Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 19 hetes szülés/vetélés fórum

19 hetes szülés/vetélés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 19 hetes szülés/vetélés

1 2
2014. jan. 23. 12:13
köszi lányok vigyázzatok magatokra!:))
2014. jan. 22. 19:57
Rémségesen sajnálom :( Én most vagyok 5 hetes...majdnem 10 évet vártam rá...ez a rémálmom,hogy ilyesmi történik velem is...a gondolatától sírhatnékom van...Végtelenül együtt érzek!Kívánok a következő kisbabádhoz, Isten áldásával erős egészséghez hosszú életet mindannyiótoknak!!
2013. dec. 16. 09:30

Nagyon sajnálom! És remélem, a következő minél hamarabb sikerülni fog!

Pont ugyanígy jártam (én is 19 hetesen), másfél hete jöttem ki a kórházból. Nincs kedvem az emberekhez, nincs kedvem ünnepelni, és a páromnak is elvette a kedvét a családalapítástól....pedig én szeretném, ha 100x kell nekifutni, akkor is.

2013. okt. 31. 21:48
Szia Szepa74!Köszi hogy irtál!Nekem az a baj hogy már nincs pajzsmirigyem,teljes eltávolitás történt 2011-ben azota nem tudták beállitani a hormon-gyogyszerem.talán most lesz vmi,nagyobb kivizsgálásokra járok.Másik Nögyogyászt mindenképp keresek!
42. szepa74 (válaszként erre: 41. - Gabiheidenheim)
2013. okt. 28. 08:48

Szia !


Nekem alulmükődik és a most már 2 éve egy színtén koraszülés után gyógyszerrel beállítoták,de sajnos nekem méhszáj gyengeség miatt születtek a babák idő elött.A pajzsmirigyed értékek,ha nem jók sajnos koraszüléshez vezethető vissza.De szerintem ha ilyen korán nyítva volt a méhszájad az sem jó.Mindenképp keres szerintem egy másik dokit aki lelkiismeretesebb és hamár hozzá jársz,figyel is rád.Én is ezt tettem.

2013. okt. 21. 10:26
Sziasztok! Szeretném megosztani veletek a történetemet,és aki hasonlo betegséggel küzd,szivesen venném ha irna!Elöre is köszönöm! 2011-ben,teljes pajzsmirigy eltávolitás történt márciusban,azota sajnos egyre erötlenebb vagyok,energiám kevés.Azota sem tudják beállitani a hormonpotlo gyogyszerem :( 43-éves vagyok,van már 2 nagy gyermekem,de az uj Párommal tervezni szerettünk vna közös gyermeket,de csak azután,mikor már tul vagyok egy nagyobb kivizsgáláson.erre a vizsgálatra fél évet kellett várnom,de közben meg terhes lettem,mikor a teszt kimutatta,el sem akartam hinni,mert már elötte pici vérezgetések,görcsök voltak...oktober 1.-én sos-ben mentem a nögyogyászomhoz,vizsgálat elött mondtam az aszisztens nönek hogy vérzek most már erösebben,és fáj a hasam,mondta mind1-vizelet,vérvétel,és ezek után mentem be a vizsgáloba,ahol vigyorogva üdvözölt a doki,"hallom ,terhes"..neki is ujbol elmondtam a panaszom,ezután hüvelyi ultrahang,7.-terhességi hetet mutatott.,szoval szivhangot nem is nézett :( ..3-napra ki irt táppénzre fekvés pihenés,és másfél hét mulva ujbol vizsgálat.Hát nem tudtm hogy örüljek vagy sirjak,szoval aggodtam a pici",és magam miatt is!Eljött az este,erös görcsök,kis szünetekkel,vérzés,egész reggelig.Akkor már nem igazán fájt a hasam.Eljött a délután,"tettem vettem" a konyhába,a vérezgetések miatt már hetek ota betéteznem kellett....erre azt érzem hogy kicsusszan vmi"levert a viz,majd nem elájultam,alig tudtam elvánszorogni a wc-ig,levetköztem és láttam amit láttam,tudtam nagy a baj,vissza tántorogtam a szobába,levágodtam az ágyra hivtam az orvosom,nem akarták adni a telefonhoz,mert hogy éppen vizsgál,ekkor hivtam a Növéremet aki felvitt a korházba.( Párom épp dolgozott)A korházba hüvelyi vizsgálat,,,hát igen már nem áll fent terhesség,a méhszáj még nyitva,vmi még bent maradt,másnap mütétre vissza.Mütét után a háziorvosom irt ki táppénzre.A következö nögyogyászati vizsgálaton,csak annyit mondott a doki,sajnos elvesztettük,nem lehet tudni miért....Pedig és közöltem vele még az elején hogy Hashimoto-thyreoiditis-om van,és hogy a hormon gyogyszerem sincs beállitva,,,szoval erre nem igazán mondott véleményt.Keresem a válaszokat miért is történt mind ez!? Orvosoktol egyszerüen nem kapok választ! Babát még szeretnénk,ha a vizsgálatok azt mutatják,de erre felkellene készülni,,,de hogyan? Ha valaki szintén pajzsmirigy problémával küzd és hasonloan járt mint én ,irjon,szivesen venném!
40. pzuzu
2013. szept. 17. 10:57
Szia epervirág! Én is gratulálok a kislányaidhoz! Többször csináltak mérést, az első hétfő reggel volt (a nagyon rossz), a második kedd délután (ez a kötelező szűrés volt, nem is tudták hogy előző nap voltunk magánban-nem mondtuk)ott már "csak" 4,2 mértek (de nem túl profi géppel), ők is ajánlották a magzatvízvételt. De persze nekünk már volt időpontunk jövő hétfőre (előző nap kaptuk), pokoli 1 hét volt (a doki azt mondta addigra úgyis elhal méhen belül), ztána a második gyötrelmes 1 hét míg megjöttek az eredmények! Amúgy az ödémán kívül más nem volt, akármennyire is "akart találni" retardációra utaló jeleket a doki, orrcsont volt és minden egyébb oké. Később a 4D babamoziban már tökéletes nyaki redője volt, meg se említette a szonográfus. Még két rossz élmény: nem akarta megmondani a doki h fiú-e vagy lány (pedig látszott)- mondván minek ha úgyis meghal, a másik h nem adták oda az ultrahang képeket (ugyan ezért, ne legyen rossz emlék). Sokan mondták hogy biztos elmérték, de tuti nem (mert a Lintner egy szaktekintély), mi is láttuk és az a féltucatnyi orvos is akik odajöttek "szörnyülködni", h ilyet még nem láttak...Az én dokim volt a legédesebb végig bíztatott, azt mondta ha semmi más nincs akkor egy "pillanatnyi" keringési zavar okozhatta, ami pont ebben a korban alakul ki. KI tudja? Na megyek mert már hangoskodik :). Bármi érdekel még, kérdezz szivesen válaszolok. Puszi Nektek :) !!!
39. epervirág (válaszként erre: 38. - Pzuzu)
2013. szept. 17. 07:21
Szia pzuzu!Gratulálok aa kislányodhoz.Érdekes amit írtál a kisllányod Mia szűletési méreteiről ugyanis a nagylányom is is ugyanezekkel a méretekkel született 3kg és 47 cm igaz 9 ével ezelőtt.ő akkor 2 héttel lett előbb.Nála mikor még a pocakomban volt azt mondták,hogy egy hetet le van maradva méret szerint.Most 1 hete voltunk ultrahangon a kicsi ő is is lány ő meg nagyobb másfél héttel.Viszont amit írtál,hogy nektek a nyaki redő volt nagyon magas érték nálunk meg minden ultrahang jó volt mi ebbe kapszkodtunk.Szerencsére a biopszi be is bizonyitotta,hogy minden rendben van.Csak egyszer csínáltak nálatok nyakiredő mérést?
38. pzuzu
2013. szept. 16. 22:56
Szia Epervirág! Mia július 6-án 3kg és 47 cm született, tehát már 10 hetes "nagylány". Teljesen egészséges és tényleg álomszép kisbaba :)! A korionboholy mintavétel és az anyai vérteszt negatív lett (az Istenhegyin voltunk), így hát semmi esetre nem akartuk elvetetni. Maradt a reménykedés, imádkozás és rengeteg további speciális vizsgálat az elkövetkezendő hónapokra. De megérte :)))! Ha őszinte akarok lenni, akkor nyugodtam csak meg amikor kibújt, megvizsgálták és teljesen egészségesnek nyilvánították 10/10 APGAR-ral, 3 héttel hamarabb jött de az semmi. A dokival aki diagnosztizálta az egészet (az a híres, fiatal jóképű pasi), véletlenül összefutottam a SOTE-n amikor szülni készültem és teljesen elképedt amikor felismert. Biztos volt benne hogy vagy magától elhal vagy elvetetjük a picit. Azt mondta hogy ilyen eredményekkel ez egyértelmű csoda és kb 1% esély volt rá. Szülés után megnézte a picit és akkor sem értette az egészet (ilyennel még nem találkozott a praxisa alatt).Valószínű (remélem) soha nem fogjuk megtudni mi okozta 13 hetesen nála a 7,7 mm ödémát a nyakán (borzasztó, szívszorító látvány volt a 4D-s ultrahangon), de így a jó :)! Neked nagyon szorítok, de tuti minden rendben lesz, majd gondolok rád és szorítok :))! Néha írhatsz mi van Veletek... Nagy ölelés Nektek és vigyázzatok egymásra!!! Zuzu
37. epervirág (válaszként erre: 34. - Pzuzu)
2013. szept. 12. 11:01
Szia pzuzu!Nekünk a nyaki redő tőkéletes volt 1,4 volt.Az afp lett rossz,de az is kicsit volt kevesebb,de mikor a dokim elküldőtt rá még be sem töltöttem a 16.hetet.Mivel nem lett jó az afp a 19 héten csínáltak még egy vérvizsgálatot B_hcg és ez lett rettenetes magas.6,9.Ebből hozták ki a 1:3.Aztán a Bajcsyban csinltak korion biopsziát ami tőkéletes lett.Tegnap eltt voltunk ultrahangon és másfél hétel nagyobb az átlagnál.December 13_ra vagyok kíírva.Azt nem írtad,hogy minden rendben van_e nálatok?!
2013. szept. 12. 09:39
Nagyon sajnálom ami veled történt,és át tudom érezni,az én pici lányom 3 hónapja lett angyal pont ennyi idősen....
35. pzuzu
2013. szept. 11. 13:39
Panka85, elnézést, hogy meg se említettelek!!! Iszonyatosan sajnálom ami veletek történt, én is biztos belehaltam volna egy "picit"... Az idézetet csak könnyhullajtva tudtam végigolvasni:(. Nagyon sokat fogok Rátok gondolni és imádkozom mint akkor amikor nagyon "rosszul állt a szénánk"!!! Szeretettel ölellek... Zuzu
34. pzuzu
2013. szept. 11. 13:32
Szia Epervirág! Mi alapján jött ki nálatok az 1:3 eredmény down szindrómára? Nálunk 1:5 eredmény jött ki down és 1:34 edwards-ra, a nyaki redő nagyon nagymértékű vastagsága (7,7!!!!!!) miatt. Mikorra vagy kiírva? Minden nagyon jót kívánok nektek :)!!!
2013. szept. 7. 23:09
Én 7 hetesen vesztettem el a babámat egy méhen kívüli terhesség miatt. Én is átéltem milyen a baba szívhangját hallani, és nagyon nehéz túl lenni egy ilyenen. Nekem másfél éve áprilisban volt a műtétem. Én sajnos azóta nem is esek teherbe. Lehet lelki okai vannak.Sajnálom nagyon ami veled történt, és remélem mind a ketten egyszer átélhetjük az anyaság örömét. :(
2013. szept. 6. 14:54
Nagyon sajnálom ami történt veled!De az élet kárpotol mindenért, anno én 8 hetesen vesztetem el a babámat és már azt hittem sose lesz:(sokat vártam rá, és most itt rohangál körülöttem.Jó egészséget és minden jót kivánok!!!
31. Panka85 (válaszként erre: 23. - Molyka)
2013. szept. 6. 11:02
Először azt mondták valami súlyos fertőzést kaptam, mert olyan nagy volt a fejlődésirendellenség! Csináltak egy csomó vizsgálatot, de sajnos nem derült ki hogy pontosan mi is volt az!
2013. szept. 6. 09:54

Tudom, mennyire borzalmas, én a 12. héten vesztettem el az első babámat. Május 5-e volt az ab miss napja. A következő évben május 5-én ismét kórházba kerültem, hogy megszüljem Léda babát, aki egy egészséges, gyönyörű kislány, hétfőn lesz 4 hónapos.

Kell hagynod időt a gyásznak, ez természetes ilyenkor. Én kívánom, hogy egy új, egészséges terhesség enyhítsen a fájdalmadon minél előbb!!

2013. szept. 6. 08:41

Ez nagyon borzasztó és szívfacsaró történet de hidd el tapasztalatból beszélek, minden rendben lesz. El kell telnie egy kis időnek ahozz hogy babákra tudj majd nézni de napról napra jobb lesz majd. Temetkezz bele a munkába, úgy hamarabb fog múlni a fájdalom és amint a doki engedi ismét próbálkozzatok egy babával, és ne add fel soha.

Erre a babára mindíg emlékezni fogsz és sajnos azt az egy hetet sem fogod hamar elfelejteni de hidd el a baba aki majd lakik a pocakodban Ő majd nagyon sokat fog neked segíteni abban hogy csak rossz emlék legyen és nem egy rémálom.

Fel a fejjel és nagyon sok erőt és kitartást kívánok nektek.

2013. szept. 6. 08:38
Nekem 1:3_hoz jött ki down korra.Megcsinláták a korion biopsziát és kiderült,hogy teljesen egészséges.Ma töltőttem be a 26.hetet.Panka85 részvétem nektek,de soha ne adjátok fel.
2013. szept. 5. 22:12
Ez borzasztó. Nagyon együttérzek veled. Nekem egy csodaszép és egészséges 4 hónapos babám van. Amikor terhes voltam, az AFP szerint 1:100 volt az esélye, hogy down-os. Én tudtam, hogy nem az. Megcsinálták az amniocentézist és az megerősítette, hogy egészséges. Az AFP semmit sem ér, bárki bármennyi idős is. Aki csak teheti, mennyen amniocentézisre, csak az a biztos. Nem fáj, nem több egy vérvételnél. Nagyon drukkolok, hogy legyen másik terhességed és egy gyönyörű, egészséges babád. Ne add fel.
26. sicka
2013. szept. 5. 19:29
Részvétem! Az én babám 22. hétre született meg. Semmi okát nem találták, hogy mi történhetett. Egyszerűen beindult a szülés. Természetesen nem maradt életben. De a második terhességem teljesen sima volt, és most itt alszik a másik szobában az én tökéletes, 14 hónapos kicsi fiam. Nálatok is így lesz!
25. szepa74 (válaszként erre: 1. - Panka85)
2013. szept. 5. 17:41

Ezt csak család segítségével és jó barátokkal lehet valamennyíre feldolgozni.

Sajnos a forúmon nagyon sok hozzád hasonló történet van,és sokk támogatást tudnak adni.

Én is ebben a cipőben járok,úgyhogy átérzem fájdalmad,nálunk meg minden egészséges volt.Én is ő is.

2013. szept. 5. 17:30

Szívből sajnálom, ami veled történt.

Átérzem a helyzetedet, én 2 vetélésen vagyok túl. Remélem nemsokára a kivizsgálások végére jutunk és jöhet a próbálkozás.

Fel a fejjel, meglátod jó lesz minden!!!

23. Molyka
2013. szept. 5. 16:27

:( Sajnálom!


Toxoplazmozis okozta az agy fejlődési rendellenességét?

2013. szept. 5. 16:11
Nagyon sajnálom. Kitartás.
2013. szept. 5. 15:01

Nagyon sajnálom!

Sajnos az én első babámnál nem vették észre, hogy baj van és down szindrómával született, csak 15napot élt!

Mára már van két egészséges gyermekem!

Szóval tudom, hogy nehéz, de fel a fejjel!

Azért javaslom, hogy a biztonság kedvéért vizsgáltassátok ki magatokat!

20. Babeck
2013. szept. 5. 13:23
:'(
2013. szept. 5. 12:58
Nincsenek véletlenek... sajnálom, és kívánom, hogy mihamarabb visszataláljon rátok a kis lelke egy másik - egészséges - testben!
2013. szept. 5. 12:57

Nagyon szépen köszönöm a biztatásokat csajok! És sajnálom hogy ilyen sokan vagyunk ebben a helyzetben!


Igaz, ez a történet nagyon tömör!

De nem kívánom senkinek hogy tudja miken kell átmenni egy ilyen helyzetben! Írtam énis egy énnél részletesebb változatotott de sajnos az nem jelenhetett meg!


Mégegyszer köszi a biztatást!

2013. szept. 5. 12:47
Kitartást nektek ebben a nagyon nehéz helyzetben! És ez az idézet!!! Szívszorító, könnycsordító.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook