Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 gyerekes Anyukák, segítsetek gondolkodni, kérlek! fórum

2 gyerekes Anyukák, segítsetek gondolkodni, kérlek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
741. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 740. - Catswd)
2012. máj. 18. 15:00
én ezért mentem vissza dolgozni a kicsi másfél éves korában.mert vagy ha most nem vesznek vissza, akkor utána csak a gyes marad, ami nem túl sok, vagy a fizum, ami visznt ennél több:)
740. catswd (válaszként erre: 737. - M0ncsa)
2012. máj. 18. 14:33

Moncsa: "Nade, azt tovabbra sem ertem, miert kell a fizetest elkolteni mind." - hát... mert pl. különben nincs csipsz vagy kóla... :)

úgyértem- ha anyu már csak a gyest kapja (2 év a gyed ugye), akkor azért karcsú is tud lenni a havi nettó a gyerek harmadik életévében ugye, és pont akkora meg már kell neki néha kinder pingvin meg autós csipsz... Azaz mindig nem mondhatod, hogy nem veszel neki semmit amit ő kér....

739. M0ncsa (válaszként erre: 738. - Csgybzs)
2012. máj. 18. 13:53

LOL


Most nagyon rohogok, mert nalunk pontosan ugyanez a felallas. Neha meg kergetozunk is egy kicsit a chipsszel (Moncsa) meg a csokival (Zuram) a bevasarlokocsi korul :)))


De! Probald csak elvenni tole a kocsit. Katasztrofa.

738. csgybzs (válaszként erre: 737. - M0ncsa)
2012. máj. 18. 13:48
Ne hidd! Az én uram bevásárlásnál tologatja a kocsit, én meg sétálok a listámmal és dobálom be a cuccokat, amíg ő mazsolázik.... persze a kasszánál ha nem figyelek mindig van jó pár nem tervezett cucc... imád vásárolni.... :)
737. M0ncsa (válaszként erre: 735. - Catswd)
2012. máj. 18. 13:42

Hat, mar csodalkoztam is :)

Nade, azt tovabbra sem ertem, miert kell a fizetest elkolteni mind. Nem rad gondolok, gyakran talalkoztam ezzel a problemaval.

A konyvelom pl., kotott eletbiztositast. Mondtam, neki, h sztem egy jo nagy lehuzas az egesz. Azt felelte, hogy tudja, de maskepp keptelen sporolni, az egesz fizujat elkolti (pedig nem keres rosszul). A biztositasba meg szepen befizeti a havi 50 eurojat, es az a penz onnantol nincs.

Na ilyenekre gondolok, ezt sosem fogom megerteni, nekem nem voltak ezzel gondjaim soha :) De igen, letezo, sot, igen gyakori dolog (es foleg nokre jellemzo, khm khm :D)

736. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 735. - Catswd)
2012. máj. 18. 13:36
igen. háttér nélkül nehéz. bármi hirtelen költség felmerülhet, akár a gyerekkel kapcsolatban, jó ha van mihez nyúlni
735. catswd
2012. máj. 18. 13:33

Ja,a "mindent elkölt" a család -azt én is csak a havi fizetésre értettem....


a "háttér" persze hogy meg kell legyen - párszáz a számlán vagy párna alatt (ami feltehetően még az első gyerek előtt összegyűlt és amihez ha hozzá kell nyúlni, akkor a következő nyári munkán vagy nagyszülők karácsonyra pénzt küldenek 600kisautó helyett esetén, visszarakni :)

734. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 733. - Csgybzs)
2012. máj. 18. 13:26
még így is csodaszülőknek számítunk hogy havonta több mint 5000-et félre tudunk tenni. (néha 10-et ) a gyerekek nyári táborára, és karácsony, szülinapi ajándékra. tábor kell. dolgozunk. nem tudjuk őket hova tenni. de ha lenne még egy harmadik gyerek, nem tudnánk megtenni.viszont ugyanúgy el kéne helyezni őket nyáron,ugyanúgy kéne ajándék stb..
733. csgybzs (válaszként erre: 729. - M0ncsa)
2012. máj. 18. 13:23
Így-így... erős félelmeim lennének, ha nem lenne tartalék....
732. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 730. - M0ncsa)
2012. máj. 18. 13:22
nálam már most kifizetődik hogy a most 3.-os gyereknek inkább megvettem mindenből a jobbat.pl ott az iskolatáska. nekem elsőben 12 ezer volt,és tuti még szerintem 5.-ik, 6.-ig táska marad. de még a mai napig semmi baja.tolltartó dettó.de lehet hogy ha megvettem volna a kínai iskolatáskát olcsón, már azóta lehet a 4.-et nyúzná.
731. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 729. - M0ncsa)
2012. máj. 18. 13:20
ez így van.
730. M0ncsa (válaszként erre: 728. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 18. 13:19

Bizony :) Suliban kezdodnek a komoly koltsegek.


Van az angoloknak egy jo mondasa, miszerint "Nem vagyok olyan gazdag, hogy olcso dolgokat vasaroljak." Ez milyen igaz!

729. M0ncsa (válaszként erre: 727. - Catswd)
2012. máj. 18. 13:18

Latod, mar csaladi kassza temajaban is mindenki maskent gondolkodik :) En pl. akkor voltam nyugodt, ha volt kb. (forintban) 250.000-300.000 a szamlamon (mmint amihez nem kellett hozzanyulni). A ferjem meg rosszabb, szamara ez a "limit" kokemenyen hatnullas.

Szo sincs rola, hogy a fogunkhoz vernenk a garast, sot. Csak nincs az a kenyszer, hogy mindig mindent el kell kolteni az utolso garasig.

728. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 727. - Catswd)
2012. máj. 18. 13:17
az iskolás kortól kezdődik a zsebbenyúlós korszak. addig tényleg el lehet lenni. de amint iskola, az anyagi csőd. elsőben különösen. mindent meg kell venni, és ha nem akarsz évente kissebb vagyont költeni a gyerekre, akkor érdemes mindenből a márkásat venni. pl ceruza. tapasztalat:meg lehet venni az "óccsó Tesco-st" de az addig tart. nem szép a rajz, törik stb. ugyanígy festék, zsírkréta. nekem a lányom már jövőre 4.-es, így van tapasztalat.akkor jön az év eleji szülői. ezt kérnek-azt kérnek.hiába jár pl valakinek az ingyen tankönyv, az semmi. melette év elején külön több ezer ft amit bekérnek a kiegészítőkre.(tanára válogatja, de többnyire nem lehet megúszni) akkor osztálypénz, kirándulás (pl környezetből tanulmányi) nem tudom megúszzni, hogy ne fizessem a költséget.farsang,karácsony...stb, és ez még semmi.de ugyanezt kettővel, mert két gyerekem iskolás, az már szép összeg.és itt a ruha nincs benne.és vközben fogy a ceruza, fogy a zsírkréta, amik ugyan filléresek, de ha összességében nézzük nem kevés, amit évközben még költeni kell. sajna ez van
727. catswd
2012. máj. 18. 12:57

mklaara-

én válaszolok:

családi kassza: nullán :). De nem a gyerek(ek) miatt:) elsősorban. hanem mert úgyis mindig mindent elkölt (amit még megkap a sok adó után) egy átlagos magyar család... ha maradna 3 ezer ft, amit félre lehetne tenni, abból elmegy kirándulni és vattacukrot vesz, stb...


Az első 3év szerintem kibírható (mert minden megvan: gyerekágy, pelenkázó, nekünk volt légzésfigyelő, pici ruhák, plédek, stb. ) tehát amibe "pluszba kerül" a második gyerek, kicsit leegyszerűsítve: az a pelenka és ha nincs tej, akkor a tápszer ára- amíg csak folyékonyat eszik. Utána okos fondorlatokkal az etetésben (azaz a főzésben) nem kell neki külön főzni. A ruha téma összetett, itt voltak akik esküdtek a használt illetve nem használt formára. Véleményem szerint a ruha minősége és állaga :) dönti el, hogy mi a jobb és mikor. Kaptunk használtan csodás ruhákat és vettünk (azaz szöszmöszkééhez nagyon hasonló anya-figuránk vette:)) olyan töbezerforintos vadiúj menő ruhát, amit a gyerek egyszer se vett fel mert volt benne 5% műszál és 1 perc alatt szétvakarta magát...

Ha már nagyobbacska, akkor azért szükséges 1-1darab vásárlása, mert nem feltétlenül évszaknak megfelelőt "örököl" a testvérétől (magyarán pont akkor lesz akkora, amikor a tesójának akkori méretén épp tél volt és nem nyár vagy fordítva :)). És a kiscipők, illetve a különböző nem is ugyanezt eredményezik :).


Iskolás kortól még nem tudok nyilatkozni, pedig nyilván onnan érdekes a dolog, hiszen már nem csak játék-étel-ruha kell nekik, hanem vannak kötelező jellegű dolgok az iskoláztatással és a társadalmi közeggel kapcsolatosan (magyarán,kell majd neki az x márkájú cipő - nem jó az amit csakúgy most megveszünk mert ovis és csak azt nézi és nézzük, hogy kényelmes legyen és mindegy hogy nincs rá írva semmi....valamint a tanulással összefüggően feltételezem több a költség mint a hivatalos "tanszer és tankönyvcsomag- ára"...)


Második gyerek vállalásánál szerintem nem azt kell nézni, meg úgy tervezni, hogy most 20 ezer az uszodabérletem, "abból" :)) 9 hónap múlva a gyereket fizetjük majd... hanem általánosságban kell eldönteni, hogy ha itt lesz még egy gyerek, akkor azt hogyan fogadjátok, ti , akik már ott vagytok. :). Persze ha már most egy gyerekkel is a küszöböt eszi a család a hó végén, akkor ...csak akkor lehet még egy gyereket vállalni, ha ezt eldönti a család, hogy innentől négyen eszik a küszöböt a hó végén.... (bár ezt az új jövevény nem nagyon fogja engedni, mert vagy anyut szopja halálra, vagy ordítani fog amig nem kap enni... tehát ezen esetben megfontolandó.) Ha van uszodabérlet, meg kocsi, meg mittudomén :) csipsz az esti meséhez, akkor lesz ennivaló meg hely meg ruha a második gyereknek is :).

726. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 688. - 07016ed7ac)
2012. máj. 18. 12:34
igen. szerintem is koncentrálj most a meglévő felnövekvő gyerkőcödre, és ha egyensúlyban lesznek a dolgok, akkor lehet majd belevágni.hidd el érezni fogod, mikor jön el az idő
725. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 661. - 07016ed7ac)
2012. máj. 18. 12:33
abszolút megértem a döntésed.hidd el eljön az az idő amikor leklkileg kész leszel egy újabb gyerekre.ki tudja?lehet akár egy év múlva.nekem is volt abortuszom, mert akkor nem voltam házas, és fogamzásgátló mellett estem teherbe. akkor nem akartam megtartani a gyereket,albérletbe, egyedül nem lett volna túl jó, ha a jövőt nézem. aztán később megismertem a mostani párom akivel már 11 éve vagyunk együtt. tőle van a két gyerek, és nem bántam meg hogy végül így döntöttem.
724. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 652. - E676663877)
2012. máj. 18. 12:29
ez így van
723. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 647. - 80fa7028be)
2012. máj. 18. 12:28
ebben egyetértek.mindenkinek más a jó.
2012. máj. 18. 12:25
sziasztok. jó sokat kellett visszaolvasni tegnap óta:) még nem értem végig. akkor Szöszmööszke döntött.még itt tartok.hiába.sajna nem mindig tudok jönni
721. 34c48a3825 (válaszként erre: 720. - 80fa7028be)
2012. máj. 18. 11:48

Nem illik rákérdezni. Akkor sem, ha te ezt eddig nem tudtad.

Rákérdeztél, kétszer is, konkrétan, hogy itt kinek, mennyi pénze marad a rezsi befizetése után. Ezt magyaráztam el neked: azért nem válaszoltunk, mert nem illik firtatni. Magánügy.

720. 80fa7028be (válaszként erre: 714. - 34c48a3825)
2012. máj. 18. 11:23

Hogyhogy nem illik magánéletről, anyagi helyzetről, egészségügyi problémákról beszélni??

Te szerinted ebben a topikban miről beszélsz?

Én nem "anyagi helyzetről" beszéltem, tekintve, hogy nem azt ecseteltem, hogy milyen vagyonunk van, milyen helyen lakunk, és milyen életszínvonalon éltünk, élünk. Kizárólag gyerektervezésről beszéltem! Gyerektervezés, miszerint akiknek gyerekük van, nyilván jobban tudják, mibe fáj. Ennyi.

És én szeretek előrelátó lenni. Mert beszéltünk itt a tudatos élettervezésről, és van olyan dolog, amit a jóisten vagy ad, vagy nem, vagy pedig adja, amikor akarja- de sok dolgot én tervezek meg az életemben, és hiszem, hogy ha úgy fogom érezni, hogy kevés a pénz, vagy több gyereket akarok, és ehhez ragaszkodom, el fogom érni, hogy több pénzt hozzak a házhoz. Ennyi.

Csak ezt nem az utolsó percben kell elkezdeni.

És nem a férjjel veszekedni - ahogy csgybzs írta - hogy miért csak ennyit hoz a házhoz. Én magam fogom megkeresni, a saját értelmi képességgemmel.

És ugyan szimpatizálok a fórumindítóval, mert sok közös van bennünk, és nem is vetem meg a helyzete miatt, de én már nem akkor akarom eldönteni, hogy hány gyerekem legyen, amikor már bizony ott van a második a hasamban. Mert sajnos neki is fájni fog bármilyen döntés. Nem vagyunk egyformák, van, akinek ez az előrelátás nem szimpatikus, ennyi. De legalább kedves fórumtárs megnyugodhat, hogy én aztán használom az agyamat. És teszek is érte.

719. 80fa7028be (válaszként erre: 718. - Csgybzs)
2012. máj. 18. 09:47

Nyilván még mindig az a bajod, hogy rámertem kérdezni a gyerkkel kapcsolatos dolgaidra.

Hát ez van.

718. csgybzs (válaszként erre: 715. - 80fa7028be)
2012. máj. 18. 09:45

Most erre mit mondjak? Eddig se sütött belőled az értelem...

Aki kettőnk közül nem beszél itt normálisan, az te vagy!

717. 34c48a3825 (válaszként erre: 716. - 80fa7028be)
2012. máj. 18. 09:44

(Azt mondtam, hogy nem illik, amit nem ír felül az, hogy mások erről beszélgetnek-e vagy sem.)


Szöszke, remélem, jól vagy és benézel!

716. 80fa7028be (válaszként erre: 714. - 34c48a3825)
2012. máj. 18. 09:41

Hát írtam, hogy aki úgy érzi, egyeltalán nem kell válaszolni. Ennyi. Mellesleg itt végig magánéletről beszélünk. A hoxán pedig rengeteg ezzel vagy egészségügyi dolgokkal kapcsoaltos kérdések hagzanak el.

Nem nekem nem válaszolsz, mert én sem tőled konkrétan kérdeztem, hanem akinek van erről véleménye, az hozzászól.

715. 80fa7028be (válaszként erre: 713. - Csgybzs)
2012. máj. 18. 09:40

Neked mi a f.sz.m bajod van? Áruld már el! Tök normálisan beszélek egy témáról, te meg itt hőbbörögsz.

a fórumindítóhoz is kapcsolódik a téma, pont ezt írtam! Ennyi!

Ezen kívül tudtommal nincs új infónk, a fórumindítóról sem tudok, hogy most jelenleg itt lenne! Na most akkor - mivel fórum - lehet "beszélgetni". Ennyi! És nem a babapiskóta receptjéről kezdtem el írni! Hanem ami a témához kapcsolódik.

714. 34c48a3825 (válaszként erre: 712. - 80fa7028be)
2012. máj. 18. 09:37
Látókörszélesítés gyanánt: magánéletről, anyagi kérdésekről és egészségügyi problémákról nem illik beszélni. Rákérdezni végképp nem. Ezért nem válaszoltak neked.
713. csgybzs (válaszként erre: 712. - 80fa7028be)
2012. máj. 18. 09:37

Itt nem kell más témát feldobni, mert szöszmöszke és a babája a téma! Már így is szét van offolva a topik...


Nem tudom miért ágálsz ennyire az új fórum ellen, de oké, nekem mindegy... keress rá és kapcsolódj be!

712. 80fa7028be (válaszként erre: 711. - Csgybzs)
2012. máj. 18. 09:32

Igen, szerintem is... Én is ezt látom.

Mindegy, nem olyan fontos, nyilván nem ez dönti el sem nálam, sem másnál, hogy legyen-e egy vagy két vagy három gyereke (mármint hogy mások mennyiből tudják megoldani). Csak azért gondoltam, hogy ugyan a fórumindító írta, hogy bizonyos dolgokon spórol, de lehet, hogy például más dolgokra meg jut bőven, vagy ezt bárkire írhatnám. És akkor külső szemlélőként meg lehetne nyugatatni, hogy például nem olyan rossz a helyzet.

Egyébként az sem intimebb, ha valakik a szexuális életükről vagy bármi lelki .. mittudomén vívódáukról írnak a hoxán. Szerintem...

Fórumot indítani föl sem merült bennem. Mert nem!

Az anyagiak pedig kapcsolódnak nagyon is ehhez a fórumhoz, hisz itt is ez a dilemma egyik jelentős része.

De mindegy. Dobjatok fel más témát.:)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook