Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 évesek fórum

2 évesek (beszélgetős fórum)


2015. okt. 9. 17:02

Nándikám jövő héten lesz két éves.

Megjártuk már vele a Budai Korai fejlesztőt, a Bethesda Kids korai fejlesztőjét.


Nem találtak különösebb eltérést.


A Bethesdában közösségben figyelték meg őket. Mivel a bátyja autista, és egy picit nehezebben állt be a közös játékokba, egy héten egy fejlesztést javasoltak neki, ez még nem kezdődött el. Itt a szociális készségeket igyekeznek majd a helyes irányba terelni.


Egyébként meg pelenkás, szavakat egyre inkább utánoz, szépen köszön. Két szavas mondatocskákkal próbálkozik. Tavaly nagy gond volt, hogy harapott, mart a bölcsiben - ezért is voltunk a kivizsgálásokon, de idén másik csoportban már nincsenek ilyen gondok. Nagyon sokat járkáltunk nyáron, és többmilliószor elmondtuk-játszottuk, hogy a babákat simogatjuk.


Ügyesen iszik pohárból, ügyesen, de még némileg maszatosan eszik.

Önállóan nagyon igyekszik öltözni, szeret elmenni otthonról. Cipőjét, amelyiket könnyebb, felveszi, nadrágját felhúzza, zipp-záras felsőjét leveszi.


Ebben a korban fontos a beszédfejlődés megindulása. Nem a körmondatos beszéd, hanem az, hogy elkezd-e utánozni, ha kétség merül föl, érdemes jegyzetelni, mi történik ezen a téren, milyen szavakat, szótagokat mond, hogy kér valamit. Ezeket a szakember esetlegesen kérdezi, jól tesz egy ilyen jegyzet.

Persze, van aki ilyenkor már folyamatosan beszél.


Nekem pont az autista (Aspergeres) fiam volt az, aki már másfél évesen körmondatokban beszélt több szinonimával. A rákövetkezőnek meg nem indult meg a beszédfejlődése. Kiderült, hogy diszfáziás, beszédfogyatékos. 3 és fél éves volt, amikor szakemberhez kerültünk, és kikaptunk, hogy későn volt. Pedig előtte is jeleztem bölcsiben, védőnőnek, sőt még a nagyothalló oviban is, hogy a gyerekkel valami nem stimmel.. No mindegy, mostmár haladunk. De azért erre nem árt figyelni. Nem olyan ritka ez, két kolleganőmnek is van ilyen gyereke.


Visszatérve még a 2 évesre. Imád táncolni, szereti a könyveket lapozgatni, igényli, hallgatja az élőszóval olvasott mesét. Ez jó.


Egyébként meg nagyon utánozza az ördög nagytesókat. De még mindig ő a legjobb gyerek, bár dolgoznak a nagyon az elrontásán...


Hisztikorszak nála inkább ellenkezéssel kezdődött meg, most van a "nem" korszak.


Összehasonlítgatni tényleg nem szabad a gyerekeket, pláne az olyanokat nem, hogy ki hány angol szót tud.. Nem ezen fognak a későbbiek múlni. De azért nem árt reálisan képben lenni a kortársakról, mert elsődlegesen mégis a szülő fogja a rendellenességeket kiszűrni, és későbbi gondok esetén is részletesen kérdezik ezt a kort..


De az biztos, hogy a versengést senki ne vegye a lelkére. A nagylányom másfél évesen már fújta az orrát. Nagyon büszke voltam, hogy én milyen jó szülő vagyok, bezzeg a többiek még hol vannak ettől.. No, a következő gyerekem 7 évesen fújta ki először az orrát.. Nagyon megtanultam, hogy sohasem szabad a másikat lenézni, mert bizony meglehet, hogy azzal a gyerekkel te se tudnál mit kezdeni.


Nem, nem minden gyereket egyforma nehéz felnevelni.


Úgy kell őket szeretni, ahogy vannak, más megoldás nincs.

13. anya4005 (válaszként erre: 12. - Cucicsillag)
2015. okt. 8. 20:11
:D
12. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2015. okt. 8. 19:55
Az-az! Egyrol beszelunk :)
11. anya4005 (válaszként erre: 10. - Cucicsillag)
2015. okt. 8. 09:51

Nem tudom,ugyanazt olvastuk-e,amit én olvastam,abban még az is benne volt,hogy nem árt a gyerekekkel normálisan beszélni,vagyis nem iszi,meg csücsi és társaik. Az általam olvasott cikkben benne volt egpélda:

Az óvónő megkérte (az amúgy kedves,aranyos,szófogadó) a kislányt,hogy üljön le,de ezt a kislány nem értette,mert otthon "csücsi" volt,vagy valami hasonló...

A kicsim most kiscsoportos,és bizony én nem értettem,mikor egy kisfiú (már majdnem sírva,20adjára) mondta nekem: "Iszi,iszi!" Nálunk kérek inni volt,de még jóval ovi előtt,mikor nem tudtak mondatokat mondani,akkor is minimum inni!

Szóval,sokszor a szülők valóban el vannak tévedve a fontos dolgokat illetve! Sajnos! :(

10. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Dominós)
2015. okt. 8. 09:17

Es milyen igaz! :)


Multkoriban talaltam egy cikket, miszerint mit varnak el a gyerkoctol,mikor ovodaba kerul...

Egyaltalan nem azt, amit a szulo elvarasnak gondol.

Nem angolul kell szamolni tudni 20-ig es felismerni a betuket, stb, hanem olyan dolgok, amik megkonnyitik az eletet:

Pl.cipo, szandi felvetele, becsatolasa, CIPOFUZES-ez utobbi a 4-5-6 eveseknek is van, ahol problemas. Oltozkodes, orrfujas, poharbol ivas, alapveto dolgok.

Szval, erdemes elgondolkodni rajta :)

2015. okt. 8. 08:00

Ír, olvas, számol (deriválás még nem megy neki), sízik, biciklizik, úszik, versenytáncol, Toldit(is) elszavalja, jövőre diplomázik az ELTÉn.

Amúgy meg baromság ez az állandó összehasonlítás! Mert teljesítményorientáltak vagyunk. Ez a fontos, ki mit tud?

Ismeritek a tanmesét a 3 fiúról, meg az édesanyjaikról? Mikor a kútnál dicskednek egymásnak az anyák, mit tud a fiuk? A harmadiké semmi különöset, csak egyszerűen odamegy az anyjához, és segít neki a vizet cipelni.

8. anya4005 (válaszként erre: 7. - C9f9b53798)
2015. okt. 8. 07:19

Ez mennyire igaz! Nálunk az oviban 12(!!!!) külön foglalkozás van. Persze,egyik sem kötelező,de van olyan gyerek,aki 4-5 foglalkozásra jár,gyakorlatilag a szabad játék délutánra teljesen ki van lőve számára.

Igaz,a nagyfiam is jár focizni-ha van kedve,mert részemről nem kötelező. Idén ő kérte az angolt,majd meglátjuk,mennyire tetszik neki! Ha nem,nem! Azt hiszem,nem vágom földhöz magam,ha elsőben még nem lesz középfokúja! :D

2015. okt. 8. 07:11
Nagyon tönkretesszük a gyerekeink életét!!! Másról sem szól az egész, kié mit tud, kié hová jár (tánc, zene, sport, rajz, nyelv... már oviskorban)...
2015. okt. 8. 07:07

Az én két éves lányom SEMMIT se beszélt, mert saját nyelve volt hosszú hónapokig (kitalált szavakkal, nem babanyelv!!!), most négy és fél évesen már jó ideje kerékpározik, magától megtanult úszni, gyönyörűen rajzol meserészleteket!, és angolul is szinte mindent megért, és sokmindent beszél, magyarul pedig le se lehet állítani. Igaz Ő mindent "később" kezdett, de robbanásszerű volt akkor a "fejlődése" (persze ez baromság, hiszen minden belül megvolt, egyszerűen akkor jött mindig egy fordulat), vannak nem lineárisan fejlődő gyerekek, ez tény. Van olyan ovis társa, aki egyévesen folyékonyan beszélt, most semmivel sem tud sem tisztábban, sem választékosabban beszélni, négyévesen még éjszaka bepisil, nem tud rollerezni, futóbiciklizni, a rajzai felismerhetetlenek... szerintem kár összehasonlítgatni a gyerekeket, ki hol jár, a lényeg, hogy majd iskola előttre érjenek el egy "szintet", ezt is utálom, mert szar az iskolarendszerünk, de ez már másik téma...


A kóros dolgokat pedig ahogy írták tényleg nem szabad félvállról venni.

5. anya4005 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2015. okt. 8. 06:37

Annó a nagyomnak 2 évesen csinálták meg a 3 évesek szintfelmérését és a szobatisztaság hiányán kívűl messze meghaladta a 3 évesek szintjét. A kicsim meg 2 évesen még csak szavakat kezdett mondani,lusta volt a mozgása,és nem is erőlködött,hogy bizonyítson.

Szóval,még családon belűl is hatalmas eltérések vannak a gyerekek között,nem hiszem,hogy jó dolog az összehasonlítás.

Majd írnak a szuperanyuk a szupergyerekeikről,és jó carnak fogod érezni a világod,ha tiéd még nem tudja ez,nem csinálja azt!

Minden gyerek más,ahogy a fejlődésük is más! Van,amiben már korán jeleskednek,és lesz,amire az istennek nem fogod tudni rávenni a tiédet!

Ha nem tapasztalsz kóros eltérést,szerintem ne rugózz azon,kinek hol tart a gyereke,csak örülj mindennek,amit a te picid csinál!

2015. okt. 8. 05:52
26 hónapos a fiam,nem szobatiszta de szól ha bekakilt:)szavakat,rövid mondatokat már mond mindkét nyelven és tisztán:)egyedül eszik kanállal egy éve,délben alszik 3 órát,este 21-től reggel 6-ig :)Szépen eljátszik egyedül,de szereti ha foglalkoznak vele.Imád futó biciklizni az a kedvenc.Képről mindenkit felisner,ha valamit kihagytam kérdezz nyugodtan:)
3. zzmm
2015. okt. 8. 04:47

26 hós lesz hónap végén a lányom. Szerintem érettebb a koránál. Nagy dilemmában vagyok, mert most bölcsis, elvileg jövőre menne oviba. Azon agyalok, hogy át kellene kéretni már most oda, mert nem kötik le a bölcsis foglalkozások. 4-en vannak hasonló korban, a többiek 1-1,5 évesek. De négyük közül is a lányom tud a legtöbbet: szobatiszta, beszél, mondókákat, versikéket mond, énekel (a repedfazék hangján), számol 10-ig és többnyire tudja a színeket (a szürke/barna nem megy neki).

Magas is, 3-4 évesnek néz ki.

Rég túl vagyunk a mi ez? időszakon, 6 hónapja tart a miért? korszak.


Mindenki azt mondja, hogy nem lehet visszafejlődni, de úgy érzem nincs rá jó hatással a bölcsi. Itthon is van egy 10 hónaposom, ott is a kicsikkel van.

Beszélni is szépen tud, erre sokszor átvált E/2-re vagy csak szavakat mond, mert ezt hallja ott. Pl:

- öö.. iszol.. iszik..

- Hogy kell ezt szépen mondani?

- Kérek szépen innivalót.

-Igen. Ügyes vagy. Miért nem így mondod?

- Hát xy is így csinál a bölcsiben: iszol..


És ez csak egy példa, nagyon sok mindent elkezdett csinálni, amin már rég túl vagyunk.

2015. okt. 8. 01:24

Én csak azt tudom, hogy normális ha az ember aggodik. De ebben a korban még nagyon eltérő fejlődési szinten vannak a picik.

Vannak korok amikor már valami aggasztó. De ebben fialtalkorban, az ilyent csak szakember tudná megállapítani.

Ha csak nem érzékszervi problémái vannak, mert arra már sokszor egy szülő is felfigyelhet. Bár arra sem mindig.

Sajnos.

Én EÜ-s vagyok, de nagyon nem ez a szakszakterületem. ...

2015. okt. 8. 00:09
27 hónapos a kisfiam és kiváncsi lennék,hol járunk fejlődésben,nem e vagyunk lemaradva.Hasonló korú gyerekek mit tudnak,csinálnak? Minden téma érdekel: evés,ivás,szobatisztaság,öltözés, beszéd,mondatok, rajz,vers,gyurma,mivel játszik, mondóka,színek ,formák,számok, testrészek nevei stb...? Mennyire hisztis és hogyan fegyelmezitek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook