Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves kicsim nem akar megbarátkozni az egyik mamival. Hogy "szeretessem meg" vele? fórum

2 éves kicsim nem akar megbarátkozni az egyik mamival. Hogy "szeretessem meg" vele? (beszélgetős fórum)


28. anyucika3 (válaszként erre: 26. - K-né Zsóka)
2011. júl. 11. 17:41
Hát szerencsés vagy,hogy nem olyan nagyszájú a lányod mint az enyémek,mert Ők a néninek is megmondták volna:-))
2011. júl. 11. 17:38

Szia! Ugyan nem vagyok szakértő a témában, de épp pszichológiából olvastam, hogy a gyerek 1 éves koráig mindenkit elfogad maga körül, akár idegen is lehet. És utána jön egy törés, amikor félni kezd az idegenektől és azoktól, akikkel nem alakított ki kötődést. Szerintem is azért "nem kedveli" a másik mamát, mert kevesebbet látta egész idáig, és nem tudott vele szoros kapcsolatot kialakítani. De jó hír, hogy 3-4 évesen már, ahogy egyre jobban meg tudja magát értetni, és kitágul előtte a világ, szülő nélkül is biztonságban érzi majd magát mások között.

Szóval tényleg az lehet a jó megoldás, ha a mamát is bevonjátok a család életébe, gyakrabban, mint ezelőtt, és hozzá is kötődni fog :) Tök jó példákat írtak le a többiek :))

2011. júl. 11. 17:34

Biztosan zavarja valami a gyereket. Nálunk alig 3 éves volt a kislány amikor a szomszédba költözött egy nagyon aranyos idős házaspár. A bácsival nagyon jól kijött, a nénitől mindig elhúzódott. Kicsit rosszul éreztem magam ezért, de aztán bevallotta, hogy a néninek szerinte sajt szaga volt és ő nem szerette a sajtot.

Csak ezért idegenkedett:)...

25. e705905164 (válaszként erre: 1. - SarahMina)
2011. júl. 11. 17:26
gyakrabban járjon hozzátok a nagyi és ne erőltessétek,hanem szépen idővel megfogja szokni őt!lehet olyat is,hogy "megvenni" valamivel,néha vihetne neki valami kis csokit..cukrot..:D igaz lehet csak azért megy majd oda kezdetben,de legalább oldódik és rájön a mami nem is olyan rossz:)
24. SarahMina (válaszként erre: 23. - Jozsi.38)
2011. jún. 17. 11:59
ez biztató :-)))
23. jozsi.38 (válaszként erre: 20. - SarahMina)
2011. jún. 17. 11:58
a felállás nálunk is ilyen :) eleinte a papához húzott mert játszott vele, de a mamát is megszerette idővel
22. SarahMina (válaszként erre: 19. - 186bcfb5ca)
2011. jún. 17. 11:56
Reméljük mielőbb :-D
21. SarahMina (válaszként erre: 17. - Mamuci55)
2011. jún. 17. 11:56

És valóban, eddig nem találkoztak túl sokat, ezen épp dolgozunk :D


De tényleg lehet ezért idegenkedik Oli, mert érzi a mamin hogy csendes, csendet, nyugit szereti,de ugye a két éves gyerek meg a csend és nyugalom :-D

20. SarahMina (válaszként erre: 17. - Mamuci55)
2011. jún. 17. 11:53
Anyósomnál pont erre gondolok, hogy talán ez lehet a gond. Hogy ő nagyon aranyos nő, de nem az a lelkendező, minden játékot élvezek típus. Ő olyan kis csendes. Ez persze nem baj, de Olivér a papáját meg imádja, mert ő meg szalad elé ha megyünk, meg mindig hülyéskedik vele. Anyósom feszültebb típus talán, nem tud annyira lelkesedni. De nagyon szereti Olit és kedves vele.
19. 186bcfb5ca (válaszként erre: 18. - SarahMina)
2011. jún. 17. 11:53
Majd csak átmegy ez rajtuk;)
18. SarahMina (válaszként erre: 15. - 186bcfb5ca)
2011. jún. 17. 11:51
Sajnálom :-(
2011. jún. 17. 11:42
Sziasztok!Szerintem az lehet az oka,hogy keveset talékozik a mamival.Nekem négy unokám van,mind a négyen nagyon ragaszkodnak hozzám.Sőt ha ott alszanak nem akarnak haza menni.Sok múlik a nagymamán,neki kell olyan kapcsolatot kíalakítani a gyerekekkel,hogy ne féljen tőle.A gyerekek megérzok az igazi szeretet.Én mindenben bene vagyok ha a játéról van szó.Csúszok-mászok velük,legózok.A vejem édesanyja ritkábban van velük,de imádja Őket.A kislány unokám mégis azt mondta Neki,hogy csak a Márti mamát szereti,mert ő vigyázz rá.Erőltetni nem szabad semmit.A gyerekek nagyon őszinték,és mindent megéreznek.Reméljük a mami szorosabb kapcsolatot tud majd kialakítani és akkor már nem lesz gond a találkozással.
16. 186bcfb5ca (válaszként erre: 13. - SarahMina)
2011. jún. 17. 11:40
Szegénykém:)
15. 186bcfb5ca (válaszként erre: 12. - SarahMina)
2011. jún. 17. 11:39
Hát igen,csak nekem ez nagyon gáz,mert apámmal egyébként sem mindig fényes a viszony,erőlködök,hogy normális legyen,erre találkozunk,hogy megnézze az unokáját,az meg ordít ezerrel ha csak ránéz,ja és bárki más megfoghatja a környéken csak apu nem:(
2011. jún. 17. 11:36

a hangja meg rekedtes


különírva :D

13. SarahMina (válaszként erre: 4. - E07aa834c4)
2011. jún. 17. 11:36
Igen, egyébként a múltkor kapott egy homokozószettet, az eladó tiszta boszi volt, a hangja megrekedtes. Szegényem annyira megijedt hogy potyogtak a könnyei.
12. SarahMina (válaszként erre: 10. - 186bcfb5ca)
2011. jún. 17. 11:34

oh :-((


Hát igen, ilyenek a gyerekek. Kiszámíthatatlanok.

11. SarahMina (válaszként erre: 3. - Cel)
2011. jún. 17. 11:34

Ezt is megpróbálom.

Próbálom elérni, hogy pozitív dolgokhoz kösse. Remélem használni fog.


Nála nagyon kedv függő is mondjuk, a múltkor pl egész jól elvoltak, de tegnap megint nem. :-(

2011. jún. 17. 11:32
Nekem a 11 hónapos lányom ha meglátja apámat akár csak közeledni ordít,sikít annyira fél tőle.Nagyon ciki,főleg,hogy a papa nem túl megértő...
9. SarahMina (válaszként erre: 4. - E07aa834c4)
2011. jún. 17. 11:32
Igen, most ezt kezdtük el, azt mondta jön gyakrabban, már 2x kapott ajándékot is.
8. SarahMina (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2011. jún. 17. 11:31

Köszi!


Én is ebben bízok, és igen ha ott vagyok én is, csak rosszabb a helyzet.

7. SarahMina (válaszként erre: 2. - A6d5a14c21)
2011. jún. 17. 11:30

:-DDD


Hálistennek nem az a tipikus csupanagybetűs ANYÓS.

2011. jún. 17. 11:30
stimmel:)
2011. jún. 17. 11:30
szia! az én kisebbem 20hónapos és anyukámat nem akarta elfogadni sőt senkit az apján kívül. ott kell hagyni a mamánál 1-2 órára és megbékél vele ha rendszeresen viszitek. anyukám már puszit is kap tőle ha nem vagyok ott, de ha én ott vagyok nem hajlandó vele szóba állni. ez van, majd megbarátkozik vele csak időt kell neki adni amit a mamával tölt. kati
4. e07aa834c4 (válaszként erre: 2. - A6d5a14c21)
2011. jún. 17. 11:29

jah:)enyémek is akihez nem mennek hozzá ott valami nem stimmal-vagy nagyon ronda az illető akarom mondani szépséghibás,vagy valami van benne amitől a gyerek megriad-pl hangja,illata,viselkedése,kinézete,vaqy olyan a kisugárzása.

De ezzel nem könnyítjük meg a fórumozó gondját:)

keresd meg az okát hogy miért fél a gyereked a mamitól-vagy marad a jó öreg trükk:ajándék a mamitól a gyereknek minden találkozásnál tudod a cukrosnéni variáció.

3. cel
2011. jún. 17. 11:27

Sehogy sem, ne erőltesd és a nagymami is felnőtt, tudja, hogy mifánterem egy kétéves:)


Komolyra fordítva, az lenne talán célravezető, ha mesélnél a kicsinek az apukája gyermek koráról és abban sokat szerepelne a nagyi is és nagyon pozitív szerepben tüntetnéd fel.

2. a6d5a14c21 (válaszként erre: 1. - SarahMina)
2011. jún. 17. 11:25
Bízz a gyerek megérzéseiben:D:D
2011. jún. 17. 11:23

Sziasztok!


Kicsi fiam két éves lesz bő 2 hónap múlva. Nagyon barátságos kisfiú, viszont ha a férjem anyuját meglátja, elfut, nem akar hozzá menni, és hisztis lesz. Pedig aranyos a mami nagyon. Nem értem. Mit tegyek??


A papát nagyon szereti.


Nekem is könnyebb lenne ha elfogadná a mamit, így nem is tudom odaadni pár óra sem, mert félek, hogy végig sírja.


Ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook