Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2, 5 éves kislánynak itthoni praktika felfázásra? fórum

2, 5 éves kislánynak itthoni praktika felfázásra? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 28. 18:09

csináld a kamillateát, de én tuti legalább felhívnám a gyerekorvost, hogy mit mond, nehogy baja legyen a kicsinek, pl. vesemed.-gyulladás


cickafarkteát mézzel szabad, nem sokkal, mással nem lehet ízesíteni, hogy jól hasson

2010. szept. 28. 18:08
andrea, a joghurtos tampontól, natúr j.-tal semmi baj nem lesz, nyugodtan, nekem arra mondták, hogy úgy strandolni, de én végül betadine-nal csináltam
2010. szept. 28. 17:58

csak akkor írnak antibiotikumot, ha kimutatja a teszt a vizeletben a baktériumot vagy ha véres a vizelet.


ha megissza a cickafarkfű tea is jó - nekem annak idején anyu mézzel adta

2010. szept. 28. 17:56
Gyereknek felfázásra antibiotikumot írnak, ha a vizeletben baktérium van. Akkor nincs helye a praktikáknak.
13. Andreababa (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2010. szept. 28. 17:51
én hüvelygombára hallottam ezt, de nem merném kipróbálni (a tampont kell bekenni joghurttal állítólag).
12. andi6020 (válaszként erre: 5. - Danica16)
2010. szept. 28. 17:46
Hogy mondod? Joghurtos fürdőbe kell ültetni a gyereket?
2010. szept. 28. 17:44
Köszönöm!
2010. szept. 28. 17:43
A vizelethajtó teák alaposan átmossák a hólyagot, így megtisztítják azt a baktériumoktól. Remek vizelethajtó tea a csalántea.
9. bettiletti (válaszként erre: 1. - VTünde)
2010. szept. 28. 17:42

Szia!


Inni kamillateát, és kamilla ülőfürdőt csinálni, akár naponta többször is, mondjuk egy lavórba, babakádba, a kis hasija és benne lehet. (Kádban túl híg lesz, annyit nem nagyon tudsz szerintem lefőzni, biztos érted.)

Forrázatot csinálj, azaz forrald fel a vizet, és drogériában, gy.tárban tudsz venni kamillavirágzatot, olcsó, rá van írva, mennyi kell belőle, de úgyis látod, legyen jó sűrű.

Forrásban lévő vizet ráöntöd a kamillára, letakarod, 10-15 perc után kész, le lehet szűrni.


Jó még a cickafarktea, de nem tudom, ilyen picinek lehet-e inni, meg hogy meginná-e. Kérdezz rá.


C-vitamin.

Calcium. Bár nem tudom, mennyit lehet, ezeket gy.tárban megmondják.


Jobbulást.



Azért vigyázz, lehet inkább el kéne vinni dokihoz.

2010. szept. 28. 17:41
tapasztalat - nem is kicsi: kamillás ülőfürdő, és tőzegáfonya kapszula - csak utóbbit nem tudom lehet-e kis gyereknek adni.
2010. szept. 28. 17:36
Tőzegáfonya kapszula. Valószínű,hogy a kapszulát nem fogja tudni lenyelni,de akkor szedd szét a kapszulát,tedd bele valami édes lötyibe,mert a por nagyon savanyú.
6. giga455 (válaszként erre: 4. - VTünde)
2010. szept. 28. 17:34

ne várd meg hogy fájjon!

Nekem egyszer lett ilyenből vese medence gyulladásom, hát nem kívánom senkinek, főleg nem egy gyereknek. Ha felfázásra gyanakszol, inkább kérj orvosi tanácsot.

Egyébként van aki azt mondja, hogy jó a meleg kamillás víz, más szerint meg nem jó, mert a meleg kedvez a baktériumok szaporodásának :S

2010. szept. 28. 17:32
Tünde elvileg a joghurt is jó hatással van! Nagynénikém esküszik a joghurtos fürdőre... És van egy homeós bogyó is ilyen dolgokra, csak már kidobtam a dobozát, de mindjárt megkeresem a tanyán azt a hszt, amiben ezt ajánlották :)
4. VTünde (válaszként erre: 2. - Giga455)
2010. szept. 28. 17:29
Nem fáj Neki semmi (azt már mondja, ha így van...), csak az óvónéni mondta, meg én is így gondolom.
2010. szept. 28. 17:28
A kislányom már szobatiszta, és ma reggelre bepisilt, meg az oviba is alvás alatt, emellett is sokat pisil. Van valami ötletetek? Arra gondoltam, hogy kamilla teás vízbe ültetem, ameddig megmarad benne:D
2010. szept. 28. 17:28
semmi! Orvos, mielőtt kismedence gyulladása lesz.
2010. szept. 28. 17:27
2, 5 éves kislánynak itthoni praktika felfázásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook