Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2, 5 éves kisfiam orra rendszeresen vérzik. Van vki hasonló cipőben? fórum

2, 5 éves kisfiam orra rendszeresen vérzik. Van vki hasonló cipőben? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 2. 15:32
Köszönöm a hozzászólásokat!
11. Zsu77
2009. júl. 2. 15:30

Tényleg kinőheti, vagy esetlegeret elsütni az eret, de ezek nem oldják meg a mostani állapotot. Annak idején nálunk is probléma volt, így egy nagyon jó füll-orr-gégész doktornéni egy gyógyszert írt fel. Úgy emlékszem rutaskorbin volt a neve (vagy vmi hasonló:)) és az rendesen szedni kellett mindkét keresztgyerekemnek.

Ők szépen ki is nőtték.

2009. júl. 2. 14:03

Nekem óvodás koromban minden nap vérzett az orrom, csak úgy eleredt.


Magasvérnyomás volt az oka, anyu sokat vitt dokihoz.

2009. júl. 2. 10:49

Hát igen, nem szép látvány, de nem annyira tragikus, mint amennyire annak tűnik.


Nekem csak mindig az volt a bajom - bocs, ha kicsit undorító leszek - hogy nyilvános helyen nagyon nehéz volt a végén eltávolítani az alvadt vért az orromból (mert csak úgy tudtam elállítani a vérzést, ha zsepit szorítottam az orrom elé, és fent az orrnyergemet, ahol puha, összeszorítottam két ujjal, és így felgyűlt), mindig el kellett vonulnom, mert ez egy kicsit bonyolult volt, mert ugye fújni nem szabadott, ha már egyszer elállt, ha meg nem szedtem ki, úgy beleszáradt, hogy utána meg napokig jöttek ki a darabok.


Remélem, a te gyermekednél is csak átmeneti dologról van szó, és hamar kinövi. A gyerekek általában kinövik, én is egyszer csak azt vettem észre, hogy már vagy egy éve nem is vérzett az orrom.

8. 3d5b901f2d (válaszként erre: 5. - Hidewatch)
2009. júl. 2. 10:38
Köszönöm a tanácsot! Megpróbálok nem pánikolni, de iszonyú látványa van, annyira elönti. Az orvos szerint várni kell a beavatkozással, kinőheti.
7. 3d5b901f2d (válaszként erre: 4. - 3d5b901f2d)
2009. júl. 2. 10:35
erről hallottam, -javítok
6. hidewatch (válaszként erre: 3. - Ében11)
2009. júl. 2. 10:28
Nekem ugrálni sem kellett, ültem, barbiztunk a lányokkal, és egyszer csak éreztem, hogy folyik. Legtöbbször nyugalomban kezdett vérezni.
2009. júl. 2. 10:27

Amikor én ovis voltam, nekem is minden előzmény nélkül vérzett az orrom, heti átlag 3x. Náthás időszakban többször is. Vittek sokszor orvoshoz, de nem igazán volt mit tenni. Anyukám megtanította, mit kell csinálni, megtanultam kezelni, ugyan kellemetlen volt otthagyni a játékot és zsebkendőzni, de megszoktam. Aztán mikor már az az érforrasztás, vagy mi a fene jött volna szóba, akkor gyorsan kinőttem (7-8 éves korom körül) :) Felnőtt koromban még egyszer sem vérzett az orrom :)))


Szóval ne ess kétségbe, bár való igaz, hogy kicsi még a gyerek, de nagy valószínűséggel ki fogja nőni. Persze azért vidd el orvoshoz, háta valami más okozza, és nem érgyengeség.

2009. júl. 2. 10:27
Errőlhallottam én is, de nem tűnik vmi bíztatónak ekkora kicsinél...
2009. júl. 2. 10:23

az enyém is vérzett rendszeresen gyerekkoromban, iskolás koromra elmúlt.ha ugráltam attól is elkezdett vérezni!

mostanában orvos is tud rajta segíteni-elégetik a gyenge hajszáleret-és nem vérzik többet.

2009. júl. 2. 10:20
Kb. 4 hónappal ezelőtt kezdte és azóta van, hogy napi kétszer is ömleni kezd az orra. Az orvos szerint majd elmúlik, meg biztos piszkálja. Hát alvás közben is vérzik, ha pedig ideges akkor abban a pillanatban elered.
2009. júl. 2. 10:19
2, 5 éves kisfiam orra rendszeresen vérzik. Van vki hasonló cipőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook