Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves korú gyermeknek szoktál adni Bolero italporból készült italt? Ugyebár édesítőszerrel készült... fórum

2 éves korú gyermeknek szoktál adni Bolero italporból készült italt? Ugyebár édesítőszerrel készült... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
32. Raistlin Majere (válaszként erre: 27. - 7dea0ad493)
2009. jan. 20. 09:48

Természetesen kap édességet, de abból is megnézem, hogy melyiket veszem meg. Nem vagyok rest elolvasni az összetevőket. Babapiskótából, kekszekből például a teljes kiőrlésűt kapja.

A csapvíz meg igenis egészséges. Mi a miénket bevittük az ANTSZ-hez analizálásra és ásványvíz minőségű. Miért is ne enne az, amikor a karszt alóli forrásból tör elő...

31. Raistlin Majere (válaszként erre: 6. - L.Niki18)
2009. jan. 20. 09:42

Ha nincs benne E betű, akkor nem tudom, hogy miért fogja meg annyira a gyerek szája körületét, hogy háromszori szappanos lemosással sem jön le.

A szomszéd kislánynak adják ezt a mocskot, mindig piros bajuszkával szaladgál.

Ráadásul a mesterséges édesítők rákot okozhatnak. Ha egészségesebbet akarsz adni, akkor ízesítsd az italát fruktózzal (gyümölcscukor), vagy finomítatatlan nádcukorral.

Az én lányom csak a vizet issza meg. Csecsemőkorától azt kapott, nem teáztattam, üdítőztettem. A víz a legjobb szomjoltó.

30. benvik (válaszként erre: 28. - F5baf9d0f0)
2009. jan. 20. 09:19
Én a lányommal a kólát megutáltattam egy időre. Kért az enyémből úgy másfél évesen. Miután jó szénsavas, tudtam, hogy kiköpi, és a jellegzetes színe miatt emlékezni fog rá, hogy rossz. Így is történt:-))) És mindezt azért tettem, mert tuti, hogy anyósom simán itatná vele. Így a gyerek magától mondja rá, hogy fújj, ez rossz, annélkül, hogy újra megkóstolná. Fél éve után még emlékszik, mert ha megmutatom neki időnként, és kérdezem, hogy ugye milyen rossz, vadul bólogat, és nem is kér:-)))
29. benvik (válaszként erre: 25. - L.Niki18)
2009. jan. 20. 09:14
Én sem tudtam, mit írtam, ezért ittam nyugodtan a feketetea helyett. Bár feltűnt, hogy amikor lefekvés előtt ittam, nem tudtam aludni, de még akkor sem gyanakodtam, hiszen gyümölcstea. Még jó hogy szólt a doki, mert nagy teás vagyok. Így áttértem a koffeinmentes Rooibos-ra, és erre azt írja, hogy kifejezetten ajánlja gyerekeknek is a jótékony hatása és koffeinmentessége miatt. Egy kis kanál fincsi mézzel isteni finom, és egészséges is. Nem kell a teába feltétlen cukrot tenni, bár attól sem lesz a gyereknek semmi baja.
2009. jan. 20. 09:12

Na a szomszésom kislànya màsfél éves,reggelire a csokis kekszet vàrja.

A két nagyobb testvérénél (5 évesek)meg mindig ott log a fél literes CocA COLA...

volt hogy vittem àt egy kilo mandarint,meg banànt,hàt a gyerek labdànak fogta be,és a földön hempergette.

A mami mondta:

-a gyerekek nem szeretik a gyümölcsöt.

Létezik ilyen?

Nem tudom.

De az biztos hogy az enyémnek elsö helyen a gyümölcsnek kellesz szerepelnie,és a legvégén az édességnek.

Söt Kolàt soha sem adnék neki.

Persze anya függö ez is.

27. 7dea0ad493 (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2009. jan. 20. 08:08

Tudod miért függenek az ízektől?

Mert gyerekek, és mint minden gyerek szereti az édeset.Ezzel nincs probléma, de némelyikőtök hozzáállása érdekes.Pálcát törtök afelett hogy valaki műitalport ad a gyereknek.Most gondoljatok bele a ti gyerekeitek mennyi műsz*rt eszik meg nap mint nap, amiről el sem gondoljátok hogy abból van?A csapvíz talán egészséges?Annak már mindegy hogy teszel-e még bele valamit vagy nem.Az is úgy sz*r ahogy van...

Már bocs. Csak addig egészséges míg forralod és lehűtöd, utána?Nem forralhatod a gyerek 20 éves koráig a vizet.A te gyereked sosem kapott semmit sem ami édes?Egy csokit sem, egy kakaót sem soha?

2009. jan. 20. 05:34

Multivitamint vettem a gyógyszertárban a 2 éves lányomnak, ők ajánlottak egyet, majd mikor itthon jobban elolvastam a dobozon írtakat, láttam, hogy édesítőszerrel készült. Ezt ajánlották azzal szemben, amit csak 4 éves kortól javasol a gyártója. Ezeket a vitaminokat szigorú ellenőrzés után engedik forgalomba hozni, és átment a vizsgálatokon az édesítőszer ellenére. Szóval lehet, hogy az édesítőszer nem annyira káros a szervezet számára, mint amennyire ijesztgetnek vele! Persze a benne lévő édesítőszer mennyiségén és minőségén múlik minden.


Én viszont óvatos vagyok, csak egy héten egyszer merem adni a lányomnak, allergiára hajlamos, ezért nem merek kockáztatni.

2009. jan. 19. 21:46
Én sem adtam gyermekemnek ebből a porból mint azt már írtam is. És napközben mi is vizet adunk neki természetesen, kivéve ha azt pl. nem fogadja el. De kap gyümölcslevet is, meg teát is. A Pickwick gyümölcsteából pedig megkeresem amit gyerkőcök is fogyaszthatnak és azt fogom adni neki a sima Pickwick gyümölcstea helyett. De én úgy tudtam, hogy nincs benne koffein. Bár ami meg van benne azzal nem ártok így sem a gyermekemnek ez tuti! És helyesen írta Szamó! Én véleményt kaptam, tanácsokat adtatok, de nem kell ítélkeznie senkinek senki felett!
2009. jan. 19. 21:40
Én sem a nagy sem a kicsi lányaimnak nem adok ilyen "porokat". A háziorvosunk azt mondta, hogy nagyon egészségtelen és én tartom magam ehhez.
23. benvik (válaszként erre: 21. - Benvik)
2009. jan. 19. 21:10
Amúgy én sem tudtam, a nőgyógyászom szólt, mivel megint babát várok. Itthon elolvastam, és arra apró betűvel rá is volt írva, hogy magas vérnyomásban szenvedők kerüljék a fogyasztását. De most néztem meg a Pickwick honlapját, ahol le is írják, hogy csak ízesítve van, az alapja normál tea. A Rooibos viszont tényleg koffeinmentes, és jótékony hatásai vannak. De a sima gyerekteája is nagyon finom.
22. Szamó
2009. jan. 19. 21:04

és miből gondoljátok, hogy nem a víz jutott elsőnek az eszébe???


azért kért véleményt........

mármint az italporról.....

21. benvik (válaszként erre: 17. - L.Niki18)
2009. jan. 19. 21:02
A Pickwick gyümölcsteában van koffein. Az alapja feketetea. Az összetevőknél benne is van. Van kifejezetten gyerekteája, abban nincs koffein.
2009. jan. 19. 20:58

még mielőtt lehurrognátok azokat, akik nem értenek egyet az üdítők fogyasztásával:

gondoljátok át:

miért nem jó a víz? Miért kell bármivel is helyettesíteni?

Nem az a probléma, hogy miért akarsz a gyermekednek cukros/édesítőszeres levet adni, hanem az, hogy miért nem a víz jut eszedbe?


Miért függünk ennyire az ízektől?

19. Szamó (válaszként erre: 18. - L.Niki18)
2009. jan. 19. 20:50
:-)
18. L.Niki18 (válaszként erre: 16. - Szamó)
2009. jan. 19. 20:49
Szia Szamó! Nálunk sem minden naposak az édességek. És kisfiam is szereti a túró rudit, meg az ilyeneket. :-) Melyik gyerek ne szeretné az édeset? Meg eleve nem fogom elvonni tőle a gyümölcslevet meg teát. Utána nagyobb korában fogja kiélni azt, hogy teleeszi majd magát édességekkel. Ezt a doki is mondta nekem!
17. L.Niki18 (válaszként erre: 14. - Pmjudit)
2009. jan. 19. 20:46
Én szoktam teázni ha szomjas vagyok, vagy csak ha egyszerűen jól esik akkor is! És én pl. Pickwick gyümölcsteára gondoltam nem pedig rendes teára. Természetesen más teát nem adnék én sem a gyermekemnek a gyümölcsteán kívül. Mivel ebben nincs koffein.
16. Szamó (válaszként erre: 13. - L.Niki18)
2009. jan. 19. 20:46

Ebben teljesen igazat adok neked!

Az én kisfiam másfél ées koráig nem kapott sem csokit, sem cukros löttyöket. Mert én így döntöttem. Anyukám kivolt akadva, hogy miért nem adok teát neki, én is azt kaptam anno......

Lassan 6 éves lesz, természetesen, mint minden gyerek szereti az édességet, de nem kap minden nap. Szokott inni gyümölcslevet (mostanában én készítem), teát mézzel, kólát nagyon ritkán. Csokit is szokott enni, meg nyalókát, igaz ritkán. Inkább a tejes édességeket szereti: túró rudi, pingu......


Nekem nagyon vacakok a fogaim. Doki néninek mondtam, hogy sosem ettem sok édességet és a fogam is szoktam mosni. Erre ő azt válaszolta, hogy nem attól megy tönkre! Nekem pl. adottság, vacak az egész......


Remélem kisfiam nem tőlem örökölte!

15. Szamó
2009. jan. 19. 20:41
Én egyszer kipróbáltam, hoztam haza pár félét, de nem nagyon ízlett, így a gyerkőcnek nem adtam belőle. Bár én a Juniort nem kóstoltam......
14. pmjudit (válaszként erre: 13. - L.Niki18)
2009. jan. 19. 20:40

Én pedig azt nem értem, hogy miért kell egy babának teát innia?

Én sem teázom, ha szomjas vagyok.

13. L.Niki18 (válaszként erre: 10. - Pmjudit)
2009. jan. 19. 20:39
És nem értem,, hogy a teában mi ártalmas van, Egy kis kanálnyi cukor? Na ne mááár. Talán neked sem adott anyukád cukros teát esetleg üdítőt gyümölcslevet? Csak nagyon ritkán? Ha nem akkor nem szóltam semmit. De ha igen, akkor...mi bajod lett? Nem lett semmi bajod tőle! Ja és a fogak "rosszasága" sem a cukros üdítőktől függenek!
12. L.Niki18 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2009. jan. 19. 20:37
Én meg azt nem értem, hogyha valaki feltesz egy ilyesféle kérdést, miért kell rögtön azt hinnie, hogy a saját imádott gyermekével kísérletezik? Egyébként is minden normális anya csak jót akar a gyerekének! És egy kérdésről nem kell elítélni másokat! Szerintem!
11. pmjudit (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2009. jan. 19. 20:19

Én sem értem, miért kell teát, üdítőt adni a kicsiknek.


Én nem adtam nekik ilyenek, csak forralt és visszahűtött vizet.

A 6 éves lányom most is csak a vizet szereti.

2009. jan. 19. 20:18
Nem, de a 6 évesnek sem, sőt mi iszunk.
2009. jan. 19. 20:08
én nem értem, miért kell a gyereken kísérletezni!
2009. jan. 19. 20:06
Szerintem ebben is mint mindenben meg kell találni a középutat.Én sem vagyok híve ezeknek a löttyöknek (én csak lónyálnak hívom), de néhanapján kapnak a gyermekeim, pl ha vendégek vannak vagy valami alkalom van.Általában vizet isznak, de pl a Bolero Ice Tee-t nagyon szeretik, úgyhogy néha engedek nekik.......
7. Ice baby (válaszként erre: 6. - L.Niki18)
2009. jan. 19. 20:01
Szerintem ezt neked kell eldönten.Mi csak a véleményünket tudjuk elmondani.Mekem 16,és 11 éves gyerekeim vannak,de el vannak tiltva ettől a márkától.Nem vagyok híve az ilyeneknk.Próbáld ki...aztán döntsél adod -e neki.
2009. jan. 19. 19:58
Még nem adtam én sem a gyermekemnek ilyet, csak ma vettem magamnak. Gondoltam kikérem mások véleményét is. És ez nem cukros hanem édesítőszeres és néztem, 1 db E betűs sincs benne! Nos?
2009. jan. 19. 19:52

Miért akarják a szülők a gyerekeket cukros mesterséges üdítőkre szoktatni?

Ezt valaki magyarázza már meg nekem!

2009. jan. 19. 19:49
Az lehet ,hogy édesítőser.De nézd meg háhy E betű van benne.Szerintem azt a Tiszai Vegyi Kombinát gyártja..Bocs.
2009. jan. 19. 19:49

vizet a gyereknek?

furcsa lenne?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook