180 fok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 180 fok

1 2 3
79. bigyő
2010. júl. 9. 01:24
:((( ez borzasztó
2010. júl. 7. 12:08

Megkönnyeztem.

Már csak azért is,mert nekem van egy drága,imádott örökbe fogadott kicsi unokám.


Szerencsére az én kis unokám szerető szülőkre talált,minden szépet megkap és meg fog kapni az élettől,a szüleitől,és természetesen tőlünk,nagyszülőktöl is.

77. 4300750b82 (válaszként erre: 73. - Matyi78)
2010. júl. 5. 12:07

Sziasztok!

Anya, vagy anyai szeretet nélkül bizony nagyon nehéz nevelkedni! Nem kell messze mennünk, elég ha beleolvastok néhány naplóba itt a hoxán!

Egy anya mindent pótol, de egy anyát nem pótolja semmi!

76. Sylvia81 (válaszként erre: 74. - Matyi78)
2010. júl. 3. 22:40

Köszönöm, hogy megválaszoltad a kérdést. :)

Sajna tegnap nem voltam topon, így ide be sem néztem.

2010. júl. 3. 17:28
Köszi,ez a kép elég szívszorító.És ez csak egy kismajom.Ha arra gondolok,hogy gyerekek is ezt élik át,sírhatnékom van...
2010. júl. 3. 07:19

Képpel:

[link]

2010. júl. 3. 07:17

SZŐR-ANYÁS Kísérlet


"Gyerek anya nélkül

Kiderült, hogy az antiszociális serdülők és bűnöző felnőttek közül rendkívül sokan anya vagy anyai szeretet nélkül nevelkedtek. Ezen feltételezések megalapozására emberkísérleteket nem alkalmazhattak, legfeljebb különböző szituációk megfigyelésével. Ennek a problémának a megoldására jöttek létre a különféle majomkísérletek (főként rézuszokkal).


Harlow vezetésével az újszülött kismajmot elkülönítették az anyjától és egy műanyához tették be, mely egy élettelen figura ahol mászkálhat, és egy rászerelt tartályból szophat. A kísérletekhez kétféle műanyát használtak: szőranyát (szőrös anyag, megdőlt test, fából faragott fej) és fémanyát (fém henger, kidolgozatlan fej).


Harlow azt a kérdést tette fel, hogy a kismajom kapaszkodása kizárólag a táplálkozás miatt van, vagy a biztonságot adó testi kontaktus is meghatározó. A kapaszkodás kísérlet során két ketrecben található kismajmokkal állandóan ott volt a szőranya és a fémanya is. Az egyik csoportnál a szopó tartályt csak a szőr-, a másiknál csak a fémanyára szeretek. A kísérlet eredménye azt mutatta, hogy a tartály elhelyezkedésétől (azaz a szopás helyétől) függetlenül kb. napi 15 órát töltöttek a szőranyába csimpaszkodva a majmok. Ez az eredmény azt mutatja, hogy lényeges az anya-gyerek kapcsolatban a testközelség, mely kismajmok esetében létfontosságú is.(..)"

72. Akvamarin (válaszként erre: 70. - Sylvia81)
2010. júl. 2. 11:42
Nekem nincs meg a könyv,de azt hallottam,hogy ő szigorúbb.
71. Akvamarin (válaszként erre: 69. - Sylvia81)
2010. júl. 2. 11:41

Mi az a szőranya kísérlet?Még nem hallottam róla.

Vagy jobb is??

2010. júl. 1. 14:43
Spochra mondjuk nem emlékszem konkrétan, de gondolom az sem a szeretetközpontúságról szólt.
69. Sylvia81 (válaszként erre: 68. - Akvamarin)
2010. júl. 1. 14:42
Jajj... Tanultam pszichológiát. Egyből beugrott a szőranya-kísérlet. Brr... Kirázott a hideg. :(
2010. júl. 1. 14:39

Igen,szerintem is.Bennem nagyon megmaradt,és én is sok teóriát hallottam a baba neveléséről,hogyan kell jól törődni vele.

Dr.Spoch és társai...felvegyük,vagy ne,hagyjuk-e sírni,vagy ne,stb.Nekem megvan a suttogó könyve,ő azt javasolja,ne hagyjuk pár percnél tovább sírni,mert elveszíti a bizalmat a szülőben,hiszen ő csak így tudja jelezni,ha valami baja van.

Azonkívül olvastam egy Kismamában,hogy egy nő örökbefogadott egy kb 9 hónapos kislányt,és szerette volna dédelgetni,elaltatni,vígasztalni,ha sír,de a baba nem fogadta el,egyedül aludt el,és egyedül vígasztalta magát egy rongydarabbal,vagy játékkal,mert ezt volt kénytelen megszokni.

Évekig tartott,mire valamelyest feloldotta benne ezt a távolságtartást sok szeretettel,türelemmel és törődéssel.Szívszaggató történet volt az is...

67. Sylvia81 (válaszként erre: 66. - Akvamarin)
2010. júl. 1. 14:28

Akkor XXI. század volt. :) Mert JK-t nem nagyon néztem. Meg az inkább aktuálpolitika volt. :)

(Azért a múltidő, mert mióta kijöttünk, nem nézem őket.)

66. Akvamarin (válaszként erre: 62. - Sylvia81)
2010. júl. 1. 14:25

Igen,ez az!!! Akkor nem is olvastam,hanem filmben láttam.Már rémlik valami,talán a 21. század,vagy a Házon kívül műsorán volt,az RTL klubon.

Oké,hogy ne kötődjön nagyon,de így egyáltalán nem kap semmi figyelmet,amit a babák igenis nagyon igényelnek,ők is szuverén lények,érzésekkel,hangulattal,és már születéskor kialakult természettel.

Nagyon egyetértünk!!

65. flependzsi (válaszként erre: 60. - Akvamarin)
2010. júl. 1. 08:37

Éppen ezt akartam szóba hozni.

Miért nem lehet bemenni hozzá? Mikor, ha nem is a nővérek, de a többi anyuka biztosan megszeretgetné egy kicsit. Valószínűleg a nővéreknek is kevesebb dolga lenne vele. A gyerekeknek pici babaként még szó szerint létfontosságú, hogy legyen ott egy mosolygó szempár, két ölelő kar, amik szeretetet sugároznak felé. Ha már az anyja a lelki sérülések útján indította el, akkor miért kell ezt a kórháznak, meg a bürokráciának tetéznie?

64. 325b42d966 (válaszként erre: 57. - Sylvia81)
2010. júl. 1. 07:40
Nem sajnos nem csak ha gyerekelhelyezési pert kezdeményezek a gyámjával szemben,aki mellesleg a gyerekotthon vezetője(ez így szokás)akkor talán de nem sok esélyünk van,majd ha ő úgy gondolja hogy a gyereknek jót tenne ha családban nevelkedne akkor talán ki adják nevelőszülőkhöz.ez a gyerekvédelem országunkban.
63. fdóri
2010. júl. 1. 07:16
Sziaztok. Sajnos az elmúlt 3 évben 2X töltöttünk hoszabb időt kórházban. Mindkettőször volt 1-1 kisfiú ott, ugyanígy. Mivel közös, többágyas kórtermek voltak igenis mindenki foglalkozott velük. Nem hiszem hogy kötődtek volna, viszont nagyon hálásan néztek felénk... Minden mosolyért, kedvességért, leejtett-felvett játékért, cumisüvegbe töltött vízért, bármiért olyan hálásan néztek ránk, mintha a világot adtuk volna nekik...
2010. jún. 30. 23:44

Hát, nem tudom.

Ha mindenki néha rámosolyogna, mindenki néha megsimizné, nem hinném, hogy bárkihez is erősebben kötődni kezdene...

Ahogy Akvamarin leírta az ellátást, egyből megelevenedett a szemem előtt az a film a 60-70es évekből, ami arra oktatja az anyákat, hogy pontosan így kell a piciket ellátni, hogy ne kötődjenek erősen a szülőkhöz, hogy majd felnőve jó elvtársakká váljanak és a szocializmust szolgálják...

61. hte23 (válaszként erre: 60. - Akvamarin)
2010. jún. 30. 23:35

Csunya, de az ő érdeke.

A kötődés miatt.

2010. jún. 30. 23:16

Istenem,ezt nem lehet végigolvasni anélkül,hogy ne lenne gombóc a torkomban,és könny a szememben.És közben az én hurkás kisbabámra gondolok,és a nővérére.

Csak az a baj,hogy mire ez a baba valakinek kelleni fog,már ő nem fog tudni bizalmat érezni azok iránt,akik magukhoz veszik,mert megtanulja,hogy neki mindig egyedül kell megvígasztalódni,ha fáj a pocakja,vagy magányos.

Olvastam egyszer valahol,hogy egy gyermek lelkében nem azzal okozzuk a legnagyobb kárt,ha megütjük,bántalmazzuk,(mert az is figyelemmel jár) hanem azzal,ha gépiesen,de törődés,kedvesség nélkül csak "ellátjuk" a szükségleteit,vagyis pelenkázzuk,fürdetjük,etetjük.Mindezt szó nélkül...

A nővérek pont ezt teszik,az ő érdekében...biztos,hogy ez az ő érdeke???

59. nyau82
2010. jún. 30. 23:07
gyönyörűen fogalmaztad meg a cikket,én pontosan ugyanezt éreztem,amikor februárban a 6 hónapos kisfiammal fertőző osztályra kerültem a kórházban.az egyik kórteremben egyedül feküdt egy ugyanakkora kisbaba.én is százszor megnéztem,a szívem szakadt meg érte!:(
2010. jún. 30. 22:08
kegyetlen az élet
57. Sylvia81 (válaszként erre: 56. - 325b42d966)
2010. jún. 30. 20:10

Rokoni alapon sem kapod meg?

Azért ez nagyon szomorú. :(

2010. jún. 30. 19:38
Azok a gyerekek akik nevelőotthonban laknak ,valamennyire mind sérültek(a lelkük beteg),de az esélyt megkellene kapniuk hogy családban élhessenek mert egyáltalán nem biztos hogy beteg gyereket senki nem venne magához,én a tanfolyam (nevelőszülői)elvégzése után megtudtam hogy az unokaöcsémnek született egy lánya(a kislány süket és más egészségügyi bajai is vannak)anyuka mindent megtett a várandóság alatt hogy így legyen ,)apuka börtönben,én ezt a kislányt nem vehetem magamhoz hiába vagyok majdnem nevelőszülő mert én nem a tegyesz-nél végeztem és az ahol végeztem nem áll az ügy mellé,örökbe nem adható mert a szülőkben túlteng a gyerek iránti szeretet fél évben egyszer kell meglátogatni és így nem örökbeadható és ezt anyuka meg is teszi,ennyit és eggyel sem többször meglátogatja.
55. Sylvia81 (válaszként erre: 54. - 778dc2edcd)
2010. jún. 30. 19:18

Azért ennek megintcsak van másik oldala is...

Adott 2 házaspár, és 2 gyerek a listáról: az egyikről tudják, hogy beteg. Most akkor kinek melyiket ajánlják fel? Igazságtalan lenne Anak beteget adni, mikor B egészségeset kap.


Ááááááááááááááááááááááááááááááááá...!!!!!!!!!!!!!!!!

SEHOGYSE JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!!!!!!!!!!!

54. 778dc2edcd (válaszként erre: 53. - Sylvia81)
2010. jún. 30. 18:59

sajnos...és hány ember szeretne gyermeket örökbefogadni...szerető családot biztosítani nekik, de nem tehetnek semmit.

Önzetlen eberek magukhoz vennék őket és szeretnék őket, de nem tudják, mert nem lehet!!!

53. Sylvia81 (válaszként erre: 51. - 778dc2edcd)
2010. jún. 30. 18:54

Na igen.

És ha az összes tiltás ellenére mégis bemenne valaki hozzájuk, hosszú távon tényleg megintcsak a gyerek sérülne. Sajnos sehogy sem jó... :'(

52. Sylvia81 (válaszként erre: 50. - 778dc2edcd)
2010. jún. 30. 18:53

Annyira szörnyű... És merőben igazságtalan.

Azért, mert egyes felnőttnek minősített izék (jobb szót nem találok, csúnyát mondani meg nem akarok) felelőtlenek, ártatlan kis lelkeknek kell szenvedni. Mit tanulnak így az életről? Sok jót nem, az tuti. Pedig ugye ők (is) a jövő. :(

51. 778dc2edcd (válaszként erre: 50. - 778dc2edcd)
2010. jún. 30. 18:51
mármint az ilyen esetek.mindkét lány története.hála a bürokráciának tenni nem lehet semmit, ha pedig próbálkozik az ember csak a szíve szakad bele a tehetetlenségbe.
50. 778dc2edcd (válaszként erre: 48. - Sylvia81)
2010. jún. 30. 18:50
igazad van.nem tudok ezek felett a dolgok felett napirendre térni.egyszerűen ezek kiakasztanak.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook