Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 2 és fél év menstruáció nélkül! Elhízás az ok? fórum

2 és fél év menstruáció nélkül! Elhízás az ok? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. Boss89
2017. máj. 8. 17:21

Sziasztok.

Orsi vagyok 28 eves.Alitolag ir em van most megyek magan nodokihoz.

158cm vagyok es 100kg nem menstrualok mar reg ota. Kb 2 eve. De februar 28.an megjott egy napra. Nalami is valami hormon lehet a baj...nagyon izgulok.

Lehet olyan hogy az IR miatt nem menstrualok?

2010. nov. 6. 19:47
Köszönöm szépen a válaszokat!
58. Evic1 (válaszként erre: 56. - Dkrisztin)
2010. nov. 4. 18:55
Szia. Kezdettől fogva menstruációs problémáim voltak, én is szedtem majd 10 évig fogamzásgátlót, mert anélkül rendszertelen volt. Aztán megelégeltem, mert egyéb bajom lett tőle, és abbahagytam. Természetes módszerekkel próbálkoztam. A ligetszépe olajat próbáld ki, nekem attól rendszeressé vált a menzeszem.
57. Bcicus (válaszként erre: 56. - Dkrisztin)
2010. nov. 4. 17:47

Endokrinológusnál voltál? Inzulinterhelésed milyen lett. Ha nincs mensid hiába próbálkoztok.

Menj el a Mensmentisbe ott majd segítenek rajtad.

2010. nov. 4. 11:44

Sziasztok! Nem tudom, van-e itt valaki. Kíváncsi lennék, hogy megoldódott-e a problémátok.

Én több évig szedtem fogamzásgátlót és amikor abbahagytam, nem jött meg többet a menstruációm. Voltam több orvosnál is. Gyógyszert írtak fel, ennek hatására megjött, majd sehol semmi. kivizsgáláson is voltam.

Nagyon szeretnénk már gyereket. Másfél éve próbálkozunk. Kezdem elveszíteni a reményt, ezért jó lenne ha leírnátok, hogy mi a helyzet veletek.

2009. jún. 10. 13:32
Sziasztok! hallgattam rátok és kivizsgáltattam magam! koszonom a segitséget! Prolaktin hormonom felborult a fogamzásgátlo után és ezt az orvos nem vette észre vagy nem is akarta... :( elmentem egy másik dokihoz aki azonnal hormon vizsgálato rendelt el és kiderult, hogy a normális érték 5-szöröse a hormon szintem... adott gyogyszert, most kell majd visszamennem junius 26.-án a vérvételre, hogy megnézzék mennyire ment le és attol fugg, hogy meddig kell még szednem a gyogyszert. elég ideges volt a doki,hogy a másik csak annyival magyarázta, hogy meghiztam és azért nem jott meg, holott azért hiztam,mert nem jo ez a hormonom...mondta, hogy hiába fogyozom, lefogyok 8 kg-ot, eszem 2 napig normálisan és már 1kg vissza is jon, és tényleg igy van, addig hiába szenvedek bármivel is... már szédultem, meg a mellemnél is gondok voltak, de miota szedem a bogyot, kezdek helyreállni ugy érzem, jobb a kozérzetem is... koszonom a segitséget és a felvilágosítást mindenkinek4 :D
2009. jan. 28. 10:59
Pajzsmirigy alulműködés, vagy anorexia is okozhatja.
53. Bcicus (válaszként erre: 3. - 5a5c6c6a02)
2009. jan. 27. 23:25
Éna helyedben keresnék egy hozzáértő dokit, m,ert lehet, hogy pont azért nicns menstruációt, mert valami olyan hormonális bajod van ami miatt meg is hízol. Keress fel egy szakorvost. valszeg valami hormon gondod van. Aki téged kezel egy pancser.
2009. jan. 10. 13:39
a súlyod sok mindenben befolyásol!legalábbis nekem is azt modntak a dokik, elkezdtem fogyozni,és megindult, meg letudtam egy két stresszt az életemben!
2009. jan. 10. 05:06

VELED vagyunk.

Csak mellékesen, sovány ismerösemnek ezt mondták az az oka..

50. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 49. - 8d41d7537c)
2009. jan. 10. 01:38
szió!Elhiszem,hogy nehéz, de remélem már találtál egy normális orvost!hogy vagy? BUEk amugy!írj, hogy mik a fejlemények!pusz
49. 8d41d7537c (válaszként erre: 48. - 8c8f9343f6)
2008. nov. 13. 21:38

Szia!

Mindenképpen felkeresek másik dokikat,szóval nem is egyet.Feladni nem akarom,csak néha nehéz újraindulni....

48. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 47. - 8d41d7537c)
2008. nov. 13. 20:47
Ez az orvos egy érzéketlen idióta, már bocs. :((( Nagyon sajnálom, hogy ilyen szívtelen emberhez kerültél - egyáltalán, hogy ilyen orvosok vannak -, tényleg ne keresd fel többet! Hidd el, vannak rendes és hozzáértő dokik is, nagyon sajnálom, hogy ilyenbe botlottál (azt meg nem is értem, hogy mondhatott ilyen baromságot, hiszen ezt ő sem tudhatja)...
2008. nov. 13. 16:42

Na itt vagyok.....

Voltam a dokinál....de minek!!A doki közölte,h hmm,hát sajna leálltak a petefészkeim és már nem is fognak elindulni.Nemhogy menstruálni nem fogok,de még terhes sem leszek csak ugy "magamtól".Tegnap a fél éjszakát végigbőgtem,ma pedig a nap végére megfogalmazódott bennem,h soha a büdös életben nem megyek vissza ehhez az orvoshoz.

2008. nov. 6. 00:57
várom!
45. 8d41d7537c (válaszként erre: 44. - 5a5c6c6a02)
2008. nov. 4. 22:07
Köszönöm a biztatást. :-)Első dolgom lesz,h leírom!;-)
2008. nov. 3. 10:54
azért kitartást! nem lesz semmi gond remélem! ird meg, hogy mit mondott a doki!
2008. nov. 2. 13:46
Én is gratula!:-)Nálam még semmi sajna azóta sem, pedig a masszázson kívül már iszom zöldbúzafűlét,eszem pirított szóját, meg szedek vmi melatonint is.Nov.12.-én megyek egy meddőségi dokihoz, aki remélhetőleg először ezt rakja rendbe nálam.Nos, majd meglátjuk.....vak is azt mondta :)
42. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 41. - 5a5c6c6a02)
2008. okt. 31. 15:18
Örülök, hogy javul a helyzet, csak így tovább! :)
2008. okt. 31. 13:25
sziasztok! jó hireim vannak, elkezdtem lefogyni és megjott, immárom 3 hónapja megvan! konkrétan ma is!egészségileg minden rendben van azt mondta az orvosom, mert voltam mindenhol kivizsgáláson! hál istennek, koszonok mindent!
2008. szept. 6. 10:28
Köszönöm lányok,jövő héten azzal kezdem, h feltérképezem a 400ágyast:)
39. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 37. - 8d41d7537c)
2008. szept. 6. 00:03
Kívánom Neked, hogy a talpmasszázs segítsen, én is járok egy nénihez, aki többek között ezzel is kezel. :) És persze egy endokrinológust tényleg fontos lenne felkeresni.
38. Obsoleta (válaszként erre: 35. - 8d41d7537c)
2008. szept. 5. 20:03

Sziasztok!


V.Vicky,a 400 ágyas kórházban nagyon jó endokrinológusok dolgoznak,szerintem baromi lelkiismeretesen végezve a munkájukat,és boríték nélkül.Kérj egy beutalót az ambuláns rendelésre,és a többit megmondják ott.Remélem megtalálják a problémád okát! :)

37. 8d41d7537c (válaszként erre: 36. - 8c8f9343f6)
2008. szept. 5. 18:43
Voltam a talp-masszőrnél.Nem fogom beszedni a gyógyszert,mert a massz. most pont azon munkálkodik,h beindítsa a vérzésemet.... :-)
36. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 35. - 8d41d7537c)
2008. szept. 5. 16:16
Húha! Gratulálok a 11 éves fiadhoz. :) Én Closty-ügyben nem tudok tanácsot adni, ezt csak szakorvos tehetné meg, ne haragudj. Hátha beválik...
35. 8d41d7537c (válaszként erre: 34. - 8c8f9343f6)
2008. szept. 5. 16:05
Köszönöm szépen,utána fogok nézni és remélem,h találok itt Pécsett is egy hozzáértőt:-)Azért vagyok elkenődve,mert tényleg,az égadta világon semmi "bajt" nem találtak nálam,akármilyen vizsgálaton voltam.Azonkívül ott van a 11 éves fiam,tehát semmi olyan bajom sem lehet,ami velem született :-).Még annyi,h Clostylt szedek,ill 20.-án kéne elkezdenem a 3ik kúrát.Szerinted hagyjam a francba?
34. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 33. - 8d41d7537c)
2008. szept. 5. 16:00

Szívesen meghallgatunk. :) Nem is hittem, hogy ennyi kihagyás után rögtön lesz újabb hozzászólás.

Sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagy. :( Neked is csak endokrinológus felkeresését tudom ajánlani, főleg, hogy a nőgyógy nem talált semmit. Így valószínűleg endokrin zavar lehet. A pcos. hu és a hipofizis.hu oldalakon ajánlanak olyan szakorvosokat, akiknek van lövésük ehhez a témához. (mert én is találkoztam olyan endokrinológussal is, aki úgy gondolta, csak a túlsúlyom az oka a problémáimnak - nem zavarta, hogy 58 kilósan sem volt ciklusom. :))

2008. szept. 5. 15:52
Sziasztok!Nekem 2007.augusztusig bezárólag 8 hónapig nem jött meg és idén április óta szintén semmi:-( 164 cm magas vagyok és 48 kg.,de nem tartom magam kórosan soványnak.Több mint egy éve vizsgálgat a dokim....a nőgyógyászom,zéró eredménnyel.Elég régóta szeretnék babát én is.Olvasgatok itt,talán találok hasznos infókat:-)Köszönöm,h "meghallgattatok".:)
2008. szept. 5. 15:41

Kedves Kiara!

Nem akarok okoskodni, de a menzesz elmaradásának oka a testsúllyal összefüggésben csak nagyon nagy túlsúly vagy kóros soványság lehet.

A nőgyógyászoknak nem ez a szakterületük, ha szervileg mindent rendben találnak, megáll a tudomány, és a "fogyjál le" című lemez következik többnyire (tisztelet a kivételnek).

Mindezt azért merem írni, mert 28 éves korom ellenére 10 éve nincs menzeszem egyáltalán, 9 év alatt egy nőgyógyásznak sem volt semmi ötlete, mi lehet az ok. Egy éve egy nőgyógyász és egy belgyógyász úgy gondolták, PCO-szindrómám lehet (ezt a fejleményt is csak a cisztás petefészkeimnek köszönhettem), és most, hogy elkerültem egy szakértő endokrinológushoz, ő vetette fel, lehet, nem is PCO-szindróma, hanem a mellékvese jóindulatú daganata okozza a tüneteimet. (Ezt eddig soha, egyetlen orvostól sem hallottam említés szintjén se!) Most csinál teljes hormon- és vérképet, és 2 hét múlva megyek mellékvese CT-re. Lényeg a lényeg: egy ilyen szintű probléma mindenképpen endokrinológusért kiált, csak ő találhatja meg a bajt, mert az ő szakterülete.

És a súlyra visszatérve: én 165 cm magassághoz 88 kg vagyok, és az előbb említett endokrinológusom többszörösen leszögezte, hogy az én súlyfeleslegem sehol nincs ahhoz képest, ami a menzesz teljes elmaradásához vezethetne önmagában. (pedig hát elég vaskos vagyok, hogy eufemisztikusan fogalmazzak) Tapasztalatból és jótanácsként mondom, a Te problémádat vélhetően nem tudja megoldani barátcserje, és semmilyen jó tanács sem, csak endokrinológus szakorvos (én a hipofizis.hu weboldal orvosajánlójában találtam az enyémet).

Bocs, ha okostojásnak tűntem, nem akartam az lenni, csak már túlvagyok néhány körön, gondoltam, hátha segít vmit az én esetem. Minden jót kívánok Neked.

2008. jún. 11. 14:11
bizti sikerul!csak legyetek turelemesek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook