Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 2 fiatal kutyám utálja egymást! fórum

2 fiatal kutyám utálja egymást! (beszélgetős fórum)


23. mártus3 (válaszként erre: 22. - Lisa65)
2010. ápr. 21. 19:35
köszönöm a tippet :)
22. lisa65 (válaszként erre: 1. - Mártus3)
2010. márc. 9. 18:30
Szeretnék neked adni egy cimet, ahol kérhetsz tanácsokat és segitenek neked, ha probléma merül fel a kutyusok körül. Ez neveletleneb.hu!
2010. jan. 24. 19:06

Sziasztok

Nekem 3 kutyám is van , 1 idösseb farkas keverék , 1 puli aki 3éves,nyáron pedig kaptam egy gyönyörü Tosa -dog keveréket,aki már most 8 honaposan a legnagyobb köztük kb 45kg és még nő :)

Nálam is a pulival folyik a harc nem a farkas kutyával. A puli hiába kisseb sokkal izgékonyabb és akaratos .Szeretik egymást ,de nem mindig . Nagyon sok türelemmel és következetesen ,de már nincs gond az etetéssel. Ja van két cicám is ! Etetés szépen sorban nem tul közel egymáshoz, no meg ott is kel melletük maradni is addig ! De mindenki nyugodt megtanulták a rendet ,és a cicák sincsennek már veszélyben :)No nem mondom hogy attol még nem rágta nekem szét az egész udvart , még a rózsa bokrok is kaptak rendesen :))

Harcolni néha szoktak egymással de, nem vészes.

Nekem szabadon vannak teljesen ,szerintem a kenel is lehet probléma, talán nincs igy elég életterük nyugodtan lenni egymástol . Az biztos hogy nagyon sokat kell velük foglalkozni ,máskép nem megy .

Sok sikert !

20. mártus3 (válaszként erre: 19. - 8636e9d804)
2010. jan. 24. 18:50
szegény cirmoska...én a cicának is más helyen kell hogy adjak enni.de vele amúgy is kivételezek :)
19. 8636e9d804 (válaszként erre: 18. - Mártus3)
2010. jan. 24. 18:44

:)) mikor a nagy meglátja a kezemben a kaját , rohan felém , de már a kicsit is figyeli, és az mihelyst a kajára pillant már ront is neki...ááá

a cica meg a sarokról figyeli:(

18. mártus3 (válaszként erre: 17. - 8636e9d804)
2010. jan. 24. 18:38
Etetés= külön tál,külön helyszín+ kettejük között kerítés.Így tudnak nyugisan enni. de már akkor sem tud a nagy enni ha a kicsi látja,a nagy is enni készül. Kell még így is jó pár méter távolság a kerítéstől.Ha viszont valami okból csak egy térben tudok mindkettőnek enni adni,akkor szegény nagy éhen marad...amíg a kicsi el nem alszik ...gondolom nem bír annyi kaját megenni :)
17. 8636e9d804 (válaszként erre: 16. - Mártus3)
2010. jan. 24. 18:30

Ha játékról van szó kijönnek ám egymással .A nagy úgy ugrálja körbe a kicsit mint egy medve ,látni hogy vigyáz rá nehogy megtapossa , csak óvatosan forgolódik.De a cica szegényke kiesett a képből , nem jön ki vele egyik sem.

Ha kajáról van szó akkor durvulnak be , de nagyon.

16. mártus3 (válaszként erre: 15. - 8636e9d804)
2010. jan. 24. 18:24
na,nálunk pl. a nagy kandúr csak a kicsivel jön ki,a nagy kutya igaz hogy tart tőle,de mégsem szereti a macskusz.ez is érdekes...
2010. jan. 24. 18:20

Nekünk is van kettő kutyusunk . Egy 5 hónapos kuvasz , és egy terier ő kb4 hónapos .Pontosan nem tudjuk , mert talált kutyus .Úgy 3 hete van nálunk és kb.4 hónapos lehet ,és méretileg ugye töredéke a kuvasznak:))

Azt hittem tegnap is hogy leharapja a nagy a kicsi fejét , ha kajáról van szó az övé minden .Úgy visított szegényke ,na én meg meg az ablakból rájuk .Ha valaki hallotta ,hát ki tudja mire gondolt!

Akkor a cicáról már ne is szóljak semmit . Szegényke mind kettő elől menekülni kénytelen . Mi lesz ebből?!

14. mártus3 (válaszként erre: 12. - 6bdce19b3c)
2010. jan. 24. 18:13
köszi,sokat nézek "állatrendőrség itt-meg-ott" műsorokat :) . Soxor csodálkozok hogy vki embernek hiszi magát...mindegy.Sajnálom hogy nálunk nem terjedt még el a kóbor állatok ivartalanítása...de ez egy másik téma.
13. Panni58 (válaszként erre: 10. - Mártus3)
2010. jan. 24. 18:13

Nem valószínű, hogy így lesz, a kicsik sokkal önfejűbbek, harcosabbak, a németjuhász sokkal okosabb...

Nézd csak meg, ahol felnőtt kutyák vannak hasonló eloszlásban, mint nálad: a kicsi rohangál a kerítés mellett, és úgy csinál, mintha szét akarna tépni, a nagy meg nyugodtan sétálgat fel-alá.

Valószínűleg a kicsi lesz a "főnök". De ezt ők majd eldöntik egymás között, ne izgulj! :)

12. 6bdce19b3c (válaszként erre: 5. - Mártus3)
2010. jan. 24. 18:08
most olvasom:) végre egy felelőségteljes gazdi:)
11. 6bdce19b3c (válaszként erre: 2. - Kicsitücsi)
2010. jan. 24. 18:07
7 hónaposak..ahogy mondod..lassan aktuális is lesz:(((((((((((
10. mártus3 (válaszként erre: 9. - Kicsitücsi)
2010. jan. 24. 18:05
azt hogy érted hogy nyugtassam őket? Mostanában azt csinálom hogy mindig csak az egyiket engedem ki a boxból,mert együtt sajnos meglógnak,vagyis a kicsi miatt elcsavarognak.Estétől viszont édes kettesben vannak :) Én nem tudom favorizálni az egyiket a másik szemében hogy az legyen a főnök? Vagy ez hülyeség? Jobb szeretném ha a nagy lenne a falkavezér,mert ő nem csinál annyi galibát...
9. kicsitücsi (válaszként erre: 7. - Mártus3)
2010. jan. 24. 17:58
Ez csak nekünk embereknek olyan borzasztó, hidd el. Sokszor én is a hajamat téptem, de az állatkórházban megnyugtattak, hogy ez természetes. Idővel jobb lesz, próbáld Őket mindig nyugtatni, nekünk ez bevált.
8. kicsitücsi (válaszként erre: 5. - Mártus3)
2010. jan. 24. 17:57

:))))))

Értem és megértem, felelősségteljes gondolkodás. :)


A "veszekedések" miatt ne aggódj, természetes. Az egyiknek be kell hódolnia a másiknak valamilyen szinten, és ezt nekik kell eldönteniük, hogy ki lesz az.


Sok örömöt és szeretetet lehet Tőlük kapni!

2010. jan. 24. 17:56
Az érdekelne jobban,hogy meddig tart ez amíg eldöntik ki legyen a főnök és hogy utána is fognak e marakodni? Jaj,miért olyan bonyolult két kis kutyának szeretnie egymást?! Pedig olyan édesek!
6. badonyimariaeva (válaszként erre: 5. - Mártus3)
2010. jan. 24. 17:54
Szegények!!
5. mártus3 (válaszként erre: 2. - Kicsitücsi)
2010. jan. 24. 17:53
A szexre nem lesz idejük :) még pár hónap és elszáll a lehetőségük...vagyis a kedvük sem jön meg. Nem szeretnék pici, nagyfejű fehér németjuhászokat...Ivartalanítva lesznek.
4. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Mártus3)
2010. jan. 24. 17:49

Ötlet semmi!

Nekem is két kutyám van, anya és lánya.

Nálam is ez a gond, etetésnél ott kell állni mellettük amíg meg nem eszik a kaját.

Ha ételmaradék van,is azt külön adom oda nekik.

2010. jan. 24. 17:47
Egyiknek mindenképp falkavezérnek kell lennie.
2. kicsitücsi (válaszként erre: 1. - Mártus3)
2010. jan. 24. 17:47

Szia!


A kutyusok mindig lejátszák egymással a "harcot" a falakvezérségért. A mi 3 kutyánk is így volt, mára puszipajtások. :)

Ami engem aggasztana a helyedben, hogy az egyik szuka, a másik pedig kan. Nemsokára, nem a falkavezérség lesz a legnagyobb gondod, hanem hogy megakadályozd, hogy kiskutyák legyenek.

2010. jan. 24. 17:44
Mit csináljak? tavaly hoztam 2 egyidős kutyát a házhoz: az egyik németjuhász szuka,a másik egy keverék kan ami max 5 kilós lesz. Azt hittem jót teszek,amikor azt gondoltam,a 4 hós szuka mellé játszópajtinak szerzek mellé egy kicsit is. Most az a helyzet hogy a kicsi nem bírja elviselni a nagyot! Sőt,még a táljától is elzavarja.A nagy egyáltalán nem agresszív a kicsivel szemben,sőt olyan mintha főnöknek tekintené. Pedig eleinte nagyon jól eljátszottak...Most mindkettő 7 hónapos.Ötletek??? Miért van ez??? Mit tehetek???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook