Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 1éves kislánynak csak arany fülbevalót lehet? Ezüst esetleg? fórum

1éves kislánynak csak arany fülbevalót lehet? Ezüst esetleg? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. mozsol
2011. nov. 17. 14:36
Tyűű, már itt is megy a marakodás :( Szerintem mindenkinek szíve-joga, h lövet-e v sem. Nálunk evidancia volt, ha kislány akkor fülbevaló is lesz. Nem azért, mert mutogatni akarom, hanem mert én is így nőttem fel, és soha nem gondoltam arra, h a szüleim anno rosszul döntöttek. Nincs műmellem, de nem zavar ha vkinek van. Amúgy h a kérdésre is válaszoljak, nekem azt mondta a bőrgyógyász h 3 éves koráig csak arany, utána megpróbálhatjuk az ezüstöt.
30. 07c4794583 (válaszként erre: 29. - Tótágas)
2011. nov. 10. 11:05

Bezzeg te? Micsoda értékes, releváns hozzászólást írtál, mindjárt kettőt is!


Ja kérem... hogy csak arra futotta, hogy engem leoltsál, meg jelet küldözgessél, a témához meg egy betűt nem tudsz hozzászólni? Képes vagy végigolvasgatni valaki hozzászólásait, hogy kioszthassad, de a téma totál nem érdekel? Hát micsoda nemes, lelkiekben gazdag jellemre vall! :DD


Klasszikus más szemében a szálkát eset. Szerintem inkább gondolkozzál el saját magadon.

29. Tótágas (válaszként erre: 27. - 07c4794583)
2011. nov. 9. 21:41

Kíváncsiságból beleolvasgattam a különböző fórumokon a hozzászólásaidba.Hááát...Úgy tűnik csak azért jelensz meg mindenhol, hogy beszólj,fikázz,lehülyézz, lesuttyózz,leprolizz,kigúnyolj másokat.

Szörnyű eseménytelen,szegényes életed lehet ha ebben éled ki magad!!!! Te szegény......

28. Tótágas (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2011. nov. 9. 21:30
Nem kéne bevenned valamit hülyeség ellen???
27. 07c4794583 (válaszként erre: 25. - 3436656412)
2011. nov. 8. 13:06
neked modern felfogású, nekem meg suttyó proli dolog. ez van :)
26. 6187eb1c9a (válaszként erre: 1. - 3436656412)
2011. nov. 8. 12:56
Egyenlőre csak az aranyat tedd be ,mert,ha az ezüsttől allergiája lenne,utána az aranyat is nagyon sokáig nem tudod berakni,nem olvastam vissza,de,ha lőve volt még a lyuk is eltűnhet.
25. 3436656412 (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2011. nov. 8. 12:36

Szerintem te vagy totál beteges:)

Kap majd mű mellett is,ha szeretne!én is kaptam:P


Szerintem inkább modern felfogású,fiatalos anyukák álmait beteljesítő folyamat:)

Mindenki el tudja dönteni,hogy mit szeretne a gyerekének!


Tetkóm is van,mű mellem is van és? Mindemellett soha nem voltam 1 bulizós,18éves koromtól magamat tartom el,főzök-mosok-háztartást vezetek és gyereket nevelek!

Neked nagy baj van az agyaddal,a kérdést sem tudod felfogni,amit feltettem. Nem a véleményedre voltam kíváncsi,hogy szerinted mikor kell fület lyukasztani. Látom van gond a felfogásoddal..lol


A fülbevaló nem egy olyan dolog,amit ha a gyerek nem akar viselni,szörnyű-maradandó-csúnya helyet hagy maga után! Ez nem egy tetoválás!


Kíméljenek az ennyire okos emberek,mint BUTTERNUT


Többieknek,akik fel tudták fogni a kérdést,köszönöm a választ!


szép napot

24. r-iett (válaszként erre: 23. - R-iett)
2011. nov. 8. 09:23
nagyobb lettem és nem nagyobb lett
23. r-iett
2011. nov. 8. 09:22

Szia

Én úgy voltam vele majd lesz fülbevalója amikor ő akarja....de a keresztelőjére kapott anyukámtól arany fülbevalót így 6 hónaposan berakattam neki...

Nekem még a kórházba miniként megcsinálták és mikor nagyobb lett jött a saját döntés,kivettem őket és azóta nincs.Persze néha belerakom egy picit,hogy a helye tutira megmaradjon ha netán majd egyszer úgy döntök,hogy még is akarok hordani.Egyébként sokan lázadnak ellene ahogy itt is olvasom....hát bennem se kicsiként se úgy egyébként nem tört ezért össze egy világ......2,5 éves a lányom már és semmi baja nincs a fülbevalójával mutogatja mindenkinek és mondja,hogy van neki is...ha nem akarná mert zavarja stb akkor kiszedném neki.

22. gatto4
2011. nov. 8. 09:12

Most komolyan, miért nem lehet értelmes válaszokat adni egy kérdésre? Szerintem mindenkinek szíve joga hogy a kislányának lövet-e fülbevalót vagy nem...

NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!

2011. nov. 8. 01:28
Ha nem lett volna érthető, a gyerek totál kihasználásának tartom, amikor anyuka kilyuggatja meg felékszerezi, mert az milyen jól néz ki. Őt mikor tudod megkérdezni, hogy szeretné-e? 10 év múlva?
20. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - 3436656412)
2011. nov. 8. 01:25

Most nem azért, de nem biztos, hogy egy x hónapos kisgyerek, aki épp azt tanulja, hogy ne kakáljon a bili mellé, az annyira kislány-nagylány, hogy a fülbevaló a legnagobb gondja, meg az neki annyira tetszik.

Totál beteges, anyuka álmait beteljesítő, a gyereket a kellő időben elállatiasító folyamatnak tartom, három évesen esetleg be lehet íratni a hogyan csináltassunk tetkót és műmelleket tanfolyamra, hiszen csak a külsőségek számítanak. Nyilván, ha kellő időben lukat ütünk a testébe, annál hamarabb megtanulja, hogy kell ész nélkül aláfeküdni a külsőségnek. Csudaszép.

2011. nov. 7. 23:49
(lenne)
2011. nov. 7. 23:48

Az én fülem az ezüstöt sem nagyon bírja. Pár óra után már érzem, hogy fáj, ezért csak aranyat hordok.


Ha nem lene kilyukasztva a fülem, nem mennék kilövetni, de mivel kivan, így évi 5-6 alkalommal egy csinos ruhához teszek csak fübevalót. Ha a kislánynak nem tetszik a fülbevaló, legfeljebb nem tesz bele. Az a pici lyuk meg nem zavaró (szerintem) Viszont, ha a ruha és alkalom miatt igénylem a fülbevalót, akkor van hova tenni:D

17. 4c30444687 (válaszként erre: 7. - Jane2011)
2011. nov. 7. 23:46
A kontakt allergiás reakció vagy iritáció azt jelenti, hogy az adott anyaggal érintkezve jön létre, nem azt, hogy az érintkezéstől.
2011. nov. 7. 23:44
Picike arany a legjobb ha bírja és nincs allergiája. Legbiztosabb az orvosi fémből készült fülbevaló (Studex)
15. cooltim (válaszként erre: 13. - 3436656412)
2011. nov. 7. 23:41

Errol is - mint minden masrol - megoszlanak a velemenyek. Ez termeszetes! Nem gondolom, hogy van ertelme tamadoan fellepni csak azert, mert mas nem ugy gondolkodik...

Ha az en kislanyom hazajon az ovibol-isibol es azt mondja: "Anyu! Szeretnek egy fulbevalot!" akkor lesz neki is, mint mas lanyoknak. De ettol meg mas elemenyet tiszeteletben lehet tartani...

14. 4c30444687 (válaszként erre: 6. - Lexibaba)
2011. nov. 7. 23:40
Vagy főzni vagy alkoholozni elég. Egymás után mind kettő felesleges, főleg egy begyógyult lyukba.
2011. nov. 7. 23:37

Köszönöm a választ:)

Így van,mindenkinek a saját dolga! Úgy gondolom,hogy általában minden kislány,nagylány szeret,szeretne fülbevalót:)

2011. nov. 7. 23:33

En biztos csak aranyat valasztanek neki! Sosem lehet tudni ...


Egyebkent mi sem lovettuk ki a kislanyom fulecskejet, most masfel eves lassan. Mi is ugy gondoltuk, majd ha O szeretne nagykoraban...

Ettol fuggetlenul ez mindenkinek a sajat dolga, a Forumindito tenyleg nem erre volt kivancsi, hogy itt elkezdjek Ot szekalni!!!

(sajna egyre gyakoribb itt a tamadas)

Udv!

2011. nov. 7. 23:28

Orvos szúrta és semmi baja,3hósan már volt neki!


Istenem mennyi parás anyuka van(valószínű a kor miatt) Lazuljatok már!

2011. nov. 7. 23:26

Ne haragudj de nem arra voltam kíváncsi,hogy szerinted mikor kell fület lyukasztani! Gondolom el tudod olvasni a kérdést!?????


AZért van kilyukasztva,mert így szerettük volna és mert KISLÁNY!

9. honeywald (válaszként erre: 1. - 3436656412)
2011. nov. 7. 23:26
érdemes arany...attól biztosan nem lesz baja. nekem nnagyon pici, nagyon vékony aranykarikám volt :) meg is van még :P
8. Lexibaba (válaszként erre: 7. - Jane2011)
2011. nov. 7. 23:23

Jogos. Nővéremnek, nekem és húgomnak is tinikorunkban lett lövetve, mert azt kértük szülinapunkra. Egyébként is ha újonnan van lőve, akkor először orvosi fém kerül bele, mert az nem vált ki allergiát. Mellesleg jobb az ilyen dolgot szakemberre bízni. Az enyém ékszerésznél lett lőve és az egyik lejjebb van egy kicsivel mint a másik. Majd ő nagyobb korában megcsináltatja egy piercingesnél, akinek erről papírja is van és ért hozzá. Nem pedig egy kozmetikus. Aki mellesleg nővérem szemöldökét is félre tetoválta.

Szerintem a baba egészsége és hogy ne halld sírni, többet ér, mint hogy egy évesen mutogathatod a rokonoknak, hogy te már itt tartasz...

2011. nov. 7. 23:16

Minek egy picinek fülbevaló, majd ha nagy lesz és igényli kilöveti a fülét? Nem úgy van már, mint anyáink korában, hogy azért lyukasztották ki már pár naposan a baba fülét, mert csak a fájdalmas módszer létezett, s azt gondolták jobb hamarabb túlesni rajta, s úgysem fog emlékezni a fájdalomra.


Ezüstre és aranyra is kialakulhat kontakt allergia, én vagyok rá az élő példa.

2011. nov. 7. 23:10

A legjobb, mivel még kicsi és nem lenne jó egy gennydző fül, főleg egy szülinapon nem, ezért én a 18-24 karátos pici arany fülbevalót javasolnám, ha már ilyen hamar ki lövetitek a fülét.

Én speciel az aranyat és ezüstöt bírom, a bóvlit, nikkelt nem. Begyullad a fülem. De például anyum soha életében nem hordott 18-24 karátos aranyfülbevalótól különbett, mert elég volt pár óra a fülében és borzasztóan nézett ki.


A lényeg. Mivel még majdnem mindig a fülében van, érintkezik a testvével. Legjobb lenne még vérni, a váltogatással. Jah és az is jó, ha időnként az ember kifőzi fertőtlenítésképp, és egy kis alkohollal áttörli. Nehogy baj legyen.

2011. nov. 7. 23:07
Azért szoktak egész pici babáknál pl. ezüst nyakláncot adni, mert azon a gombák nem tudnak megtelepedni.
2011. nov. 7. 23:06
Nyugottam lehet ezüst, csak bizsu ne, mert az allergiás reakciót válthat ki, és mivel még pici, ezért esetleg nem tud időben szólni, hogy gond van.
2011. nov. 7. 23:05
Ez jó kérdés, Nálunk is aktuális lenne :D
2011. nov. 7. 22:58

Kislányomnak most arany van

Közelgő szülinapjára újat szeretnénk,lehet ezüst is vagy inkább arany?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook