Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 évesek déli altatását hogyan lehet könnyebbé tenni? fórum

2 évesek déli altatását hogyan lehet könnyebbé tenni? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. júl. 1. 13:07
Én pont most altatom a kis kétévesemet:)
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Piroska52)
2018. júl. 1. 12:56

Ha kell neki, elalszik.

Piroska, de jó is lett volna kicsit aludni délután... nekem sose sikerült!


Én nem mertem magam mellett altatni egyik gyerekemet sem, mert féltem, hogy rágurulok alvás közben. Fiatalabb koromban sokat mozgolódtam alvás közben.

16. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Felhasznalo1026)
2018. júl. 1. 12:54

egy 2-évesnek még kell a délutáni alvás,

és ha ez anyával együtt jobban esik,hát abban nincs semmi szentségtörés,anyára is ráfér a pihenés,

15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Felhasznalo1026)
2018. júl. 1. 12:19

Melletted?


Szerintem fontos, hogy a kezdettől legyen saját kiságya. Az jelenti eleinte a saját kuckóját.

Nem felejtem el, egyszer hétvégi kirándulás után értünk haza az akkor pici, nem egészen 2 éves fiunkkal. Betettük az ágyába, körbenézett benne, látta, hogy ott vannak a szokott játékai, meg a nagy zsiráf is mellette, már aludt is.

2018. júl. 1. 12:00

Szerintem nem kell tultolni a déli alvast. Ha akar alszik, ha nem álló nem kell erőltetni. Én neha elvittem egy körre kocsival, ott mindig elpilledt és utána betettem az ágyába.

De van ismerősöm akinek már 2 éves kora előtt megszűnt a déli alvás. Csak a bölcsiben vagy oviban aludt. Otthon nem.

13. felhasznalo1026 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. jún. 30. 22:16

Igazából én is gondoltam erre,már szinte mindenre gondoltam, most úgy alszik itt mellettem, mint a bunda.

Lehet,hogy az idő is befolyásolja, lehet,hogy jön a foga és azért is...nem tudom tényleg.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Felhasznalo1026)
2018. jún. 30. 22:08

Sose tudjuk meg biztosan az ilyen hirtelen változások okát. De tényleg elképesztő tud lenni.

Az én fiam 3 éves kora előtt úgy lett éjszakára is szobatiszta, hogy akkor kapcsoltam, amikor már vagy negyedik napja száraz volt az éjszakai pelus. Előtte sem erőltettem, nem lett volna értelme. Megtörtént a váltás, pont amikor megérett erre.


Az alvásukat talán még az időjárás is befolyásolhatja. Nálunk napközben vagy egy hete kellemes az idő, és ha eső esik, akkor este, éjszaka. Ami azt jelenti, hogy mi felnőttek is aktívabbak vagyunk napközben. Nem tudom, Nálatok mi a helyzet ezzel kapcsolatban.

2018. jún. 30. 21:51

Az én kislányom 2 éves múlt és épp ezzel a problémával küzdök egy hete. Sajnos egyik napról a másikra nem akart délután elaludni. És higgyétek el,hogy rajta vagyok, altatom, ahogyan szoktam, több,mint egy óra keresztül itt vagyok vele a szobába, de még az álmosság jelet sem látom rajta. Ma már a 6. napja. Előtte minden nap aludt másfél- 2 órát.

Azóta persze estére kidől, olyan 9 óra magasságában elalszik és alszik egész éjjel.

Nem tudom,hogy mi lehet az oka ennek a hirtelen változásnak, az is lehet,hogy majd visszaszokik, vagy nem tudom.....

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. jún. 30. 21:48

A másik lehetőség, hogy nem csak durr az ágyba, mert ennyi az idő, hanem, ha csak lehet, úgy alakítani a programot, hogy kicsit fáradt legyen akkorra.

Az se baj, ha nem alszik, ha nyugodtan heverészik kicsit, az is pihenés.

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Babyapocakban)
2018. jún. 30. 21:44

Előbb-utóbb kidől. kell némi edzettség szülői részről.


Persze ha eddigi életében sikerrel hisztizett, akkor nyilván más a helyzet. de ennek is véget kell vetni egyszer. Az életre neveljük őket, meg kell tanulnia mindenkinek, hogy nem ő a Föld tengelye. Ez nem mond ellent annak, hogy szeretjük őket!

2018. jún. 30. 21:16

Szerintem egy két év körüli gyereknek azért még kell a déli alvás.

És az a furcsa, hogy ha kimarad (nagyon ritkán) a déli alvás, akkor sem alszik el korábban este, hanem küszködik, szenved, de nem alszik.

2018. jún. 30. 20:23

Ha délután nem alszik, mert nem tud, akkor egy idő után nem kell erőltetni.

Ha későn alszik el, akkor meg fél éjszaka cirkuszol.


Ha meg nem alszik délután, akkor lehet, hogy este korábban lehet ágyba dugni, azért az se hátrány. Majd kialakul.


Én az enyémeket nem simogattam, én is nyugton hagytam az ágyában. Kapott egy cumisüveg itókát, slussz. Ha nem aludt el, egy idő után beletörődtem, kivettem.


Hisztis egyik gyerekem se volt, én erre nem vagyok kapható.

De két-két és fél évesen már egyik sem aludt a háromból délután. Az oviban is csak annyi volt a kérés, hogy csöndben maradjon, de volt olyan óvónő is, aki a nem alvósokkal egy másik helyiségben csöndesen foglalkozott.

6. kisj (válaszként erre: 3. - Babyapocakban)
2018. jún. 30. 20:23

Ha tiltakozott, akkor volt egy kis szeretgetés és utána hagytam ott.

Ha túl lett volna a cécó, akkor még azt hihette, hogy nem is gondolom komolyan azt az alvást. Pedig de.

2018. jún. 30. 20:21
ha a kicsi nálunk alszik délután addig ülök mellette még elnem alszik,ha kell megsimogatom,vagy dúdolok neki,
2018. jún. 30. 20:04
Én álomba simogattam.
3. babyapocakban (válaszként erre: 2. - Kisj)
2018. jún. 30. 20:03
És nem tiltakozott?
2. kisj
2018. jún. 30. 19:52

Nagyon egyszerűen.

Betettem a kiságyába és otthagytam.

2018. jún. 30. 18:13

Sziasztok!

21 hónapos korban a ti gyereketeket hogy altattátok délben? Nálunk állandó küzdelem, nem akar, de ha nem alszik, akkor a délutánunk borzalmas nehézzé válik, fáradt, hisztizik, minél álmosabb, annál jobban tiltakozik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook