Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 180 fokos fordulat - avagy kiút a züllésből fórum

180 fokos fordulat - avagy kiút a züllésből (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 180 fokos fordulat - avagy kiút a züllésből

1 2
2011. ápr. 4. 18:58
én rosszabb voltam mint te,de nálam ugyan ez volt csak a Tesco!Megálltam és azóta jó kislány vagyok!
2011. ápr. 4. 18:05

Gratulálok neked, Hope, büszke is lehetsz magadra, mert alaposan rácáfoltál arra a közhelyre hogy "kutyából nem lesz szalonna"

:)

Mindenki követ el hibákat de benned becsülendő, hogy őszinte voltál, nem másokat hibáztattál azért, amit elkövettél, ez a tiszta őszinte egyenesség, ami benned van, javíthatta meg az életedet!

29. Barát1 (válaszként erre: 28. - 6b006fc769)
2011. ápr. 4. 17:40
Így van, akkor van kialakulóban.
28. 6b006fc769 (válaszként erre: 27. - Barát1)
2011. ápr. 4. 13:35
Igen, csak akkor azt hiszem még a lelkiismereti gát sem olyan erős:(
27. Barát1 (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2011. ápr. 4. 13:33
Az a baj, hogy ha mindent megengednek akkor is hasonló rossz dolgok történnek.
2011. ápr. 4. 11:04
Egyébként érdekes, hogy egy barátnőm közel úgy járt, mint a cikkíró, és őt is nagyon autokratikus módon próbálták nevelni. Nem is nagyon szereti a szüleit. Most is szeretnék mindenben irányítani, pedig korombeli
25. Barát1 (válaszként erre: 24. - 6b006fc769)
2011. ápr. 4. 10:58
Tudom, hogy tudod, láttam a kacsintó jelet:)
24. 6b006fc769 (válaszként erre: 23. - Barát1)
2011. ápr. 4. 10:44
Tudom, hogy csak tűnik:) Egy éves a lányom és már most kemény munka a következetesség és a szabad-nem szabad egyensúly kialakítása:)
23. Barát1 (válaszként erre: 22. - 6b006fc769)
2011. ápr. 4. 10:15

Nagyon szívesen, örülök, hogy jónak érzed és követni akarod a szüleid módszerét:)

Egyszerűnek tűnik, de csak "tűnik", a fontos viszont az, hogy érdemes végigcsinálni.

22. 6b006fc769 (válaszként erre: 21. - Barát1)
2011. ápr. 4. 09:37

Köszönöm!

Gyakorlatilag azt írtad le, ahogy a mi szüleink neveltek minket, és amit én is szeretnék majd követni:) Jó, hogy mástól is megerősítést kap a "módszer":) Így leírva egészen egyszerűnek tűnik ;)

21. Barát1 (válaszként erre: 20. - 6b006fc769)
2011. ápr. 4. 08:31

Szerintem tudomásul kell venni, hogy a kamasz az egy "kis felnőtt", nagyon erős akarattal, aki azt próbálja meg elérni, hogy az ő akarata érvényesüljön.

Ha nagyon szoros korlátokat kap akkor ki akar és legtöbb esetben ki is fog törni és az sok jót nem jelent. Az egyénisége is akkor van kialakulóban amit szerintem/szerintünk nem kellene letörni. A saját kisebb-nagyobb hibáit el kell követnie, mert abból tanul, az a jó ha csak kisebb hibák vannak.

Kereteket kell neki szabni, hogy elmehetsz, de meghatározott időre haza kell érni, ha nem, akkor ez meg ez lesz. Ebből tudni fogja, hogy van engedmény és van következmény. Mi mindig azt kérdeztük meg, hogy meddig szeretnél maradni? Abból indultunk ki, hogy a buli legjobb részénél ne kelljen eljönnie, de azért ne ő legyen az utolsó. Én akkoriba mindig úgy engedtem el őket,/a fiunk 25 éves a lányunk 22/ hogy:

- csak olyat csinálj amit ha meg is bánsz esetleg, de szégyellni soha ne kelljen senki előtt-

Ma már tudom/tudjuk, hogy jól csináltuk, mert elmondják a gyerekeink, hogy akkor ugyan nagyon fájt ha nem mehettek el egy ott alvós buliba, /14-16 évesen/ már értik és megértik, hogy így volt jó nekik és nekünk is.

Mielőtt félreértenél, nincsenek tökéletes gyerekeink, ők is elkövették a saját hibáikat, de mindig fordulhattak hozzánk és ez most is így van. Mindenről nem tudtunk, de nagyon sok mindenről igen, a saját kisebb-nagyobb titkaik most is megvannak, de ez szerintünk így helyes.

20. 6b006fc769 (válaszként erre: 19. - Barát1)
2011. ápr. 3. 22:15
Kifejtenéd ezt? Én szeretném majd elkerülni. Azt értem, és érzem is, hogy nem jó hozzáállás, ha mindent tiltanak, de szerintem az sem, ha az ellenkezője van. Talán szavakba tudnád önteni az egészséges egyensúlyt, úgy hogy megérthessem.
19. Barát1 (válaszként erre: 17. - Hope1104)
2011. ápr. 3. 20:41

Gratulálok a cikkedhez és a hozzáállásodhoz.

Az első pár mondatodban tökéletesen leírtad, hogy mit tehet egy szülő, hogy ezeket a dolgokat elkerülje a gyereke.

18. syria (válaszként erre: 1. - Hope1104)
2011. ápr. 3. 10:18
De jó is lenne, ha minél több fiatal tudna hozzád hasonló módon megállni a lejtőn!
17. Hope1104 (válaszként erre: 12. - 6b006fc769)
2011. ápr. 2. 11:00

Kedves Panna33 !

Sajnos tanácsot nem tudok adni a megelőzésre, de úgy gondolom biztos van valami, hiszen a legtöbb mostani barátomnak, semmi hasonló háttere nincs, mint nekem. Úgy gondolom, hogy ez a 16 éves kor a legveszélyesebb, így erre kell a legjobban ügyelni. De persze azt is szem előtt kell tartani, hogy pár év múlva felnőtt lesz és akármennyire bánt minket a dolog, el kell engednünk. Bizonyos korlátok között természetesen, de lehet engedményeket tenni. Ha akar hétvégén bulizni, egyezzünk meg vele, hogy persze, de 1-re legkésőbb érted megyek vagy ilyesmi. Így még talán a berúgást sem meri annyira megkockáztatni, hiszen a szülő azonnal észreveszi, hogy mi a helyzet ;) De szerintem még az is jó, ha engedélyezzük neki a házibulit. Én pl egyszer tartottam és minden másodpercben arra figyeltem, hogy én be ne csípjek és másokat figyeltem, hogy nehogy baj legyen. Szerintem egyáltalán nem igaz, mint amit az amerikai filmekben látni, hogy mindenki beiszik és üres szobát keresve 6x telehány mindent... Házigazdaként sokkal több az aggódni -való így a szülő is bízhat abban, hogy nem lesz nagy probléma. De persze ez csak az én véleményem, magamból indulok ki, nem tudom másnál, hogy van, de nálam így volt. Remélem tudtam valamit azért segíteni, és örülök, hogy ennyi pozitív hozzászóló van :)

16. Hope1104 (válaszként erre: 13. - Arcansas)
2011. ápr. 2. 10:12

Kedves arcansas !

Sajnos a szüleimmel sosem jöttem ki annyira jól, mint amennyire szerettem volna. A mai napig kislányként tekintenek rám, ami egyébként betudható annak, hogy hárman vagyunk testvérek és én vagyok a legkisebb. Mindenesetre úgy gondolom, hogy a szülő nagy segítséget nyújthat ,ha ilyen probléma adódik. Nálam az volt a gond, hogy sosem kezeltek a koromnak megfelelően, és még most is 20 évesen külön engedély kell, ha délután elmegyek barátnőimmel teázni vagy hasonló :) Én sem bízom meg egyébként annyira szüleimben, ahogy Te sem, hiszen, ahogy leírtad, az ilyen kapcsolatokban nagy szerepet játszik az is, hogy elég szabadságot adjunk a gyereknek.

2011. ápr. 2. 10:11

Gratulálok a cikkedhez!

Ez egy szép példa hogy arra, hogy mire képes az ember, ha AKAR. És arra is, hogy a saját életünkért és döntéseinkért mi vagyunk a felelősek.

Biztos hogy nagyon nehéz lehetett. Annyi tapasztalatom van ebben, hogy kamaszkorom 15.-18. éve a féktelen bulikról szólt, az ivásról, a gimnázium otthagyásáról. Azóta leérettségiztem, dolgoztam, egyetemre jártam, vannak céljaim és terveim, boldog életet élek a párommal. És abszolút antialkoholista vagyok.

Csak így tovább és minden jót Neked!

2011. ápr. 2. 09:17
Jól tetted kedves első hozzászóló, hogy sikerült változtatnod a züllött életmódodon és rájöttél te magad ez nem vezet sehová sem és megemberelted magad a pályád felfelé ívelt és magadnak köszönheted, mert tettél ellene, hogy az a sok rossz amit elkövettél csak múló emlék legyen számodra és sajnos a barátnőid nem követték ezt az útat, ami helyes lett volna. Legyen ez másoknak is egy jó példa a te eseted. Újságcikknek is kíváló lenne és számunkra is tanúlságos. Szívből gratulálok és kívánom neked az életed továbbra is sínen maradjon. Üdv.Ágnes
2011. ápr. 1. 22:13

Hú nagyon tetszett a cikk:)

Arra kiváncsi lennék,hogy a szüleiddel hogy jössz ki?Tudsz velük természetesen kommunikálni mindenről?Bajról,szerelemről,nemiségről-egyszóval bármiről?Mert sajnos nálunk pl nem alakult ki semmilyen bizalom pont azért mert sose engedtek el sehova,így én sem bízom anyámban,csak egy álkapcsolat a miénk,amiben én meghallgatom őt,de semmit nem tudok megosztani vele...Anno jóljött volna egy anyai tanács,egy gondtalan beszélgetés...(na meg mert a társaimnál úgy 10évvel idősebbek a szüleim...)

2011. ápr. 1. 22:01

Az nagyon jó, hogy sikerült rádöbbenned, hogy mi a helyes út (bár ha tényleg romlott lettél volna nem hatott volna meg a kihallgatás).

Tudnál-e receptet adni a megelőzésre? Itt nagyon sok olyan anyuka van jelen, akik szeretnék elkerülni, hogy odáig eljusson a gyermekük, ahonnan te visszafordultál.

2011. ápr. 1. 20:45
Egy fontos dolgot megjegyeznék:Nagyon fontos,segítő,ösztönző lehetett a a szülői háttered!!!!!!!
10. winny (válaszként erre: 3. - Kenzol)
2011. ápr. 1. 18:27
Csatlakozom a javaslatodhoz!
2011. ápr. 1. 17:55
csak így tovább.....
2011. ápr. 1. 17:11
Bátor vagy, hogy leírtad ezt, és sok sikert kívánok a tanulmányaidhoz!
2011. ápr. 1. 17:10
Az azért nem teljesen igaz, hogy egyedül másztál ki a bajból....hiszen a szüleid ott voltak a kihallgatásnál, és melletted álltak. Biztosan "elbeszélgettek" veled, és irányították a jó felé a kamaszkori életedet...és a legnagyobb szerencse az,hogy Te "vetted a lapot" felhagytál a csínytevésekkel, komoly fiatallá lettél!
2011. ápr. 1. 16:56

A bolti lopáson kívül ezen kb. minden fiatal átesik..őszintén szólva nem igazán látom a romlottságot ezekben.


Persze jó, hogy megtaláltad az utadat.

:)

2011. ápr. 1. 16:55
Pont ezt akartam írni.Ez azért elég messze van még az elzülléstől,inkább amolyan kamaszkori elhajlás volt.
2011. ápr. 1. 16:48

Gratula.

Bár szerintem Te messze nem tartoztál a "legzüllöttebb emberek" közé.

2011. ápr. 1. 16:31

Az ilyen fiataloknak kellene előadást tartani középiskolákba,akiknek már van tapasztalatuk a "másik" oldalról is,sokan okulhatnának belőle!

Grat :)

2011. ápr. 1. 16:17

Le a kalappal!Minden elismerésem a Tiéd!!!!

Sok sikert a továbbiakhoz!!Puszi:Bab

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook