Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 2 hét után már lehet óvszer nélkül szexelni? fórum

2 hét után már lehet óvszer nélkül szexelni? (beszélgetős fórum)


13. Ayse Ashlyn (válaszként erre: 3. - Csgybzs)
2017. máj. 30. 21:42
Nem rossz ötlet,valahogy dönteni kell!
2017. máj. 23. 19:26

Altalaban az osszes fogamzasgatlot a mensi elso napjan kell elkezdeni szedni, es minden nap lehetoleg ugyanazon idopontban. Lehet kezdeni a ciklus masodij harmadik negyedik napjan de akkor egy het utan nyujt vedettseget. Nekem mi dig igy hasznalt is. Betegtajekoztatoban ami benne van azt kovesd...az a franko. Doki valszeg el is mondta...ha figueltel ra akkor nem kell forum sem hozza.

Remelem segitettem.

11. Sirga (válaszként erre: 3. - Csgybzs)
2017. máj. 23. 16:14
:D Barátnőm évek óta szedett fogamzásgátlót. A szokásos rutinvizsgálaton szólt neki a doki, hogy talán abba kéne hagynia, mert 15 hetes terhes. Most volt 4 éves a lánya.
10. szafaripók (válaszként erre: 1. - Anna1313)
2017. máj. 23. 13:27

A megszakítás nem védekezés. Szóval ha csak azzal "védekeztek", akkor akár felesleges is lehet...

De egyébként miért nem tudtok várni még két hetet?

2017. máj. 23. 13:08

Beírtad a keresőbe, hogy van e már ilyen fórum? Mert kb 1 hete majdnem ugyanezt kérdezte valaki.


Amúgy én 1 hónapot várnék.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Anna1313)
2017. máj. 23. 13:06

Nem tudom hallottál-e olyanról, hogy tabletta mellett is teherbe eshet valaki, ha évekig szedte előtte, vagy spirál, de még, ha elkötik a petevezetéket akkor IS megeshet.

Ha megtartanád a babát szívesen, ha mégis "baleset" történne, akkor hajrá ne védekezzetek tovább óvszerrel és megszakítással sem!

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Helenbereg)
2017. máj. 23. 13:01
Dettó. :)
6. b3c1f394a2 (válaszként erre: 1. - Anna1313)
2017. máj. 23. 12:17
Bármilyen fogamzásgátlót kezdesz el szedni, az első 3 hétben kell egyéb módszerrel (óvszer) védekezni. Ezt nőgyógyász mondta.
2017. máj. 23. 12:06
Benem felmerült a kisördög, hogy egy régi fórumdömpingező tiszta lappal akar indulni. :) :) Bocsánat, ha tévedtem.
2017. máj. 23. 11:35
Miért gondolod, hogy két hét már éppen elegendő idő arra, hogy a tabletta kifejtse a hatását? Ez pont nagyjából az ovuláció időpontja. Tehát előtte, a mensi alatt, és közvetlenül utána amúgy sem lehet teherbe esni (a naptármódszer szerint, de az ördög nem alszik). A következő mensi előtti héten úgyszintén nem. Minden hónapban csak pár napig van lehetőség arra, hogy a petesejt megtermékenyüljön. Tehát a tabletta vagy hat az első naptól, így már az első hónapban, vagyis pont két hétnél nincs érett petesejted, vagy ennyi idő még nem elég neki, és akkor nem az számít, hogy egy, kettő, vagy három hét alatt már elég tablettát vettél be, mert peteérés minden ciklusban csak egyszer van. Remélem érthető, amit írtam. Szerintem ha aktív nemi életet élsz, legalább alapszinten nézz utána a saját tested működésének, mert a végén még meglepetés ér.
2017. máj. 23. 11:18

Ami rá van írva a tájékoztatóra, az működik is. Amúgy sosem értettem, ha valaki parázik, miből tart még egy-két hét kiegészítő védekezés? Akkora kínszenvedés, hogy fórumot kell róla kiírni, hogy ki kell-e bírni?

És ha Mariska azt mondja nyugodtan sze.xeljetek, Józsika meg azt, hogy csak megszakítással mellé, akkor pénzérmét dobtok fel?

2017. máj. 23. 11:16
Én annó kivártam az egy hónapot, szerintem az a biztos. Egyik ismerősöm 2 hete szedte a tabit, amikor úgy gondolta már kellően véd ... már iskolás a gyereke. Szóval ha biztosra akarsz menni várjál még szerintem.
2017. máj. 23. 11:14
2 hete szedem a fogamzásgátló tablettát, ami elvileg az első naptól véd,ami kicsit hihetetlen számomra, de valószínűleg így van. Szerintetek biztonságos lesz így? Alkalmazzunk mellette megszakításos "védekezést"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook