Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves gyerek székletvisszatartása... fórum

2 éves gyerek székletvisszatartása... (beszélgetős fórum)


17. 45f2f5f4f7 (válaszként erre: 14. - Sznilla)
2010. szept. 28. 19:19
Értem. Akkor sajnos tényleg nem tudok egyebet javasolni. Nekem ez segített. Előtte hetekig csak szenvedett a drágám
16. sznilla (válaszként erre: 12. - 03755e6896)
2010. szept. 28. 19:19

Hát, lehet, kipróbáljuk mi is... még egy-két hetet adok "neki".... azért köszi :)


És mindenkinek köszi :)

2010. szept. 28. 19:18
Ja, és az én kisfiam autista, ezért neki nagyon kényes az emésztőrendszere, de pszichésen is sokszor vissza szokta tartani, főleg ha nem otthon van.
2010. szept. 28. 19:18
Normaflore helyett egyszer a pro+kid is volt itthon.... semmi
2010. szept. 28. 19:16
Szerintem egy próbát megér.Ha nem segít(bár ezt kétlem) ártani nem fog.
12. 03755e6896 (válaszként erre: 4. - Sznilla)
2010. szept. 28. 19:16

Szia! Nekünk ugyanez a problémánk csak az én fiam már 5 éves. Megjártunk már mindent,pszichológusnál is voltunk. Sajnos az én fiamnál az a helyzet,hogy visszafelé nyomja a kakit ,nem kifelé. Nálunk volt beöntés,de egy teljes napig a beöntést is visszaszorította. Pszihés eredetű a dolog,de nem jöttünk rá,hogy mi. Lehet,hogy egyszer fájhatott Neki kicsi korában a kakilás és azt jól megjegyezte magának.

Sajnos Nekünk semmi más nem segit csak a Gut...x

2010. szept. 28. 19:15
Ja, és olvastam olyat is, hogy Normaflore, vagy más probiotikum segít. Nekünk nem. A közösségbe kerülés miatt, viszonylag sokat beteg, kap antibiotikumot havonta egyszer, mellé Normaflore, semmi. Ráadásul doki néni szerint az antibiotikumnak székletlazító hatása is van... ???
2010. szept. 28. 19:15
Ez egyébként egy probiotikum. És tényleg sokat segít. olyan mint a tápszer.Egy adagolókanállal kell feloldani langyos folyadékban, én tejben szoktam. Majd nézz utána :www.bonolact.hu.
9. sznilla (válaszként erre: 7. - 45f2f5f4f7)
2010. szept. 28. 19:13
Bilizést már megválaszoltam :) Még anyóssal is veszekszem emiatt, mert Ő nem akarja elfogadni, hogy ekkora gyerkőc még nem bilizik. Én soha nem erőltettem... És nem kemény neki, teljesen okay az állaga, nem erőlködik komolyabban, és nem is pirosodik, sérül a feneke.
8. sznilla (válaszként erre: 5. - Megryan)
2010. szept. 28. 19:12
Azt olvastam, a szirupnak csak egy-két napig van értelme, aztán csak ront, görcsöt okozhat stb... Szilva tejjel nem jött be...
2010. szept. 28. 19:11
Nem erőltetted a bilizést? Ha visszartja, lehet attól is, hogy kemény, és fáj a feneke. Egyébként én most adok neki egy port, ami segít. A neve Bonolact pro+ kid. Ha visszatartja, akkor sem kemény neki,mikor szedi ezt a port
6. sznilla (válaszként erre: 3. - Pocakmanci)
2010. szept. 28. 19:10
Sajnos 16 hónapos kora óta bölcsis :( Gondoltam, hogy a bölcsiben nem akar, de eltelt 4 hónap mindenféle gond nélkül... Kistesó nem jön, nincs se kicsi, se nagy. Bilit direkt nem erőltetjük, nem akarja. Szobatiszta, mert ha nincs rajta pelus, nem pisil be, visszatartja, de csak pelusba hajlandó elvégezni a dolgát... Emiatt nem is aggódom még. És éppen ezért nem erőltetjük a wc-t, bilit...
5. megryan (válaszként erre: 4. - Sznilla)
2010. szept. 28. 19:09

A Laevolac szinte szimpla cukorszirup. Miért nem adsz neki többet?

Esetleg az éhgyomorra aszalt szilva + cukros tej bejöhet.

2010. szept. 28. 19:07
Sokat olvastam egy tavalyi fórumon, hátha van valakinek valami újabb tapasztalat ezzel kapcsolatban. Két éves gyerkőcöm heti egyszer kakál. Ez csak kb. két hónapja van így, előtte teljesen rendben volt. Volt, hogy csak nyolc nap (!) után sikerült. És nem kemény, szerintem teljesen jó állagú, és elég gyorsan ki is nyomja. Mindenfélét próbáltunk már. Gyümölcslevet iszik egészen kicsi kora óta, imádja a gyümölcsöt, nem jellemző a csoki fogyasztása.... Laevolac adása semmit nem ér, sőt a glicerines kúp sem. Igaz abból a doki néni utasítása ellenére csak egyszer adok egy nap (ő óránként ajánlotta, míg nem kakál)... amíg le nem telik a 7-8 nap, nem segít semmi. Akkor elvonul, és két perc alatt kész. Nem sír, nem nyafog, a kúpra édesen azt mondja, "nem fáj"... Beöntést nem szeretnék.... Még ötlet? Köszi
2010. szept. 28. 19:06
Pszichés okokból előfordulhat. Pl. megérzi egy tesó jövetelét, vagy akármi mást, ami megzavarja a lelkivilágát.
2. winny (válaszként erre: 1. - Sznilla)
2010. szept. 28. 19:04

Miért?

Szorulása van?

2010. szept. 28. 19:02
2 éves gyerek székletvisszatartása...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook