Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 2-3 mm-es legyek a ház körül... Van valami praktika ellenük? fórum

2-3 mm-es legyek a ház körül... Van valami praktika ellenük? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 19. 16:49

Halihó!

Észrevettem, hogy ezek a legyecskék a redőny tokjából bújnak reggelente elő, úgyhogy ma szorgosan fújkáltam őket hypóval, amitől a kint lévők szépen kifingottak. :) Úgyhogy ma már 3-szor fújtam őket, de szét kell szednünk szerintem a redőnyt, hogy teljesen ki tudjuk őket írtani:S

13. SzánI. (válaszként erre: 12. - Hisztikirálynő)
2012. márc. 18. 15:12

Legyek ellen hamu?? Na erre kiváncsi leszek.

Szerintem a legyek bírnak mindent. :(

2012. márc. 17. 08:26

Köszi SzánI, ki fogom próbálni a chemotoxozást és a hipós lemosást.

Mi is küzdöttünk már katicákkal, de volt, hogy a büdös bogarak (poloskák) leptek el minket. A ház napos falán gyülekeztek (főképp ősszel) és mivel azon az oldalon van az erkély, így ott próbáltak bejutni a lakásba. Ők jobban zavartak, mint a katicák, úgyhogy többnyire kimentem az erkélyre légycsapóval és a lélegzetemet visszatartva őrült csapkodásba kezdtem:D


Tegnap kaptam a szomszédtól egy tippet: azon a részen, ahol a tuják voltak, oda szórok a talajra hamut és megpróbálom jól beforgatni a talajba, hátha azt nem szeretik a legyecskék.

11. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - SzánI.)
2012. márc. 16. 20:53
a harlekin katicák?
2012. márc. 16. 20:16

Nálunk a redönynél, és a redőnytokban szoktak betelepedni. Én jól befújom a redőnynél chemotoxal, vagy raiddel és el is tűnnek.


Nemrég azok a genya katicabogarak leptek el, (még ősszel) Azokkal is így kellett elbánni.


De fontos, hogy az ablakot és a peremet mosd át hipós vízzel. Na, az utálják.


Egyébként tegnap már a hangyákkal kellett kardoznom. Nem értem, nagyon hamar előjöttek. Úgyhogy a hipó mindig jól jön.

9. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - Hello Titti)
2012. márc. 16. 19:23
Ha volna pókica legalább befogná őket. Tényleg idegesítő tud lenni.
8. e1ba0e35af (válaszként erre: 5. - Hisztikirálynő)
2012. márc. 16. 19:13
Mezőgazdasági boltban lehet kapni ampullás permetet,és azzal fújjátok le,a ház falát is.
2012. márc. 16. 16:08
itt nincsenek legyek..de még pókok se..
6. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Hisztikirálynő)
2012. márc. 16. 16:05
a napot ez a fajta nem szereti, süti a seggit:)
2012. márc. 16. 15:49

Köszi a tippeket:)

Feldíszítem légypapírral a házat kívülről:)))) Najó, nem:)

Valami permetezés kellene, mert amikor tegnap a tuját kivágtuk és takarítottam össze az ablak alatt, a földön is hemzsegtek ezek a legyek. Az ablakon gyülekeznek kívülről, a redőnyön is vannak egy csomóan, a ház falán kívülről. Borzalmas... És érdekes módon nem a napos részen, hanem ahol árnyék van.

4. e1ba0e35af (válaszként erre: 1. - Hisztikirálynő)
2012. márc. 16. 15:19
Nyáron permetezni szoktunk,meg valóban hatásos a légypapír:)
2012. márc. 16. 15:17

Sziasztok!

Tavaly ősszel szembesültünk először ezzel a problémával. A ház külső részét ellepték ezek a kis legyecskék. Mivel a ház (ill. az ablak és fal) előtt volt 4 tuja, így azokat kivágtuk, mert észrevettük, hogy azokból jönnek elő ezek a legyek, de ezek után is hemzsegnek a ház elülső felén, végig a falon.

Sajnos annyian vannak, hogy lényegében szellőztetni sem tudok, mert ha kinyitom az ablakot kb. fél perc alatt rengeteg berepül és szépen a plafonra helyezkedik vagy repdes a szobában. Ősszel egész a fagyokig kint voltak, alig tudtam ablakot pucolni tőlük, most pedig ahogy jön a tavasz, egyik napról a másikra újból előbújtak.


Van valakinek valami ötlete, hogy mivel és hogyan tudnánk tőlük megszabadulni? Permetezés és egyéb dologgal.


Előre is köszi a tanácsokat!

2012. márc. 16. 15:16

az a nünüke ,nem? az az idegesítő IZZZZé ,ami repked az orrod előtt állandóan?


Hmm, amúgy segíteni valszeg nemtok, de a légypapír hátha rájuk is hatásos.HM?

2012. márc. 16. 15:14
2-3 mm-es legyek a ház körül... Van valami praktika ellenük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook