Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 gyerek, 3-3, 5 év korkülönbség fórum

2 gyerek, 3-3, 5 év korkülönbség (beszélgetős fórum)


2009. dec. 11. 23:02

Mi 3-an vagyunk testvérek és 3 évente jöttünk

a nővérem: 87 február

a bátyusom: 89 december

Én 93 január

Nálunk a nagyobb marakodás az a nővérem és köztem volt. a Bátyám ebből kimaradt...

Oviba mindig anyu vitt, együtt buszoztunk az oviig, mert az ovihoz közel dolgozott. De mindig későn tudott csak elvinni, mert sokáig dolgozott. Bár én szerettem oviba járni! De néha amikor a nagymamámék eljöttek értem azt is szerettem. De azok a "hatalmas" botrányok a nővérem és köztem már megoldódtak. Szóval a kritikus korszakon kell csak túl lenni! :)

2009. aug. 22. 00:23

sziasztok!

saját tapasztalatom :(

köztem és a nővérem között 4,5 fél év van :( sok! vagy kevés, mindegy, soha nem jöttünk ki egymással sajnos, most sem, soha nem voltunk álom testvérpár, persze bajban ha nem volt más akkor számíthattunk egymásra és ma is.

Aki ugy gondolja majd kinövik: szerintem nem fogják :( szerintem segíteni kell a szülőnek/szülőknek h a gyerekek kapcsolata kialakuljon ill. rendbe jöjjön. Nálunk ez anno nem történt meg, meg is van az eredménye... :(

szerintem a 3 év sokkal jobb vagy az 5-7 év korkülönbség.

Barátnőmnek a kislányai 8 hós és 2 éves :) barátnőmnek nagyon nehéz a 2picivel, de szerintem nagyon jool összeszoktak és kijönnek :)

13. Anyuci macuci (válaszként erre: 7. - Mongi)
2009. aug. 20. 21:31
11 és 8
2009. aug. 20. 21:17
Nálunk hagyományos értelemben vett féltékenykedés nem volt. Azt hiszem, elég jól sikerült felkészíteni a lányomat, de azért benne is volt rossz érzés. Aminek nagyon örülök, hogy azt nem a kisöccse, hanem felém irányította. Rám haragudott, hogy nincs rá annyi időm, soha nem a testvérére, hogy miatta nincs időm. Egész egyszerűen én voltam hibás, hogy "soha nem foglalkozom vele". Ezt egyszer így a fejemhez is vágta, aztán leültünk beszélgetni róla, hogy a mi a foglalkozás, és kiderült, hogy minden nap van játék, foglalkozás, csak éppen nem akkor, amikor ő akarja, hanem amikor én tudok a kicsitől, és ez nem tetszett neki. De aztán szép lassan megbékélt a helyzettel, nálunk ennyiben ki is merült a "testvérféltékenység".
11. nagyreni (válaszként erre: 4. - Mongi)
2009. aug. 20. 21:15
Nekem nagy szerencsém van, mert anyósom besegített. Eleinte a kicsi akkor aludt mindig, mikor vittem és hoztam a nagyot, akkor nagyon kellemetlen volna mindig kizökkenteni, felébreszteni. Aztán mikor már nagyobb lett, és nem aludt már jövés-menés időben, jött ő is velünk. Kivéve persze, ha esett az eső vagy nagyon cudar téli idő volt.
2009. aug. 20. 21:12
Nekem van egy 4 és fél éves fiam és egy 10 honapos kislányom.Mi már voltunk oviba és szerintem nagyon jo ez a korkülömbség nagyon szeretik egymást és nem volt féltékenykedés sem.A napközibe menést mi ugy oldottuk meg, hogy anyum átjött, mert közel lakunk, vagy a szomszédot megkértem lépjen át, haza pedig a kicsivel hoztuk haza.
2009. aug. 20. 21:11
Nálunk is 3 év és 3 hónap van a két lányom között! :) Mondjuk ők más tészták, mert nem egy az apjuk, de amúgy hol nagyon szeretik egymást, hol meg "ölik" egymást!
2009. aug. 20. 21:09
A gyerekeim már nagyok.A lányom 4 és fél évvel idösebb a fiamnál.Szerintem ennyi különbség egészen jó.Sosem volt se rivalizálás,se veszekedés se féltékenység.A lányom kezdettöl "anyáskodott" az öcsike felett.Védte,tanította,játszott vele,foglalkozott vele.A fiam még a mai napig felnéz rá(persze nem szó szerint,mivel a fiam 186 cm!).
7. mongi (válaszként erre: 5. - Anyuci macuci)
2009. aug. 20. 21:08
Most hány évesek?
6. mongi (válaszként erre: 3. - C95c921ae7)
2009. aug. 20. 21:07

Miben nyilvánult meg a féltékenykedés?

Nálunk a fiam agresszívebb lett,kevésbé szófogadó,amióta van a kistesója.Gondolom ez is féltékenységi reakció,mert előtte nagyon kis "rendes" fiú volt.:)

5. Anyuci macuci (válaszként erre: 1. - Mongi)
2009. aug. 20. 21:06
Nálunk az első és a második gyerek között pontosan 3 év van. Különböző neműk és állandóan marakodnak sok a féltékenykedés. Már mindent próbáltunk,hogy ne ilyen legyen a kapcsolat kettejük között,de nem nagyon alakul.:( Remélem,ha nagyobbak lesznek,kinövik!
4. mongi (válaszként erre: 2. - Nagyreni)
2009. aug. 20. 21:05

Szia!

Kívácsi lennék,hogy anno az ovis időkben,hogy oldottátok meg a kislányod elvitelét,hazahozatalád,stb.?

Neked is nehéz volt az elején a 2 gyerekkel?

3. c95c921ae7 (válaszként erre: 2. - Nagyreni)
2009. aug. 20. 21:02
Egy az egyben nálunk is 3 év 3 hónap. A fiam oviba a lányom suliba megy. Most már jó, sokat játszanak együtt. Nálunk azért volt féltékenység, oda-vissza:)
2. nagyreni (válaszként erre: 1. - Mongi)
2009. aug. 20. 20:59
Nálunk 3 év 3 hónap a korkülönbség. A kislányom most kezdi a sulit, a fiam az óvodát. Nem tudom, mitől függően, de nekünk bevált ez a korkülönbség, nagyon ideális. Nem volt féltékenység, és most már tudnak együtt is játszani.
2009. aug. 20. 20:56

Szívesen cserélnék tapasztalatokat olyan anyukákkal,akik gyerkőcei között szintén kb. ennyi év van.

Nekem van egy majdnem 4 éves kisfiam,aki szeptemberben középsős lesz az oviban és egy 4 hetes kislányom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook