Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 hós kisfiam látványos hisztiket produkál.Tud valaki tanácsot adni? fórum

18 hós kisfiam látványos hisztiket produkál.Tud valaki tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


20. Ritkó
2009. ápr. 2. 14:40

Na az én kisfiam (2 éves) is tud hisztizni, meg ütni vágni a játékait, vagy ami a keze ügyébe kerül. Ilyenkor elterelem a figyelmét valami másra, és akkor el is felejti a hisztit. Vagy otthagyom had hisztizzen magában. Aztán elfelejti és jön utánam, és már semmi baj sincs. Hidegvizzel én is próbálkoztam, de nem használt nálunk.

De volt olyan amikor nem hagyta abba, olyan mérges lettem, kiabáltam vele, fenekére ütöttem, persze a pelenka miatt azt nem érezte, de már én is belátom, hogy hiába kiabálok vele, nem érek el vele semmit, tovább hisztizik, én is csak felmérgelem magamat még jobban, a szomszédok mindent hallanak, ha nyitva van az ablak. Ha máshol vagyunk sose szokott hisztizni, de legutóbb a kispajátásánál bemérgelte magát valamin, elkezdte a játékokat dobálni, de amikor rászóltam, abbahagyta.

Valahogy túl kell esnünk mindannyiónknak ezen a hisztin.

Van olyan gyerek egyáltalán aki még sose hisztizett?? :)

2009. ápr. 2. 14:27
KÖSZI MINDENKINEK,PRÓBÁLOM HAGYNI DE FÜLDUGÓ KELL HOZZÁ...MEG HÁT PANELLAKÁSBAN ESTE ÉS HAJNALBAN NEM IGEN TEHETEM MEG.EZT A BEZÁRÁSOS MÓDSZERT NINCS SZÍVEM KIPRÓBÁLNI,MEG FÉLTEM IS.REMÉLEM KINÖVI HAMAR.KITARTÁST MINDENKINEK!
2009. ápr. 2. 09:52
Ez a tema engem isnagyon erdekel...nekem 2 eves a fiacskam es naaaagyon hisztis...tobb modszert probaltam mar de a hiszti az megmarad...sokszor nincs kedvem vele sehova megindulni mert az idegeimre megy.(en is nagyon hisztis voltam mikor kicsi voltam...lehet ezzel csak visszakapom ami idegesseget en is okoztam a szuleimnek:(
2009. ápr. 2. 09:17

Az én lányom 16 hónapos és most kezdi a hisztizést, igazából nekem az a problémám, hogy hiába nem veszem figyelembe az ordítást, ha otthagyom, jön utánam és mondja a magáét...

Ezzel mit lehet kezdeni, én nagyon félek ezektől a bezárásos módszerektől, amit írtatok?

16. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Monizsofi1982)
2009. ápr. 1. 19:38

A hideg zuhany nekem is használt. Én nagyon hisztis voltam.


Nővérem és férje csendben, nyugodtan beküldte a hisztis lányokat "gondolkodni" a szobájukba és csak akkor jöhettek ki, mikor már "kigondolkodták magukat" :)))

Persze ezt csak nagyobb gyerekkel lehet megcsinálni, akit egyedül lehet hagyni a szobájában.


Kicsinek szerintem próbáld meg a hideg vizet.

15. Jaina
2009. ápr. 1. 19:32
Nagymamám anekdotája, hogy én egyszer próbáltam meg hisztizni. Akkor kikaptam, azután eszembe se jutott. Lehet hogy nem árt azért azoknak a gyerekeknek egy egy kézlegyintés, anyáink is felnőttek valahogy.
14. Danica16 (válaszként erre: 9. - Vargaanya)
2009. ápr. 1. 18:20

De egy másfélévesnek ilyeneket hiába mondok :p :)


Nálunk sem jön be többnyire a figyelmen kívül hagyás... Pedig volt hogy az ágyába raktam, és otthagytam, de akkor is folytatta míg végül el nem aludt, annak ellenére hogy nem sokkal az előtt kelt...

2009. ápr. 1. 18:18
Én elhatároztam ha hisztizik majd, akkor bedugom a hideg vizes csak alá egy pillanatra. és addig játszom ezt vele, amíg abba nem hagyja. Persze igyekszem ügyelni rá, nehogy megfázzon meg ilyenek.
12. vargaanya (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2009. ápr. 1. 16:20
Köszönöm az egyetértést. Nem bántam meg, inkább örülök a végeredménynek. Hála istennek, a kicsivel nincs (még?) ilyen gondom.
11. MelisUK (válaszként erre: 9. - Vargaanya)
2009. ápr. 1. 10:12
Jól tetted. Láthatod te is, hogy hogy megváltozott a gyerek ennek hatására. Persze elég drasztikusan és kegyetlenül hangzik, amit tettél, biztos sokan le is szólnak érte a sárga földig, de inkább egyszer a gyereknek essen rosszul, mind hogy utána egy kezelhetetlen kis ördög legyen melletted. Ezek után neked nem lesz gondod a gyerekkel, nem lesz szörnyű kamasz és el fog menni dolgozni is, nem úgy, mint egy másik fórumban is írják, hogy mit csináljak a fiammal, 22 évesen nem akar elmenni dolgozni... Lehet ám szépeket olvasni, hogy milyen szörnyűek lettek azok a gyerekek...
2009. ápr. 1. 10:09

Igen, egyszerűen ne foglalkozz vele. Amíg odafigyelsz rá, addig tovább fog hisztizni és minél tovább fennáll ez az állapot, annál nehezebb lesz leszoktatnod róla. Egyszerűen ügyet se vess rá, pár nap és megoldódik a problémátok.

Ha öklendezik és fullad a hisztitől, akkor se menj oda hozzá, hamar rá fog jönni, hogy már nem ő van a középpontban, kedvesnek kell lennie, hogy kiérdemelje a törődést. És kezesbárány is lesz belőle, csak tényleg ne figyelj oda rá. Tudom, nehéz, de ezt kell csinálnod, különben képzelheted, hogy milyen kamaszt fogsz te magad varázsolni belőle!

2009. ápr. 1. 09:41

Sziasztok!

Az én fiam már 7 éves, de nálunk is ugyanez volt, azzal a különbséggel, hogy ő a hisztit akkor is tudta csinálni, ha senki nem figyelt rá, valahogy bele tudta magát úgy lovalni, hogy néha azt hittem, beleájul... Aztán az óvónéni tanácsára a következő dolog hatott: hisztikor jó mérges lettem, jobban mint máskor, és látványosan, színpadiasan elkezdtem egy táskába belepakolni a ruháit, mert megy a nevelőotthonba, ahol megnevelik a neveletlen gyerekeket. Persze még őt is belevontam, kérdeztem, melyik pizsamáját kéri, meg melyik ezt-azt, meg majd akkor jöhet vissza, ha megnevelték, stb... Hozzáteszem, hisztikor sosem potyogott a könnye, de akkor igen... Durva volt még nekem is, de bevált. Azóta sokat is változott, ahhoz képest most egy fegyelmezett és viselkedni tudó angyal.

8. nyuszo muszo (válaszként erre: 7. - 0461ed8f75)
2009. ápr. 1. 09:35
PRÓBÁLTAM ÉN IS OTTHAGYNI MÁR,DE NEM JÁRT SIKERREL.ADDIG CSINÁLJA MÍG NEM ÖKLENDEZIK,VAGY KAPKOD A LEVEGŐ UTÁN.MINDEDDIG OLYAN NYUGIS KIS MANÓ VOLT,NEM ÉRTEM A VÁLTOZÁST...
7. 0461ed8f75 (válaszként erre: 5. - Kriszti40)
2009. ápr. 1. 09:16
Nálunk ugyanez a helyzet. Hiszti mindig, és minenért. 1,5 évesen kezdtük a bölcsit, és már előre féltem, hogy mit fognak szólni a gondozónők, hogy milyen ez a gyerek. Állandóan hisztizett, csapkodott. Persze ott egy angyal lett, de a sok hülyeséget a többiektől átveszi és otthon tombolja ki magát. Néha már befonom a hajamat, de akkor is otthagyom, és egy idő után abbahagyja.
2009. ápr. 1. 08:48

Sziasztok,az enyém 26 hónapos és szintén csinálta,illetve még próbálkozik még a hisztivel.

Soha nem érte el nálam ilyenkor amit akart.Eleinte otthagytam,hisztizzen csak,egyszer annyira felmérgelt,hogy beraktam a szekrénybe.Tudom,hogy csúnya dolog,és nem engedtem,hogy kijöjjön,csak jó 1 perc után engedtem csak ki.Felejthetetlen az emlék számára,mert ha jön hiszti elég csak annyit kérdeznem,megyünk a szekrénybe?Megrázza a kis fejét,és szalad a játékaihoz.

2009. ápr. 1. 08:40
Sziasztok. Nekem most 2.5 éves a kislányom. Nálunk is ez a divat, meg a mindenért sírás. Én simán otthagyom, ha hisztizik. Párlépéssel odébb állok, és majd csak abbahagyja. Nem érdekel ki mit szól, ha nem tetszik ne nézze. A mindenért sírás már kicsit idegesítőbb:))
2009. ápr. 1. 08:37

Sziasztok! Amikor au pair voltam az en ket es felevesem is szerette a foldhoz csapkodni a feneket az aruhaz, vagy az utca kellos kozepen. Eloszor akkor lattam, amikor az anyukaja is ott volt velunk, es egyertelmuen csak a figyelmet akarta magara vonni. Sajnos sikeresen, mert elobb vagy utobb mindig elerte amit akart, mert hat eleg ego egy uvolto gyerek az utca kozepen. Nalam is megprobalta a dolgot parszor, de en sokkal konnyebben voltam szigoru hozza, es nem mukodott a dolog, ezert felhagyott vele. Foleg akkor volt konnyu ha otthon voltunk, mert akkor mehetett a szobajaba buntibol, es ott aztan tombolhatott kedvere. (kb 5 perc alatt elfelejtette miert is sir, es elkezdett jatszani :-) Utana az anyja alig akarta elhinni, hogy nekem milyen jo a gyerek, ha o ott van, akkor meg nem lehet birni vele. Persze tudom, en konnyen beszelek, mert sokkal de sokkal nehezebb lesz majd amikor a sajat csemetem vagja ki a hisztit, es biztos en is beleesek ugyanabba a hiaba, de igyekszem majd nem hagyni, hogy hisztivel erje el amit akar, mert azert csinalja ujra es ujra.

Remelem picit azert tudtam segiteni. :-)

2009. ápr. 1. 08:30
Nekem 4,5 éves fiam van.Annak idején én azt csináltam, hogy nem vettem róla tudomsát és abbahagyta.Persze, ha olyan helyen vagytok (nem otthon) akkor nem egyszerű, de a lényeg hogy nektek szól,hogy figyeljetek rá és az legyen amit ő akar. nem szabad hagyni, hogy a fejünkre nőjenek.Mikor kicsit nagyobb volt a fiam, akkor beraktam a fürdőbe (van rajta ablak) és mindtam neki, hogy akkor jöhet ki ha abbhagyta asírást. Ez használt. Pár perc múlva kiabált, hogy már nem hisztizik.A fürdő votl a "mumus"
2009. ápr. 1. 08:23
Az enyém is :) Ötleteket én is várok :))
2009. ápr. 1. 08:19
18 hós kisfiam látványos hisztiket produkál.Tud valaki tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook