Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves a fiam.Az utóbbi 2 hétben minden 2. szava: NEM!! Ha sétálunk, leül /lefekszik az utcán, ha nem akar jönni.Mit lehet vele tenni? fórum

2 éves a fiam.Az utóbbi 2 hétben minden 2. szava: NEM!! Ha sétálunk, leül /lefekszik az utcán, ha nem akar jönni.Mit lehet vele tenni? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 18. 19:08
Egyetértek Ymanie-vel.
2010. febr. 18. 19:06
Én is a pohár víz megoldást alkalmaztam... Összesen 2x, soha többé nem volt hiszti. Ha boltba mentünk, ő is kapott saját kosarat, kiválaszthatta a kis édességét, az 1-2 banánját, egyedül ki is fizette és csak az ajtón kívül ehette meg. Természetesen a papírját a szemetesbe.
28. Ymanie
2010. febr. 18. 18:50
A lányomat én gyorsan leszoktattam a fetrengésről meg a hisztiről.Eleinte csak szépen kértem,aztán hangosabban de nem használt.Végül ha nyilvános helyen fetrengett,egyszerűen csak otthagytam(persze figyeltem,mit reagál).Ha otthon csinálta akkor meg egy kis pohár hideg vízzel leöntöttem.Pár hét után már elég volt megkérdezni,hogy kéri-e a vizet,rögtön abbahagyta.
2010. febr. 18. 18:21
Ez természetes dolog, a neve:dackorszak
2008. nov. 25. 11:24
Kislányom 2,5 éves és nemrég kezdte a dackorszakát. Elég nehezen viselem. A boltba nálam is próbálkozott a hisztivel, de általában sikerült másra terelni a figyelmét így hamar abba hagyta. Nekem inkább azzal volt a problémám, hogy állandóan elrohangált a boltban. Nem lhetett vele vásárolni, mert mindig azt néztem merre van. Egy alkalmommal megcsinálta ezt a rohangálást, mikor az apja is velünk volt. Nem hallgatott a szép szóra ismét, erre párom elkapta és lekevert neki egy pofont. Azóta egyszersem szaladt el a boltban mellőlem. Ha látom, hogy el akar menni, elég csak rászólnom és mellettem marad. Nem vagyok híve a verésnek de néha nem árt egy atyai pofon.
25. drnéni (válaszként erre: 24. - Cuci1974)
2008. okt. 6. 13:56

Pedig lehet, hogy érdemes lenne kivárnod, hogy magától felkeljen. Az én lányom is elég kitartó: kezdetben (ekkor 15 hónapos volt) akár 10 percig is eltartott a fetrengés (nyilvános helyen ez egy örökkévalóság), most már 1 percen belül megnyugszik. Szerintem használt, hogy magától nyugodott meg, és dícséretet kapot érte.

Lehet, hogy szerencsés jellem vagyok, mert engem nem frusztrál, hogy mások mit gondolnak rólunk, talán ezért tudok kitartani.

A suttogót és is nagyon jónak találtam.

2008. okt. 6. 13:40
Lányomnál nem tartott sokáig a dackorszak,és a közértben is elmagyaráztam neki,hogy csak egy dolgot kap,és ha nem tetszik,akkor semmit sem.Jöttem a húgom példájával,aki ált. sokat akart és végül nem kapott semmit.De a fiammal bajban vagyok.17 hónapos és ő is leveti a földre magát.Elég ciki nyilvános helyen rángatni,de ott nem hagyom,mivel úgysem érdekli,már kipróbáltam.Ennyi idős gyereknél szerintem ez nem jön be.Szerintem túl kell élni ezt a korszakot.Én gyakran olvasom a Suttogó könyveket,abban vannak jó megoldások,hogy is viselkedjünk mi,mert sok függ a MI viselkedésünktől,hogy a továbbiakban sem legyen probléma a gyerekkel.Az biztos,hogy én vagyok a Főnök,nem a gyerek.Én láttam olyat is,hogy a pénztárnál a gyerek belerúgott az anyjába,mert nem vett meg vmit neki!Szerinted utána biztos,hogy hallgatni fog az anyjára később?Én igyekszem kikerülni ezeket a helyzeteket és ha azt mondom vmire,hogy ezt nem,akkor akárhogy kapálózik,akkor sem nemmmm!Nem könnyű.
23. _kleo_
2008. okt. 6. 13:40

Még a bolti hisztikről egy gondolat. Az enyémek soha semmit nem kapnak a boltban. Ha szeretnének nyalókát, csokit, chipset, megmondom nekik, hogy arra nincs szükségünk. Bár az ilyen ételeket nem is nagyon ismerik. Én édességet és egészségtelen nasikat elvből nem veszek nekik. Soha egyikkel sem volt boltban hisztizés. Egyszerűen egész kicsi koruktól megtanulták, hogy nem kapnak semmit, s nem is hisztiznek emiatt. Elfogadták, belenőttek. Cserébe megbeszéljük ha együtt vásárolunk, hogy uzsira milyen joghurtot, vagy vacsira milyen sajtot, vagy mazsolát vagy kesudiót vegyünk. Kiválasztják, s tudják, hogy otthon megkapják ha eljön az ideje.


Persze, lehet hogy egyszerűen csak szerencsém van ,mert a nagy sosem volt hisztis, a kicsi pedig lehet, hogy még előtte van, lévén 19 hós.

22. drnéni (válaszként erre: 17. - Ritamoto)
2008. okt. 6. 13:35

Hát, ez mintha a lányom lenne, pedig ő csak 19 hós. Minden simmmel. Ő már csinálja egy ideje, nem minden nap, de általában igen. Már szinte hozzászoktam. Tudom, hogy mindenhova előbb kell elindulni, több időt kell szánni, mert rá kell számolni a hisztit. Most már nyugodt tudok maradni, bármit csinál, mert megfigyeltem, hogy így sokkal kevesebb ideig tart. Ő rendszerint lefekszik a földre, úgy üvölt. ilyenkor megállok mellette, és ilyeneket mondok neki elég halkan: úgy örülnék, ha szépen meg tudnál nyugodni, neked is sokkal jobb lesz, hidd el, stb. Ha megnyugodott és feláll, nagyon megdícsérem, megpuszilgatom.

Nagyon érzékeny az önállóságára, nem megyek semmire azzal, ha beültetem a kocsiba. Az otthagyós trükk sew jön be, igaz, megnyugszik, de nem jön utánam, inkább elkezd rosszalkodni (polcra mászni, kapukat nyitogatni, attól függ, hol vagyunk).

Szerintem az a lényeg, hogy soha ne engedjünk azért, hogy abbahagyja a hisztit, és hogy segítsünk neki megtanulni az indulatain. Mindig megvárom, hogy magától lecsillapodjon, még ha ez most még sok időt is vesz igénybe. De hát jelenleg ezért fizetnek :-)

21. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 17. - Ritamoto)
2008. okt. 6. 13:27

akár az én kislányomról is szólhatna ez a bejegyzés:) Ő most 21 hónapos, kb. 2 hónapja tart ez a dacoslás és néha az én idegeimet is kikezdi, de hősiesen ellenállok a hisztinek. Én is azt szoktam neki mondani, hogy megvárom míg elmúlik, nyugodjon meg, aztán ha sikerül megdicsérem, hogy sikerült neki lenyugodni és mehetünk tovább.

Volt aki azt mondta félhangosan ilyenkor a boltba, hogy "egy füles kéne neki, oszt megnyugodna", vagy hogy "nem igaz, hogy nem bír venni neki egy nyalókát 30 forintért, mit sajnálja?!" Én meg azt gondolom, hogy csak olaj lenne a tűzre és megpróbálok nyugodt maradni és nemet mondani. Mostanra rájött, hogy a boltba csak akkor kap valamit, ha "rendesen" viselkedik és nincs hiszti...

20. _kleo_
2008. okt. 6. 13:27
befejezzük
19. _kleo_
2008. okt. 6. 13:27

Ritamoto, az enyém 3 éves kora körül nőtte ki, hirtelen. Addig kitartás. Ne hagyd, hogy felidegesítsen, csak hideg fejjel, határozottan. Tudom, ezt sokszor mondani a legkönnyebb. Fontos, hogy sose engedj neki. Esetleg vigyetek sétálni újra babakocsit, s ha hisztizik tedd bele, mint egy kisbabát, vagy ne mentjetek messze a lakásotoktól, s ha hisztizik, vidd haza. Mindig magyarázd el neki, hogy ha hisztizik nincs séta. Én ha nagyon hisztis eltávolítom a tett színhelyéről. Pl. boltból kimegyünk, ha lenyugodott akkor visszamegyünk és befelyezzük a vásárlást. Az eladókkal meg lehet beszélni, hogy arra a 10 percre otthagyod a kosarat vagy kocsit. Ha nincs közönség, hamarabb megnyugszik.


Juli-karcsi, próbáld azt, hogy elpakolod az összes pelenkát és pucér alféllel hagyod néhány napig. Ha nem a bilibe pisil, akkor mindig türelmesen mondd neki, hogy a pisi a bilibe való. Nálunk ez bevált, a nagyfiam 2.5 évesen lett szobatiszta 1 nap alatt, a kicsi most 1.5 évesen pár hét alatt. Hidd el megéri. Érett már rá a lányod, csak kicsit motiválni kell. Nekünk még az vált be, hogy minden játékot megpisiltettünk, és utána alaposan megdícsértük. Az mindkét fiúnál látványos fejlődést hozott. Sosem szidtam őket, ha nem találtak bele a bilibe, próbáltam elereszteni a szemem mellett, csöndben feltakarítottam, s közöltem, hogy "nem baj, legközelebb majd ügyesebb leszel".

2008. okt. 6. 13:09
...és nagyon jó érzés tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel, és nem őrült meg a gyerekem se,, hanem ez "természetes". Én ezt kb. 3 éves kora körül ( nem )vártam.:-)
2008. okt. 6. 13:05

Köszi a rengeteg választ!

Az én fiamat nem érdekli, ha otthagyom, már én kezdek el aggódni, mert olyan messze elmegyek tőle, és félek hogy pl. elüti az autó.

Ha felveszem ilyenkor, akkor meg rugkapál.

A másik probéma: km-eket sétáltunk még pár hete, és mostanában elém áll, nem tudok tőle lépni se, fel akarja magát veteni.Ha nem veszem fel, leül a földre, és nem jön.

És közben 1000x elmmondja a NEM-et.:-(

Én türelmes tipus vagyok, de az idegszálaim már nem bírják. Minden nap úgy lefáraszt ez a harc, hogy alig élek, a fejem folymatosan fáj.

Régebben simán el tudtam terelni a figyelmét a hülyeségekről, most nem megy.Meddig tart ez a korszak?

2008. okt. 6. 13:03

és ez még csak a kezdet !!!

képzeld mi lesz ha kamasz lesz ....

15. emily32 (válaszként erre: 14. - 19861160fc)
2008. okt. 6. 12:53
Igazat adok...
2008. okt. 6. 12:50
Igen, a türelem a legfontosabb, meg kell várni, amíg elvonul a vihar. És ami még nagyon fontos: soha ne engedj neki valamiben csak a hiszti miatt, mert most próbálgatja a határait! Ha rájön, hogy hisztivel el lehet érni a szülőknél ezt-azt, akkor egyre gyakrabban próbálkozik vele.
2008. okt. 6. 12:48

Hát nálunk ez a "nem" korszak már két hónapja van.

De hál'istennek csak engem idegel vele otthon, a boltokba szerencsére hamar kiegyezünk veszek neki egy rudit és semmi baja :)

2008. okt. 6. 12:44
Azt igazán nem tudom az én kicsilányom szep.23,-án volt 2 éves nekem Ő a harmadik gyermekem és most azt produkálja,hogy pisil a pelusba és kiveteti addig csinálja a fesztivált míg nem veszem ki de a biliről wc-ről hallani sem akar nekem ebbe kellene a segítség.
11. G.
2008. okt. 6. 12:44
Győzd meg,vagy "hagyd" ott...Türelem és idő kérdése.Nálam nagyjából működik.
2008. okt. 6. 12:43
Nekem is hasonló a meglátásom. Én ilyenkor szépen csenben a fülébe súgtam, hogy megvárom, amíg befejezi. Van időm, nem sietek sehova. Néha úgy tűnik, hogy meg sem hallja, és csak ordít, és hisztizik tovább, de hidd el, biztosan eljut a tudatáig. Pár perc, de lehet, hogy annyi sem kell. És maradj mindig higgadt. Tudom, hogy nagyon nehéz, de muszáj a cél érdekében.
2008. okt. 6. 12:43

Háromszor "éltem túl" ezt a dac korszakot.Nem baj ha nyilvános helyen csinálja a gyerek mert akinek van tudja mi ez akinek meg nincs had csodálkozzon legalább ezt az oldalát is megismeri a gyereknek.

Hogy mit tudsz csinálni?

Leginkább semmit.

Elmúlik! Türelem kell hozzá.

2008. okt. 6. 12:42
Sziasztok, nálunk a lányomnál az vált be, hogy mindig két választási lehetőséget kapott, vagy vagy (ez akkor volt ha valamiért hisztizett pl. cukor, csoki és mindent azonnal és egyszerre) a "földhöz vágom magam" résznél volt olyan hogy legugoltam mellé és nem szóltam hozzá amíg fel nem állt, volt hogy 10 percig tartott és a fél bolt minket nézett, de egy idő után megunta. Na ez volt a lányom a fiamnál(18 hónapos) ezek nem működnek, ő kissé makacsabb viszont nem szereti, ha nem sétálhat nála az a bünti hogy visszaül a kocsiba, vagy a bevásárló kocsiba ott még kicsit raplizik és utána segít bepakolni a vásárolni valókat néha egy két zacskós dolog megsínyli, de legalább nem cirkuszolja végig a bevásárlás!
7. supin (válaszként erre: 6. - Fda58604ed)
2008. okt. 6. 12:41
Pontosan így van.
2008. okt. 6. 12:34

Nemsoká elmúlik, el is felejted.

Próbálj nyugodt maradni, bát tudom, nem könnyű: én is végigcsináltam, és millióan végigcsinálták.

Ha nyugodt vagy, a gyerek is hamarabb befejezi a cirkuszt. Partnert keres, próbálgatja a határait. Ha látja, hogy hiába, feladja a küzdelmet.

2008. okt. 6. 12:31
Nem az én fiamról beszélsz??? Detto!!! dackorszak... semmit nem tudsz. Szerintem...
2008. okt. 6. 12:31

engem anno anyukám ott hagyott, ha lefeküdtem a földre.(a boltokban mindig hisztiztem)

aztán kicsit megijedtem és utánna mentem.

többet nem csináltam, mert féletem, hogy anyu ott hagy.

és nem lettem tőle pszichológiailag sérült!:)

2008. okt. 6. 12:30
Bany vele gyengeden de ne nagyon kenyesztezsd el mert kesobb "te iszodmeg a levet"
2008. okt. 6. 12:30

Szia! Háát, nálunk is ugyanez a gond..:-)

De segíteni nem tudok neked, inkább én is várom a sok okos dolgot, amit majd írnak az anyucik.:-))

Én kisfiam is 2 éves, és egyszerűen nem bírok vele, a boltban is olyan hisztit csap, hogy mindenki minket néz, már néha kínos.:-S

Na hátha ír valaki valami okosat nekünk.:-)

2008. okt. 6. 12:24
2 éves a fiam.Az utóbbi 2 hétben minden 2. szava: NEM!! Ha sétálunk, leül /lefekszik az utcán, ha nem akar jönni.Mit lehet vele tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook