként erre: 23. - KriZo)
2008. jan. 9. 09:43
(uhhhhh)
2008. jan. 9. 09:42
30. gota
2008. jan. 8. 22:14
Figyu, a Humana is HA? Mert csak akkor kérem azt a dokitól, ha az is hipoallergén...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook