Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 2 éves kislányomnak hasmenésre fórum

2 éves kislányomnak hasmenésre (beszélgetős fórum)


25. genia
2009. szept. 24. 13:39
van flp s ismerosod? kerd a Probiotikot
2009. szept. 19. 17:10

Addig, amíg nem csökkennek a tünetek, a hasmenés, mert utána meg az is gond, ha nagyon megfogja a hasat.Nem emlékszem, hogy lehet e vény nélkül venni, nekem a dokinő írta fel.

A Normaflore is nagyon jó abból 2x1 volt általában az adag.

2009. szept. 19. 16:52

Köszönöm mindenkinek a segitséget!!!

Normaflore-t majd veszek. Azt hogy kell adni? Napi 1 ampulla?

22. hableány24 (válaszként erre: 21. - A900f63755)
2009. szept. 19. 16:51
Ezt akkor szedheti a 2 éves gyerek. Vény nélküli ugye? És mennyi ideig kellett nektek szedni?
2009. szept. 19. 16:20

Bolus astringens tabletta 3x fél ( a lányomnak is ezt írták anno ), krumplit főve, sülve, ahogy hajlandó megenni.Sok folyadék, még ha csak át is fut rajta.Háztartási keksz, sajtos ropogós.

Én a tablettát összetörtem és 1 kis kanálnyi valamibe ( nálunk a lekvár vagy a mogyorókrém vált be erre a célra ) belekevertem, hogy megegye.

20. ibi75 (válaszként erre: 18. - Sylvia81)
2009. szept. 19. 16:03
ugyan :) ez nem reklám :)
19. ibi75 (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2009. szept. 19. 16:02

Nálunk is épp pár napja van vége ennek. Ma kezdtem a Normaflore-t adni.

Nekem nem volt szívem a kádba állítva tusolni, nézni, ahogy remeg a lába perceken keresztül, inkább vizes törölközőbe csavartam 1-2 percre, azt hamar megszokta, túl is volt rajta gyorsan, aztán levettem, hogy a testhője párologtassa el a vizet. A Germicid kúp nem vált be, sem a Nurofen kanalas. Vettünk Mexalen kúpot (harmada a Germicidnek) és az jött be.

18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2009. szept. 19. 16:00

A nem kimaradt... Helyesen:

Remélem, Hoxa nem koppint orron, hogy ilyen konkrét voltam... :S

2009. szept. 19. 15:59

Ha hiszel a homeopátiában (vagy csak kipróbálnád), itt egy oldal, keresd ki a leginkább rátok jellemző leírást:

www. homeopatiasopron. hu

Bal szélen, a Remedia logó alatt van a házipatika menüpont, klikk rá. Bal oldalon egymás alatt fel vannak sorolva a betegségek. Ott van a hasmenés is.

Remélem, Hoxa koppint orron, hogy ilyen konkrét voltam... :S

16. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Ffa1d14645)
2009. szept. 19. 15:56
:-)) Akkor Anyukád biztos konzultált a mi gyerekdokinkkal, mert Ő is azt szokta mondani, hogy ilyen alkalmakkor nyugodtan adjam nekik, csak jót tesz... :-)) Nálunk is bevált...
2009. szept. 19. 15:54
Ha a kólát ki akarod próbálni (én is hallottam, de még nem adtam neki), szigorúan a cukros, nem light coca colát add, jól keverd ki belőle a CO2-t!!!
2009. szept. 19. 15:53

Hát, a Hipp ORS ihatatlan...

Szerintem se nagyon adj neki mást, mint krumplit, rízst, sárgarépát, almát és banánt. Van a Kecskemétinek alma-banánpüréje, 4hós kortól van, tuti nincs benne semmi"rossz", viszont nagyon finom. Én is szeretem! :D Add neki azt esetleg édesség helyett. És Normaflore.

Én is hallottam, hogy a Smecta ihatatlan... Azért próbálkozz...

Láza is van? Mi pont most lábalunk ki ugyanebből, semmi más tünet, mint hasmenés és láz. Ha lázas, ne adj neki lázcsillapítót, hanem hűtőfürdőzd, de az nem baj, ha 38 körül van a hője, mindaddig, míg bírjátok cérnával. A láz annak a jele, hogy a szervezete küzd a betegség ellen. Ne nyomd el, mert csak az immunrendszer dolgát nehezíted. Hatékonyabb a baciölés, ha kicsit melegebb van odabenn.

2009. szept. 19. 15:45

A smectát nem csak folyadékba lehet tenni!


De mostmár jobb narancs ízű.

12. ibi75
2009. szept. 19. 15:40

csatlakozok a többiekhez, a Normaflore-t adjad neki. naponta egy ampulla, semmi íze nincs, bármibe beleöntheted. 1000 Ft alatt van az ára. ilyen gyomrot, emésztőrendszert megterhelő betegségek után nagyon fontos rendbetenni odabent mindent :)

jobbulást és sok gyógypuszit neki!!!

11. ibi75 (válaszként erre: 1. - Hableány24)
2009. szept. 19. 15:39
a smectát még a felnőtt sem issza meg, bár állítólag kólával elmegy :(
2009. szept. 19. 14:49

Jó minőségű étcsoki (többé-kevésbé még jó ízű).

Kiszáradás ellen keserű tea, lehetőleg hidegen.

9. dee
2009. szept. 19. 14:45

Folyadék-folyadék-folyadék.

Ki ne száradjon!!!!!!

Cseppenkén vagy fecskendővel vagy kiskanállal vagy csőrös pohárból.

Inkább hagyjad malackodni egy kanállal és pohárral,mint kórházba kerüljön!


A Hipp Ors jó! Mellé Normafloret javaslok!


Figyeld a leheletét nehogy acetonos legyen!

Ha aluszékony az is rossz jel!

8. Ekka (válaszként erre: 7. - Ekka)
2009. szept. 19. 14:39
gyógyszertár, dm, rossmann- ezekbe mindig van.
7. Ekka
2009. szept. 19. 14:37

Hipp ORS 200 Sárgarépa-rizs ital

A Hipp ORS 200 Sárgarépa-rizs ital hasmenéses egyéneknek készült elektrolit és folyadékpótló különleges táplálkozási célú élelmiszer, mely 4 hónapos kortól ajánlható.

2009. szept. 19. 14:33
2dl coca-cola...ezt komolyan mondom,anyukám a sotén dolgozik és amikor az én lányomnak volt nagy fosija és semmi nem mulasztotta el ő mondta hogy olyan összetevők vannak benne amik megállítják,persze van aki vonakodik benne-nálunk bevállt.ja és adj neki normafloret
2009. szept. 19. 14:23
semmilyen gyógyszert ne adj neki,mert ami bent van annak ki kell jönni!normaflore és smecta.sok folyadék a kiszáradás ellen.háztartási keksz és étcsoki!!!
4. Berenik (válaszként erre: 1. - Hableány24)
2009. szept. 19. 14:18
Ha hasmenése van a gyermeknek, és különböző hasfogókkal megpróbáljuk megállítani, akkor a baktériumok nagyon soká tudnak kiürülni a belekből. Ezért nem kapott semmit a kislányod. Nagyon sok folyadékot, ha szükséges kanalanként add! Reszelt alma nagyon jó. Szerintem a sós krumplit adhatod neki, éhen mégsem lehet!
2009. szept. 19. 14:13

Nekem mikor kicsi voltam lósóska teát főztek és mindig bevált:)

Próbáld ki! A lósóskának a magvas részér kell szedni és ezt tömény teának megfőzni, igaz keserű de meg lehet inni még gyerekként is.

2009. szept. 19. 14:13
szerintem 1 fél széntablettát adhatsz nyugodtan,és csinálj neki almapürét mert hasfogó hatása van
2009. szept. 19. 14:11
Az orvos azt mondja,hogy az ég világon semmit ne egyen és nem írt fel neki semmilyen gyógyszert. Ez a módszer nemtetszik senkinek. A banán,krumpli és ilyesmik nem jöttek be. Smecta port adtam neki de egyáltalán nem hajlandó beleinni. Mi lenne jó neki? Segitsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook