Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves kislányom egyik első foga szürke, pedig minden nap mossuk! Mit tegyek? fórum

2 éves kislányom egyik első foga szürke, pedig minden nap mossuk! Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


11. Andi68
2009. nov. 6. 23:49

Az én kislányom is megütötte a fogát és elhalt a tejfoga. Először tényleg nem volt semmi gond vele, de pár hónap múlva, jó mélyen az ínye az elhalt fog felett elkezdett bedagadni és fájt neki. Nézzétek meg hetente a fog alját, és ha egy kis pukli kezd odanőni, akkor el kell vinni a fogorvoshoz és egy pici lyukat fúrnak rá, amin kifolyik a váladék. Ezt többször is megcsináltunk, (kb. 5x?) amíg ki nem esett a fog. A lyukat nem kellett többször kifúrni, csak kitisztítani. A művelet nem fájt neki, mert a fog érzéketlen volt, hiszen elhalt. Ha viszont nem vittük, és bedurrant az ínye, akkor fájt neki. (az ínye)

Szóval mindenképp jobb ha fogorvos látja.

10. Mariann7533 (válaszként erre: 8. - Emőczi)
2009. nov. 5. 21:29
Nagyon sajnálom,hogy nem hatásos.Talán még fluor tablettát lehetne,de ahhoz lehet,hogy orvosi vélemény kell.
9. Emőczi (válaszként erre: 5. - Szamó)
2009. nov. 5. 21:15
Sajnos az én picúrkám is mindig úgy esik, hogy beüti a fogát vagy vérzik a szája. A másik első fogából le is tört egy pici csücsök, de annak semmi más baja nem lett. Nem kezdett el szuvasodni, pedig csak gyümölcslevet vagy szörpöt hajlandó inni, a vizet kiköpi. Itt látszik, hogy milyen hasznos a fogmosás.
8. Emőczi (válaszként erre: 6. - Mariann7533)
2009. nov. 5. 21:10
Mi három napja váltottunk nenedentről elmexre, de egyenlőre nincs hatás. Bár igazad lenne és használna.
2009. nov. 5. 12:18
szia. az én lányom első foga is szürke volt, mert beütötte, és az ideg sérült. semmit nem tudnak vele csinálni. majd 6 évesen kiesik.
2009. nov. 5. 11:55
Csak azért kérdeztem,hogy áttetsző volt e,mert az én mostmár nagyobb lányom egyszer összeütközött egy gyerkőccel,és elkezdett mozogni elől a foga.A fogorvos azt mondta,semmi gond vissza szilárdul.Úgy is lett.Igen ám,de ilyen fura szürkés áttetsző színt vett fel,és bárhogy mostuk nem segített.Elmentem itt nálunk a patikushoz,hogy kérjek tanácsot.Az elmex fogkrémet ajánlotta.Megmostam vele este a fogát,és tudom hihetetlen,másnapra hófehér lett. Mi azóta elmexet használunk.A gyerekeimnek hófehérek a fogai.A lányommal most voltunk fogorovosnál,csak hogy megismerje ezt is,és minden foga tökéletes.
2009. nov. 5. 11:42

Szia!


Kisfiamnál ugyanez volt. Ő mindig "pofára" esett, mikor járni tanult. Aztán elszürkült egy foga. Elvittem dokihoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg sérült a fog gyökere és "elhalt" a fog. De nem kell vele semmit csinálni, nem kell kihúzni, mert helyfenntartó, majd kiesik magától.


Pár napja esett ki, gyönyörűen nő helyette a másik!

2009. nov. 5. 11:41
a fogorvos ad rá ecsetelőt.Vidd el nyugodtan,csak előtte készítsd fel a kiskorút,hogy nem bánt a néni!
2009. nov. 5. 11:41
Szia.Olyan mintha egy kicsit áttetsző is lenne?
2009. nov. 5. 11:41
Vidd el fogorvoshoz, ő biztos meg tudja mondani.
2009. nov. 5. 11:40
2 éves kislányom egyik első foga szürke, pedig minden nap mossuk! Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook