Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 2 hét múlva kezdek mint kozmetikus. Szerintetek mire figyeljetek oda? fórum

2 hét múlva kezdek mint kozmetikus. Szerintetek mire figyeljetek oda? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 29. 18:45
Ma összeírtam/számoltam hogy rögtön kezdéshez mi kellene, hogy tisztába legyek a dolgokkal. 40 ezer az anyag, és 90 a gép, bár abba nem tudom hogy érdemes-e egyből bele ugrani (UH és vasaló)...? Mi a véleményetek a LYL termékekről?
2010. nov. 29. 18:42
van itt valaki, lányok?
2010. nov. 28. 22:29
Szerintem nem jelenthet be csak úgy,mert nincs végzettséged.Egyébként megértem,hogy miért szeretnéd,de azért picit veszélyesnek tartom.Már abba is beleköthetnek ellenőrzésnél,ha hamarabb veszed el a pénzt,minthogy odaadd a számlát!
31. babszibobó (válaszként erre: 24. - Odett89)
2010. nov. 28. 22:25
Már NEM, rég végeztem :-)
2010. nov. 28. 22:22
Jó éjt Mindenkinek!
29. Odett89 (válaszként erre: 28. - Katinkaboszi)
2010. nov. 28. 22:22
Elgondolkodtató. Egyébként tervezem, hogy ha elkezdek dolgozni leteszem. Teljesen értelmetlen,és a egy vagyon :S Köszi a tanácsokat!:)
28. Katinkaboszi (válaszként erre: 18. - Odett89)
2010. nov. 28. 22:20

arra nagyon vigyázz, hogy az ablakon és az ajtón ne lehessen belátni a kozmiba, feltétlenül tegyetek fel függönyöket, ha más nincs is.


Arra vigyázz, hogy illat és színezékmentes kozmetikumokkal dolgozz, attól senkinek nem lehet baja és készülj fel arra is, hogy lesznek akik a Te általad készített termékhez ragaszkodnak, jobban bíznak benne, mint a vásárolt bolti készítményekben.


Minél előbb szokj le a cigiről, egyébként sem egészséges, de évek alatt sajnos összegyűlik a szervezetedben és akár akarod, akár nem, szabályosan a bőröd is kiadja magából a cigi szakot :(

van olyan vendég, aki ezért hagyja ott a kozmetikusát, bármennyire meg van vele elégedve.

2010. nov. 28. 22:19
jó ötlet, köszi :) megemlítem a tulajnak!
2010. nov. 28. 22:18

Holnap korán kell kelnem :S Köszönöm az összes eddigi hozzászólást, remélem holnap is tudunk beszélgetni. Szép álmokat Mindenkinek!

Sziasztok!

25. t.Ili (válaszként erre: 23. - Odett89)
2010. nov. 28. 22:18

Talán,ha nem kérnél pénzt a munkádért,és előre megmondod,hogy tanuló vagy!

Vagy a fodrász,vagy a tulaj is bejelenthet,asszem kb.1000 ft a napi fizetni való.

24. Odett89 (válaszként erre: 21. - Babszibobó)
2010. nov. 28. 22:15
:) csak nem odajársz? :)
2010. nov. 28. 22:15
Lényegében igen. :( De annyira szeretnék már dolgozni, és attól félek, hogy ha ezt most visszautasítom és fel kell vennie mást. Ha pedig felvesz mást, akkor az én kedvemért nem fogja kirúgni júniusba...
22. Cippora (válaszként erre: 15. - Odett89)
2010. nov. 28. 22:07
Akkor tulajdonképpen végzettség és számlaképesség nélkül dolgoznál?Azért ez így elég necces neked is,meg a szalon tulajának is.
21. babszibobó (válaszként erre: 19. - Odett89)
2010. nov. 28. 22:05
ÓÓÓ, Jó SULI :-)
20. Bucóka20 (válaszként erre: 19. - Odett89)
2010. nov. 28. 22:05
Aham.Csak azért kérdeztem,mert én is kozmetikus tanuló vagyok,csak én Egerbe (amúgy barcikai vagyok)...vannak miskolci gyakszis társaim is.
19. Odett89 (válaszként erre: 17. - Bucóka20)
2010. nov. 28. 22:03
Szemerébe járok Miskolcon.
2010. nov. 28. 22:01

A szalon nagyon szép, viszont a kozmetikát egy vékony fal választja el a fodrászattól. Szerencsére a gyantázóm, székem, gőzölő, lámpa stb már megvannak. Régóta dolgozok itthon önállóan, így némi tapasztalatom van, bár az nem sok :S Itthon csak Ilcsi termékekkel dolgozom, most újítottam be próbaképpen az Anesi-ből és a Balsam Labor-ból.

A dohányzás kicsit problémás, de munka közben sosem cigizem, csak utána. Nem vagyok nagy dohányos így simán kibírom reggeltől délutánig.

17. Bucóka20 (válaszként erre: 15. - Odett89)
2010. nov. 28. 21:58

Miskolcra jársz suliba?

Ha igen melyikbe?(ha szabad tudni:)

2010. nov. 28. 21:56

Előttem szólok még hozzátettek sok fontos apróságot.


Mellesleg kitartást,mert neked is fel kell vértezned magad,az állandóan csacsogó,kiteregető energiavámpírok ellen.


Én néha a fodrásznál lenullázódok energetikailag,mert annyi energiavámpír jár ilyen helyekre.


De ami engem is zavar,ha a szalonnak nincs meg az intimitása,netán átjárnak a kozmetikuson.

2010. nov. 28. 21:55

Köszi a hozzászólásokat! Aranyosak vagytok!

Kicsit érdekes helyzetben vagyok, ugyanis még nem végeztem. A párom legjobb barátja vette át egy jól menő szépségszalon vezetését, és odakeresnek kozmetikust. A srác egyből szólt, hogy rám gondolt. Én majd kiugrottam a bőrömből örömömbe, de sajnos ki kellett ábrándítani őt is és magamat is, ugyanis csak júni elején leszek "igazi" kozmetikus. A srác kicsit el volt kenődve, mert a fodrásztól sokan érdeklődnek hogy mikor lesz már kozmetikus. Úgy egyeztünk meg, hogy mivel a szombatjaim szabadok, ezért heti egyszer, szombatonként bejárnék dolgozni. Aztán ha június elején végzek, már mehet "rendesen". (ezt végül is azért tartom jónak, mert addigra fel tudom mérni, hogy megéri ott lenni, mire van igény stb...) Tehát nagyon nagyon kezdő vagyok még, bár a mesterem szerint ügyesen dolgozok, elégedettek velem a vendégek, legalábbis a borravalóból ezt szűröm le.

2010. nov. 28. 21:51
kéz és száj ne legyen szagos:-)
2010. nov. 28. 21:43

Elsőnek azt figyeld meg, hogy egy bizonyos vendég hány percet igényel.

Azt írd fel magadnak, hogy a későbbi időbeosztásodban segítséged legyen.

A tisztaságra feltétlenül figyelj oda, mert bárki bármilyen, de ha állott szagú dolgok veszik körül, nem friss és üde kendők, akkor nem szeret majd odajárni.

Figyelni kell a bőr típusára, mert sajnos vannak akik általánosítanak, a zsíros bőr is lehet felületi vízhiányos és akkor más kezelést igényel.

Akinek túl mitesszeres a bőre, azt igyekezz rábeszélni a hétvégi, pénteki kezelésekre, hogy lehetőleg a bőre megpihenhessen mire iskolába, dolgozni megy.

Próbálj meg kedves lenni mindenkivel, hiszen a vendégekből élsz, még akkor is, ha nem szimpatikus, ki tudja miért lesz valaki olyan, amilyen.


Igen, valaki említette, a halk zene, ez nagyon fontos és lehetőleg minden korosztályt kielégítsen, már amennyiben ez lehetséges. Ha nincs más, jó a rádió is. tv-t nem ajánlom.


sok sikert és kitartást a munkádhoz :)

2010. nov. 28. 21:41

Aki kozmetikus és van kedve beszélgetni, az jelentkezzen a Kozmetikusok klubjába és beszélgessünk:)) Zártkörű!


Egyébként az előttem szólók szinte mindent elmondtak.

Én még annyit hozzátennék, hogy ha van lehetőséged, akkor külön helyiségben dolgozzál, engem pl nagyon zavar, ha a fodrász hajszárítója áthallatszik (pedig én dolgozom, nem pedig vendégként pihenek).

Egyszerre csak egy vendég, szerintem ez nagyon fontos!

2010. nov. 28. 21:40

Nálam mindig volt zene, kifejezetten relax zenék :-)Szépen halkan és a világítást is lehetett szabályozni...


Volt egy cukorkás tálam és télen, ha hosszabb kezelést csináltam, volt bent vízforralóm és teával kínáltam őket, nyáron hűtött ásványvíz és jó sok egyszer használatos műanyag pohár :-)

2010. nov. 28. 21:38
Allergiára...
2010. nov. 28. 21:36

Szakmai szempontból: nagyon nagy igény van a Ránckezelésekre, néha a vendég jobban tudja mi az új "trend", mint a Kozmetikus, így mindig legyél képben, pl: új hatóanyagok, módszerek.

Amit csak tudsz sajátíts el, pl új masszázsok, fogások, vagy eszközök használata (Szépítész, Beauty Forum)!

Elektrokozmetikai szempontból, az UH nagyon jónak számít, nagyon szeretik és jobb, mint az iontoforézis, hisz az UH-nak kevesebb a kontraindikációja!

A Testkezelések szintén nagy teret kaptak és néha az egyszerűbbek sokkal hatékonyabbak és sokkal jobban szeretik a vendégek, mint az újabb gépigényes dolgokat, ráadásul azok sok pénztárcának nem megfelelőek!:-):-(


Tudd melyik vendég igényli a a beszélgetést és melyik vágyik arra, hogy csönd és nyugi legyen!

Van aki úgy érzi mintha "pszichológusnál" lenne és csak mondja és esetleg támaszt vár, van aki szimplán beszélgetésre vágyik....


Mindig legyél naprakész...


Sose mutasd ki, ha épp rossz hangulatban vagy...bár idővel a rendszeres vendégekkel nagyon jó kapcsolat alakulhat ki...


a kezed tényleg fontos, nem szeretik ha bagós stb...


Telefon, arra mindig figyelj hogy néma legyen!!!

2010. nov. 28. 21:33

Szerintem a tisztaság a kozmetikában és a kozmetikuson alap elvárás.Alapos fertőtlenítés minden kezelés után.

Ha dohányzol,akkor minden cigi után fertőtlenítős,illatos kéztörlő használata.

Pontosság,új termékek (ajánlása),nem szabad kibeszélni a vendégeket.1x-re csak 1 vendég.És a vendég az első.:)

2010. nov. 28. 21:33
Én azt szeretem, ha a kozmetikus ill. a fodrász nem beszél annyit feleslegesen, sajnos a fodrászom nagyon lefáraszt mindig a folyamatos szórakoztatásával, azt hiszi, kötelező:( A kozmetikus, ha masszírozza az arcom, maradjon csendben, szóljon halk, kellemes zene. Ja és figyelj a pontos időbeosztásra, pl. ne torlódjanak a vendégek.
2010. nov. 28. 21:32
Legyél ápolt,kedves,és ami nem utolsó legyél alapos!Én voltam egy kezdö kozmetikusnál,kifizettem xezer forintot,és majdnem ugyan olyan miteszeresen jöttem haza,mint ahogy bementem.Másnap a párom tökéletesen kitisztitotta,amit állitólag már nem lehetett kinyomni.(Nem gyulladt be a párom nyomkodásától ,van tehetsége.)Legyél alapos,illetve ne fájjon.
5. t.Ili (válaszként erre: 2. - C45a97b7cb)
2010. nov. 28. 21:31

Vagy a szája!:))

Tényleg legyen cukorkád a vendégnek is!

Mert Te is elájulhatsz némely vendég szájszagától!)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook