Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2. gyerek után mi alapján kapnám az ellátásokat, ha visszamegyek ugyan dolgozni, de nincs meg 180 ledolgozott napom? fórum

2. gyerek után mi alapján kapnám az ellátásokat, ha visszamegyek ugyan dolgozni, de nincs meg 180 ledolgozott napom? (tudásbázis kérdés)


2016. máj. 2. 18:51
Amúgy a táppénz az most mellékes, azt nem tudom miért írtad :) engem csak a csed, gyed érdekel. Ha nem megyek vissza, de mondjuk pár hónappal több telik el a kistesó születésekor a gyed lejárta után, mint 1 év, akkor mi alapján kapok csedet, gyedet?
2016. máj. 2. 18:46
Mármint most a gyed vagy a gyes lejárta után? :)
2016. máj. 2. 18:01
Ha az első gyermekkel gyeden voltál vagy gyesen és az ellátás lejártát követő egy éven belül szülsz akkor hasonlítják az első gyerek csed ellátását, ha az kedvezőbb azt kapod.
2016. máj. 2. 18:00
Viszont ha már lesz 120 napi jövedelmed akkor az alapján és így tovább a 180 napi jövelemmel.
2016. máj. 2. 17:59
Szia a régi alapbéred után már nem kapsz semmit. Ha az első gyerek után visszamész dolgozni és táppénzre vagy gyermekápolási táppénzre kerülsz akkor a táppénz naptári napi alapját a tényleges, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelme alapján kell megállapítani.
2016. máj. 2. 17:50
Ha mondjuk itthon maradok gyesen, és akkor születne a tesó, akkor a régi alapbérem alapján kapnám az ellátásokat?
2016. máj. 2. 17:48
Az 1.baba előtt 8 órában dolgoztam jutalékos rendszerben. Mivel akkor nagyon jó volt a jutim, jó csedet, gyedet kapok. De ha most visszamegyek a gyed lejárta után, akkor csak 6 órába fogok dolgozni és mivel már sokkal nehezebb a jutit összeszedni valsz sokkal kevesebb lenne a fizum. Ha megvan a 180 nap, akkor a 6 órás fizu alapján sokkal kevesebbet kapnék a 2.gyerek után? És mi van, ha nincs meg? Akkor a régi alapbér után kapnám?
2016. máj. 2. 17:44
2.gyerek után mi alapján kapnám az ellátásokat, ha visszamegyek ugyan dolgozni, de nincs meg 180 ledolgozott napom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook