Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves kisfiam nem akar felöltözni. Elég hűvös van már és nem hajlandó normális sapkát felvenni fórum

2 éves kisfiam nem akar felöltözni. Elég hűvös van már és nem hajlandó normális sapkát felvenni (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. anya4005 (válaszként erre: 35. - 76c87e32e1)
2015. okt. 28. 18:47

Ahogy már írtam,nálunk is volt,hogy a kicsi nem akart kabátot,sapkát venni,de elmeséltem a várható következményeket,és szépen megértette.

Amúgy sok szülő az én fiaimat is dicséri,milyen önállóan tudnak öltözni,de nekem ez fontosabb volt (főleg ovikezdésre),mint hogy el tudjanak számolni húszig (na,az is megy).

37. 76c87e32e1 (válaszként erre: 36. - Nefaria)
2015. okt. 28. 16:48

Szerintem egészen mást írtam, nem mumusoztam a dokikat. :) De biztos van benne valami, ha az ismerősöd is ezt mondja.

A gyerekek minden korban kitalálnak valamit, amit nem akarnak-akarnak, majd ha huszonéves lesz, és kirepül, akkor talán könnyebb lesz a konfliktuskezelés. :))

36. nefaria (válaszként erre: 34. - 76c87e32e1)
2015. okt. 28. 16:42

De te is ugyanazt írod hogy mit mondjak mint amit mondok :)


Amúgy sajnos tudom hogy nem fél az orvosoktól. Harom havonta járunk különböző kontrollokra különböző orvosokhoz. Nincs ezzel gondja amit írsz.

35. 76c87e32e1 (válaszként erre: 33. - Anya4005)
2015. okt. 28. 15:27
Nálunk soha nem fordult elő ilyen. Mondanám, hogy azért, mert nem a nyúl viszi a puskát, de inkább amiatt, mert hisztis és türelmetlen vagyok ezekhez, jobban, mint a gyerek. :) Nehogy már a tököljünk azon, ki mit vesz fel vagy mit nem, nyavalyogjon órákig. Nem véletlen, hogy mindig az én gyerekem öltözött át az oviban is a leggyorsabban, készült el a leghamarabb. :)
34. 76c87e32e1 (válaszként erre: 32. - Nefaria)
2015. okt. 28. 15:25

Nem értettem félre, csak ha így mondod a gyereknek, könnyen az rögzülhet benne, hogy az orvos az rossz, félni kell tőle, és azért kerül oda, mert ő rossz volt, nem fogadott szót. Nem úgy értettem, hogy te ezt mondod, hanem hogy a gyerekben ez rögzülhet.


Ez azért nagyon rossz, mert ha valamiért beteg lesz, műteni kell (manduláját például, de bármiért), rettegéssel fogja megélni az amúgy is ijesztő helyzetet.

33. anya4005 (válaszként erre: 30. - 76c87e32e1)
2015. okt. 28. 15:02
Nálunk az érzelmi ráhatás nem jönne be: ezer örömmel maradnának a fiaim itthon egyedül,csak annak nem lenne jó vége.:)
32. nefaria (válaszként erre: 31. - Nefaria)
2015. okt. 28. 14:30
Nem mondom azt soha, hogy ha rosszat tesz megyünk a doktornénihez, valamit félreértettél szerintem.
31. nefaria (válaszként erre: 30. - 76c87e32e1)
2015. okt. 28. 14:29

De hát én ezt mondom. Ha nem öltözik fel, megfázik és megyünk a doktornénihez.


De mondhatsz másik javaslatot :) (az gondolom nem javaslat, hogy induljunk el bugyiban)

30. 76c87e32e1 (válaszként erre: 29. - Nefaria)
2015. okt. 28. 14:19

Nem félsz, hogy azt programozod belé, ha beteg lesz, az az ő hibája, mert rosszat csinált, és mindig féljen az orvosoktól?

Elég lenne az igazat is mondani, hogy ha nem öltözik fel, megfázhat, és akkor megfájdulhat a feje/füle.


De én ilyen helyzetben egyszerű és szigorú lennék, és inkább érzelmekre ható. Megmondanám, ha nem veszi fel a nadrágot vagy a sapkát, nem jön velem, mert akkor könnyen megfázik, és én nem szeretném, hogy beteg legyen és fájjon neki.

2015. okt. 28. 13:48
Még annyit, ha esetleg majd beteg lesz (mert hát jön a tél, előbb-utóbb úgyis elkap valamit), jól rá lehet erősíteni erre a nem túl célszerű módszerre. Az enyém pl ma reggel a nadrágot nem akarta, elmondtuk, hogy hideg van odakint, nem lehet bugyiban menni, és ha nem engedi hogy ráadjam a nadrágot, hanem bugyiban akar majd menni, akkor megfázik, irány a doki, és az ugye mennyire nem jó. Erre ő rögtön mutatta a fülét (mindig fülecskére megy sajnos neki), mondta hogy kukk, és jujjj, mert hát ugye az fáj ha beteg a fül. szóval a negatív emléket összekötötte, és hagyta magára adni a nadrágot. De ez is hosszú meló eredménye sajnos.
28. nefaria (válaszként erre: 26. - Manga24)
2015. okt. 28. 13:45
Eleinte az enyémnek se jött be, de elég gyakran mondogattam, azután átment az üzenet a kis buksiján :D Ez úgy eltartott két évig sajnos, most már 4 éves, de még mindig noszogatni kell (és ijesztgetni a dokival sajnos)
2015. okt. 28. 13:24
Nefaria: Tudom, hogy nem szabadna, viszont van amikor már én is ilyeneket mondok neki... :D Az ivással kapcsolatban ő pont a fordítottja, rengeteget iszik. :) Egyszer kétszer volt olyan, hogy hányásig itta a vizet. Sokszor látom rajta, hogy már nem esik jól neki és szerintem csak azért issza tovább, mert rászólok, hogy ne igyon annyit... :D
2015. okt. 28. 13:20
Sajnos nem jön be neki az se :(
2015. okt. 28. 13:20

A fogorovos barátnőm ugyan már letorkolt azért, amit most írni fogok, de én mindig azt mondom a lányomnak, ha nem vesz fel sapkát, megfázik, és mehetünk a doktorbácsihoz. Meg ha nem iszik eleget, azt mondom, hogy mehetünk a kórházba, ahol szuriban fogja kapni a teát. Tudom, nem szabad orvossal ijeszthetni, de a helyzet az, hogy szinte sose iszik, ellene szerintem anélkül egész nap, hogy inna, néha már vérzik a szája annyira ki van repedezve, és néha már ammóniaszagú a lehelete ... ez a szuris-teás dolog válik be, ekkor hajlandó meginni valamicskét.


De ez biztos nem jó módszer pedagógiailag :D

24. anya4005 (válaszként erre: 23. - Manga24)
2015. okt. 28. 13:11
A kapucniról mi a véleménye? Talán átmenetileg megoldás lehetne...
2015. okt. 28. 12:19
Igen tudom még nem fontos a vastag sapka, annyira nem is erőltetem, ha kora délután megyünk ki. Viszont volt úgy a héten, h elég későn kellett elmennünk itthonról és tényleg hideg volt, elkelt volna rá egy vastagabb sapka, ha nem is a nagyon bundás, de nem is ez a kis tavaszi.
22. 76c87e32e1 (válaszként erre: 21. - Manga24)
2015. okt. 28. 12:09
Szerintem annyira nincs hűvös, hogy ne legyen elég egy vékonyabb sapka, mi lesz télen a mínuszokban? :) A szülők hajlamosak túlöltöztetni a gyereket, ezt ne feledd. :) Lehet, hogy éppen ezért tiltakozik, mert neki kényelmetlen, rossz még. Ha a vékonyat pedig felveszi.
2015. okt. 28. 11:44

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :) Brünella, neked is a tanácsokat, megnézem a videókat. :)

Szerintem nem túlzás a harisnya és sapka egy 2 éves gyereknek, elég hűvös idő van már mostanában. Ja és azt még nem próbáltam, hogy én is veszek fel sapkát, pedig eég kézenfekvő lett volna, valahogy ez nem jutott eszembe. :D

20. a360345bdd (válaszként erre: 1. - Manga24)
2015. okt. 28. 10:36
Te veszel fel sapkát? Nálunk ez hozta meg az áttörést, ha rajtam volt, akkor ő is felvette. Egyébként nem.
2015. okt. 28. 08:10

A nadrág alá harisnya nem túlzás még?

Sőt! Szerintem még sapka nélkül se lenne semmi baja.

18. anya4005 (válaszként erre: 16. - Manga24)
2015. okt. 27. 23:11

Meséld el neki,mennyire hiányozna a kedvenc nacijának,ha kórházba kerülne,mert jól megfázik...

Igaz,a macit én nem vettem bele,de a kicsimnek elmagyaráztam,milyen következményei lehetnek,ha nincs rajta meleg sapka,és megértette (2,5 éves volt). Azóta csak az első alkalommal volt egy kisebb "nem akarom" színdarab (kabátot sem akart,meg magasszárú cipőt sem),de hiszti az nem!

2015. okt. 27. 22:48

Így nagyon nehéz bármit is mondani, tanácsokat osztogatni. Ajánlom Neked szuperdada, Jo Frost videoit, mert jo ötleteket lehet belőle kapni.


Büntetéssel vagy jutalmazással lehetne még próbálkozni. Ha választ sapkát, és azt hordja minden nap egy héten át, akkor valami különleges jutalomban lesz része hétvégén, ámbáron ez a kisgyerek még annyira kicsi. Nem volt még dolgom 2 évessel.

2015. okt. 27. 22:42
Igen lehet így csinálom :) Annyira nem aggódtam eddig, nem volt még olyan hideg. Remélem rá jön majd, hogy jó lesz a za meleg sapi.:)
2015. okt. 27. 22:38

Az en gyerekem epp forditottja volt, nyaron a hoguta kozepen sem volt hajlando rovidujjut vagy rovid nadragot felvenni, hisztizett a hosszuert. Na egy napon kint voltunk a parkban, nagyon meleg is volt, plusz rohangalt is, es lattam, hogy mindjart rosszul lesz a gyerek. Akkor levettem rola a hosszu nadragot, hosszu ujju polot (nem kerdeztem tole semmit, csak hatarozottan levettem), es a kis boxereben meg atletaban talalta magat, es tetszett neki. Azota nincs gond rovidujju polokkal vagy rovidnadraggal.


Szerintem varj amig olyan hideg lesz egyik nap, hogy ha raadod a sapkat meg meg is koszoni.

Mi is anno vettunk egyutt ami neki tetszett rovidnadragokat, rovid ujju polokat, aztan mikor fel kellett volna venni ment az uvoltes,hogy kell neki ra meg a hosszu. Rahagytam, magatol aztan megvilagosodott ott a parkban :)

2015. okt. 27. 22:35
A sapkákat már ráhúztam a nagy macik fejére is, az tetszik neki, viszont így sem akarja a saját fején tudni :D
2015. okt. 27. 22:34
Az ilyen dolgokon túl vagyunk, azt mondja, hogy inkább bent marad.
2015. okt. 27. 22:33
Ja és az a baj, hogy nem is tudom a fejére húzni, kézzel lábbal tiltakozik. Nem hagyom magam, a harisnyát is hiszti árán adtam rá, gyorsan rá a nadrágot, cipőt... addig volt csak hiszti még ki nem értünk a házból. Viszont a sapkával nem bírok. :D
11. 2a9cd98bfa (válaszként erre: 10. - Manga24)
2015. okt. 27. 22:31
Mondd meg neki, hogy vagy Ő választ, vagy Te...
2015. okt. 27. 22:29
6 db vastag sapit szedtem elő, mondtam neki, hogy válasszon és nem, eldobálja mindet :( Van egy kisautós azt hittem az majd nagyon tetszik neki, azt se akarja sajnos.
2015. okt. 27. 22:25
Valószínű, hogy nem tetszik neki valamiért az a sapka, mert ha a vékony jó, akkor ezzel lehet a baj. Vidd el vásárolni, próbálgassd a fejére...aztán ha valami megtetszik neki, azt már mindnen nap a fejére húzhatod, ha akarja, ha nem... Ne hagyd magad egy két évesnek!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook